Перейти к содержанию

Etamin

Пользователи
 • Публикаций

  27
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  2-5
 • Ульи
  Дадан, український лежак
 • Порода пчел
  Карпатка

Посетители профиля

450 просмотров профиля
 1. Роение

  в мене якраз через один вулик стоїть пустий лежак. Завтра мабуть так і зроблю, якщо зможу його перенести, він досить важкий. Чи потрібно в ройовій сім'ї після такої операції вирізати маточники чи їх згризуть?
 2. Роение

  Дякую за швидкі відповіді. Підкажіть чи не запізно робити тиху заміну матки в інших вуликах?
 3. Роение

  Доброго дня, при вчорашньому (11.05) огляді сімей стикнувся з неочікуваною проблемою ознак раннього роїння. Вулик №3 (лежак 19 рамочний): - минулорічний пійманий дикий рій, - сім'я - 14 рамок. плотний засів, є одноденний. - бджіл багато, за заставною дошкою величезна борода на 3 л. - по краях рамок 25 незапечатаних маточників з молочком та личинками. Мої дії: Поставив одну суш та одну вощину, відкрив повністю верхній та нижній льотки, позрізав маточники (рамки обліплені бджолами - міг пропустити). Питання наступні: 1.Чи будуть бджоли тягнути вощину в такому випадку? 2. Чи може сім'я вийти з ройового стану після вищевказаних дій? 3. Робити відводок?
 4. В вулику№1 карпатку підселяю до карпатки, а в другому - карпатку до степової.
 5. Так як мені поступити? Все пропало хай виводять нові матки чи виламувати маточники і чекати?
 6. Доброго вечора. Стикнувся цього року з невеликою проблемою. Довелося замінити дві матки. Одна "захворіла" тема тут: http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=10209 А другу через те, що сім'я зла, підійти не можна! Купив дві матки плідні. В п'ятницю вийняв стару матку з вулика№1 та через дві години посадив під ковпак діаметром 100мм нову плідну матку зі свитою. В вулик№2 посадив під ковпак матку без свити. (ковпак впав під час операції по пересадці, свита втекла, а матка злетіла. через 5 хв побачив кодло бджіл на дні вулика, вийняв та ізолював матку ще раз під ковпачок посадивши. Вона виглядала контужена.) Сьогодні (в понеділок) вирішив випустити матку в вулику№1. Поки добрався до середньої рамки, де вона сиділа, найшов декілька маточників. Не надавши цьому уваги зняв ковпак і... матка злетіла, через пару хв кодло бжіл на дні "мочить" матку, знову забрав, ізолював під ковпак. Якась ЕПОПЕЯ! Поїхав до вулика№2 почав перебирати рамки в пошуку маточників, їх там дуужее багато. Добрався до колись контуженої матки, вона бігає хоть би що. Поклала в вільні соти личинки. Знімати ковпак не став. Виломав всі маточники (напевно, а може і ні). Тепер прошу вашої поради а саме: - що зробив не так? - матка в вулику№2 без свити два дні, відклала яйця і ще жива. Чи означає що вона має нову свиту поза межами ковпака? - Чи потрібно виломати всі маточники в вулику№1 і дати їм ще один шанс? Робив по методиці: забрав стару матку на 2 год, посадив нову під ковпак на рамку, щоб половина сотих була з медом, а половина пустих, посередині гнізда повернутий до печатного, коричневого розплоду. Думав що все так буде просто...
 7. Горбатий розплід

  Матка є. Вчора знайшов, вже в кліточці. Сьогодні попробую замінити на нову.
 8. Горбатий розплід

  Завтра мають привезти молоду, плідну матку, а старої найти не можу. Важко на 19 - ти рамках горбатого розплоду обліплених бджолами знайти матку
 9. Горбатий розплід

  Матки запасної нема. Але десь читав, що якщо забрати матку, то бджоли зосередяться на медозборі і в цьому теж є плюс, тому і питаю поради.
 10. Горбатий розплід

