Jump to content

Poman

Пользователи
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9

About Poman

 • Birthday 01/01/1977

Profile Information

 • Location
  Львівська обл. с.Руданці
 • Interests
  Бджолопакети
 • Honey Extractor type
  антикварна австрія чотирирамкова

General Information

 • Пасека в
  Руданці
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  павільйон +багатокорпусні ,пінопластові дадани
 • Порода пчел
  карпатка

Recent Profile Visitors

167 profile views
 1. В проході стоіть два масляних нагрівача один 500ват другий 2кв через терморегулятори. Температура включеня першого на градус вища, коли ж він несправляєтся включаєтся другий. Але я ще не зустрічав щоб другий був горячий. А вологість прямо залежить від температури. Чим тепліше тим меньше бджоли жруть щоб зігрітись і меньше випаровють вологи. Але під весну вилогість була дещо за висока ,мабуть деякі сіміі потребували вищоі температури відповідно іли і випаровували.
 2. На рахунок стимуляції ви праві . У мене кормушки з пляшок там влазить 5-6 бджілок не більше їм вдаєтся витягнути до 200гр.на добу, але стабільно ,це емітує постійне надходження корму і матка червить. У двох контрольних сімях бджоли підняли температуру до 20 град. думаю на днях підніму і в павільйоні. До речі зробив цікавий експеримент мета була знизити вологість .насипав в капрону 0,5кг цукру і поставив частину над холстиком частину під. А вийшло наступне вологість знизилась на 8-10 %, а бджоли почали пити росу з цукру там де цукор під холстиком за тиждень залишилось 150-200гр цукру. Там де поклав над холстиком цукор за камянів бджоли його не чіпали мабудь їм там за холодно або? але першим варіантом я задоволений бджоли ніби теж.
 3. Прогноз погоди не ахти. а вчора як виглянуло сонечко літали дуже навіть гарно . навіть замітив коричневу обніжку мабуть з ліщини. сьогодні бачив рання верба розпускаєтся кілька днів гарної погоди і зацвете.+вітамінізований сиропчик на чаях і все буде ок.
 4. 1.В зиму відправляю на меді. 2.В павільйоні повний клімат контроль температура 4.5-5.5 до лютого. вологість до 84 %. З 1 лютого канді з пилком +поступовий підйом температури до 17 град. після обльоту чаї чергую полин, звіробій, ромашка
 5. місцева прикарпатка , але маток виводжу сам з кращих сімей по показниках зимівля, працьовитість, доброта.
 6. минулого року продав 24 квітня було пізновато бо в трьох сімях були вже маточники . В багатьох було багато нектару. А цього року розвиток на багато випереджує минулий рік. У мене вже по 3-4 рамки і площею 10*20см на кожній різновікового розплоду. А тільки середина лютого. В компаньйона подібна пісня при тому що вулики деревяні і без підігріву.
 7. Продам 35 бджолопакетів на 300 рамку. 4 +1струс Ціна: за чотири рамковий пакет 1400 грн.без тари. матки мічені . Терміни: 15.04. - 25.04.2019 року. Умова продажу: Набір пакетів в присутності покупця. Самовивіз. 0970491015 Роман. Львів.
 8. В першому павільйоні усб 15мм кріпив саморізами наскрізь рейка усб рейка один зправа на ліво інший на зустріч зліва на право за рік користування недоліків не виявлено .Роблю другий перегородка усб 10мм. кріплю так само.
 9. Підігріваю не тільки зимою, а й весною і літом. Зробивши висновок з остатніх двох років що користуюсь підігрівом можу сказати наступне. Зимівля - плюси 1.на підігріві взяли корму на 50-60%менше ніж ті що без підігріву. 2.в зимівлю пішли різні сильні ,середні і дуже слабкі (2-2.5 рамки) а вийшли на обліт всі однаково сильні. 3. в вулику зовсім нема цвилі, сирості і сухі та чисті подушки. 4.Підмору 0 навіть небуло що прибирати весною. Недоліки 1.в сонячні теплі дні бувало вилітали по воду, по одиноко сідали на сніг та гинули .Поновляв запас води і все ок.Це у вуликах які під холстіком. Які під плівкою все ок. 2. Після перебоїв з електропостачанням потрібно перевіряти настройки терморегуляторів, бувають збої. 3 .Потрібно підтримувати наявність води в поїлках. При затяжних морозах підігрів не справляєтся ,поїлки замерзають і все поступово переходить у традиційний полегшений природній режим. Весна переваги - 1. реактивне нарощування сили.(27.04.18 продав відводки ,що залишилось розділив на два (через решітку) підселив не плідні матки сестри, і до кінця травня з цих двоматкових сімей взяв ріпаковий мед). недоліки 1.окрім догляду за електронікою ,водопостачанням, встигай навощувати та підкидати рамки. 2.деякі сімї не прийняли другу матку, і при тій самій кількості бджоли розвивались помаліше за двоматкові. 3. в середині квітня дві з чотирнадцяти злетіли , в однієї причина моль ,поміняв вулик дав суш + вощ до червня догнали інших,.У другій у вулику зникла бджола, лишилась жива матка два десятка бджіл, добавив дві рамки бджоли з росплодом і вони теж стартанули. по підсумку з 14 сімей весна продав 10 відводків і на сьогоднішній день в зиму пішла 41 сімя. При тому що ще взяв з ріпака мед.
 10. Усім доброго вечора. Підкажіть будьласка яка оптимальна вага сімї (бджола+корм) в зиму.Павільйонне утримання тип берендей ,при мінусах застосовуєтся підігрів +5+7 в коридорі ,Львівська обл. Дякую.
×