Jump to content

СерП

Пользователи
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45

Profile Information

 • Location
  Хмельницька обл.

General Information

 • Пасека в
  Хмельницька обл.
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  Дадан
 • Порода пчел
  УС
 1. Друзі, залишилось ще кілограм п'ять насіння Мордовника. Кому потрібно звертайтесь. 098-826-53-03 - Сергій.
 2. Це добре, що у Вас ще було 23 "зайвих" років. Сучасний світ вимагає трішки швидшого темпу життя.
 3. Вище по темі товариш розповідав, що саме так і роблять. Сіють 2 га фацелії біля кожного точку, а планують сіяти 8 га. Очевидно в людей є і трактор і сівалка. Ось чому і виникла ця розмова, що не у кожного є така можливість навіть при бажанні. Доречі у мене є товариш, як і я, декілька років тому зайнявся бджолами. Його мама, свого часу, була головою колгоспу. І ось коли усі ті колгоспи посипались, то були люди які опинились у потрібномі місці в потрібний час. І Їм дісталась техніка, комплекси, землі і багато інших ніштяків. Звичайно я йому не конкурент у плані розвитку пасіки, не ті стартові позиції. Тому коли мова йде про великі і процвітаючі пасіки, потрібно оцінювати не тільки сьогоднішній стан, але й стартові позиції. Пасіка це бізнес. І як будь який бізнес він потребує стартового капіталу. А потім уже завзяття, працелюбність, іноваційність, організаторські здібності і решта муйні.
 4. Ну а я про що. А мені доводять, що у нас землі вільної багато, мовляв сій медоноси не лінуйся. Уся земля, повторюю уся, прибрана до рук агрохолдингами з договорами довгострокової оренди. Є звичайно якісь яри та пагорби, але їх обробити не реально, жодна техніка на зайде на такі схили.(тому вони, доречі, і вільні досі ).
 5. Не повірите у нас навіть пасовище у людей хотіли забрати та засіяти соняшником. Ледь відстояли. А, буквально, минулого року хотіли віджати сінокоси та городи під соняшну електростанцію. Також довелось повоювати за землю. Але мабуть Ваша ідея актуальна. Потрібно буде покататись по району пошукати занедбані села, але це тільки у випадку розширення та організіції окремого точка. Але усі прекрасні ідеї, в тому числі і по збільшенню пасіки, поки розбиваються об ціну на мед. Мало того, що медозбір на зимувалу сім'ю цього сезону гірший, то ще й ціну загнали нижче плінтуса. Десь за межі рентабельності. Якби, ще був холостяком, то "затягнув би пасок", перейшов на підножний корм, та сціпивши зуби пустив би усі кошти на розширення. Мріючи про кращі часи. Але дружина уже і так косо поглядає ....
 6. Не ставлю під сумнів здобутки вашого товариша. Але звідки стільки вільної землі ? Біля кожного точка 2 га, а якщо треба то і 8 га ? Це де таке роздолля ? У нас і 20 сток не знайдеш. Все уже агрохолдинги прихопили і засіяли.
 7. Дякую земляче. Методу з відводками та зміною матки знаю і використовую. Просто людина пише 200-300 сімей це пасіка вихідного дня. А влупити 200 відводків за вихідні...... я дуже важко собі це уявляю. Отже, з роїнням він бореться якимось іншим методом. Тому і питаю - як ?
 8. Так сучасне обладнання може зпростити та прискорити, наприклад, відкачку меду. Можливо ще якісь процеси. Але, що робити з роїнням ? Як запобігти роїнню на 200-300 сім'ях з'являючись на пасіці у вихідний день ? Питаю без підколу та сарказму. Я, можна сказати, початківець і якщо Ви знаєте як вирішити це питання поділіться досвідом.
 9. Павловнія

  Дякую за відповідь. Питання до фахівців . Нижче нафото це павловнія ??? Ніби схоже.
 10. Павловнія

  Також зацікавився цим розпіареним деревом - павловнією. Почав вивчати матеріали і бачу, що ажіотаж навколо цього дерева набирає обертів. У Ютубі маса роликів де всі азартно сіють, пророщують, пересаджують павловнію. Багато хто хвацько продає насіння, саджанці, коріння. Але мене дещо бентежить, що усі, у своїх відеороликах, показуть саджанці у горщиках, річні, або дворічні пагони. Ніхто чомусь не показує дорослі, квітучі дерева. Таке враження, що всі швиденько стараються заробити трішки грошенят на саджанцях, а що там далі нікого не хвилює. Тому питання : друзі у когось росте хоча б 5-ти річне дерево, хтось бачив як воно квітує, скільки днів, як на ньому працює бджола ? Можливо, хтось порізав уже його на дошку та й зробив з неї вулик, чи рамочки ? Адже ж по нормативам, як я зрозумів, на 7-й рік уже можна різати на ділову деревину. P.S. Питаю не з ціллю когось підколоти, а з практичної точки зору. Сам хочу посадити з десяток другий павловній, але хочеться розуміти, що труд буде не даремний.
 11. Добрий день. Чи плануєте завозити маток у 2020 році ?
 12. З власного досвіду посадки мордовника : Сіяв весною, у квітні, розробляв землю під посадку картоплі, заодно і розробив мотоблоком ділянку під мордовник. Далі сапою робив рівчачки 2-3 см глибиною і з руки сіяв насіння, сапою ж і пригортав. Міжряддя 50 см. Полив, чи ще якісь додаткові обробки не робив, оскільки на початку квітня достатньо вологи у грунті. При такому методі посадки схожість насіння дуже гарна, навіть довелось місцями проривати. Перший рік формує розетку приблизно 20 см висотою. Другий рік починає потужно рости і викидає квіткові головки, на деяких пагонах нарахував більше 10 квіткових головок. Висота дорослої рослини 2-2,5 метри ( принаймні у мене такі повиростали). Головки зацвітають у різний період, перші почали цвісти на початку липня , останні цвіли до 20-х чисел серпня. Загалом цвітіння до 40 днів, що з точки зору медозбору дуже привабливо. У інтернеті знайшов інформацію, що мордовник можна сіяти і осінню, починаючи з вересня.(що логічно, оскільки у природі насіння з головок осипається саме у вересні). Відповідно цього року буду сіяти саме осінню, тільки хочу дочекатися дощової погоди, щоб не сіяти у сухий грунт.При засіванні з осені цвітіння можливе уже на слідуючий рік. Особисто мені мордовник, як медонос, сподобався дуже. Довго цвіте і бджола його відвідує надзвичайно активно. Навіть за умови цвітіння у цей час соняшника, бджола не перестає працювати на мордовнику.
 13. Доброго дня коллеги. Продам насіння Мордовника шароголового. Зібране вересень 2019 на власній ділянці. Засівав спеціально для збору насіння та сасівання навколишніх неугідь. Є надлишки, готовий поділитись. Ціна 250 грн/кг. ( можна поторгуватись). Доставка - Нова пошта, можливо Укр.Пошта. Пишіть у темі, або приватним повідомленням.
 14. Деякі головки мордовника вже починають осипатися. Отже починаю активно збирати насіння. Начувайтеся неугіддя, буду вас засівати мордовником.
×