Jump to content
Форум на ТочкУ

ВАДОС

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  2,037
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5,284

5 Followers

About ВАДОС

 • Rank
  0982402919
 • Birthday 02/08/1984

Contact Methods

 • AIM
  +380982402919
 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Кіровоградська обл. Устинівський р-н
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  71-100
 • Ульи
  Корпусні
 • Порода пчел
  Buckfast

Recent Profile Visitors

4,489 profile views
 1. Баки достатньо прогнозовані. Мої нормально зимують на соняху, без проблем. На рахунок аско: треба дякувати пакетам з ЗУ і їх чорним рамам в яких аж кишить тим грибком, що ніякого імунітету бджіл не хватеє. Карніка доречі теж при такому сотозабеспеченні проявляє аскосфероз. Так що не треба тут ліпить ідола з Карніки.
 2. У Бакфаста більший "запас міцності" по роїнню ніж у Карніки. В моєму регіоні, є знайомий з Карнікою то казав на роя збирались. В цей ройовий рік я в себе роїння небачив, хіба що виняток УС+Бакфаст і то не всі..
 3. Ну блін мужики, треба ж якось правильно робить аналіз або не робить його зовсім. Ваш опитний пасічник біологію бджіл хоч знає, щоб робить якісь висновки по породам?
 4. На рахунок зимівлі на соняху, то я зимую чисто на ньому. За В21 і В19 не скажу в мене їх не має і не було. Так є лінії, точніш заводчики, від яких бджоли важко з мують на соняху, але зимують, на відміну від Карпатки, що закакувалась і вимирало по пів пасіки. Так я розумію, що зимостійкість в де-кого зараз ведеться на сиропі і в регіонах де обльоти серед зими норма і Бакфаст не виняток. Нічого страшного будем відбирать під свої умови.. Наразі по зимівлі на соняху подобається матеріал від Бонгарда (VdB), правда вже перехрещений відібраний в Україні, а саме В303, В4 і В61 це мої матки, в Паланочки на сайті можна подивиться родоводи. Звичайно мова йде про них і їхніх дочок Ф1.
 5. Непам'ятаю хто сказав, Вітвіцький здається, що "весною мед робить бжділ, а літом бджоли роблять мед". Думаю публіці розжовувать не треба, що з'їдений мед пропорціно виведенню розплоду.
 6. Ізольований земляний облітник для СЕЛЕКЦІЇ І ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ повинен мати їзоляцію в радіусі хоча б 20 км, так як навіть один "дворняжний" трутень може перекреслити роки кропіткої роботи селекціонера. На сьогодні в Україні це зробити, на мою думку, майже не можливо. Якщо ми говоримо про так званий вивід маток ф1 для товарних пасік, то тут достатньо мін 3-4км ізоляції і максимальне насичення тереторії трутнем. ДЛЯ ПЛЕМІННОЇ СПРАВИ ТАКИЙ ВАРІАНТ ЗВИЧАЙНО НЕ ГОДИТЬСЯ, але краще ніж виводить маток в центрі села. В цьом я в певнився на власних дослідах, що підтвердили мою гіпотезу, основану на теоритичних знаннях.
 7. Одне діло писать чи читать, а інше щось шукать, робить, пробувать..
 8. Маю віносно ізольований польовий точок, на якому стоїть близько 100 батьківських сімей Бакфаста, там же і облітуються матки. Облітував на ньому неплідних маток від Італійки і УС з не дуже добрим характером. Так от сім'ї з цими матками, мали значно спокійніших бджіл, ніж материнські УС. Паралельно в експерименті брали участь, ще група маток від тих же материнських сімей, але облітана на іншом точку, що знаходиться в центрі села і який має не зрозумілий трутовий фон. Та от в цьому варіанті, сім'ї мали вже підвищену агресивнісьть. Так що шукайте інших адептів, напириклад серед тих хто сліпо вам вірить, що трутні воду носять.
 9. Ви назву теми читали? Навіщо цей флуд розводить?
 10. Скиньте сюди ссилку його ютуб сторінки, якщо є можливість звичайно.
 11. Є визначення породи і раси. Раса це вже існуючі екотипи, порода створюється ж шляхом гібридизації і закріпленням привитих якостей. Подальше розведення породи і робота з расою то теж, тільки контрольованим спарюванням. Родоводи звичайно дають багато переваг, але буває працюють і без них..
 12. Ага, розкажіть це покійному Скленару чи Врізингу(тройзек) про ситему БЛЮП.
 13. Що ми тут бачимо? Вулики і покрівля кришок нова, табурет-ящик новий, сімей не так і багато, роя не витримав, а зразу садить у вулик, ще й у той з якого вийшов він (я так розумію)... Як на мене, то це новоспечений пасічник, в якого досвід утримання бджіл мінімальний, але як і багато початківців вже "задравши носа" думає, що вже все знає про бджіл. Тому висновкам цього некомпетентного пасічника, в відео про злобливість Баків НЕ ВІРЮ!!! Там вплив якогсь зовнішнього фактору, про який він і сам можливо не знає, але наслухавшись гайдаровщинни все вже було вирішено, як в тому анегдоті "хто всрався, невістка" (вибачте за таку анологію).
 14. Ну ось і я наважився на зимівлю на 230 корпусі. Звичайно порода Бакфаст, яке не повноцінні сім'ї, а липневі відводки під експерементом. Чуйка каже, що все буде гуд)
 15. На пасіці використовую інший тип нуклеусів. Ці ж використовував для ІО маток, перевіряв іх до печатки розплоду. Наразі вони мені вже не потрібні, тож хай людям служать.
×
×
 • Create New...