Jump to content
Форум на ТочкУ

Володимир Гарбуз

Пользователи
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Глеваха Київська обл

General Information

 • Пасека в
  Не маю пасіки - осмії Глеваха Київська обл
 • Стаж
  я не пчеловод
 • Kоличество семей
  нету пчел
 • Ульи
  осмії - не медоносні
 • Порода пчел
  осмії руфа осмії корнута

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Все дуже просто - окрім соціальних - ройових медоносних бджіл є безліч одиночних - живуть парами не створюючи сім'ї з ієархією. Доброго дня шановна громадо. Багато хто має власний садочок, але не всі замислюються над тим, як саме запилюються їхні плодові дерева. Натомість в природі окрім медоносних бджіл в садку працюють також одинокі бджоли осмії. Раніше вони селились в очеретяних стріхах і ніхто не переймався з приводу врожаю. Зараз ситуація змінилася, до того ж багато бджолосімей в цьому році постраждало на отруєних соняшникових полях. Відтак розведення одиноких бджіл осмій стає нагальною потребою. Ці бджоли не потребують професійного догляду - вони не жалять і дбати про них може навіть дитина. Але вони справно запилюють садок від квітування кизилу до груші. Працюють навіть в дощ і в холод, коли медоносні бджоли не вилітають. Запилюють волошський горіх , ліщину та навіть обліпиху, тому що їхній головний продукт то пилок. Для їх життя звичайно необхідна кормова база - садочок. Для гніздування - очеретяні трубки завдовжки двадцять см та в діаметрі десять мм , щоб олівець проходив. Треба щоб один кінець був глухий - перетинка очерету - можна на дві сторони вхід. Я ще роблю розбірні хатки, бо очерет щорічно розколюю, щоб уберегти кокони від паразитів. Більш детально в мене на сторінці. https://www.facebook.com/Запилювачі-садів-519100951821729/
 2. Зробив комплект для осмій та сподіваюсь на ксілокопу - бджола тесля.
 3. Корнута вона ж рогата крупніша. Кокони теж наче діжечки - циліндрові. Осмія руфа менші і кокони овальні. Більше на корнуту схожі.
 4. Не зрозуміло хто пропонує. На наступний рік пропоную осмій - для саду це ідеально - сорок п'ять днів проблем не буде - якраз поки цвістиме сад. Цей рік вже в садку - всіх випустив.
 5. Багато чудових помічників серед осиних. Бембекс носатий поїдає гедзів та мух.
 6. Прекрасна тема. Трубки можна розміщувати вертикально, але робити дашок від сонця та дощу. Окрім осмій варто розводити помічників саду - спіломени заселяються в снопики жита - їдять попелиць - тлю, снопики ожини, малини для трьохзубої осмії, мушлі равликів для золотистої осмії, трухляві пеньки для ксилокопи - застереження - дуже кусючі - сильніше за шершня, шишки длясонечок - їдять кліщів та попелиць, биту цглу для бджіл каменярів, освічені сонцем горбики для підземних галіктів та андрен. В коробку можна напхати трубок для зручності та естетики. В кінці льоту в липні треба трубки забирати з саду щоб паразити не заселялись - декотрі пробки прогризені на фото. Вулики Фабра - великого ентомолога.
 7. Я гадаю ідеально - рослинний пух. Наприклад тополиний. Бджоли шерстобити збирають пух зі стебел пухнастих квітів наприклад. Там нема таких довгих волокон як у вати. Найближячий варіант - мишині гнізда та гнізда птиць - це ідеально. Ще бажано вулики робити з трухлявої але сухої деревини і забезпечити захист від дощу. Від ос і шершнів нема спасіння. Від щурки бджолоїдки теж. Птичка.
 8. Там є тонкощі - самка джмеля захоплює нори мишей, гнізда птиць. Наче бажано щоб запах був мишей. І хід щоб був двадцять см- наче нора. Але джмелів багато - норовий - лише один вид. Головне матка - королева - з гніздом чи без і закрите місце. Вата не годиться - джмелі заплутуються кігтиками. Особистого досвіду не маю. Рогов з Osmia.ru в картонному ящику вирощував. Є відео що просто з цеглин роблять загородку і клапоть сіна. Може допоможе
 9. Наскільки я зрозумів - проблема була в паразитах. Можливо бджоложук. Його личинки - тригуліни - дуже дрібні - сотнями сидять на квітах і чіпляються за ворсинки бджіл. Попавши в труьбку одна особина що підросла знищує всю трубку. Це монстр - так як і жук майка - родичі.
 10. Один дядько займався листорізами для запилюваннялюцерни. Розбірні вулики він робив масово. Робив я трохи. Хотілося би масово робити. Поки що пропагую самих осмій. Вулики не залежать від сезону - їх можна робити і зимою і так само реалізувати завжди і дизайн міняти. Діло за рекламою.Сторінку мою читають багато. Сподіваюсь більше почнуть розводити.
 11. Цікавлять лише листорізи. Червонобрюхі - це корнута- рогата?
 12. Я в Києві - пересилка п'ятдесят гривен. Не кожній трубці є кокони. Я б все забрав - як Ви їх ціните і чи буваєте в Києві. Матиму навесні росточки батату багато сортів - можливий обмін?Пишіть в меседжер - є прощо обговорити g.volodimir@gmail.com
 13. Джмелі можна завести для цікавості, але це так само як осмія золотиста що живе в мушлях равликів - вона красива але малочисельна - не зможете конкурувати з фірмами котрі в стерильних умовах масово вирощують бджолині сім'ї і продають масово разом з пластиковими вуликами та годівничками - в теплиці одними огірками не наїсишся. Ну і хвороби ніхто не відміняв. А аматорські вулики роблять хлопці за кордоном і гніздо вночі можна викопати. Тема цікава для аматорства. Джмелів багато видів.Є що вивчати.
×
×
 • Create New...