Перейти к содержанию

Анатолий

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  117
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

8

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Место расположения
  Винница
 • Интересы
  Бджоли

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  селі
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  аборигени

Посетители профиля

370 просмотров профиля
 1. Відпрацювали Умка на акації. 650 кг віджала. Прийшлось ставити контргайки на штирі щоб шайби гумові не сповзали. Несоосність велика, мотиляє двигуном добряче. Регулювання не допомогло. І підшипник ніби скрегоче трохи. Чим змастити? В цілому задоволений придбанням. Жалію що раніше такого не бачив в інеті. Дякую, Володя!
 2. На пасеке

  Детальніше чому не італійки? Я знаю вигляд італійок. А ці були на вигляд майже як мої сірі в полоску. Жаль не зфоткав його рійниці. Цікаві. Висить на пасіці декілька перевернутих вверх дном продовгуватих кошиків. Не високо, 2,5 м. Всередині деяких відтягнуті соти. Ось і збираються там всі рої, хотя рядом дерев високих багато. Мед реалізує на місці. Пасіка рядом з трасою. На узбіччі його виставочний стенд з різним медом і в різній фасовці. Хто хоче купити зупиняється, гукає хозяїна і ... Жаль, що часу для більш детального знайомства з пасікою було мало. Всього година, півтори, поки дружина і інші туристи оглядали камінний сад по іншу сторону траси. Відпочивали з дружиною 2 тижні на Золотих пісках. Нам сподобалось. Дружина взагалі в захваті. Рекомендую. Через рік, взимку, плануємо Абу Дабі. Там ми ще не були. Там бджіл точно немає!
 3. На пасеке

  Вулики багатокорпусні. На цій пасіці біля 100 вуликів. Меду отримують в середньому на сім"ю 60 кг. Пасіка розташована в гористій місцевості, але гори тут пологі, не високі. І взагалі, вся Болгарія гориста, більша частина території вкрита лісом. На цій пасіці пчелару допомає син віку 15-16 років. Крім меду вирощує і продає матки. Говорить, що італійська порода, но в мене сумніви - не похожі його бджоли на італійські, певно місцева помісь. На Джентері працює в основному його син, якому він платить 5 левів в день (це 50 грн) для заохочення. Нуклеусні вулейки різні. Є багато маленьких, безрамочних, розміщених під кущами в траві. Пропонував мені на разі матки. Но що я з ними буду робити в цю пору? Я своїх вже майже місяць назад загодував і підготовив в зиму. А він буде загодовувати аж в листопаді- грудні. Дивно, але зимою він користується єлектропідігрівом - бокові електронагрівачі. Один блок автоуправління підігрівом на 20 вуликів. В мене теж є електропідігрів (правда, не авто, ручне управління), але минулої суворої зими я ним не користувався і все було нормально, всі 50 вийшли із зими дуже добре. Так що в мене вже є сумніви в необхідності електропідігріву.
 4. На пасеке

  На днях посчастливилось побывать на болгарской пасеке. Это недалеко от Варны. Обменялись опытом с болгарскими коллегами насколько это было возможным, потому что они плохо понимает русский, а я болгарский. Прилагаю пару фоток. Слева - ваш покорный слуга. Справа - тоже пчелар из Болгарии. Хозяин пасеки и его сын остались за кадром. Фографировала моя жена.
 5. Медовые ярмарки Украины

  Еще одна проба. Как будто окей.
 6. Медовые ярмарки Украины

  Хотел еще несколько фото, но уже не хочет, не получается. Приятно было пообщаться с болгарскими пчеловодами. Правда, не все понятно на болгарском языке, но ... Меда они собирают примерно в 2 раза больше нашего. Сезон у них длиннее и медоносов очень много. Основные - акация, липа, подсолнух.
 7. Медовые ярмарки Украины

  На днях побывал на ярмарке меда в Нессебре, это Болгария. Попробую пару фоток здесь выложить.
 8. Подсадил плодную матку

  З трутівками давно вже не "граюсь". Овчинка вычинки не стоит! Як тільки встановив факт сім"ї- трутівки (горбатий розплід, по декілька яєчок в чарунці, яєчка прикріплені до стінки чарунки, матки не видно), негайно ліквідую цю сім"ю. Тобто, вулик прибираю з постійного місця, а бджіл стряхую на фанеру. Ці бджоли підсилять інші сосідні сім"ї.
 9. Весна-Лето 2010

  Ее родимую. Вагу заклинило. 40 рамок не спасуть від різкого обмеження розплоду при сильному взятку - нікому буде готовити чарунки для черви, всі мобілізовані на взяток. Срок неограничен. Просто без своевременной подстановки суши (или выкачки) будет недобор меда. Такое означает, что в улье плодная нормальная матка и пчели начали подготовку к зимовке. Жара не виновата. Роевая пора прошла. Счас рои - это исключение из правил.
 10. Весна-Лето 2010

  Воду носять.
 11. Весна-Лето 2010

  Да есть она в улье. Плохо смотрел. На дооблет маток не выгоняют. После того, как начала червить из улья не вылетает, неважно оплодотворилась или нет.
 12. Весна-Лето 2010

  Повторяюсь. Пчелы - это только дополнение к основному зароботку. На них не разбогатеешь! Можно нормально жить имея пасеку 200 семей и качая меда не меньше 4 тонн. Плюс еще пыльцу собирать и пр. У нас таких пасек единицы в Украине.
 13. Смена матки

  Яйцо застряло, потому что вспугнул ты ее во время акта. Акта укладки яйца в ячейку. Это у молодых несучек бывает. Из них яйцами так и прет! Она же молодая еще, начинающая... А плохо или хорошо сеет это еще неизвестно. Позже можно будет судить о том как сеет.
 14. Весна-Лето 2010

  За два тижні відсутності матки трутівки не появляються. Хотя в даному випадку можливо і появились, тому що трутівки в першу чергу мисочки засівають. За звичай трутівки виведену матку не вбивають. У мене був випадок, коли з підставленого сім"ї-трутівці маточника вийшла гарна матка, яка потім успішно працювала в цій же сім"ї. Рамки з трутами були, звичайно, забрані. Корму не було. Взятку теж не було. Тому і ...
 15. Весна-Лето 2010

  Пару раз було сідали на вулик з бджолами. Але сиділи смирно в клубкові ззаді під кришою, в середину не заходили. А ці поперли в середину... І попали під "вогонь" хозяїв. Не думаю, що матку захищали. Звичайна реакція на "чужаків" з другим запахом. Це у них на автоматі. Взаємознищення.
×