Jump to content
Форум на ТочкУ

Любомир

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  5,155
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5,034

5 Followers

About Любомир

 • Rank
  Доктор Барменталь
 • Birthday 04/23/1958

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  смт.Ставище Київської обл.
 • Interests
  відпочинок
 • Honey Extractor type
  Електропривід радіально(24)-хордіальна(4)

General Information

 • Пасека в
  Київська ЛЮБОМИР +380676653544
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  Русич 8Р300х600 + 145; Дадан 12Р, 300+145; 6Р,300+145.
 • Порода пчел
  карніка, карпатка, бакфаст, лігустіка.

Recent Profile Visitors

5,506 profile views
 1. касети по 20 рамок на салазках, як шухляди - висуваються в коридор все просто - 80 сімей. по 50 кг 4 тони. NormalNo! Рамки на 145 мм, нижні розплідні, верхні медові між ними розд.решітка. P/S/ можна і подихати і підігріти і кондішен є для бджіл. От гади... А в нас... нотації про дотації : ДАЙОШЬ ДОТАЦІЮ!
 2. Зачепив Ви мене за чутливе. Теж метикую: На шассі від газелі наварено покліт (чи каркас), наразі маю подоварювати опорні кутики під вулики по сторонах і посередині взад і вперед і вони мають виїжджати на опорних роликах які приваримо до поперечин платформи, а на землю опорні колеса висувних майданчиків - то ще в проекті... то ж дивлюсь на ваші надбання і майбуть таки скористаю. Головним агрегатом має стати гальмо накату. В дишлі поставлю головний тормозний циліндр і приспособу "туди-сюди" ... ***) ***) Причіп ще не готовий, а документи номера і держ і шассі вже є.
 3. Можливо ці мої фантазії безпідставні, але опосередковано вони діють на мене як на виборця і на сільський електорат. Памятаєте, пасічник мав 2 голоси в земському суді. А сьогодні пасічник - сільський бізнесмен, на його думку рівняються. От така обставина - знаряддя політтехнологій.
 4. Узнаем после выборов... закончится не начавшись. Цієї дотації, за моїми підрахунками, вистачить тільки на реєстрацію.
 5. Українська рамка найкраща як гніздова. Аот з магазинною піврамкою це дійсно гемор особливо при відкачці - щоб поставити в медогонку придумував скоби і зчеплював їх, а після відкачування розчеплював. Шестирамковий вулик з надставками дає вузьковисоке гніздо даданівським рамками на 145+300 гніздо і 145 медові. Вулик і вузький і високий. В мене є теж різні вулики на рамки і 435 х 300 - дадан, 145 - напіврамка, і 300 х 470- українська і 300 х 575 - руся це на дві висоти даданівського корпуса 300+300 мм. вулик називають ще козацький чи великоруський, я назвав його "Русич", а рамку "Руся". Ну то такЄ... Маю вже досвід із різними вуликами. Наразі випробував 6 рамкові і буду переходити на них для кочівлі на автопричепі. Платформа 6х2 м в один ряд вмістить 25 вуликів, а по обидві сторони це 50 сімей і ще середня частина висувна на дві сторони: вперед і назад...Тобто на 70 сімей можна причіп зарядити. Тоді вже й помічника можна наймати та споряджати наступний ще один причіп... Адже мед на колесах. А найбільша недолугість в бджільництві це завантажування і розвантажування вуликів, особливо вночі коли темно, слизько і т.п. А на календарі маємо 21 століття н.е. P.S.Те що роблю я не слід повторювати не прорахувавши економічну ефективність. В умовах Київщини моє бджільництво поки-що у великих мінусах. вкладення жодного року не окуповуються, але я не перестаю вкладати значні кошти з надією на майбутній ефект.
