Jump to content
Форум на ТочкУ

liberal2005

Пользователи
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Одесская область

General Information

 • Пасека в
  Одесская область
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Многокорпусные 10 рамочные
 • Порода пчел
  местная, карпатка

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Так в деревянных ульях их на точку больше сотни или 1-2 летает или совсем не летают в это время. На них что щурка не влияет? В цю тему адміни перенесли
 2. Друзья а кто знает объяснение этому явлению? Пчелы уже неделю начинают нести пыльцу после заката солнца ровно в 19:50-20:00 причем наблюдаю это только в своих ульях из ППС у напарников в деревьяных единичные случаи
 3. А я взяток сего года в розницу втулю. У меня не много по 11 кг на семью. Половину уже продал, ща еще нафасую и до весны точно продам. А с медком 19-го подождем цены. Бочки кушать не просят!
 4. Одесская область неделю назад был по 31. Розницу продаю по 135 грн -1л по 400 грн -3л, но при при покупке 6л цена за 3л -350. Вот сижу и репу чеше что делать с маломедками во 2-х корпусах? За неделю после откачки по 4-6 рамок залили. И качать нечего и бляха увозить стремно хранилище не герметичное и боюсь налет будет капец. Вот думаю пленку между корпусами небольшим проходом оставить, а то пчелы во 2-х корпусах полно. может так хоть понемногу съедят.
 5. Де ви ту липу знаходите? Я їзжу по всій Одеській області і блін за останіх 10 років, нормальних посадок ну щоб кілька гектарів було не бачив останіх 10 років, зато липового меду на базарах Одеси і на трассах навіть в цьому році з,явився в акурат на початок цвітіння, хоча липа в області цвіла від сили днів 10 максимум. Бо на її цвітіння припала неймовірна спека.
 6. Саме так. Один із напарників по точку мені заявив. Я на зиму залишив 25 кг меду (трохи с...дів, бо в кращому випадку там було по 15 кг) Він качав тричі минулого року, а минулий рік приніс сюрприз в вигляді страшенної спеки в серпні-вересні і відсутності не лише взятку, а й пилку. Короче сімї не розвивалися, у мене навіть відводки зроблені 8 серпня на 4 печатного розплоду і плідну матку, отримували ввесь час сироп, не розвивалися. Але повернемося до його слів, "залишив 25 кг на зиму і весной ще скормив приблизно по 30 кг меду) то навіщо їх тримати ввесь рік, якщо можна все викачати, а весною пакетів купити, якщо не перезимують". Я звісно був в шоці, навіть не знав що сказати, але власне погода серпень-вересень минулого року (жодного дощу до 15-го жовтня і температура +30 з гаком) зробили свою справу хоча я в минулому році під час другої качки соняха з перших корпусів майже і не брав, але в кінці серпня як глянув в гнізда, а там по 10-15 см печатного меду і все. Короче вимушений був загодовувати сиропом і в результаті засадив всю серпневу бджолу на ньому. В зиму пішли з медом, зимували теж нормально, але саме цікаве почалося в кінці березня-квітня - бджола відходила швидше ніж сім'ї нарощували силу і це при тому що я стимулював засів всю весну по грамм 300 сиропу кидав. Короче мені 2-гі корпуса, а їм перші. Ну не принесуть в другі, то так і буде я не страждатиму, бо повторюсь ще бочки з минулорічним стоять, їх би здати за нормальну ціну. Але в другі вже підіймать і підіймають добре, так що і мені щось перепаде. Як мінімум для розрібу качну і покрию оперативні витрати.
 7. Фацелію та гірчицю не качали, бо саме коли вона зацвіла, то крім неї на той час взагалом нічого не цвіло, а 8 га посівів на 150 сімей це лише підтримка. Але я по лизькав то мед реально крутий, короче в гніздах на зиму буде суміш фацелії, гірчиці і соняха, бо мед там з зеленим відтінком і такий з гірчинкою. Сонях у нас ще не відцвітає (садили наприкінці квітня, початку травня, перед першими дощами), але вже почав відцвітати і на диво в цьому році від минулого року, цвіте по два тижні. В минулому цвів рівно 8 днів. Правда є ще, поля де не розцвів, певно на цьому тиждні і вони розпустяться. Взяток з соняха в цьому році кращий, але сімї слабкіші, то важко сказати який буде принос, проте в перших корпусах меду не просто багато, а все залито соняхом і травою. Наприклад проводив експеремент на одній сімї. 12 липня - неділю підняв на верх три рамки з печатним розплодом, замість них поставив 3 вощини. 13-го в раніці всі три рамки були відтягнуті і 2,5 рамки із трьох були залиті, а 0.5 рамки засіяно. Потім на цій же сімї 17-го в обід поставив рамку сушки в гніздо, аби матка мала де сіяти, через 4 години подивився, і рамка була залита, хоча мед вже почали піднімати в 2-й корпус. Але особисто я качатиму лише 2-гі корпуса, а перші все їм. Годувати в цьому році не планую. В зиму максимум меду. Пс.: яка ціна зараз на сонях, бо минулорічний чекає))))) Колеги в районі бідкаються що сімям капець, і сонях нема кому носити. У нас переважна більшість сімї кормила аж до соняха, але всеодно сімї сильно сіли. Є правда такі які планують викачати все і загодувати цукром, типу треба гроші.
 8. Ага накачал))) Но я хоть с июня не кормил. Последний раз по 200 грамм давал 4 июня! Благо 8 гектар фацелии с горчицей хорошо поддержали до подсолнуха.
 9. Люто плюсую! У меня из 4 напарников по точку - я 5-й, стал только один ну бо поц захотел машину поменять. 4 человка включая меня не сдали и х...й сдадим за 0.9- 1 доллар за кг. Для меня приемлемая цена минимум, самый минимум 1.2-1.3 у.е за 1 кг. Но я захожу на форум в эту тему, посмотреть цену, а вместо цены здесь какой-то п...ц. Да сам пока их не прозваниваю, пока не увижу роста. Многим же из вас присылают смс и тд. Мне не присылают с октября))))
 10. Други, обсуждение хорошо, но давайте больше о текущей цене. Сколько, и где и кто предлагает. Реально засрали тему флудом о чем угодно, только не о текущей цене
 11. Ну треба писати які кантори від 26 дають і від якого обєму
 12. Так шо там с ценой? Кто прозванивал и тд? Все по-старому 24-26 грн за 1 кг?
 13. Николаевский р-н Одесская область 18.11.2019 "Золотой сот" - 28, ФГ "Коба" - 30 анализы берет, но мед пока нет ( фуры отправил) Еще один заготовитель по 29 но там схема мутная (сразу расчет и заберает мед, а через неделю говорит есть антибиотик или нет) П.с.: х...й им а не мед, по цене 28 - 1.14 у.е
 14. Кстати кто ожидает повышения цены и до какого придела при курсе у.е в 24 грн и почему ожидаете и ориентир когда!
×
×
 • Create New...