Jump to content
Форум на ТочкУ

Тарас2000

Пользователи
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Рівне
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  лежаки, українські вузько високі, дадан 12 рамковий
 • Порода пчел
  Місцева помісь поліської бджоли

Recent Profile Visitors

642 profile views
 1. За віруваннями наших прабатьків, якщо хочеш позбутися проблем, незгод, прокляття чи іншого життєвого негативу, потрібно посадити три липи. Липа здатна поглинати негативну енергетику забераючи її у того, хто її посадив. P.S. Кожен свідомий бджоляр зобов'язаний посадити хочаб 10 лип незалежно від сорту.
 2. Тарас2000, а Вы сами пробовали водить пчел в таких ульях? Переглянувши на днях відео по бджоловеденню в сапетках вже нагострив лопату і йду на болото збирати рогіз. За зиму зроблю і перший же рій переселю. Вважаю обов'язковим користуватися технологіями наших дідів, щоб не розірвати з'вязок поколінь.java script:add_smilie("","smid_47")
 3. Перевагою таких вуликів є те, що рогіз або очерет порівняно з деревиною є швидковідновлювальним матеріалом. Тому в умовах України, де ліс останніми роками інтенсивно вирубується, виготовлення таких вуликів потрібно обов'язково популяризувати, особливо на лівобережжі, де запаси деревини обмежені. Цим самим ми здешевимо вартість вулика, зробимо його доступнішим для широких мас населення, а відтак збільшимо кількість бджолосімей, що є найголовнішим завданням кожного бджоляра. Тому пропоную кожному, хто зацікавиться такими вуликами, в обов'язковому порядку виготовити хоча б декілька таких. P.S. До теми даю посилання на фільм, що детально розповідає про техніку бджільництва у сапетках виготовлених з житньої соломи і обмазаних глиною. http://www.youtube.com/watch?v=upbONroWPic
 4. Яке саме дно ви маєте на увазі? В мене дно глухе 13 см у висоту, подібне до того, що показується у німецьких фільмах IWF по ротаційному бджільництву.
 5. Куристуюся таким дном вже другий рік і можу сказати, що у такого дна окрім багатьох переваг є один недолік - неможливість загодовувати на зиму бджіл, оскільки сита , яка поміщається у дно, швидко охолоджується у холодні ночі, які бувають у кінці серпня, через що бджоли неохоче її переносять у соти. Тому я змушений ставити миску у надставку поверх рамок, де її осушують за ніч.
 6. За 33 пчеловодных сезона кое чему научился и вдосконалив технiку огляду до автоматизму Среди всех извесных мне пород прекрасна, продуктивна популяція середньоросійської породи находится в конце списка который можна рекомендовать людям ВАШ досвід заслуговує на повагу і говорить багато про що.ВАШ вклад у місцеве бджільництво - безцінний. Моя ж порада заснована на власних помилках і невеликому досвіді, а тому є виключно суб'єктивною. Просто у нашому регіоні (Полісся) є багато помісних бджіл з вираженою агресивністю не без участі поліської популяції, тому виходячи з цього я і давав пораду, бо працюю саме з такими бджолами. P.S. Не сприймайте мої, ще такі "зелені", поради за образу.
 7. И как же с такими злюками работать летом и как они будут озлоблють всех вокруг--- караул Це прекрасна, продуктивна популяція середньоросійської породи, яка при вмілому підході до бджоловедення, дає одні з найкращих результатів по валовому збору меду та воску, стійкості до нозематозу та гнильцю. Тому порада єдина - вдосконалюйте техніку огляду та догляду. P.S. Життєвий досвід та практика - найкращі вчителі.
 8. Це небезпечно і для Вас,пане Тарас,адже не дай Бог цось приключиться зі здоров"ям цих людей - вони то докажуть,що попали туди випадково,а як Ви?Да і совість свою як відключити.Може це вас трохи розсмішить і заставить задуматься:Щоб не було злих людей,требе,щоб добрі люди об"єдналися і повбивали всіх злих.А далі:Дракон умер - да здравствут дракон... Ви праві відносно безпеки та доказовості вини у нашій державі - визнаю. А совість також потім спитає - її не можна ігнорувати.Та й вбивати злих непотрібно, адже порушиться баланс добра і зла. Тому слід скористатися пристосуванням яке б механічно збуджувало бджіл, а маток виводити із помісей поліських бджіл, агресивність яких є найбільшою серед усіх популяцій, які існують на наших теренах. P.S. Ну а той хто пізнав горе втрати небесних комашок, у того помста повинна бути холодною.
