Петрович 49

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  1 025
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

583

О Петрович 49

 • Звание
  Загоруйко В.П.
 • День рождения 01.01.1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
 • Место расположения
  Харьков.

Previous Fields

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Посетители профиля

717 просмотров профиля
 1. Добрий ярмарок! Очі розбігаються... Руки тягнться до кишнні...Подяка всім учасникам. Уклін організаторам.
 2. Дуже цікавий і корисний напрямок роботи. На ветеринарів надійся, а сам не плошай! Хотілось, щоб Ви продовжили досліди, оприлюднили результати (бажано перейти в тему про хвороби). Теперішня відсутність результату, можливо, від того, що Ви назбирали комах, які вже опорожнилися.
 3. Заберіть "ті пусті, що посередині без розплоду". Матка працевлаштується (трудоустроится), тобто знайде місце для засіву. Збільшить радіус обходу, в т. ч. вгору за рахунок спожитого меду. До того ж, я не думаю, що у Вас всі рамки або пусті, або повномедні. Надіюсь знайдеться напівмедна. Її і залиште поряд з розплодом. Зверніть увагу на крайні повномедні. Можливо там мед закристалізований. На краях гнізда це буває, бо температура там нижче. Слабка сім"я не зможе його розігріти.
 4. Ой багато! Лежить і танути йому ще тижнів два. Деякі вулики залишаються в заматах під кришу.
 5. Думка лине в потрібному напрямку.Утеплити можна було і до обльоту. Не варто стримувати діяльність матки в цей час шляхом охолодження гнізда (кубла, як Ви написали). Можна і скоротити, якщо в цьому є потреба, тобто - сім"я не обсижує всі рамки. Оцініть медові запаси, адже під час весняного розвитку бджоли багато споживають. Потурбуйтесь про водопостачання. Успіхів!
 6. Ні я не це мав на увазі. Вибачаюсь, що підштовхнув Вас до помилкової думки. Суть "інтриги" в тому, що в Коржа написано: "в нижних углах задней стенки". Там мова про зимівлю. Мається на увазі, що відпрацьоване повітря збирається в нижній частині вулика, бо насичене парою і вуглекислим газом. Для його виходу автор пропонує робити додаткові отвори в задній стінці. Так звана інтенсивна вентиляція підрамкового простору. Звісно передня стінка має класичні льотки. Зауважу, що для реалізації цього способу потрібен значний підрамковий простір, десь 10-15 см. В БК вуликах під гніздовий корпус можуть ставити порожній корпус. В вулику, що на фото, такого простору, скоріш за все, немає. І все ж, можна припустити, як варіант, що автор вулика намагався провітрювати підрамковий простір, але Коржа не читав. Книга вийшла в 2011 р.
 7. В книзі "Зимовка пчёл" відомого харківського автора В. М. Коржа вичитав. Цитую: "Можно вместо щели в нижних углах ..... стенки вырезать два круглых отверстия диаметром 25 мм. Открываются эти отверстия или вентиляционная щель сразу после образования пчелами зимнего клуба. Не забывайте о защите от мышей!" Стор. 67. PS: трикрапка червоним - то для інтриги.
 8. Взагалі то заготовлена перга (і сироп також) рекомендується для стимуляції ранньовесняного розвитку, коли в природі ще відсутні пилконоси. Краще коли перга в вулику поряд з розплодом. Але у Вашому випадку -то пердчасне розширення. Можна і зверху, аби тільки не було охолодження гнізда. Бо шкода від охолодженого гнізда буде більшою, ніж користь від перги. Починайте після обльоту. Якщо весняний розвиток у Вас йтиме природнім шляхом, тоді питання вирішиться автоматично. Доки настане час розширювати гніздо, матка вже сіятиме наповну, в природі вже буде достатньо свіжого пилку. Зазвичай бджоли надають перевагу свіжому, а минулорічний викидають. Можливо присипка пудрою (сиропом) дещо загальмує цей процес викидання.
 9. Я також за те двома руками. Але ж у нашій місцевості часто бувають морозні ночі.. Вода в поїлка замерзає. Звісно на сонечку тане, але ж холодною залишається. Бджола це відчуває і летить до місцин, де вода скоріш прогрівається. Це можуть бути купи опилок, листя, сіна що насичені сніговою водою.
 10. Актуальне питання! Розплод вже є (або скоро буде), а води, крім конденсату, немає. Згодом пасічники не без гордості повідомлять - бджоли живі, в вуликах сухо. Нестача води в ранньовесняний період помітно гальмує розвиток сімей. Я застосовую фітільні поїлки, розміщені за діафрагмою (заставною дошкою). Щоб вода не замерзала, була теплою. Інколи вдаюся до примітивного наливання в пусті комірки грамів 50 Потолчними кормушками в якості поїлок не користувався. В мене їх просто немає, бо ніколи і нічим не кормив. Спробуйте, Саша і нам повідомите...
 11. Звернув увагу - кришка на завісах! А що як на завісах кріпити наставку? Це для полегшення доступа в гніздо. Чи хто користувався? Хоча б таке бачив? Відгукніться!
 12. Приєднуюсь до запитання. Мені би байдуже, бо ніколи не кормив і не планую. Та дуже вже багато галасу у заготівельників меду про атибіотики. Підозри, недовір"я і т. д. Фумагіллін ефективний лікарський засіб для лікування і профілактики нозематозу. В радянські часи продавці всіляких паст стверджвали, що в них містяться ліки для профілактики нозематозу. Дуже ймовірно, що їх там і не було, але ж реклама.... була!!! Шановний Борода-1, що можите сказати про себе, про своїх колег виробників? Заздалегідь дякую!
 13. На Ваш розсуд, Судячи по фото, там зміщення не буде критичним.
 14. Майже так і я думаю... Правий (вид з переду), отой одинокий, можна і не чіпати. Буде використовуватись для додаткової вентиляції під час бурхливого взятку, або як основний для тимчасового відводка 4-6 рамок в ройову пору. Звичайно ж, напоготові повинна бути діафрагма (глуха перегородка). Від лівого круглого я би пропиляв щілину 18-20 см в напрямку до центру. Прильотка - то другорядне. Можна подовжити, відірвати (там два цвяхи) перенести, замінити. Що до висоти, то 25 мм мабуть багато. Я використовую куплені стандартні металеві задвижки висотою 10мм. Наполегливо рекомендую в отвір 25мм (залишок від круглого льотка) забити міцний чопик. Інакше це буде "запрошення" мишам взимку. Згадав про ножовку з вузьким полотном. Такі пилки використовують садоводи під час обрізування садів.
 15. Якщо коротко, то на Ваш розсуд.Треба би знати причину опоношення - звичайне переповнення кишечника як наслідок несприятливих умов зимівлі (кліщ, миша), чи надмірний розвиток низеми апіс. В першому випадку, якщо рамку вважаєте цінною (нова, багато меду) і на ній окремі плями - їх видалити. На всяк випадок, ніж, стамеску, занурюйте в розчин оцтової кислоти (есенцію). Якщо ж тих плям багато, рамка рижа, її і в руки брати неприємно - тоді на перетопку. Самі по собі плями - то ще не хвороба! Дай Боже побачити їх якмога більше на кришках вуликів і навколишніх предметах під час весняного обльоту! Якщо немає нозематозу - то можна . Припускаю, що причина опоношення Вам невідома. Тоді я зробив би так. Оті "цінні" рамки підставляв би лиш в одну сім"ю, а не у всі підряд. Якщо вже й проявиться нозема, то лиш в одній сім"ї.