Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  1 069
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

688

О Петрович 49

 • Звание
  Загоруйко В.П.
 • День рождения 01.01.1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
 • Место расположения
  Харьков.

Previous Fields

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Посетители профиля

1 011 просмотр профиля
 1. "Бартніку", 42гр/кг, паспорт і код. Здавав не ввесь, бо добра половина пішла собі хорошому для роздрібної торгівлі. До Вас, Романовичу, зустрічне питання. Чув краєм вуха, що Ви видаляєте залишки пізнього розплоду. Цього року я розвів чимало кліща. Зараз розплод проситься на видалення. Ну, рамку вийняти не проблема. Якщо стара, то в перетопку. А якщо хороша?
 2. Співчуваю Вашому району.

 3. Здав мед, відремонтував компа і я знову на ТОЧКУ серед своїх! Меду вийшло десь 1200 кг, це на третину менше, ніж зазвичай. Не той рік, щоб рекорди ставити.
 4. Декілька припущень по наведеному питанню. Під прапором . З точки зору фізики (теплорежим, гідрорежим) наявність сітки не могла призвести до погіршення умов зимівлі. Інша річ біологія - поведінка бджіл, тобто бджолиного клубу. (Та чи й був він в умовах Криму...) Що до поведінки бджіл. Можливо, наявність повітрообміну з сусідньою сім"єю турбувала бджіл. Запах іншої матки не давав заспокоїтись. Можливо клуб "прилип" до решітки. Виглядає логічно, адже там тепліше. А якщо віконце маленьке і навколо медових запасів обмаль... От і "печальный опыт".
 5. Зимівля в сараї і надворі суттєво не відрізняються. Окрема увага захисту від мишей. Бо в сараї Ви могли покидати отраву, надворі це не зпрацює! Потурбуйтеся щоб вітер не задував в льотки. Корпуси на 145 під низ можна ставити незалежно від місця зимівлі. Надворі більш різкі перепади температур, тому "слабачків" краще залишити в сараї.
 6. Можна взяти з Ваших сімей, які займають більше 8-и рамок. Наявність розплоду суттєвого значення не має. Додам. Не зайве потримати рамку годину - дві на свіжому повітрі, в ящику. Можна просто струсити бджіл за заставну "в карман" поряд з підсилюваною сім"єю. Звісно проход з кармана до сім"ї має бути.
 7. Матки цієї пори, в переважній своїй більшості, "худі" і дуже рухливі. При відкриванні гнізда (світло згори) тікають до дна вулика і там мігрують з купою бджіл з кутка в куток. А ми їх на сотах видивляємось... Спробуйте зранку (прохолода змусить матку піднятися на соти), крайні рамки швиденько-тихенько відсуньте і починайте огляд середніх. Наполеглавість тут не зайва .
 8. Кепські справи. В радіусі 5км щось має бути
 9. Думка лине в потрібному напрямку! Звичайно, якщо в планах є підгодівля в зиму і для цього передбачине матеріальне забезпечення, то можна частину цього солодкого ресурсу використати в безвзяточний період. Це полегшить сім"ям кормити ророзплод і сприятиме відбудові вощини. На соняхах це окупиться . Якщо взяток є, то мабуть не варто заморочуватись. Свіжепринесений пилок і нектар ніщо не замінить...
 10. Додам - і ще від того чи залишатиме пасічник соняшниковий мед на зимівлю, чи закормлюватиме сиропом. "Потрава" звичайно уповільнила розвиток сімей, але на взяток з соняшників не буде мати вирішального впливу. Полеглі бджоли все одно не дожили б до соняхів. Втрати відбуваються саме зараз, якщо є квітуючі медоноси. Припускаю, що Вам реально взяти 2/3 від запланованого.
 11. Хто знає - скільки рамок суші (вощини) потрібно підставити в сім"ю, якщо в ній є (для прикладу) 5 рамок закритого розплоду, щоб наступного тижня не було тісноти? Взяток розглядаємо підтримуючий, матку працьовиту... Заздалегідь дякую!
 12. Не відкидаючи варіант Лавра, додам менш приємний - в тому "клубку" може бути ройова бджола. Якщо сім"я готується до роїння, то млява робота в наставці і буде наслідком. Треба, незважаючи на сусідів, заглянути в нижній корпус. Якщо є маточники (хоч запечатані, хоч ще ні) -тоді протиройові прийоми, інакше втечуть. Коли маточників немає, для освоєння другого корпусу підніміть з першого пару рамок з розплодом, звичайно, якщо бджоли достатньо. За перегрів не думайте - не ті в нас зараз температури. Ситуацію може змінити бурхливий взяток, та звідки йому взятися?
 13. "огонь" - це в переносному значенні, чи Ви дійсно вогнем прсмалюєте якісь деталі в роївниці? Дякую!
 14. Низько кланяюсь, Иосифович, Бажаю здоров"я! Будучи на місці -Ивана-,що відкрив цю тему, я би вже сидів з Вами за одним столом, переймав Ваш досвід, а можливо і дещо з інвентаря. Ви ж одесити!
 15. Якщо "пчелы положили", то це означає, що в сім"ї немає матки і бджоли - трутовки найперші свої яйця відкладають в мисочки. Згодом з них виведуться дебелі трути. Ну це так - мимохідь.... Скоріш за все, Ви мали на увазі нормальні яйця відкладені маткою для "тихої" заміни, або в сім"ї схильній до роїння. Зосередимося на роїнні, бо питання саме про нього. Перш за все, я би звернув увагу на кількість яєць. Якщо їх багато, навколо них (на нижніх брусках) скупчення бджіл - тоді: "это уже роевое". Якщо яєчок декілька, кинуті мов би ненароком, можливі варіанти. Перший. В житті сім"ї нічого не міняється і вона остаточно входить в ройовий стан. Другий. Зацвіла акація (можливо щось інше в Криму), або пасічник різко розширив гніздо, підставив вощину (є ризик - напартачать, але зараз не про це) тоді дуже ймовірно, що бджоли "висушать" маточники, стануть до роботи, мов нічого і не було.. Згодом візмуться "за старе", за мисочки, але то вже пізніше і з іншими яєчками.. Такі думки "нашептали" мої непородисті "дворняги". Можливо "еліта" веде себе інакше.