Jump to content

дьома

Пользователи
 • Content count

  131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

560

2 Followers

General Information

 • Пасека в
  Тернопільська обл.
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  лежак на українську рамку
 • Порода пчел
  Карпатка та місцеві аборигени.

Recent Profile Visitors

676 profile views
 1. Нужна срочная помощь

  Такий віск получається із дуже темних та чорних рамок, колір в ньому такий напевно від великої кількості прополісу. Кілька років тому також отримав такий блін із старої суші. Такий віск також приймають, я при обміні на вощину за 5 кг. отримав 3.8 кг вощини. На рахунок освітлення думаю що шкіра не вартує виправки. З власного досвіду скажу, що частково допомогає замочування подрібненої старої темної суші (чим дрібніше тим краще) в воді хоча б на сутку. Опісля воду злили та в воскотопку. Віск получається значно світлішим і приймають його на обмін охочіше.
 2. Та в принципі то так, але є проблєма - період активного розмноження кліща припадає на період активного взятку, "хімією" не обробиш, а народні методи не ефективні. В літній період використовую лише будівельну рамку. Вважаю що основну масу кліща потрібно "забрати з сімї" одразу ж після ГВ, потім восени роблю котрольку біпіном, весною також ставлю полоски не залежно від результатів обробки восени. Надивившись в ютубі роликів про необовязковість обробки сімей весною, для експерименту кілька сімей не обробляв - результатом залишився незадоволений, сімї в принципі весною та літом нічим не відрізнялися від інших, проте до вересня досить ослабли, прийшлось зєднувати. Після постановки полосок - у цих сімях сипалось на порядок більше кліща ніж у інших. Для себе зробив висновок - весняна обробка - обовязкова.
 3. Щось наш "помірноконтинентальний" все більше стає схожий на різкоконтинентальний. Глобальне потепління добралось і до нас.
 4. Зранку було 5 з мінусом. Як писав ромео - "тре одягати шкарпетки"
 5. Дуже добре відчув "різкоконтинентальний" клімат позаминулої весни в Канаді, коли тиждень вдень +20-25 ходиш в футболці та шортах, а за одну ніч все міняється кардинально і за бортом вже тиждень тримається до 18 з мінусом. Бррррр,як згадаю то аж мурашки по шкірі. Паршивий той різкоконтинентальний, повірте наш помірноконтинентальний навіть з теперішніми різкими перепадами температури то вобше ляля!!!
 6. Осінь-Зима 2019/20

  Видно десь біля Вас є "пасіка-розплідник" кліща (а можливо і не одна). Погода внесла свою лєпту. Тепла осінь, бджола активна, Ось і приносять ваші трудівниці кліща з цих "розплідників". В мене була подібна ситуація минулого року, мав такий "розплідник" під боком. Зима поставила все на свої місця. У "розпліднику" на весну залишилось 2 сім'ї з 52. У Вашому випадку також підтримую рекомендацію не мучити бджолу, весною обов'язково поставте пластини. Хорошої Вам зимовки!
 7. Дивно, у мене цьогоріч варофлу спрацював на відмінно. Ставив в серпні після відкачки меду, стояли десь біля місяця. Недавно пролив біпіном, результат у кількох сім'ях випало 2-5 кліщів. Це мене насторожило, думав можливо біпін поганий, тому вирішив ще раз пролити апімітрином через тиждень. Результат у двох сім'ях по два кліща та у одній один, в решти 0. Отже пасіка без кліща, тепер спокійно можна зимувати. Корму достатньо.
 8. Гриби

  Краса!!!!
 9. Осінь-Зима 2019/20

  Пан Роман поділіться "рецептом" боротьби, а то ті хвостаті вже замучили. Не знаю як у кого, але цьогоріч їх в мене на пасіці особливо багато.
 10. Гриби

  Яка рядовка та то ж опеньки. сьоогодні зранку був приморозок, зима нагадує про себе, що вже не за горами.
 11. Осінь-Зима 2019/20

  В описі написано що в "морозилці", в холодильнику якщо ще й канді дати то і до весни б сиділи
 12. Осінь-Зима 2019/20

  ой не кажітьі я плачу, дякую Mihail-ves , давно так не сміявся.
 13. При такій погоді навіть оцтова кислота мало допомагає. Ще частина сушнини залишеної на наступний рік піде на перетопку. зранку був туман та досить прохолодно +6, зараз сонячно, тихо + 16. Декілька сімей підозріло активні , треба буде глянути чи бува не появився розплід.
 14. Осінь-Зима 2019/20

  Так, перед проливом біпіном переглядав сім'ї, на предмет наявності розплоду та достатності кормів на зиму. Розплоду не було в жодній.
 15. Осінь-Зима 2019/20

  Також після відкачки в серпні ставив Варофлу, тоді на контрольках падало від 5 до 10 кліщів (перші 3 доби, далі не спостерігав). Тиждень тому обробив біпіном. Здивувало те, що кліща не було, на контрольках в одній сім'ї 2, у двох по одному, в інших -0. Думав біпін поганий, тому для впевненості обробив кілька сімей апімітрином, результат той же - з п'яти сімей лише у одній випав один кліщ. Аж тоді заспокоївся - нарешті пасіка без кліща, ато тими роками, було шкідника в сім'ях значно більше.
×