Jump to content

Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,374
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,498

About Петрович 49

 • Rank
  Загоруйко В.П.
 • Birthday 01/01/1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Харьков.

General Information

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Recent Profile Visitors

1,705 profile views
 1. Сучасні засоби для охорони пасіки

  Співчуваю. Вулики крадуть, землю крадуть... Проходив подібне в лихі 90-і. Рятувався примітивною старезною технікою і дружбою з "органами". Ось що писав в темі "Наскоковое пчеловодство" @Wladimir_K: Зверніться до нього в приват, допоможе...
 2. Весенняя, женская

  Зі святом Вас дорогі форумчанки, матері, дружини та дочки пасічників! І прсто помічниці та споживачі меду...
 3. Харківський бабак Тимко ІІІ передбачив, (дослівно, мовою оригіналу): "Весна наступит. ... В марте нас ожидают заморозки. Теплая и солнечная погода нас ждет в апреле." Як кажуть - і до ворожки не ходи. До речі, оголошений конкурс на пошук нареченої (невесты) для Тимка ІІІ.
 4. Как я начинал

  То він організував Вам вступний іспит. Хоча бджільництво такий "заклад", куди можна вступати і без іспитів. Ви витримали вступний іспит! Вітаю!
 5. Осінь2018\ Зима2019

  Вітаю на просторах ТОЧКА! Високотехнічне озброєння маєте - знаєте температуру і вологість по вуличках. Окрім заміни подушки на суху, на мій погляд, треба додати вентиляції, повинні заспокоїтися. Якщо осінню Ви залишили над головою у бджіл хоча б 10 см запечатаного меду, то тривога передчасна! В грудні - січні споживання меду найменше під час зимівлі. Я ніколи і нічим не кормив, чого і Вам бажаю!
 6. Осінь2018\ Зима2019

  А якщо руки заламати - зізнаєтесь у всіх гріхах! Пам'ятаю Ваш вклад в теорію "Зимний клуб пчёл". Тому не наважуюсь на пораду, лише те, що я зробив би на Вашому місці. Я би "погнався" за кондесатом. Льотки нижні - ширше, над клубом ніякого витоку тепла і вологи. Тільки вбік і назовні...
 7. Осінь2018\ Зима2019

  У мене в таких випадках завжди виникає питання: як організовано видалення відпрацьованих газів з вулика в проблемних сім'ях? Можливо, як один з варіантів, причина в недостатній вентиляції, бо у Вас "всякі"вулики .
 8. Осінь2018\ Зима2019

  "Сжатие" буде (якщо похолодає) з всіх напрямків. Клуб, якщо це клуб, тільки своєю третиною розташовується на медових сотах. Дві третини клубу - на вільних комірках (в ложе). Так легше зберігати тепло. Думаю, що у Вас осінню бджоли сіли в нижньому корпусі, зараз почали "освоювати" верхній. Конструкція 145+145 дозволяє міграцію бджіл між вуличками, що є безумовно "+" даної системи. Також, не бачу підстав пов'язувати конструктив 145+145 з появою розплоду.
 9. Осінь2018\ Зима2019

