Загоруйко В.П.

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  986
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

495

О Загоруйко В.П.

 • Звание
  Петрович 49
 • День рождения 01.01.1949

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
 • Место расположения
  Харьков.

Previous Fields

 • Пасека в
  Харьковская обл. Купянский р-н.
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Дадан,лежаки двухэтажные 18р.
 • Порода пчел
  Укр. степная,помеси.

Посетители профиля

640 просмотров профиля
 1. Сама вийшла з піднятими руками? - Жарт. Як це Вам вдалося? - без жартів. Повинні зібратись - "голод не тітка", запах поволі вивітрюватиметься, а от бджоли малувато .
 2. Що робити?.... Поки зима і вулики пусті зробити нижній льоток по центру. Тобто, сверлом 8-10 мм. просверлити кілька отворів (один біля одного), з"єднати їх користуючись стамескою. В цю порожнину повинна ввійти ножовка (бажано з вузьким полотном), пропилюєте льоток до потрібної ширини. Якщо на шляху помічається цвях - ножовку по металу в руки. Електроінструмент (болгарка, лобзик) прискорить роботу, аби він був. А в оті "два знизу коло бокових стінок" вставте чопики. Можливо знадобляться для нуклеусів. .Аж три можна поселити, тільки діафрагми потрібні. А взагалі -то, я не можу збагнути причину такого розташування льтків. Можливо, "автор" був класним пасічником і знав щось таке невідоме... Можливо, хто з читачів може пояснити.
 3. Вчитися ніколи і нікому не пізно - істина! Але шість років - то вже стаж. Кожен оцінює на свій розсуд Про льотки скажу так. Їх основне призначення, окрім проходу бджіл, видалення зайвої вологи під час медозбору і вихід відпрацьованих газів взимку. Зрозуміло, що замість "зайвого" через льоток до гнізда надходить свіже повітря - там полюбляє працювати матка. Принципового значення між 16, 18, чи 20 рамочними лежаками немає. На мій погляд, круглі льотки поширені лиш тому, що простіші під час виготовлення. Свою функцію вини виконують дещо гірше, бо діють точково. Два нижніх (відповідно два верхніх) льотки мають сенс, якщо є діафрагма (глуха перегородка) і в вулику зимують дві сім"ї. Під час активного сезону такі сім"ї можуть працювати на одну спільну наставку. Тут є свої недоліки - блуд бджіл і, особливо, молодих маток, якщо такі з"являться. Користуватись двома нижніми (так само як і двома верхніми) льотками для однієї сім"ї небажано, бо матка почергово може працювати то біля одного льотка, то біля іншого. Розплод (і мед також) будуть розтягнуті вшир. Виключення - під час бурхливого взятку треба відкривати все і настіж. Що ще. Слабими сім"ями (відводками) верхні льотки краще охороняються, бо там більше скупчення бджіл.
 4. Випадок такий, що гріх не відгукнутися! Звісно, все під прапором . Переробляти нічого не треба, тим більше з 18 рамок на 16. Якщо у Вас (І в мене також!) немає здоров"я піднімати 18 рамок, то де гарантія, що ми зможемо орудувати 16 рамками? Вихід в іншому. Декілька варіантів з власного досвіду. Перше - помічники, але тут потрапляємо в залежність від сторонніх. Друге - зсовувати верхній поверх (корпус). Описував на початку теми. В жару совається аж бігом - не сумнівайтесь! Але навантаження на спину значне. Приблизно половина ваги наставки. Третє - працюємо порамочно. Особливо коли взяток і все заліплено. Для цього треба мати ящик-переноску на 16-20 рамок. Ставите поряд з вуликом і працюєте поволі поспішаючи. Зрозуміло, що ящик повинен бути легким, кришка - зайвий елемент. Я накриваю полотниною - не давить бджіл. Заздалегідь треба продумати заходи на випадок роїння. Здебільшого це протиройові відводки. Для них потрібна "посуда". Можливо, у Вашому випадку ефективим буде обмеження матки, якщо у Ваших краях немає яскраво вираженого головного взятку. PS: Надеюсь, владеете и "языком", и "мовою". Здоровья Вам!
 5. Были и у меня такие бутыля с подсолнухом,в качестве не сомниваюсь(ТАк как не химичу)а вот люди смотрят на него с опаской!Что говорите вы когда продаете такой мед?(если таков есть?) Приєднуюсь до запитання! Хто що розказує покупцеві про піну - оту фракцію глюкози?
 6. Харків, Новорічна ялинка і ярмарок на площі Свободи (найбільша в Європі). Погода похмура. Без медовухи Новий рік не прийде.
 7. Можливо й так. Коли мова йде про зарахування до учбового закладу (курсів), де готують пасічників, або про набір працівників на промислову пасіку. Це в ідеалі. На побутовому рівн і- сам собі керівник, технолог, працівник і лікар.
