Jump to content

дьома

Пользователи
 • Content count

  132
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by дьома

 1. Нужна срочная помощь

  Такий віск получається із дуже темних та чорних рамок, колір в ньому такий напевно від великої кількості прополісу. Кілька років тому також отримав такий блін із старої суші. Такий віск також приймають, я при обміні на вощину за 5 кг. отримав 3.8 кг вощини. На рахунок освітлення думаю що шкіра не вартує виправки. З власного досвіду скажу, що частково допомогає замочування подрібненої старої темної суші (чим дрібніше тим краще) в воді хоча б на сутку. Опісля воду злили та в воскотопку. Віск получається значно світлішим і приймають його на обмін охочіше.
 2. Та в принципі то так, але є проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні. В літній період використовую лише будівельну рамку. Вважаю що основну масу кліща потрібно "забрати з сімї" одразу ж після ГВ, потім восени роблю котрольку біпіном, весною також ставлю полоски не залежно від результатів обробки восени. Надивившись в ютубі роликів про необовязковість обробки сімей весною, для експерименту кілька сімей не обробляв - результатом залишився незадоволений, сімї в принципі весною та літом нічим не відрізнялися від інших, проте до вересня досить ослабли, прийшлось зєднувати. Після постановки полосок - у цих сімях сипалось на порядок більше кліща ніж у інших. Для себе зробив висновок - весняна обробка - обовязкова.
 3. Щось наш "помірноконтинентальний" все більше стає схожий на різкоконтинентальний. Глобальне потепління добралось і до нас.
 4. Зранку було 5 з мінусом. Як писав ромео - "тре одягати шкарпетки"
 5. Дуже добре відчув "різкоконтинентальний" клімат позаминулої весни в Канаді, коли тиждень вдень +20-25 ходиш в футболці та шортах, а за одну ніч все міняється кардинально і за бортом вже тиждень тримається до 18 з мінусом. Бррррр,як згадаю то аж мурашки по шкірі. Паршивий той різкоконтинентальний, повірте наш помірноконтинентальний навіть з теперішніми різкими перепадами температури то вобше ляля!!!
 6. Осінь-Зима 2019/20

  Видно десь біля Вас є "пасіка-розплідник" кліща (а можливо і не одна). Погода внесла свою лєпту. Тепла осінь, бджола активна, Ось і приносять ваші трудівниці кліща з цих "розплідників". В мене була подібна ситуація минулого року, мав такий "розплідник" під боком. Зима поставила все на свої місця. У "розпліднику" на весну залишилось 2 сім'ї з 52. У Вашому випадку також підтримую рекомендацію не мучити бджолу, весною обов'язково поставте пластини. Хорошої Вам зимовки!
 7. Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.
 8. Гриби

  Краса!!!!
 9. Осінь-Зима 2019/20

  Пан Роман поділіться "рецептом" боротьби, а то ті хвостаті вже замучили. Не знаю як у кого, але цьогоріч їх в мене на пасіці особливо багато.
 10. Гриби

  Яка рядовка та то ж опеньки. сьоогодні зранку був приморозок, зима нагадує про себе, що вже не за горами.
 11. Осінь-Зима 2019/20

  В описі написано що в "морозилці", в холодильнику якщо ще й канді дати то і до весни б сиділи
 12. Осінь-Зима 2019/20

  ой не кажітьі я плачу, дякую Mihail-ves , давно так не сміявся.
 13. При такій погоді навіть оцтова кислота мало допомагає. Ще частина сушнини залишеної на наступний рік піде на перетопку. зранку був туман та досить прохолодно +6, зараз сонячно, тихо + 16. Декілька сімей підозріло активні , треба буде глянути чи бува не появився розплід.
 14. Осінь-Зима 2019/20

  Так, перед проливом біпіном переглядав сім'ї, на предмет наявності розплоду та достатності кормів на зиму. Розплоду не було в жодній.
 15. Осінь-Зима 2019/20

  Також після відкачки в серпні ставив Варофлу, тоді на контрольках падало від 5 до 10 кліщів (перші 3 доби, далі не спостерігав). Тиждень тому обробив біпіном. Здивувало те, що кліща не було, на контрольках в одній сім'ї 2, у двох по одному, в інших -0. Думав біпін поганий, тому для впевненості обробив кілька сімей апімітрином, результат той же - з п'яти сімей лише у одній випав один кліщ. Аж тоді заспокоївся - нарешті пасіка без кліща, ато тими роками, було шкідника в сім'ях значно більше.
 16. Осінь-Зима 2019/20

  ...і номер партії....і умови зберігання....і.т.п.
 17. Дощу дууууууже треба. На днях "пробував" копати моркву, то якийсь жах лопату всунути в землю неможливо - як бетон. Щей морква,якийсь сорт купив цього року, виросла довга, що не копнеш то і лишається половина в землі. Бум чекати дощу. +10. Холодно та вітряно, хмари темні переходять, а дощику все нема та нема.
 18. Ото начитаєшся такого на ніч то й кошмари снитись будуть Сьогодні вдень +12, вітер зірвався, а дощу так і не дочекались. Нарешті прийшла осінь.
 19. Каністру шкода. ...і записати в чорну
 20. ...я сьогодні зранку при +6 й за куртку зимову і шапку згадав. Зараз приємних 23 з плюсом. Ех, перший подих осені, а так ще не хочеться... Глянув до кількох вуликів (хочу на вечір дати сиропу) усюди наприск з чого б це вони несли? А мо то від сусіда (хвалився кілька днів тому що вже своїх загодував на зиму).
 21. Ромео можу підтвердити варофлу рулить. На контрольках кожного дня по кілька кліщів, при чому ставив спеціально на негерметично запаяних полосках і на герметичних, різниці немає. Ще раз хочеться сказати спасибі пану Володимиру за цінову політику на даний препарат.
 22. Ну тепер то на 5 рамках легше знайти матку. У мене також подібна ситуація була, але я й не намагався літом шукати - дуже вже злі. Учора знайшов - та як Мико писав - під каблук, опісля приєднав до сусідньої сім"ї під м"ятні каплі, тай усе. Не люблю у зиму пускати слабаків, що й вам рекомендую.
 23. Пан Володимир, до вас питань ніяких, велике спасибі за ціну на даний препарат. Буду у вас замовляти і надалі. На наступні вихідні протестую варофлу цієї партії, та з вашого дозволу виставлю тут результати. Тим більше що буду мати з чим порівняти, мав пачку варотому то після 2 діб випало по 5-9 кліщів. Ще раз дякую за співпрацю
 24. Полоски варофлу отримав. Дякую за оперативність. Якість пакування полосок бажає кращого. З 10 полосок в пачці, більш менш герметично упаковані лише 4 штуки. Цікаво чи не вплине це на якість?
×