Jump to content
Форум на ТочкУ

дьома

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by дьома

 1. Пане Добровол, невже ви її того.... в долину квітів відправити.... ай-яй-яй. В Європі за такі діяння було б вам!!! В день було 10 тепла, тихо, мої політали. Буде вже весна, чи то такі приколи зими!!!
 2. В пору відкривати нову тему "весна-літо 2020". В мене сьогодні вже 3 день обльоти. Також сьогодні бачив кілька бджілок з обніжкою. І з чого вони її несуть, може в сусіда мішки з дертю знайшли???
 3. І де ж ті обіцяні синоптиками -24 Казав же Вам - брешуть!!! В нас на вечір вияснилось. Морозець потихеньку набирає силу. Обіцяють на ніч до -10. Виніс сушнину на мороз бо вже де не де появилась міль, може трохи промерзне.
 4. Зима підкралась незамітно - в середині лютого вночі було 8 зі знаком мінус. на12 дня 2 морозу, вітерець щипається за ніс. так-так можна у вовкулаку перетворитись
 5. Брешуть. Ото як ще влітку проявиться ефект від горіння австралійських лісів. цілу ніч проливний дощ. під ранок засніжило. на 10 ранку -1 морозу та вітер піднявся. зимуємо.
 6. так-так, а березнева погода тепер буде відповідати січневій
 7. Аби не літом!!! Весь день вітрюган, на вечір стишилось, навіть місяць виглядає з-за хмар.
 8. Гарні коники Ну Романович вмієте Ви апетит перебити, тільки зібрався вечеряти.... тепер мабуть і снідати не буду
 9. Підтримую цілком. Жаба - то страшний звір. Р.S. А щоб ще більше та жаба душила - відкрийте вже тему "Продаж бджолопакетів на 2021" по 600 грн. Ой що тут почнеться
 10. Тенденція в принципі нормальна!!! Мо зима накінець прийде Зранку прокинувся і не повірив своїм очам - снігу підсипало добряче, шкода - напевно до вечора розтопиться.
 11. Якось не стикується одне з другим Ой Скляренко, як на мене, то все те, що Не підходить під сьогодення, клімат дуже помінявся
 12. +4. Сонечко "припікає", штиль. Мабуть сьогодні політають. м-даааа. Екватор календарної зими. Як каже мій дідо - "Але ж колись-то та зима має бути!!!! . Зимуємо.
 13. Я також утеплення не знімав ні зимою ні літом. Проте цьогоріч, половину пасіки пустив у зиму без верхнього утеплення, зверху лише потолочини (за рекомендаціями Ярослава Мухи). Ті сім'ї, які утеплені усі як одна сіли зверху, а без утеплення - знизу рамок. Поки що зимують усі гарно, різниці не бачу ніякої, підмору по кілька бджілок. Також цікаво те, що не було пізнього розплоду ні в тих ні в інших. Планую дати утеплення десь 15-16 лютого. Цікаво чи буде різниця по весняному розвитку сімей? Висновки зроблю весною. Усім хорошої зимівлі, та щедрих медозборів!!!
 14. Вночі було - 10 морозу. Зараз 6. Зима накінець то прийшла і до нас. Вийшов на двір вдихнув морозного повітря - ех Різдво цьогоріч справжнє - зі снігом та морозом!!!
 15. Ех, було б ближче я б забрав без торгу. Успішного продажу!
 16. Такий віск получається із дуже темних та чорних рамок, колір в ньому такий напевно від великої кількості прополісу. Кілька років тому також отримав такий блін із старої суші. Такий віск також приймають, я при обміні на вощину за 5 кг. отримав 3.8 кг вощини. На рахунок освітлення думаю що шкіра не вартує виправки. З власного досвіду скажу, що частково допомогає замочування подрібненої старої темної суші (чим дрібніше тим краще) в воді хоча б на сутку. Опісля воду злили та в воскотопку. Віск получається значно світлішим і приймають його на обмін охочіше.
 17. Та в принципі то так, але є проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні. В літній період використовую лише будівельну рамку. Вважаю що основну масу кліща потрібно "забрати з сімї" одразу ж після ГВ, потім восени роблю котрольку біпіном, весною також ставлю полоски не залежно від результатів обробки восени. Надивившись в ютубі роликів про необовязковість обробки сімей весною, для експерименту кілька сімей не обробляв - результатом залишився незадоволений, сімї в принципі весною та літом нічим не відрізнялися від інших, проте до вересня досить ослабли, прийшлось зєднувати. Після постановки полосок - у цих сімях сипалось на порядок більше кліща ніж у інших. Для себе зробив висновок - весняна обробка - обовязкова.
 18. Щось наш "помірноконтинентальний" все більше стає схожий на різкоконтинентальний. Глобальне потепління добралось і до нас.
 19. Зранку було 5 з мінусом. Як писав ромео - "тре одягати шкарпетки"
 20. Дуже добре відчув "різкоконтинентальний" клімат позаминулої весни в Канаді, коли тиждень вдень +20-25 ходиш в футболці та шортах, а за одну ніч все міняється кардинально і за бортом вже тиждень тримається до 18 з мінусом. Бррррр,як згадаю то аж мурашки по шкірі. Паршивий той різкоконтинентальний, повірте наш помірноконтинентальний навіть з теперішніми різкими перепадами температури то вобше ляля!!!
 21. Видно десь біля Вас є "пасіка-розплідник" кліща (а можливо і не одна). Погода внесла свою лєпту. Тепла осінь, бджола активна, Ось і приносять ваші трудівниці кліща з цих "розплідників". В мене була подібна ситуація минулого року, мав такий "розплідник" під боком. Зима поставила все на свої місця. У "розпліднику" на весну залишилось 2 сім'ї з 52. У Вашому випадку також підтримую рекомендацію не мучити бджолу, весною обов'язково поставте пластини. Хорошої Вам зимовки!
 22. Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.
×
×
 • Create New...