Jump to content

Любомир

Активные Пoльзователи
 • Content count

  5,042
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Любомир

 1. звісно козацька. А кипяток з чайника 90 *С в налитий в чашку вже 80 поки настоюється вже 60*С потім в нього поклали мед з темпер 25*С і він на себе взяв певну кількість теплоти і температура зменшилась до 50*С і поки пємо, а комфорт губи 45 *С то ще фурфуролів не утворюється і часу для його утворення потрібно хвилин з 15-ть. Так що я п'ю чай з медом і НЕлякаюсь офурфуритись.
 2. Я полюбляю пекти хлібець... в печі. Вона в мене зимою завжди готова - гаряча. Так от як завжди хочеться чогось нового вчудити. То якось і майнула думка. "Навіщо викидати з настоянки гущу з підмору? То як тісто замішую на бухінець то ложку тої гущі з настойки додаю, замішую і випікаю - хліб з підмором. Не знаю чи на користь, але викинути бджолопродукт якось воно... зась.
 3. Не треба перейматись очевидним і не вірити працям вчених... Фурфуроли - отруйти? Так, При нагріванні меду утворюються? Так. Колись козаки в казан з медовухою та медом додавали перцю закупорювали глиною і варили, щоб половина води википіло, а потім охолоджували, пили по кухлю і прямували по прямій... хто проходив - той козак... але ж вони не розуміли механізму дії фурфуролів і не читали праці вчених, яких тоді ще не було і нікому "секрети" інкретів не були відомі та й в токсикологію ніхто не заглядав. А медовуху не обовязково варити перед бродінням. Варіння знищує дикі дріжжі і не більше... це ніби-то користь, а шкода від фурфуролів незрівнянно більша. Їх дія симптоматично вирізняється: голова твереза, а ноги не йдуть встати навіть не можна, ніби параліч. Так воно і є.
 4. Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

  Колись натрапив на рамку розплоду від бруска до бруска і від кутка до кутка = 9000 печатних личинок! І в сімї було 16 рамок дуже щільно засіяного розплоду кілька разів шукав другу матку, але не знайшов. Невірилось що одна таке може в кінці травня.
 5. І мене тягне в ту сторону, і саме тому випробовую рамку 300х600 мм.
 6. Думка така :"Теоретично допускаю, а практично то в першому корпусі буде гніздо, в 2-му - поліфлорний мед і в пік яйцекладки трішки розплоду на 2-3-4-х рамках і в надставках монофлорний мед буде аж після заповнення 2-го корпусу на повну рамку. Бджоли заповнюють корпуси з низу вверх.
 7. Мені довелось відкинути всі мої професії і заняття, а от бджоли не відпускають... ще такий вулик, потім такий і інший, кажись, поїду завтра до вдови знатного пасічника Бойка М.С. та викуплю зо три вулики Ващенка В.Ф. і най буде для пенсійного віку вибір. З.І. Як то рамку відкидати ? - то не є технологічно... чи : то не є технологічна техніка. Чи не так?
 8. Чи я так зрозумів:" Гнідо без рамки краще ніж гніздо з рамкою". А якже тоді замінювати старі стільники? Без рамки воно то якось не зручно.
 9. Щоби не тягнути час і не робити інтриги, незважаючи на мою повагу до вас як до ГУРУ не тільки у питаннях бджільництва, я думаю, що Ви вважаєте, що в дошці отвори (пропили) калібровані під проміри матки ( як в ганемановській решітці), мушу зауважити, що це не так і я не вважаю, що Прокопович проводив таке калібрування. В дошці пропили в межах 10-15 мм пропиляних відповідно навпроти вуличок між рамками. Дошку можна ставити пропилами і в поперек рамок (вона квадратна) для економії тепла - зменшення інтенсивності вентиляції. У Прокоповича не було необхідності калібрувати отвори по промірам матки. Перепоною для переходу матки в медову частину є розрив воскового поля в 40 мм і різниця зони запаху, ароми, феромону розплідної і медової частини гнізда і вулика. Матка і бджоли відчувають де є комора для меду, перги і де є розплідна частина гнізда. Оскільки місця для роботи матці в гнізді вистачає їй немає потреби вискакувати за його межі і мігрувати в медові надставки.
 10. + 2*С, дощу вже нема, весною пахне. З.І. - Куди корову тягнеш? - А це не корова, а бик... - То я його й питаю...
 11. я вже ... мені один знатний пасічник земляк (Царствіє Небесне йому) говорив, що Ващенко взяв за основу розмір стільників вільного гнізда без периметру. Він працював тільки вуликами Ващенка і збирав меду більше всіх.
 12. Осінь-Зима 2019/20

