Перейти к содержанию

Віталій.В

Пользователи
 • Публикаций

  17
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

26

Информация о Віталій.В

 • День рождения 02.08.1975

Profile Information

 • Ваш пол
  Male
 • Место расположения
  с.Протопопівка

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Кіровоградська обл. Олександрійский р-н
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  10р ппс, 12р очерет 300+145
 • Порода пчел
  карпатка

Посетители профиля

59 просмотров профиля
 1. Я здав по 40, трішки прозівав можна було здати і по 42.
 2. Извините что влажу в дискуссию , просто хочу поделится как я считаю цену пакета. В наших краях акации почти нет, липы совсем нет по этому считаю только подсолнух, мне реально взять в среднем 30 кг подсолнуха ( можно и больше если дожди будут но это можно ) подсолнух был в этом году по 40 грн, 30кг * 40 грн = 1200 грн, и в пакете 4-ри рамки суши ( в нас можно купить по 40 грн ) 4 * 40 = 160 грн, и того : 1200 + 160 = 1360 грн, корм в зиму не считаю как в место затрат у меня остаются пчелы. Выходит цена пакета 1360 грн, если продавать начинающему можно рамки подарить... 1360 грн - 160 грн за рамки = 1200 грн и не меньше .
 3. Ульи из камыша

  В ідеалі по кінцю зими сходити на річку вибрати місця з найкращим очеретом та рогозом та повипалювати для заготовки в наступному році, зараз очерет не в моді тому його ніхто не ріже, років з 30-ть тому за очерет була бійка та річку ділили на участки, хоча рогіз можна не випалювати він і сам впаде. В загалі вуликами з очерету я дуже довольний , але такий вулик дуже довго виготовляти як багато деталів та і не такий він гарний як вулик виготовлений з нової дошки та добре викрашений. В прошлому році виїзджав в поле два рази ( акацію та сонях ) при перевозкі замітив що стінка вулика із ппс після переїзду тепла хоча і в днищі сітка 20 * 30 см і товщина ппс 40мм, при вигрузці вуликів з очерету нагрівання стінки вулика рукою не відчуваєця стінка також 40мм.
 4. Ульи из камыша

  Я також років з десять назад різав рогіз уже по кризі ( не для пасіки ) але в грудні із рогозу залишаєця пригодного не більше метра від криги , рогіз який зрізаний в серпні пригодний всі 2 метра а іноді і більше. Очерет в нас теж майже весь як бамбук, в тому році нарізав саме такого а коли почав пресувати вулики зрозумів що, бажано не товщий які мезинець, тому з десяти мішків нарізанго перебрав і залишилося трохи більше 4-х, в цьому році ходив з садовими ножицями по очерету та вибирав щоб був рівний та не товстий, різак беру із собою на річку там і ріжу на потрібну дліну та складаю до мішків ( щоб в дома було меньше смітника ) та і дворище у мене мале щоб складати кулі.
 5. Ульи из камыша

  Рогоза в серпні ще зелена тому сушити потрібно, але бажано не на сонці, я в'язав десь 15 - 20 см кулі та складав на натянутий дріт під навісом також можна на горищі, очерет який зрізаний пізніше святвечера робиця хрупкішим і служити буде на багато меньше, як природа починає потроху руйнувати структуру самого очерету, ( про очерет мені розповів дід який в свої часи крив хати очеретом ), а рогіз починає руйнуватися уже в листопаді, ( про рогіз вичитав на форумі плентіння з рогоза ).
 6. Ульи из камыша

  Ви сплутали очерет з рогозою , рогоза заготовляєця в кінці серпня початок вересня, а от очерет чі комиш ( був цілий спір по цьому поводі ) Ви праві, як лід замерзне і бажано не пізніше як до святвечера.
 7. Ульи из камыша

  Може залежить від породи , в мене переміщення клубу на крайні рамки з південної сторони що в очереті що в ппс не рідко тому на початку зимівлі і весь клуб зміщую до середини вулика в разі переходу бджіл на крайні рамки завжди маю можливість підставити повномедну.
 8. Ульи из камыша