 8. А хто такі "парщики"? Це піарщики, чи ті що бджіл запарюють під час зимівлі? Що значить "октивизировались", якщо посилаєтесь на цитату яка висить майже рік?
 9. Можливо не по темі, та все ж... Всіх "новеньких" треба "тестувати", задовго до того, як вони наблизяться до вулика. Без жартів. Гостей також питати треба, особливо тих, що з міста. 100% гарантії не дасть жодна одежа. Був випадок (правда всьго один раз) бджола ужалила в постелі. Заніс якось, зігрів, отримав подяку.
 10. На 60 років співробітники подарували пасічний костюм. Красивий, небесного кольору. Мені скоро 68, а жодного разу не одягав
 11. Протиставити Руттнеру можна тільки самого Руттнера. В тій же книзі стор.119: "Советские исследователи в последние годы установили, что пчелы, выращенные в семье другой породы, по своим признакам обнаруживают известное приближение к пчелам-кормилицам......." На тій же сторінці: ".....Влияние пчел-кормилиц на признаки и свойства в смысле породной принадлежности теперь вряд ли подвергаются сомнению." Розумію, що Руттнер посилається на досліди з різними породами. Не бачу великого гріха в тому, щоб ці висновки поширити на випадки підсажування породистих маток в помісні сім"ї. Що часто і буває у початківців. До того ж, мова йшла не про виведення маток, а про вплив поганої сім"ї, в яку підсадили відмінну матку, на майбутні покоління. Відповідно і на корисні якості нової сім"ї.
 12. Якщо буде можливість відвідувати пасіку в розпал сезону хоча б раз на тиждень, то методика мало чим відрізняється від загальнопринятої. Звісно, менша кількість сімей, відповідно менший доход. На перших порах - аби в ноль вийти. Тут основне відстань і охорона. В будь-якому разі - "Нашего полку прибыло!". Запрошую до теми: "Наскоковое пчеловодство. Пасечникам выходного дня"
 13. Не тільки корм.. А чому б не припустити, що робочі бджоли старої сім"ї впливають на поведінку молодих, народжених вже від нової матки. Адже вони місяць - півтора поруч. Тут і свта навколо матки, і танці, польот за нектаром, відбудова стільників і т. д. От і "прилипають" погані звиички до новонароджених. Так би мовити, погані діти у хороших батьків. Мені немає ніякого сенсу Вас чи когось іншого переконувати, наполягати на своєму. Кожен може безболісно для себе (свого гаманця) перевірити інформацію. Коли будете міняти маток, (хоч на куплені, хоч на виведені дома) запишіть продуктивність сімей в які підсажується матка. Або продуктивність основної сім"ї, якщо матка підсажується у відводок. Умовно ділимо пасіку на "лінивих", "рійливих" і "працьовитих". Наступного сезону порівняєте. Я таке вже робив. Успіхів зимою, весною і влітку!
 14. Мабуть Малихін, судячи по зневажливому ставленню до класиків. Тепло піднімається вгору - не новина. Інша річ, чи варто гріти кришу?... Єськов, Таранов і багато інших дослідили і довели 2-3% вуглекислого газу під час зимівлі - саме те! Більша концентрація призводить до збудження бджіл, зимовий клуб видихує СО і вологу за свої межі. Цей процес відпрацьовує будь яка сім"я незалежно від сили. Далі продукти життєдіяльності повинні покинути вулик - для того й призначені вентиляційні отвори та відкриті льотки. Без цього ніяк! Ну а кінець ролика - то взагалі чорний гумор.
 15. В мене десь біля 200 книжок в електронному вигляді (є прочитані, є недочитані), понад 10 настольних. Я не хвалюся. Це скоріш недолік. Зараз не сила згадати, з яких джерел склалася саме така уява. Та й застарілі вони. І все ж, не залишу Вас і всіх читачів "голодними", підкину харч для обговорення. Перше, з "букваря" (мовою оригіналу) - " Практические советы пчеловоду" (Бренин, Котова, 1971г.) на стр. 73. "семьи пчел обладают наследственными качествами, которые передаются через маток, трутней и пчел-комилиц". Ось більш конкретна думка, але менш відомого автора: М. Романова "Медоносная пасека" (Харьков, 2015 г.) стр 37,38. "Поскольку пчелы практически не производят потомства, то долгое время считалось, что они не участвуют в передаче по наследству своих свойств. Однако в середине ХХ века целой плеядой ученых, среди которых И. Вавилов, А. С. Михайлов, Н. И. Дробовенко, И. А.Халифман и др., было доказано, что это не так: рабочие пчелы передают свои наследственные признаки потомству через корм, на это указывает ДНК молочка, которое вырабатывают пчелы." А взагалі -то "король чи свита" - суперечка давня.