Jump to content

Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,379
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,510

About Петрович 49

 • Rank
  Загоруйко В.П.
 • Birthday 01/01/1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Харьков.

General Information

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Recent Profile Visitors

1,732 profile views
 1. Нужна срочная помощь

  Может... Коконов будет немного, по щелям, по углам. А тут Вы со штыком Удачи!
 2. Нужна срочная помощь

  Ну что Вы? На бабочек с шылом... Мы ж не садисты! А вот гусениц на сотах - "рука бойца колоть устала" .
 3. Нужна срочная помощь

  Ви описали поведінку хворої матки. Міняти її і чим раніше, тим краще. На жаль, її життя обмежене кількома тижнями, максимум. Оце і є Ваші "неправильні" дії! ВІдтягнуті маточники з'являються з якоїсь конкретної причини. З цим требе розбиратись. Можпиво, бджоли відчуваючи слабкість матки, зклали маточники тихої заміни. А Ви їх порушили.
 4. Нужна срочная помощь

  Рамок у Вашому лежаку повинно бути рівно стільки, скільки густо обсижують бджоли. Льоток скорочений відповідно до сили сім'ї. Вільний простір в лежаку відокеремити від рамок заставними або якоюсь полотниною. Тоді бджоли самі впораються з мільлю Ну а там, де міль вже пирує - шило Вам в поміч! PS: Взагалі - то слабка сім'я в цю пору це не природньо.
 5. Помогите, пожалуйста

  Я, звичайно, не "Надія", та все ж варто уточнити. Якщо в сім'ї працює F1 і Ви через рік (можливо два) заміните її на F1 (справжній) то порода не зміниться. Якщо ж у Вас з'явиться дочка від бакфаста, то її бджоли 50х50, або й гірше. Від способу виводу мрлодої (рій, поділ, тиха заміна) це не залежить. У вашій сім'ї батьки будуть породисті, а спариться з ким попало.
 6. Сучасні засоби для охорони пасіки

  Співчуваю. Вулики крадуть, землю крадуть... Проходив подібне в лихі 90-і. Рятувався примітивною старезною технікою і дружбою з "органами". Ось що писав в темі "Наскоковое пчеловодство" @Wladimir_K: Зверніться до нього в приват, допоможе...
 7. Весенняя, женская

  Зі святом Вас дорогі форумчанки, матері, дружини та дочки пасічників! І прсто помічниці та споживачі меду...
 8. Харківський бабак Тимко ІІІ передбачив, (дослівно, мовою оригіналу): "Весна наступит. ... В марте нас ожидают заморозки. Теплая и солнечная погода нас ждет в апреле." Як кажуть - і до ворожки не ходи. До речі, оголошений конкурс на пошук нареченої (невесты) для Тимка ІІІ.
 9. Как я начинал

  То він організував Вам вступний іспит. Хоча бджільництво такий "заклад", куди можна вступати і без іспитів. Ви витримали вступний іспит! Вітаю!
 10. Осінь2018\ Зима2019

  Вітаю на просторах ТОЧКА! Високотехнічне озброєння маєте - знаєте температуру і вологість по вуличках. Окрім заміни подушки на суху, на мій погляд, треба додати вентиляції, повинні заспокоїтися. Якщо осінню Ви залишили над головою у бджіл хоча б 10 см запечатаного меду, то тривога передчасна! В грудні - січні споживання меду найменше під час зимівлі. Я ніколи і нічим не кормив, чого і Вам бажаю!
 11. Осінь2018\ Зима2019

  А якщо руки заламати - зізнаєтесь у всіх гріхах! Пам'ятаю Ваш вклад в теорію "Зимний клуб пчёл". Тому не наважуюсь на пораду, лише те, що я зробив би на Вашому місці. Я би "погнався" за кондесатом. Льотки нижні - ширше, над клубом ніякого витоку тепла і вологи. Тільки вбік і назовні...
 12. Осінь2018\ Зима2019

  У мене в таких випадках завжди виникає питання: як організовано видалення відпрацьованих газів з вулика в проблемних сім'ях? Можливо, як один з варіантів, причина в недостатній вентиляції, бо у Вас "всякі"вулики .
 13. Осінь2018\ Зима2019

  "Сжатие" буде (якщо похолодає) з всіх напрямків. Клуб, якщо це клуб, тільки своєю третиною розташовується на медових сотах. Дві третини клубу - на вільних комірках (в ложе). Так легше зберігати тепло. Думаю, що у Вас осінню бджоли сіли в нижньому корпусі, зараз почали "освоювати" верхній. Конструкція 145+145 дозволяє міграцію бджіл між вуличками, що є безумовно "+" даної системи. Також, не бачу підстав пов'язувати конструктив 145+145 з появою розплоду.
 14. Осінь2018\ Зима2019

  Правду пишуть! Не сумнівайтесь. І залежність від типу вулика (рамок) мінімальна. Рухаються вгору тому, що туди поширюється тепло і там розігрітий мед. А починають свій шлях з порожньої частини сота (ложе), де був останній розплод і матка там. Тут мова про рух клубу. В деяких випадках може скластися враження, що відбувся рух вниз. Наприклад, мінус незначний, сім'я достатньої сили, клуб рихлий. Бджолам немає потреби грітися "спинка до спинки", чом би їм не погуляти зверху.... При похолоданні клуб ущільниться, бджоли покинуть верхню частину гнізда. Тут мова про стискання клубу. Можливий варіант, коли сім'я сильна, а морози не лютують, то бджла буде "гуляти" по верхніх брусках аж до весни.
 15. Так! Тільки вона "м'ясоїдна", носом - хоботком підбирає жучків, черв'чків і підмор бджіл. Злаки, воскові соти їй не цікаві.
×