Jump to content
Форум на ТочкУ

Dan

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  450
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13

1 Follower

About Dan

 • Rank
  авантюрист/в хорошому сенсі/:)
 • Birthday 01/04/1978

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  406819852

Profile Information

 • Location
  Львів-Винники

General Information

 • Пасека в
  Львівська обл. Городоцький р-н.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  L/R 8рамок з надставками 145х435, ще й лежаки на мою голову :)
 • Порода пчел
  місцеві і Карпатка(Мисько)

Recent Profile Visitors

1,066 profile views
 1. Ми особисто робили тільки адресну допомогу, із рук в руки так би мовити, а не на якісь рахунки. А ще є волонтери, які їздять безпосередньо в зону АТО, можна передавати через них. Координати можна найти в фейсбуці.
 2. Я впевнений, що більша частина пасічників, в тій чи іншій мірі, беруть участь в загальній справі. Зверніть увагу ми повинні говорити не про допомогу!, це наша спільна справа. Нехай кожен робить те, що повинен робити і на що в нього вистарчає ресурсів, а оприлюднювати якісь цифри вважаю недоречним, а для когось можливо і небезпечним. Іноді 5-ть копійок більш велика пожертва чим 10000. Все буде гаразд
 3. Напроситись в гості, чи так анонімно заїхати..? Дуже гарні проекти зараз починають реалізовуватись в Україні, головне все на чистому ентузіазмі без підтримки держави!!! Україна - медова країна. І з такими ідеями, я більш чим впевнений ми будемо не тільки перші в Європі по виробництву меду, а і основними носіями стародавніх традицій як в культурі споживання медопродуктів, так і в їх виробництві. З пов.Богдан
 4. Цікаво де поділись повідомлення з цієї теми??? Здається і офтопу небуло і спостереження по суті були.
 5. На рахунок зазору згоден, працювати легше, та і бджолу менше тиснеш. А от по пристінній рамці дуже залежить від сімї, більшість навіть на мед на пристінці не йдуть, чи з зазором чи без нього. Але як сім'я сильна і сезон в розпалі, то вже не дивляться, йде навіть матка.
 6. Трішки висновків по 8-ми рамковому на 230-ту. /Дошка 25мм, безфальцевий, глухе дно, дах в нахлобучку, льоток один нижній 2-3см на всю ширину(окрім весни), дашок в нахлобучку/ Зимівля під відкритим небом в два корпуси, нижній 2-3 маломедні, себто в грудні клуб в 2-му корпусі. Згруповано на піддонах по 5-ть сімей, обнесено по периметру вітрозахисним парканом. Зимівля вся на сиропі(15-20кг цукру на сім'ю). Вихід з зими з залишком 5-10 кг кормів(вистачає на початковий розвиток) Зимівля без втрат, навіть слабаки, підмору в межах норми. Недолік - рамки зверху мокрі(Значить будем вирішувати питання вентиляції.) Нижній корпус - 100% заберуть під пергу, рятує тільки маніпуляція розплодними рамками. Магазин з 145-тою поставлений нижнім корпусом ситуацію не спасає..., бджоли його ігнорують і йдуть в 230-тий корпус Висновок - під мед все, що вище третього корпусу. Весняний медозбір можна використати тільки 145-тою рамкою, в т.ч. ріпак, інакше або облизуємся або в кращому випадку конкретний недобір. На головному взятку 230-тий корпус достатньо важкий, щоб заробити грижу. Висновок - під мед тільки 145-та рамка, в любий час!!! Пристінні рамки завжди прайцюють тільки на 50% поверхні, себто пристінні поверхні практично не працюють. Вихід - або регулярно маніпулюємо рамками, або враховуємо тільки 7 рамок. З медовими прийнятне маніпулювання. А от з гніздовими хіба рамки які готуємо на брак, себто з другої частини літа маніпулювання закінчиться, оскільки гніздо оновлене і давати пристінними свіжі рамки не хочеться. Вихід - розбирати перговий корпус і тулити пристінними пергові рамки. Частково проблему вирішую втуливши пристінними воскобудівну. До речі воскобудівну ставимо під час першої ревізії, інакше потім будемо мати зіпсовані трутом рамки. Вибачте за сумбур, але часу викладати більш докладно не маю. з пов.Богдан
 7. Кажись расторопша Не росторопша - 100%!
 8. Так робиться не натуральне вино, а "бормотуха")) Неправда. Спиртування вина, це один з процесів виробництва. Кріплені вина інакше не вийдуть. Ні одна раса дріжджів не працює в середовищі понад 16% алкоголю.
 9. У меня одна партия в ноль сбродилась с 25 % Качка не отпускала. А когда кинулся мерять позно 1 % сахара остался. Не сладкая, но не собрание носил, всем понравилась Мені до прикладу більше подобаються сухі вина, тож я навпаки стараюсь сусло вивести на 30% цукру. Зараз стоять при температурі близько 18 гр, бродіння дуже спокійне. Вже місяць минув, виноградно-медове цукру вже 5%, медове - 15% цукру. Побачимо що з того буде, хочу спробувати чи витягну 16% алкоголю.
 10. ну я читал в свое время микробиологию...но это было двадцать лет назад..может новую рассу дрожей вывели....ведь сто й поры много воды утекло.. Нічого незмінилось, скоріш за все ви сплутали цифри. Для отримання 12% спирту треба як мінімум 24% цукру. І це виходить сухарик. Тобто щоб отримати вино до прикладу 12%спирт 12%цукор, треба ситу 36% цукристість(приблизно). А от більшість дріжджів припиняють свою діяльність при спиртуозності 12-14%, 14% це мега-потолок. Насправді тількі винні дріжджі(стійких культур) можуть працювати при спиртуозності більше 12%, а для того щоб досягти 14-16%% треба сильну культуру і бродіння при низьких температурах - до 18 градусів С. Все це описано в книзі Горніча.
 11. Не вірно!!! Найкраще почитати книжку Горніча, там описані ази, є рецепти.
 12. Я свою "бібліотеку" зовсім випадково поповнив такими книгами як: "ПЧЕЛОВОДСТВО" А.Л.Гусельников третье, исправленное и дополненное издание. Москва-1954г а також "УЧЕБНИК ПЧЕЛОВОДА" Г.Ф.ТАРАНОВ, А.М.КОВАЛЕВ, В.И.ПОЛТЕВ, А.С.НУЖДИН изд.Колос 1973г В 1971г. на ХХІІІ Международном конрессе по пчеловодству книга удостоена Золотой медали. Во як!
 13. Я негативно відношусь до будь якої отрути в вулику, а тим паче "крисячої смерті" . Скажіть своїм клієнтам як ви боритесь з гризунами, чи схочуть вони вашого меду? Це те саме, що біля хлібниці поставити отруту. Хто його знає, чи не впаде протруєна зернина в щільник? Чи при обльоті не надумають бджоли подушечку виносити з вулика?! І почитайте що вказано на любій упаковці з отрутою, стосовно використання поряд з продуктами харчування. Нам головне протриматись до снігів, потім миша у вулик не дуже лізе.
 14. Я так мислю, це суха кристалізація. А як це пояснити з фізико-хімічної точки я не знаю. Короче як собака, розуміти - розумію, а сказати не можу.
 15. Ну на счет на стол я пошутил, а на счет 50 литров и 20 подумайте хорошо!!! Краще десятки, максимум 25 л. Великі важко мити, і подумайте як будете знімати з осаду.
×
×
 • Create New...