 6. Маю уточнення: Планую 6-рамкові стояки кожен стояк - окрема сім'я, спільних магазинів немає. Три 6 рамні сімї на два магазини - Така техніка знайома, але при кочівлі і трясках спільні магазини накликають сумніви щодо кріплення та стійкості.
 7. Так, саме так і зрозумів і це мав на увазі, будемо пробувать... А поки не спробуєш не взнаєш... тому я й подружився з дівчатами - бджолами.
 8. Так. Є такий варіант. Я вже теж його описував, але про решітку між 300-тими не означив. Там можна робити різні рокіровки з гніздом: якщо на пакет то 4 розплідні лишаємо у верхньому гнізді, а в нове нижнє переносимо 2 розплоду з маткою і заряджаємо 4 вощини і сім'я дає пакет і розвивається далі. Можна просто відбирати по рамці - дві на відводки... ну, це вже класика.
 9. От трясці його мамі, зачепив за живе... Ну та да. Так. Все. Миру- мир. А вам спокій.
 10. Дякую за слушну підказку. Делайте как в Канаде: низ - 3 6 рамочника в стык, решётка, сверху 2 магазина по 10 рамок думаю, що ви маєте на увазі "низ 3 6рамочника" 145-х . З колегою обговорюємо наживо різні варіанти: бум пробувать. Але В ОСНОВІ все-таки додержуюсь гніздова рамка на 300 мм, додаток знизу чи з верху на 145 мм і гніздові окремі напівкорпуси на кожну сім'.ю. Так ніби природніше. Але для порівняння будемо пробувать і такий варіант.
 11. От саме такі дописи нас розвивають.Спасибі. Ви все написали правильно. Я теж так думаю, що до 30 рамок сімї на 6 рамках не розвинуться. В цьому сезоні пакети розвинулись до 15-18 рамок в перахунку на 300. На кочівлі відроїлась "поза мої очі" лише 1 сім'я. Ройок зі слів наглядача-очевидця маленький втік. Решта не роїлись, попри малі взятки. Гніздові стільники замінював розширенням по Лоніну, а можна ставити зверху в 2 півкорпуси 300-ті гніздові - матка перейде уверх.
 12. З такою висотою я моделював роботу з 6-рам напівкорпусами все нормально, вони ж не важкі - 10 -12 кг всього.
 13. А на причіп хочеться взяти більше сімей, то з такого погляду 6-рамкові вигідніше. Міркую поставити вниз 145-й на нього 2 напівкорпуси 145-х, але в них буде рамка 300 потім решітка і все що під нею - то гніздо, яке в перерахунку на 300 стандарт рамку маємо гніздо на 9 рамок. Самий нижній 145 як завше забивають пергою. Це бажане. Можна оперувати збором перги змінюючи рамки, корпуси, що в пікові розплідні періоди дає маткам можливість засіяти нижній напівкорпус. Над гніздом медові надставки. Скільки їх потрібно - це дивимось по силі сім'ї та обсиджуваності. Як часто міняти їх - то по мірі заповнення. Припустимо в липні до соняха сім'я має розвинутись до 30-ти 300 рамок. Гніздо 9 решта медові 21 рамку : 2 = 42 напіврамки : 6 рам в корпусі = 7 корпусів + 3 гніздових... Тобто арифметично в сім'ї повинно бути 10 напівкорпусів * 150 мм = 1,5 метра висота, що не так і високо бо можна ще пару 145-х ставити = 1,8 м.
 14. як Любомир, дійсно в мене це на увазі завжди бо недомовки нівелюють картину даруйте, Тезко, не може початківець знати, що саме перепитати, в нього ще пазли не сходяться в аналазі питань бджолиної справи..
 15. Я ще не доріс до 10-го корпусу, то й не відомі мені такі питання, може Ви підскажете, діліться будь ласка, Ви мали таку проблему із 6-рамковими. А якщо порахувати арифметично то 24 рамки дадана це 4 6-рамкові корпуси на 300 рамку або 1 на 300 та 6 на 145. Цього достатньо? і ще й запас є на пару 145-х для сильних? Поки матеріал не порізав то й міркую чи 6 чи 7 чи 8-рамкові робити. Хоч нову тему зачинай.
×
×
 • Create New...