  я колись теж старався коли стреч-плівки достатньо доступно стало... на кути вуликів вертикпльно ставив під плівку планки 20 мм на кожний кут чи стінку і примотував плівкою. Получалась сорочка. Коли бджоли ішли на обліт то під сорочку теж залазили, а от назад вибратись була проблема, то приходилось відривати плівку і потім ще варіанти були, але якщо стінка вулика не є гніздом то для чого це все?
 13. А бджоли що ? бо в мене +6С і сонячно і тихо, дав можливість політати зсунув кришки зробив шпарини і деякі трохи літали через верх - яким приспічило..
 14. Рамка гніздова для розплоду і зимівлі. А якщо ви хочете взяти мед з гнізда то поставте крайніми українки вони в медогонку стають. А ви думаєте, приємно. Возможность есть, а надобности покинуть гнездо нет. И еще + барьер 40 мм (= 20 мм планка рамки + 20 мм доска), 40 мм матка не преодолевает и вверху рамки медовый пояс в этой рамке большой ок 10 см.
 15. 145 рамка для медового магазину сприймаю, а в гніздо - пробував на 3 сім'ях 1 сезон - не прижилось, особливо при переносі вуликів на кочівлю. Якби на стаціонарі чи на платформі то можна було б ще поводить. Але основне гальмо це ви правильно зазначили необігріті ніші... розірване воскове поле. Бджола пристосовується до будь-яких умов, але ми повинні розуміти, що це мусово-інстинктивно бо треба працювати. Саме за вузьковисоку жму вам руку. Це найбільш наближена до природнього формату стільника рамка. Саме так великі... У Прокоповича у 3-х втулковому вулику гніздова частина займала 2/3 - середня і нижня частина це біля 60 см, верхня була ще 30 під мед, коли нижню частину гнізда вирізав вулик перевертав і вона ставала медовою, а гніздо знову бджоли тягнули вниз на місці тієї частини що до перевороту була верхньою і тепер вона внизу. Тому застосував рамки шир 300 мм і висотою на два корпуси дадана 575 мм. Воскове поле суцільне. Питаня про всякі перепони відпали. Всього 9 рамок що дорівнює по площі 12 рамкам дадан-стандарту.
 16. стелини вулика подібні до вулика Прокоповича і накритий він дошкою з пропилами, яка утримує тепло в гнізді також матку і дає можливість трутням вийти вверх і не перенаселяти гніздо. Відразу ставлю 3-5 надставок для рзширення і це так на весь сезон забираю тільки на відкачку і підставляю пусті. Це для бджіл робота. Всього не описати тому можете проглянути в ютубі вулик козацький, великоруський, Володимир Баран (ні це не я). Його вважаю піонером цього вулика на вузько-супервисоку рамку.
 17. це дуже суттєве зауваження - незалежно від наявного взятка 12-15 травня ставлю як мінімум 3 напівкорпуси-надставки зверху в т.ч. один середній з вощиною. Наповнення проходить з нижнього (акація) і вище.
 18. то брат перевіряє себе на розум і правильно - бо має. З.І. а без бика не буває молока.
 19. то ви якось не з тієї сторони підходите... он у мене тісто підходить якось так уверх... А кількість підходів до цієї техніки залежить від технології і внутрішніх переживань. В інеті є багато про козацький вулик, великоруський, можете заютубить та ознайомитись. Немає роботи із звужень та розширень гнізда, немає заставних дощок. Є робота по контролю наявності розплоду, заміна матки і рамок, ветобробки та загодівля. Мед в надставках.
 20. ну, нахрена тобі корова, Тезко... краще мати гроші - вони не пахнуть і бджоли їх не покусають... а корова... корова здорова і за нею так і гляди ... щей хвостом махає, Ну та по суті теми: вчудив я десяток вуликів на вузько-високу рамку - супер українка (я її називаю "руся" бо вулик "русич" двохстінний) ширина 300 мм висота під 600 - це на два корпуси дадана. Ну і що ви думаєте - за два сезони бачу, що в цьому вулику нема роботи крім матку знайти та обробити від кліща, а мед у надставках. Є і дадани 2-х корпусні 12 рам - то в них роботи разів в три-чотири більше.
 21. Обсуждение конструкций ульев

  коли пастки на рої ставив в зрубаних лісах то звернув увагу, що зруб весь засаджено молодим дубом. Дерева в лісі потрібні не для того, щоб вони були та гнили до віку, та поодинці ж не знімеш, то вирізують старі ділянками і засаджують молодняком.
 22. тре закривати половинку місяця або вікна... чупакабра... бамбарбіа... кергуну... З.І. якщо є гратки то небо в клітинку і нічого боятись.
 23. Сонячно і тихо без вітру та без опадів, -1*С. Через 3-4 дні весна... радуйся земле світ новий народився... так, душа вже співати веснянки хоче: щедрик-щедрик щедрівочка прилетіла ластівочка... я не помилився... саме на весні так і співали в давнину ще в дохристиянські часи... та раділи обльоту бджіл і це було 22-25 березня. Так і в часи нашого покоління є, але клімат змінився, потеплішав. Не веду записи, а по памяті - то обліт бджіл у нас відбувається між 10 і 30 березня. В цьому, 2020 році у декого було вікно обльоту в січні, де в кого в лютому... їм вже легше. Наближаємось до відкриття сезону.
 24. на волі не у всіх, а в зимівниках...
 25. Настає самий важкий на кишку період зимівлі, що межує з ноземою...
×