Jump to content

дьома

Пользователи
 • Content count

  139
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by дьома

 1. Якось не стикується одне з другим Ой Скляренко, як на мене, то все те, що Не підходить під сьогодення, клімат дуже помінявся
 2. Пане ДобровоЛ та в нас також -
 3. +4. Сонечко "припікає", штиль. Мабуть сьогодні політають. м-даааа. Екватор календарної зими. Як каже мій дідо - "Але ж колись-то та зима має бути!!!! . Зимуємо.
 4. Осінь-Зима 2019/20

  Я також утеплення не знімав ні зимою ні літом. Проте цьогоріч, половину пасіки пустив у зиму без верхнього утеплення, зверху лише потолочини (за рекомендаціями Ярослава Мухи). Ті сім'ї, які утеплені усі як одна сіли зверху, а без утеплення - знизу рамок. Поки що зимують усі гарно, різниці не бачу ніякої, підмору по кілька бджілок. Також цікаво те, що не було пізнього розплоду ні в тих ні в інших. Планую дати утеплення десь 15-16 лютого. Цікаво чи буде різниця по весняному розвитку сімей? Висновки зроблю весною. Усім хорошої зимівлі, та щедрих медозборів!!!
 5. Вночі було - 10 морозу. Зараз 6. Зима накінець то прийшла і до нас. Вийшов на двір вдихнув морозного повітря - ех Різдво цьогоріч справжнє - зі снігом та морозом!!!
 6. Ех, було б ближче я б забрав без торгу. Успішного продажу!
 7. Нужна срочная помощь

  Такий віск получається із дуже темних та чорних рамок, колір в ньому такий напевно від великої кількості прополісу. Кілька років тому також отримав такий блін із старої суші. Такий віск також приймають, я при обміні на вощину за 5 кг. отримав 3.8 кг вощини. На рахунок освітлення думаю що шкіра не вартує виправки. З власного досвіду скажу, що частково допомогає замочування подрібненої старої темної суші (чим дрібніше тим краще) в воді хоча б на сутку. Опісля воду злили та в воскотопку. Віск получається значно світлішим і приймають його на обмін охочіше.
 8. Та в принципі то так, але є проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні. В літній період використовую лише будівельну рамку. Вважаю що основну масу кліща потрібно "забрати з сімї" одразу ж після ГВ, потім восени роблю котрольку біпіном, весною також ставлю полоски не залежно від результатів обробки восени. Надивившись в ютубі роликів про необовязковість обробки сімей весною, для експерименту кілька сімей не обробляв - результатом залишився незадоволений, сімї в принципі весною та літом нічим не відрізнялися від інших, проте до вересня досить ослабли, прийшлось зєднувати. Після постановки полосок - у цих сімях сипалось на порядок більше кліща ніж у інших. Для себе зробив висновок - весняна обробка - обовязкова.
 9. Щось наш "помірноконтинентальний" все більше стає схожий на різкоконтинентальний. Глобальне потепління добралось і до нас.
 10. Зранку було 5 з мінусом. Як писав ромео - "тре одягати шкарпетки"
 11. Дуже добре відчув "різкоконтинентальний" клімат позаминулої весни в Канаді, коли тиждень вдень +20-25 ходиш в футболці та шортах, а за одну ніч все міняється кардинально і за бортом вже тиждень тримається до 18 з мінусом. Бррррр,як згадаю то аж мурашки по шкірі. Паршивий той різкоконтинентальний, повірте наш помірноконтинентальний навіть з теперішніми різкими перепадами температури то вобше ляля!!!
 12. Осінь-Зима 2019/20

  Видно десь біля Вас є "пасіка-розплідник" кліща (а можливо і не одна). Погода внесла свою лєпту. Тепла осінь, бджола активна, Ось і приносять ваші трудівниці кліща з цих "розплідників". В мене була подібна ситуація минулого року, мав такий "розплідник" під боком. Зима поставила все на свої місця. У "розпліднику" на весну залишилось 2 сім'ї з 52. У Вашому випадку також підтримую рекомендацію не мучити бджолу, весною обов'язково поставте пластини. Хорошої Вам зимовки!
 13. Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.
 14. Гриби

  Краса!!!!
 15. Осінь-Зима 2019/20

  Пан Роман поділіться "рецептом" боротьби, а то ті хвостаті вже замучили. Не знаю як у кого, але цьогоріч їх в мене на пасіці особливо багато.
 16. Гриби

  Яка рядовка та то ж опеньки. сьоогодні зранку був приморозок, зима нагадує про себе, що вже не за горами.
 17. Осінь-Зима 2019/20

  В описі написано що в "морозилці", в холодильнику якщо ще й канді дати то і до весни б сиділи
 18. Осінь-Зима 2019/20

  ой не кажітьі я плачу, дякую Mihail-ves , давно так не сміявся.
 19. При такій погоді навіть оцтова кислота мало допомагає. Ще частина сушнини залишеної на наступний рік піде на перетопку. зранку був туман та досить прохолодно +6, зараз сонячно, тихо + 16. Декілька сімей підозріло активні , треба буде глянути чи бува не появився розплід.
 20. Осінь-Зима 2019/20

  Так, перед проливом біпіном переглядав сім'ї, на предмет наявності розплоду та достатності кормів на зиму. Розплоду не було в жодній.
 21. Осінь-Зима 2019/20

  Також після відкачки в серпні ставив Варофлу, тоді на контрольках падало від 5 до 10 кліщів (перші 3 доби, далі не спостерігав). Тиждень тому обробив біпіном. Здивувало те, що кліща не було, на контрольках в одній сім'ї 2, у двох по одному, в інших -0. Думав біпін поганий, тому для впевненості обробив кілька сімей апімітрином, результат той же - з п'яти сімей лише у одній випав один кліщ. Аж тоді заспокоївся - нарешті пасіка без кліща, ато тими роками, було шкідника в сім'ях значно більше.
 22. Осінь-Зима 2019/20

  ...і номер партії....і умови зберігання....і.т.п.
 23. Дощу дууууууже треба. На днях "пробував" копати моркву, то якийсь жах лопату всунути в землю неможливо - як бетон. Щей морква,якийсь сорт купив цього року, виросла довга, що не копнеш то і лишається половина в землі. Бум чекати дощу. +10. Холодно та вітряно, хмари темні переходять, а дощику все нема та нема.
 24. Ото начитаєшся такого на ніч то й кошмари снитись будуть Сьогодні вдень +12, вітер зірвався, а дощу так і не дочекались. Нарешті прийшла осінь.
×