Перейти к содержанию

Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 368
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1 483

Информация о Петрович 49

 • Звание
  Загоруйко В.П.
 • День рождения 01.01.1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Место расположения
  Харьков.

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Посетители профиля

1 623 просмотра профиля
 1. Осінь2018\ Зима2019

  У мене в таких випадках завжди виникає питання: як організовано видалення відпрацьованих газів з вулика в проблемних сім'ях? Можливо, як один з варіантів, причина в недостатній вентиляції, бо у Вас "всякі"вулики .
 2. Осінь2018\ Зима2019

  "Сжатие" буде (якщо похолодає) з всіх напрямків. Клуб, якщо це клуб, тільки своєю третиною розташовується на медових сотах. Дві третини клубу - на вільних комірках (в ложе). Так легше зберігати тепло. Думаю, що у Вас осінню бджоли сіли в нижньому корпусі, зараз почали "освоювати" верхній. Конструкція 145+145 дозволяє міграцію бджіл між вуличками, що є безумовно "+" даної системи. Також, не бачу підстав пов'язувати конструктив 145+145 з появою розплоду.
 3. Осінь2018\ Зима2019

  Правду пишуть! Не сумнівайтесь. І залежність від типу вулика (рамок) мінімальна. Рухаються вгору тому, що туди поширюється тепло і там розігрітий мед. А починають свій шлях з порожньої частини сота (ложе), де був останній розплод і матка там. Тут мова про рух клубу. В деяких випадках може скластися враження, що відбувся рух вниз. Наприклад, мінус незначний, сім'я достатньої сили, клуб рихлий. Бджолам немає потреби грітися "спинка до спинки", чом би їм не погуляти зверху.... При похолоданні клуб ущільниться, бджоли покинуть верхню частину гнізда. Тут мова про стискання клубу. Можливий варіант, коли сім'я сильна, а морози не лютують, то бджла буде "гуляти" по верхніх брусках аж до весни.
 4. Так! Тільки вона "м'ясоїдна", носом - хоботком підбирає жучків, черв'чків і підмор бджіл. Злаки, воскові соти їй не цікаві.
 5. В останні роки захищаю льотки від мишей і бурозубок вставками нарізаними з "уголка", що продається в "Будматеріалах" в широкому асортименті. Що характерно, в щілину 8 мм бурозубка пролазить, а в отвір діаметром 8 мм - випадків не було. Ціна - копійчана. Ріжеться будь-якими ножицями. Весною бджоли вільно підуть на обліт, якщо зимують на волі. Промислові загороджувачі не годяться через недостатнє надходження свіжого повітря до вулика.
 6. Мої вітання всіх зі святом Спаса! Святкова пригода... Віз в Харків трохи свіжого меду, їхав поїздом Лисичанськ - Ужгород. Тут треба сказати, що станція наша маленька, перон на 5-6 вагонів, а поїзд довжелезний! Каса продає квитки в ті вагони, що зупиняються біля перону. Та хтось попутав зад з передом, довелося впрошуватись в перший - ліпший вагон , де відчинилися двері. Нас сідало двоє, стячи в тамбурі доїхали до Куп'янська. Там стоянка тривала (міняють тепловозну тягу на електричну). Нам довелося переходити на свої місця. Земляк без вагань допоміг перенести рюкзак з бутильками меду. Я освоївся: рюкзак під ноги, відерце на полицю, взяв пляшку меду і пішов до земляка подякувати. Слово за слово... Виявляється живе він під Мінськом, має свою пісіку. Далі зрозуміло: два рибалки, два мисливці, два пасічники . Згодом поїзд зупинився і довго стоїть... По вагонах тривога - комусь було зле, чекали швидку. Повертаюсь на своє законне місце. А тут!!!Пасажири атакують провідників (браві вуйки з полонини захищаються). "А вы его паспорт видели?", "Почему не Вызвали милицию?" Виявляється якійсь бабульці (божий одуванчик під панамкою) вчулося, що в моєму рюкзаку щось тікає, а мене немає, значить буде вибух!!! Ніхто нічого не чує, але ж вона " сама чула, війна таки йде..." Заспокоїв товариство розборкою рюкзака, та пригостив провідників харківським морозивом.
 7. Нужна срочная помощь

