Jump to content
Форум на ТочкУ

Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  1,445
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,705

2 Followers

About Петрович 49

 • Rank
  Загоруйко В.П.
 • Birthday 01/01/1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Харьков.

General Information

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Recent Profile Visitors

1,987 profile views
 1. Приватним "таксюком" поїду завтра. Забронював через Bla Bla Car. Ціни не кусючі. Вже мав розмову з водієм. Порозумілися з півслова: "Что взять против вируса - маску на лицо, спирт для рук..?" Ответ: "Водку во внутрь! Чуть - чуть. В машине будут девушки..." Сайт корисний! Рекомендую.
 2. Я завтра їду Може фальш - старт ?
 3. Доки я тут в Харкові чухав потилицю, ввесь транспорт міжміський і приміський заборонили. Неважко уявити, (зараз у всих фантазыя буйна) було два потяги, автобуси щогодини - 120 км. Залишилася надія на приват, можливо Романович @Мико вируче, якщо Зорі правильно стануть.
 4. Перезимували непогано. Та й зими то не було. Розвиваються добре. Непокоїть клятий корона вірус!!! Звісно, він боляче вдарить по економіці, зачепить кожного... Та пасічникам вихідного дня дістанеться найбільше. Непокоїть транспортне сполучення (потяги на Лисичанськ, Куп'янськ, автобуси, маршрутки), забезпечення продовольчими товарами віддалених сіл, відсутність там медицини... Я не уявляю як влада може з цим впоратися
 5. Я б це назвав загальноприйнятою межею між зимівлею і активним сезоном. Скоро і на ТОЧКУ з'явиться Весна/Літо2020. Мабуть під весняним розвитком Ви розумієте весняний ріст, тобто кількісний склад - народжується більше, ніж відходить. Я би процес "восстановления" і "роста" розглядав як одне ціле. Швидко відновились - добре розвинулись. Якщо через тиждень - два після обльоту відкриваю вулика, бачу 3-4 рамки розплоду обсижені бджолою, хіба я не можу сказати, весняний розвиток нормальний? Підтимую Вашу думку, особливо згадку про ревізію. Єдине уточнення. В моєму розумінні, зимівля як явище, закінчується після обльоту. А от її результат видно або під час обльоту (мертві бджоли не гудуть), або після ревізії (кількість бджоли, розплоду, підмору). В якості підтвердження. Був випадок: непоганий обліт, на перший погляд дружний. Сім'ї, поряд. Під час ревізії - в одному вулику пусто (не було матки), в іншому густо.
 6. Бачив! І купити хотів, не вистачило... Всі проліски молодій симпатичній дісталися
 7. Колеги вже відповідали. "За две недели до облёта..." - говорив Рахматулін. Погоджуюсь з колективною думкою. Хоча аргументація цього терміну, м'яко кажучи, слабенька. Синоптики і бабак Тимко ІІІ обіцяють потепління на початку березня, то ж можна вважати, що вже пора. P.S. Напишіть, при можливості, коли з'явиться (з'явися) перший розплод.
 8. Балакучий лектор. Досить зухвало і зневажливо відноситься до надбання попередників. Зря! В минулі часи досліди проводились ретельно (фінансування було), автори були більш відповідальними, бо можна було і без посади залишитися. А яку відповідальність поносе Рахматулін, якщо його метода, м'яко кажучи, хибна? Чи це на нагадує нам ситуацію в державі Україна? По суті . Починає з дупла, далі про "сумашедший страшный лёд над клубом пчёл". Льоду, в звичайному розумінні, там не може бути взагалі. По-перше, дерева на зиму скидають листя, уповільнюють рух речовин в десятки разів. Якби там була вода, тоді клітини розмерзаються, дерево гине. Наступний аргумент, про нього автор "забув", скоріш завсе, щоб не зашкодити власній теорії. Бджоли старанно прополісують потолок свого житла. В дуплі над ним омертвіле сітове (трухляве) дерево з низькою теплопровідністю. Чи це не нагадує потолочне утеплення? Волога в дуплі спадає вниз. Там природнє сітчате дно (ну майже). Якщо є клуб, "Старых пчёл в клуб не пустят ..." Отакої! Згадаємо, холод знизу, вгорі тепліше, там корм. Можна погодитися, що основу кірки клуба складають старі бджоли. Які б вони не були, а до меду рухатися треба, інакше голодна смерть. Кожна особина в клубі харчується особисто. Навіть матка (під час зимового спокою). Плюс до того, бджоли зовні клуба при +10*С можуть прожити лише 2-3 доби (холодове оцепеніння, Єськов Є.К.), якщо не доберуться до тепла, або не потепліє зовні. За логікою автора, бджіл до корму і тепла не пустять, це значить, що вони відійдуть у підмор, на їх місці опиниться наступний шар, повторить долю першого і т. д. Можна було б продовжити, та вже скоро весна, а зими і не було..
 9. Пора б і зупинитися, або перейти в іншу тему. "Здесь помогают начинающим" - підзаголовок теми. Ваші суперечки замість допомоги, вже всіх збили з пантелику
 10. Вдячний за відповідь. Тепло забирає повітряний потік від льотка до вент. отворів в крищі. З ним і волога, в результаті в вуликах сухо. Такий протяг (сквозняк), можливо утримує маток від передчасного червління цієї теплої зими. А взагалі-то такий спосіб для бджіл протиприродний (противоестественный). І це не тільки моя думка. А що Вас спонукало застосувати такий метод? Ради експерименту, хтось порадив, десь побачили, прочитали...
 11. Скажу зразу, досвід зимівлі надворі в мене значний, а от без утеплення - ніякого. Втрутився в тему, бо цікаво... А що у Вас над рамками з бджолою? Криша "внахлобучку", з вентиляційними отворами, чи без щілин? Рамки стульчаті, чи звичайні? Власне всі питання зводяться до простого: як зберігається тепло і куди діваються відпрацьовані гази (волога).
 12. Відповідь: доцільно! Насамперед тому, що маємо вільний час. Це очевидно, аргументація зайва... Стверджувати, що ослаблення дроту не буде, значить підти проти законів фізики. Спробуємо оцінити в міліметрах "шкоду" від роботи зимою. Спочатку про температурні парепади. Звісно, Ви (я також) на морозі працювати не будете. Візьмемо майстерню (хату, гараж, балкон) з +15*С. В сезон цю рамку будемо ставити в вулик +35*С. Перепад = 20*. (До речі, при роботі влітку перепад також існує 35*-25*С (в тіньочку, холодочку) = 10*.) Коефіцієнт лінійного розширення сталі = 0,000012 (1/*С) Довжина дроту для рамки 300 приблизно 2м. = 2000мм. Перемножимо і отримаємо величину подовження дроту (русс. удлинения проволоки): 0,000012х2000х20 = 0,48мм. Така величина в рамці легко компенсується прогином (русс. прогибом) бокових планок. Що до зчеплення вощини з дротом. Після ретельного електронавощування - сумніви зайві. Навіть якщо з"являться якісь мікротріщини, бджоли відремонтують. Буває й гризуть, та то вже залежить від стану сім"ї. P.S. Відповідав давно, в темі Осінь 2017/Зима 2018р.
×
×
 • Create New...