  Правду пишуть! Не сумнівайтесь. І залежність від типу вулика (рамок) мінімальна. Рухаються вгору тому, що туди поширюється тепло і там розігрітий мед. А починають свій шлях з порожньої частини сота (ложе), де був останній розплод і матка там. Тут мова про рух клубу. В деяких випадках може скластися враження, що відбувся рух вниз. Наприклад, мінус незначний, сім'я достатньої сили, клуб рихлий. Бджолам немає потреби грітися "спинка до спинки", чом би їм не погуляти зверху.... При похолоданні клуб ущільниться, бджоли покинуть верхню частину гнізда. Тут мова про стискання клубу. Можливий варіант, коли сім'я сильна, а морози не лютують, то бджла буде "гуляти" по верхніх брусках аж до весни.
 10. Так! Тільки вона "м'ясоїдна", носом - хоботком підбирає жучків, черв'чків і підмор бджіл. Злаки, воскові соти їй не цікаві.
 11. В останні роки захищаю льотки від мишей і бурозубок вставками нарізаними з "уголка", що продається в "Будматеріалах" в широкому асортименті. Що характерно, в щілину 8 мм бурозубка пролазить, а в отвір діаметром 8 мм - випадків не було. Ціна - копійчана. Ріжеться будь-якими ножицями. Весною бджоли вільно підуть на обліт, якщо зимують на волі. Промислові загороджувачі не годяться через недостатнє надходження свіжого повітря до вулика.
 12. Мої вітання всіх зі святом Спаса! Святкова пригода... Віз в Харків трохи свіжого меду, їхав поїздом Лисичанськ - Ужгород. Тут треба сказати, що станція наша маленька, перон на 5-6 вагонів, а поїзд довжелезний! Каса продає квитки в ті вагони, що зупиняються біля перону. Та хтось попутав зад з передом, довелося впрошуватись в перший - ліпший вагон , де відчинилися двері. Нас сідало двоє, стячи в тамбурі доїхали до Куп'янська. Там стоянка тривала (міняють тепловозну тягу на електричну). Нам довелося переходити на свої місця. Земляк без вагань допоміг перенести рюкзак з бутильками меду. Я освоївся: рюкзак під ноги, відерце на полицю, взяв пляшку меду і пішов до земляка подякувати. Слово за слово... Виявляється живе він під Мінськом, має свою пісіку. Далі зрозуміло: два рибалки, два мисливці, два пасічники . Згодом поїзд зупинився і довго стоїть... По вагонах тривога - комусь було зле, чекали швидку. Повертаюсь на своє законне місце. А тут!!!Пасажири атакують провідників (браві вуйки з полонини захищаються). "А вы его паспорт видели?", "Почему не Вызвали милицию?" Виявляється якійсь бабульці (божий одуванчик під панамкою) вчулося, що в моєму рюкзаку щось тікає, а мене немає, значить буде вибух!!! Ніхто нічого не чує, але ж вона " сама чула, війна таки йде..." Заспокоїв товариство розборкою рюкзака, та пригостив провідників харківським морозивом.
 13. Нужна срочная помощь

  Ви правильно міркуєте... І про заходи проти крадіжок і про "медвежу послугу" відводку. Тримайте "порох сухим", спостерігайте, якщо є така можливість. Про мокре полотенце - то щось із захмарного, я не кажу що воно не діє, але ж Т= 37*С, висохне, аж бігом ... Загальне враження від прочитаних земляцьких запитань і відповідей на них. Хлопці, Колеги, звідкіля оця тривога, що починаючи з тепер не можна наростити сім'ю до зими. На вулиці 33-37*С, ще місяць тепла легко прогнозований. Бджоли в вуликах достатньо, то ж за місяць наростити сім'ю цілком реально. Інша річ, що в Східних і Південних областях майже все повигоряло, взятоку немає... Ось тут і треба "воза тягти".
 14. Лежак из сундука

  Чим не влаштовує Вас ширина 450 мм? Ну висоту зменшити б, а можна і не чіпати. Довжина для лежака - взагалі вільний розмір.
 15. Весна/Літо 2018

  Та сама історія, тільки в меншій кількості. Відкачка осінню після зборки гнізд йде туго, бо приміщення не опалюване. Залишати медові навмисно (на всякий випадок) вже давно перестав. При зберіганні поза гніздом кристалізація 99%. Та й "всяких випадків" один на 2 роки. Розпечатую (гарячий ніж, вилка, каток), бризкаю і в гніздо. Якщо з якихось причин розширення не бажане, тоді за заставну. Якщо сот підлягає вибраковці - на шматки його.... А якщо не дасте, в розплод пареведуть все, що з поля принесли.
×