  Десятків з два зробив заставних ширина 30мм для вуликів із ппс методом прошиву, заставні добрі але що не має жорсткості мені працювати не зручно спробую зробити заставні по типу стінки вулика з очерету для жорсткості , але матраци саме так і хочу робити.
 9. Ульи из камыша

  Без піддашника я пробував працювати, але не рідко плівку при вітрі який у нас майже що дня без піддашника не можливо покласти, матрац я таки почну робити але із рогозу і скоріш за все методом прошиву але без верхньої та нижньої рейки, задумка щоб матрац копіював поверхню рамок у вулику, інакше коли здвинув рамки до центру вулика жорсткий матрац робить щілину над рамками де гуляє зимою та весною вітер, до серединии рамки здвигаю тому що, не рідко ящо рамки стоять під стінкою бджоли переходять на крайні рамки до стінки, і взагалі не має можливості поставити додаткову кормову рамку не розбираючи сімью серед зими, товщина стінки корпуса 40мм. Днища роблю та і взагалі майже вся в мене диривина це верба ( маю свою стрічкову пилораму ) саме дно прибиваю з 15мм дошки сушиної на вулиці, рейки набиваю в поперек літку і дошка дна без четвертів ( фальця ), дошка дна без фальця має постіну щілину 1місцями 2мм через що виходить волога і така вентиляція діє на гніздо рівноміно як дошка в поперек, коли сильна спека верба дуще всихає і щілини між днищивими дошками робляця до 5мм чим збільшують вентиляцію гнізда і полегшує перенести спеку, а коли доходе діло до зими рано чі пізно заходять дожді після чого дошка дна знову набухає із вологого повітря і щілина знову становиця 1 - 2 мм таких щілин добре вистачає для вентиляції вулика зимою, виходить природа сама регулює вентиляцію днища, весною після обльоту на кожне дно і на всі вулики кладу плівку і залишаєця прохід для бджоли 10мм с переду днища, а так як вулики фальцеві то плівка максимально піднята під самі рамки чим зменьшує днищевий простір і добре допомогає на розвиток, при підготовці пасіки на кочовку плівку прибираю, плівку на дні почав використовувати після лекцій Малихіна.
 10. Ульи из камыша

  Якщо прикріпити реєчку для збілшення надрамочного простору, тоді і збілшиця простір між рамками верхного та нижнього корпуса чі магазина в резултаті чого будуть склеювати рамки при огляді ох як це мішає . Доречі в мене теж вулики фалцеві.
 11. Ульи из камыша

  Я с початку спробував як у Василя Миколайовича Ничика мені так не зручно , тому роблю піддашники як зручно покласти плівку і т.д, також звичайна криша і днище і тряпчаний матрац, днище з очерета навіть і не починав практикувати як його не можливо випалити та поставити на пакіли на кочівлі, загалом вуликом з очерету дуже довольний.
 12. Донный пыльцесборник

  В сезоні 2018р збирав пилок навісними пилкоуловлювачами 15шт, під час збору пилку нижній літок весь час був відкритий на 1-ну бджолу також пробував закривати нижній літок великої різниці не помітив, а після повернення з акації з добрими сім'ями ( де пилок не збирав ) я так і не зміг заставити бджолу піти через навісний пилкоуловлювач, поступово закриваю решітку все добре, тільки закриваю повністю спочатку борода на верхному літку а через деякий час на нижньому і взагалі перестают літати. І знову про днищеві пилкоуловлювачі... якщо при трутневих виходах трутень не має можливості повернутися до сімї, чі не шкодить таке штучне "обезтрутовування" самій сімї ? дякую .
 13. Донный пыльцесборник

  Доброго уважаемые коллеги , сейчас делаю донные пыльцесборники и возник такой вопрос... отверстия для выхода трутня обязательно делать или можно обойтись верхним летком в корпусе предварительно открыв леток на одну пчелу ? ( почему то очень не хочется сверлить отверстия ). Если не затруднит, поделитесь пожалуйста опытом буду очень благодарен .
 14. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Здесь сложно не согласится но сегодняшняя экология и обработки подсолнуха желает лучшего + падевый мед, в результате чего не редко плохая зимовка, лично я считаю если пчеле проще перезимовать на сахаре ( 50% рамки мед докорм до полномедной сахаром ) то зачем лишний раз испытывать "терпилку" пчел, но это только .
×