 9. Маючи гіркий досвід (непотріб зимою розібрала стіну сарая-зимівника і розгромила вулики повністю знищивши беззахисних трудівничок, які були, як я гадав захищені) пропоную: 1. Ставити у вулики під дах світло-шумові піропатрони з електрозапалом (при відкриванні кришки контакт замикається і електрозапал у вигляді звачайної лампи накалювання на 3 вольта запалює піротехнічну суміш у піропатроні внаслідок цього виникає ефект несподіванки особливо вночі, що може спантеличити бидло запобігши можливій трагедії). Паралельно від вибуху збудяться бджоли і виконають функцію сторожа. 2. Кріпити до кришки вулика стельові дошки, але так щоб можна було їх відчипляти. При відкриванні місцевою бомжотою кришки піднімаються стельові дошки і бджоли (краще поліської популяції) дружньо карають недруга. 3.Поряд з піропатроном можна розміщувати балон-спрей з сльозогінним газом (терен - 4), який легко розірветься від вибухової хвилі і відіб'є на тривалий час у агресора бажання нашкодити. Таку установку краще ставити ззовні вулика, щоб не зашкодити божим створінням, а сльозогінна хмара практично не потрапить у вулик. Необхідно пам'ятати,що все повинно бути замасковане, а маса вибухової суміші не більше 1 г у тротиловому еквіваленті( може підійти звичайна пітарда найбільшого розміру). Піропатрони повинні містити суміш з низькою температурою згоряння, щоб не викликати можливої пожежі. P.S. Так це жорстоко і небезпечно, але як інакше боротися, виховувати у людей вічливість, порядність, стриманість, помірність, тактовність, розуміння?
 10. Не надо паниковать... Гнилец прекрасно лечится норсульфазолом натрия. Так же хорошо лечит гнилец "Оксивит". Это из личного опыта Повністю з вами згідний. Європейський гнилець (доброякісний) та американський ( злоякісний) лікується легко окситктрацикліном та еритроміцином, але небезпека полягає у тому, що спори останнього стійкі у зовнішньому середовищі ( живуть до 20 років) тому, на мою думку, буде швидше і надійніше повне знищення для уникнення епідемії на пасіці, а також ретельна стерилізація всього пасічницького інвентаря.
 11. як Ви її застосовуєте в ємкості чи змочуєте ганчірку. Змочую вату та ложу поверх рамок, а також під низ біля льотка, якщо зберігаю у вулику. Економити олію не варто. Періодично перевіряю та додаю олії. Також можна використовувати інші олії: кориці, лемонграсу, вербени, коріандру, касії, але найдешевша і найдоступніша у аптеках лавандова. При боротьбі з кліщем вароа також використовую дану олію тим же способом ( змочену вату кладу поверх рамок) , однак попередньо розчиняю олію у 96% етиловому спирті і доводжу до концентрації 10% ( на 10 мл олії 90 мл спирту). Бджоли переносять цей запах, але збуджуючись обтрушують кліща, а пари спирту знищують кліща у трутневих чарунках.
 12. Найкащим для мене є використання лавандової єфірної олії у закритих вуликах або ящиках. Вона також добре допомагає при вароатозі. Міль, як і кліщ не переносить запаху.
 13. Маючи невеликий але гіркий досвід у боротьбі з гнильцем ( найнебезпечнішою хворобою бджіл ) рекомендую: якнайшвидше знищити сім'ї, віск перетопити (кип'ятити не менше 2 годин), рамки та вулик обробити 10% розчином формаліну, а потім обпалити лампою до побуріння. Мед що залишиться добре йде на медовину. Місце під вуликом в радіусі 1,5 м перекопати на глибину 25 см та обробити хлорним вапном 5 % концентрації. Для знищення бджіл зручно використати сірку заправлену у димар. Чому так жорстоко? Томущо це невиліковна хвороба і надзвичайно контагіозна (заразна), а спори зберігаються десятиліттями. Боротися марно!
 14. У своїй практиці я знайшов найпростіший і водночас найефективніший спосіб боротьби з восковою міллю- ефірні олії, які продаються в аптеці або в інтернеті. Накращими є: лвандова олія, корична олія, вербени, полину, касії. У ємність де зберігається сушка я кладу флакон з олією без кришки на весь термін зберігання, бажано в холодне місце, адже випаровування олії не буде таким інтенсивним і її на довше вистачить. У флаконі є ковпачок-дозатор, який потрібно обов'язково залишити. Вони є природними репелентами, а також безпечними для бджіл, більше того ефірні олії, що містять цитраль та ліналоол ( лавандова, меліси, герані, лимону, троянди) є атарактантами для бджіл (є компонентами насонової залози), тому їх можна сміливо використовувати у пастках для бджіл під час роїння.
×
×
 • Create New...