Jump to content

Володимир Гарбуз

Пользователи
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Глеваха Київська обл

General Information

 • Пасека в
  Не маю пасіки - осмії Глеваха Київська обл
 • Стаж
  я не пчеловод
 • Kоличество семей
  нету пчел
 • Ульи
  осмії - не медоносні
 • Порода пчел
  осмії руфа осмії корнута

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ще не придумав як розрізнити де самки де хлопчики. Хіба що хлопчики менші і раніше вилітають тобто повинні бути ближче до виходу. Але розмножуються один до п'яти. На гектар гадаю не менше тисячі треба коконів. І виходячи з того що триста метрів літають то через сто метрів треба ставити хатки захищені від сонця та дощу. Цікавить досвід вертикальних трубок - яке заповнення?
 2. З дикими джмелями не так просто. Професіонали закуповують готові сім'ї в пластикових вуликах. А з приводу осмій - в Польші поставлено на промисловий рівень. У нас теж є садівництва що використовують осмій - гадаю цієї осені вже мають тридцять п'ять тисяч - це конкретне господарство. Осмії приблизно в п'ять разів збільшують кількість коконів. А ті що для себе вирощують - для свого садку - ті вже на мільони рахують. Осмія - найпростіша в догляді і чудово виконує функцію запилення саду. В теплицях не так просто - треба герметизувати - вилітають через щілини, вентиляцію. Пан Володько використовува
 3. Якщо комусь потрібно запилювати сад - предоставлю осмій і очерет для поселення. Багато великих садівничих господарств скористались.
 4. Все дуже просто - окрім соціальних - ройових медоносних бджіл є безліч одиночних - живуть парами не створюючи сім'ї з ієархією. Доброго дня шановна громадо. Багато хто має власний садочок, але не всі замислюються над тим, як саме запилюються їхні плодові дерева. Натомість в природі окрім медоносних бджіл в садку працюють також одинокі бджоли осмії. Раніше вони селились в очеретяних стріхах і ніхто не переймався з приводу врожаю. Зараз ситуація змінилася, до того ж багато бджолосімей в цьому році постраждало на отруєних соняшникових полях. Відтак розведення одиноких бджіл осмій стає
 5. Зробив комплект для осмій та сподіваюсь на ксілокопу - бджола тесля.
 6. Корнута вона ж рогата крупніша. Кокони теж наче діжечки - циліндрові. Осмія руфа менші і кокони овальні. Більше на корнуту схожі.
 7. Не зрозуміло хто пропонує. На наступний рік пропоную осмій - для саду це ідеально - сорок п'ять днів проблем не буде - якраз поки цвістиме сад. Цей рік вже в садку - всіх випустив.
 8. Багато чудових помічників серед осиних. Бембекс носатий поїдає гедзів та мух.
 9. Прекрасна тема. Трубки можна розміщувати вертикально, але робити дашок від сонця та дощу. Окрім осмій варто розводити помічників саду - спіломени заселяються в снопики жита - їдять попелиць - тлю, снопики ожини, малини для трьохзубої осмії, мушлі равликів для золотистої осмії, трухляві пеньки для ксилокопи - застереження - дуже кусючі - сильніше за шершня, шишки длясонечок - їдять кліщів та попелиць, биту цглу для бджіл каменярів, освічені сонцем горбики для підземних галіктів та андрен. В коробку можна напхати трубок для зручності та естетики. В кінці льоту в липні треба трубки забирати з са
 10. Я гадаю ідеально - рослинний пух. Наприклад тополиний. Бджоли шерстобити збирають пух зі стебел пухнастих квітів наприклад. Там нема таких довгих волокон як у вати. Найближячий варіант - мишині гнізда та гнізда птиць - це ідеально. Ще бажано вулики робити з трухлявої але сухої деревини і забезпечити захист від дощу. Від ос і шершнів нема спасіння. Від щурки бджолоїдки теж. Птичка.
 11. Там є тонкощі - самка джмеля захоплює нори мишей, гнізда птиць. Наче бажано щоб запах був мишей. І хід щоб був двадцять см- наче нора. Але джмелів багато - норовий - лише один вид. Головне матка - королева - з гніздом чи без і закрите місце. Вата не годиться - джмелі заплутуються кігтиками. Особистого досвіду не маю. Рогов з Osmia.ru в картонному ящику вирощував. Є відео що просто з цеглин роблять загородку і клапоть сіна. Може допоможе
 12. Наскільки я зрозумів - проблема була в паразитах. Можливо бджоложук. Його личинки - тригуліни - дуже дрібні - сотнями сидять на квітах і чіпляються за ворсинки бджіл. Попавши в труьбку одна особина що підросла знищує всю трубку. Це монстр - так як і жук майка - родичі.
 13. Один дядько займався листорізами для запилюваннялюцерни. Розбірні вулики він робив масово. Робив я трохи. Хотілося би масово робити. Поки що пропагую самих осмій. Вулики не залежать від сезону - їх можна робити і зимою і так само реалізувати завжди і дизайн міняти. Діло за рекламою.Сторінку мою читають багато. Сподіваюсь більше почнуть розводити.
×
×
 • Create New...