  Доброго дня. На фото видно горбатий розплід (вчора робив фото). Підозрюю дефект матки, так як личинки на відкритому розплоді скручені не на дні ячейки, а біля верху. Думаю що в матки збився приціл ) Прошу поради, хто стикався з подібним, замінити матку на нову чи забратистару хай виводять нову? Це цьогорічний відводок. Зараз сім'я обсиджує 19 рамок, що є максимумом для мого вулика. Декілька тижнів тому горбатого розплоду не було. Минулого тижня при огліді сім'ї знайшов маточник на другій рамці, одразу видалив, виявилося що він був один! Мабуть бджоли вирішили самі замінити матку, а я їм завадив
 11. Вчора ввечері спілкувався зі знайомим пасічником. Має три пасіки в різних місцях нашого району. Така сама ситуація як в мене, на ті самі вихідні, тільки сімей з однієї з пасік злетіло - 7, усі. Ці сім'ї були за 20 км від моїх. Двічі цього року кожна з них оброблялася від кліща. Знайшов цікаву інформацію на рахунок осінніх злетів - http://maymed.ru/?p=755
 12. Розкажіть, будьласка, які обробки від кліща були в тому році та на початку цого? Якщо були. Та якими препаратами? Ви помічали в сімьях безкрилих бджіл? На тих бджолах що залишились помітно кліща? Розплід що залишився ви пробували відкрити та обстежити в якому він стані (чи повноцінні там бджоли, куколки). Обробка перша цього року планувалася на вчора. (з поради сусіда-пасічника старожила: "достатньо два рази з інтервалом в тиждень перед тим як сім'я буде збиратися в клуб покропити розчином біпіну") Як писав раніше, вже злітала сім'я два роки тому точно так само як зараз. Тоді обробляв двічі сім'ю димом з таблеток (підпалював, клав під рамки, як називаються не пам'ятаю). Після злету привів сусіда провести аналіз, висновок був однозначним - "таблетки не ефективні, кропити треба біпіном". Саме тоді познайомився з кліщем вароа з інтернету в ілюстраціях на фото. Вчора переглядав сім'ї, в дадані з тих що залишилися помітив в однієї на черевці кліща. Безкрилих не помітив ні в одній сім'ї. Куколки розковиряю, може зроблю фото і виложу. Ще питання, ви пишите : >Хороша матка, суцільний засів, сильна сім'я. Теж підгодовував сиропом з початку вересня. Гніздо >сформував з восьми рамок. Чи був печатний розплід у сімьях до початку підгодовування , в кінці серпня на початку вересня? І скільки його було? В даданівському дві рамки суцільний печатний (темнокоричневий) розплід. Український теж був розплід на 4 рамках, який приблизно на 50-70% вийшов.
 13. Ну і контрольне питання - розчин біпіну, сподіваюся 1мл на 2л, або 0,5 мл на 1л. 0,5 мл на 1 л води (в ветаптеці додали інструкцію)
 14. Розкажіть, будьласка, які обробки від кліща були в тому році та на початку цого? Якщо були. Та якими препаратами? Ви помічали в сімьях безкрилих бджіл? На тих бджолах що залишились помітно кліща? Розплід що залишився ви пробували відкрити та обстежити в якому він стані (чи повноцінні там бджоли, куколки). Обробка перша цього року планувалася на вчора. (з поради сусіда-пасічника старожила: "достатньо два рази з інтервалом в тиждень перед тим як сім'я буде збиратися в клуб покропити розчином біпіну") Як писав раніше, вже злітала сім'я два роки тому точно так само як зараз. Тоді обробляв двічі сім'ю димом з таблеток (підпалював, клав під рамки, як називаються не пам'ятаю). Після злету привів сусіда провести аналіз, висновок був однозначним - "таблетки не ефективні, кропити треба біпіном". Саме тоді познайомився з кліщем вароа з інтернету в ілюстраціях на фото. Вчора переглядав сім'ї, в дадані з тих що залишилися помітив в однієї на черевці кліща. Безкрилих не помітив ні в одній сім'ї. Куколки розковиряю, може зроблю фото і виложу.
 15. Усі матки цьогорічні. В суботу почесна варта на льотках не давала покосити траву перед вуликом, а вчора пусто. Тому виглядає як злет.
×