  Ви правильно міркуєте... І про заходи проти крадіжок і про "медвежу послугу" відводку. Тримайте "порох сухим", спостерігайте, якщо є така можливість. Про мокре полотенце - то щось із захмарного, я не кажу що воно не діє, але ж Т= 37*С, висохне, аж бігом ... Загальне враження від прочитаних земляцьких запитань і відповідей на них. Хлопці, Колеги, звідкіля оця тривога, що починаючи з тепер не можна наростити сім'ю до зими. На вулиці 33-37*С, ще місяць тепла легко прогнозований. Бджоли в вуликах достатньо, то ж за місяць наростити сім'ю цілком реально. Інша річ, що в Східних і Південних областях майже все повигоряло, взятоку немає... Ось тут і треба "воза тягти".
 8. Лежак из сундука

  Чим не влаштовує Вас ширина 450 мм? Ну висоту зменшити б, а можна і не чіпати. Довжина для лежака - взагалі вільний розмір.
 9. Весна/Літо 2018

  Та сама історія, тільки в меншій кількості. Відкачка осінню після зборки гнізд йде туго, бо приміщення не опалюване. Залишати медові навмисно (на всякий випадок) вже давно перестав. При зберіганні поза гніздом кристалізація 99%. Та й "всяких випадків" один на 2 роки. Розпечатую (гарячий ніж, вилка, каток), бризкаю і в гніздо. Якщо з якихось причин розширення не бажане, тоді за заставну. Якщо сот підлягає вибраковці - на шматки його.... А якщо не дасте, в розплод пареведуть все, що з поля принесли.
 10. Весна/Літо 2018

  Тоді напрошується пропозиція: Беріть племматеріал від цих нерійливих. Є надія на "покращення вже сьогодні", трутневий фон над Вами не такий вже й поганий. Успіхів Вам!
 11. Весна/Літо 2018

  Скоріш за все "в хазяїна" були помісі. Рої справа звична, особливо під час затяжного підтримуючого взятку. Зустрічаються повідомлення типу: "мої не рояться...", але тут же "щорічно міняю маток". Вибачаюсь, але і помісні з цьогорічними матками не рояться. Якщо маток виводити штучно, то треба брати "племматеріал" з найпродуктивнішах сімей (пізно ввійшли в ройку, багато принесли). Кардинально "ройові настрої" не зменшаться. Але й гірше не буде. Щоб не "ганятись за роями", заздалегідь застосовуйте протиройові прийоми. Найвпливовіше - поділ, послідуюче об'єднання на молоду матку перед ГВ.
 12. Весна/Літо 2018

  Однако "крутые"!!! Они еще и скотину держат!
 13. Весна/Літо 2018

  Якщо на меті взяток з акації, Ваша правда - об'єднувати. Якщо в перспективі соняшник, я б не втручався. До соняшника наберуть форму самостійно, без зайвого клопоту. А причини просідання залишились в кінці минулого сезону.
 14. Нужна срочная помощь

  Дві аксіоми: "Не вулики носять мед", "Найкраща система та, яку освоїв". Додам - зверніть увагу на власну силу (вантажопідйомність). З плином часу це може стати вирішальним... Не стану перераховувати +/- варіантів, Наведу маловідомі висновки "по исследованию хозяйственной пригодности отдельных типов ульев" польських пасічників в лихі 90-і роки. Розглядались Дадани, Рути, польські (360Х230) та інші. Брались до уваги вага, міцність, перевозка, зручність обслуговування, зимівля. Так от, Рутовські отримали найгіршу оцінку за обслуговування (важкі), за зимівлю (підмор, спожитий корм), за восковиділення. Звісно, Дадан був найважчим і габаритним для перевезень. Про медопродуктивність скозано так (дослівно): "В анализируемых условиях тип улья оказался малосущественным".
 15. Ваточник

  Я тут з першої сторінки. Добре відома думка ДобровоЛа, язичника та інших. Жвава дискусія, корисна, але зміщена в бік шкоди від ваточника, його живучості... Треба зосередитисяось на цьому: Яким чином пасічники сприяють розповсюдженню? Якщо висівають на краю поля, або поруч - таким "ГАНЬБА!" Інша річ, якщо бдожоли збирають нектар з засмічених полів. Занедбаних давно і не з вини пасічників. Чи сприяє це розповсюдженню ваточника? (Можливо за рахунок опилення, більші коробочки, крупніше насіння). Невідомо, також, на яку відстань розносяться насіння?, чи приживається на новому місці за теперішніх технологій? PS: Мій ваточник в огороді поступово зникає. Витісняють пирій, полин і навіть малина. Про клен (американський) вже не кажу - лізе всюди.
×