Jump to content

дьома

Пользователи
 • Content count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

441

2 Followers

General Information

 • Пасека в
  Тернопільська обл.
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  лежак на українську рамку
 • Порода пчел
  Ápis melliféra

Recent Profile Visitors

537 profile views
 1. Весна-Літо 2019

  То вони напевно роїтись під осінь зібрались. У мене в кількох сім'ях така ж картина. І навіщо їм той трутень з цьогорічним матками?
 2. На 9 ранку +16, тихо, похмуро. Бджоли потихеньку ідуть на сонях, вчора в цей час працювали повним ходом.
 3. Весна-Літо 2019

  Такої ж думки, якщо ще жива то житиме, води головне давати, ато зневоднення може бути страшніше за укуси бджіл. У мене в позаминулому році подібна ситуація була із моїм фокстерєром. Вилетів у сусіда рій та привився на моїй пасіці на вишню, сусід 80 річний дідусь прийшов знімати, причому від моєї допомоги категорично відмовився, мовляв я ще й не по таких деревах лазив а що тут тої вишні якихось 3 метри. Ну приніс я діду драбину, дав рійницю дід поліз, струсив бджіл, але сидіння на драбині, поки усі зберуться в рійниці далося взнаки, поки злізав рійниця якимось чином полетіла донизу.... Мій вірний пес спокійно весь цей час спав під вишнею, не звертаючи ніякої уваги на нам із дідом, та на гуркіт упавшої рійниці (собака мисливський не з лякливих). Я ж поки діду допоміг злізти хапнув десь із 10 жал, добре що хоч маска була під рукою. Аж тут спостерігаю таку картину мій босий зробивши 3 круги по пасіці із страшним дзявкотом наче на полюванні кабана жене, видав стрибок через паркан 180 см. Я й досі дивуюсь як він таку висоту взяв. Ото після того пес два дні не вставав, дуже підпух. Ветеринар вколов якусь холеру сказав якщо 2 дні витримає то буде жити, також щоб була холодна вода. Ото я його 2 дні поїв водою можна сказати з рук, бо собака навіть не міг піднятись на ноги. Вижив, на полювання ходить, але на пасіку досі ні ногою.
 4. Маю знайомого, що возить людей на Польщу. Ото він часто невеликими партіями здає там, так що я від тих бариг-експортерів не залежу. За 35 грн. їм здавати не буду. Акація цьогорічна вже здана по хорошій ціні. Я взагалі не розумію експортерів з їхньою ціновою політикою, якщо мені дають ціну мінімум ще так раз як ціна на опт, а ще й товариш який перевозить непогано заробляє, то які ж прибутки у них??? Ніяк не нажеруться!!!
 5. Певно мої бджоли грішники, працюють сьогодні так, що в льотки не влізають, щоправда не з самого ранку, десь біля 10 год. почали, зранку було прохолодно. Зараз приємних +20, похмуро, легенький вітерець, починає цвісти сонях десь біля 300 гектарів, ще одне поле дещо менше на підході, так що будемо із соняшниковим медом цьогоріч. Усім вдалих медозборів та зі святом св. апостолів Петра і Павла!!!
 6. Нужна срочная помощь

  Товариство, підкажіть чи може сім'я відпустити рій при тихій заміні. Ситуація наступна: тиждень тому виявив в одній сім'ї три маточники- два на на одній рамці з одного боку гнізда, і один з іншого боку. Типова тиха зміна, я й вирішив залишити їх. Сьогодні при розмові із товаришем який теж трішки пасічникує, дізнався що у нього в минулому році при тихій заміні вийшов рій. Ото я й думаю - може залишити лише один маточник???
 7. Зранку +20 похмуро безвітряно. Липа вже 3 день квітує, бджоли з 6 ранку працюють.
 8. А у нас липа вже 2 день квітує, гул стоїть ще той!!! Вночі пройшла злива. Зараз приємних +26.
 9. Матки отримав, усі живі та здорові, уже знайомляться із новими сімями. Дякую!
 10. Весна-Літо 2019

  Міняйте матку
 11. Весна-Літо 2019

  Сергій, та не перживайте ви так, то тільки в маток бакфасту волоски такі ламкі, для наших маток-аборигенок це не страшно
 12. Літо впевнено крокує по Україні. Зранку +23 сонячно. Вдень обіцяють жару. Липа чекає.
 13. Роение

  А рої все летять тай летять. і щоразу все менші та менші. За останні два дні прилетіло 6 поройків в пусті вулики, усі як один розміром зо дві жмені. що із ними робити навіть не знаю. Самостійно вони не розвинуться до зими. Попробував один обєднати із сімєю, перебили, частина повертається на старе місце, думав порозлітаються по сусідніх вуликах , так ні, кожного дня крутяться біля льотка, на ніч пропадають, так вже 3 дні.
 14. Підтверджую. У мене одна сім'я дуже залилась на ріпаку, при огляді побачив що в деяких чарунках є по 2-3 яйця, думав трутівка. Матку не міг знайти. Оскільки розширювати не було куди відібрав 2 рамки з медом віддав відводкам, на їх місце підклав вощину. На наступний день побачив свою матку яка вже засівала наполовину відбудовану вощину, засів нормальний чітко по одному яйцю на чарунку. Відкачка меду виправила ситуацію. Вперше зустрівся з таким дивом щоб нормальна матка по кілька яєць сіяла.
×