Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  1 057
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

647

О Петрович 49

 • Звание
  Загоруйко В.П.
 • День рождения 01.01.1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
 • Место расположения
  Харьков.

Previous Fields

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Посетители профиля

858 просмотров профиля
 1. Низько кланяюсь, Иосифович, Бажаю здоров"я! Будучи на місці -Ивана-,що відкрив цю тему, я би вже сидів з Вами за одним столом, переймав Ваш досвід, а можливо і дещо з інвентаря. Ви ж одесити!
 2. Якщо "пчелы положили", то це означає, що в сім"ї немає матки і бджоли - трутовки найперші свої яйця відкладають в мисочки. Згодом з них виведуться дебелі трути. Ну це так - мимохідь.... Скоріш за все, Ви мали на увазі нормальні яйця відкладені маткою для "тихої" заміни, або в сім"ї схильній до роїння. Зосередимося на роїнні, бо питання саме про нього. Перш за все, я би звернув увагу на кількість яєць. Якщо їх багато, навколо них (на нижніх брусках) скупчення бджіл - тоді: "это уже роевое". Якщо яєчок декілька, кинуті мов би ненароком, можливі варіанти. Перший. В житті сім"ї нічого не міняється і вона остаточно входить в ройовий стан. Другий. Зацвіла акація (можливо щось інше в Криму), або пасічник різко розширив гніздо, підставив вощину (є ризик - напартачать, але зараз не про це) тоді дуже ймовірно, що бджоли "висушать" маточники, стануть до роботи, мов нічого і не було.. Згодом візмуться "за старе", за мисочки, але то вже пізніше і з іншими яєчками.. Такі думки "нашептали" мої непородисті "дворняги". Можливо "еліта" веде себе інакше.
 3. 103% скасовано! Одна з маток виявилася неякісною. Довелося вкоротити їй віку . Прощальне фото:Крупна була, малорухлива, сіяла поодинокі яєчка.
 4. Сади цвітуть, а за водою черга, мов на пожежу! Сухо в нас.
 5. Не буду повторюватись. Самостійно, терпляче прочитайте перше повідомлення. Стане зрозумілим вибір вулика на 16-18 рам. Якщо Ви не "Пасічник вихідного дня", то це лише спрощує догляд. З тих пір мало що змінилось. Здоров"я не добавилось, гаманець (кошелёк) похудав, медоноси ті самі (соняшник, трохи акації та бур"ян). За сади скупо промовчу. Проблемою залишається роїння та виведення маток, що взаємопов"язано. Сім"ї з молодими матками більш- менш гарантовано не входять в ройовий стан. А саме це дозволяє з чевня до кінця серпня (с июня до конца августа) не заглядати в нижній корпус. Запитуйте, не соромтесь (не стесняйтесь!) Поки надворі віє і мете відповім з задоволенням. "Тапок", щоб кидати, немає - холодно в квартирі.
 6. Хлопці, а чи не рано підбили підсумки??? Погода зіпсувалась не на жарт. Хоча традиційно після паски повинно було прийти тепло. А в теперішній ситуації можуть бути сюрпризи. Я ще не голосував - дочекаюсь тепла і чергової поїздки на пасіку.
 7. В мене лежачки 18 рамкові. Останнім часом схиляюся до 16 рамочних, здоров"я так підказує. Детально описував на початку теми "Наскоковое пчеловодство. Пасечникам выходного дня".
 8. Відчутні наслідки погоди для бджіл і людей.
 9. А з цього місця детальніше, Уточніть, будь ласка, деякі конструктивні моменти. Діаметр трубки (приблизно)? Трубка виступає з межі передньої стінки з зовнішньої сторони? з внутрішньої? з обох? Хоча в середину не дуже й запустиш, бо там бокові планки рамок. Матеріал трубки має значення? Погодьтесь, є пластмаси, що смердять на рівні полину. Можливо, пластмасова трубка і стане чарівною паличкою для Митяйя.
 10. Чарівної палички немає! Перегляньте тему "Напад!" на стор.3 цього розділу. Здебільшого там мова про напад в кінці сезону, напад ранньої весни зустрічається не так часто. Якщо коротко. Сильні сім"ї, жодної щілини, жодної краплини меду (чи сиропчику) поза сотами. Неприємний запах біля льотка - солярка разом з ганчіркою, сіль товстим шаром, пижмо, полин (коли виростуть). Перешкоди біля льотка - купа сіна, нахилине скло, покривало (ковдра, брезент) над передньою стінкою. В критичних ситуаціях вулики заность в захищене приміщення, або переносять. Користуйтесь верхніми льтками, вони набагато краще охороняються слабкими сім"ями. Тримайтесь! Думаю, поява весняного взятку Вам допоможе.
 11. Ну де Ви, шановний, таке прочитатали? Написано ж "Зверніть увагу на продуктивність роботи...." Тобто: "Обратите внимание на производительность труда..." Саме так!
 12. Льотки суцільні, чи сітка? Як на мій погляд, 2 тижні - то не гуманно! Можливо і одного досить? Як би там не було, але якесь (незначне) гальмування розвитку відбулося. Кілька десятків бджіл, що могли повернутися на попереднє місце, не варті втрати темпу розвитку. До того ж, у бджіл, що повернулись, був шанс впроситися до сусідів.
 13. Звичайно можна! Цієї пори досить 3-5 км. А яка мета? Щоб повернути назад і поставити недалеко від попереднього місця? Занадто дорогий спосіб, зважте на ціну бензину. Зверніть увагу на продуктивність роботи Sanichа в попередньому повідомленні.
 14. Тобто, сім"я за два тижні втратила 5-6 рамок бджоли вже після обльоту при наявності розігрітого меду над головою?!!! Не можу назвати причину. Бажаю вийти з цієї ситуації з найменшими втратами.
 15. До споживання корму слід додати випаровування з конструкції вулика, особливо, якщо зимували надворі.