Перейти к содержанию

all_2001

Пользователи
 • Публикаций

  57
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

2

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Место расположения
  Тернопіль

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Тернопільська область
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  лежак, павільйон
 • Порода пчел
  карпатка

Посетители профиля

446 просмотров профиля
 1. Какое железо использовали в раме? Спасибо! Використовував швелєра, але можна було й квадрат. Міцна основа получилася.
 2. Камери потрібні навіть для того, щоб у міліції і пожежників не виникла думка, що це ви самі себе обікрали, спалили, потравили. Високий паркан, собаки, сторожа, це все добре. Але я думаю, що ще є сенс подумати про страхування пасіки і бджіл. Можливо хтось вже має такий досвід.
 3. Найкраще. якщо поруч живуть люди, а то бджоли фактично без нагляду. А в Україні, на жаль, не поважають право приватної власності Якщо кришку зривали, могли й бджоли пожалити. Хоча мій знайомий в схожих умовах на хуторі тримає доволі серйозну пасіку. І там ніхто не живе. Можливо вам поможуть камери спостереження та інша сучасна апаратура. Проте вона для невеликої пасіки трішки дорогувата.
 4. Вандали

  Щоб бджоли не заважали сусідам, натягують навколо пасіки фасадну сітку на висоту 3-4 метри від землі. Її використовують у будівництві при утепленні будинків. Бджоли бачуть перешкоду на льоту і піднімаються на висоту, де не заважають нікому. Біда в іншому основна маса людей не розрізняють бджіл та ос. А відповідно будь-який укус списують на бджіл.
 5. Як відновити пасіку

  Триває поступова загодівля на зиму. В наших умовах не можна надіятися на мед. Пізній мед, як правило падевий. Хто жаліє бджолам сироп, має великі втрати під час зимівлі. По розплоду, залежно від сили сім`ї від 4 до 7 рамок розплоду. Головне під час підкорму не перекормити, щоб матка мала куди червити. Загодувати можна за дві-три закормки. Але так гратися з бджолами, як граюся я. можуть лише ті, що мають невелику пасіку. Коли рахунок іде на десятки або сотні сімей, не має змоги стільки уваги приділяти бджолам і гратися із слабенькими сім`ями. Але, як правило, починають з нуля. Тільки знання в цій справі дуже багато значать. Для починаючих пасічників форуми - це реальна можливість навчитися на чужому досвіді.
 6. Як відновити пасіку

  На 14 червня 2012 р. у мене залишилися 2 протиройових відводки з минулорічними матками по 5 рамок і два відводочки з маточниками по 2 рамки. Я зразу ж роздав бджолам по 500 гр. сиропу не дивлячись на то, що у природі був взяток. Я виходив з того, що для мене важливіше швидке нарощування бджіл. А значить чим більше бджіл буде працювати у вулику тим для мене краще. У нас перед медозбором бють старих маток і дають бджолам вивести нових. Мені вдалося напитати декілька льотних минулорічних маток на які я зробив відводочки розділивши тих бджіл що мав і отримав ще додаткох три сімейки. Для них використав невеличкі вулики по 10 рамок з діафрагмою посередині. Кожних три дні побуджуюча підкормка по 500 гр. сиропу. Паралельно ішов пошук відводків і роїв по доступних цінах. Для ловлі роїв вже було пізно. Всіх бджіл я стимулював підкормкою. За такого догляду бджоли вмудрялися тягнути вощину і рости. Паралельно робив вулики, щоб бджоли мали де перезимувати. Бджіл одразу готував до зимівлів в лежаках через діафрагму. За хороших умов всі сім`ї мали б вийти з зими. Цю методику можна використати і для створення пасіки. Єдине що на другий рік слід буде - замінити маток.
 7. Багато з нас потрапляли в ситуацію, коли замість вуликів заставали пусті місця, знищених бджіл або згарища. В мому місті цього року згоріло два павільйони. Один зайнявся від сухої трави на узбіччі дороги весною, яка заважала "добрим людям". Мій просто спалили. Років 10 тому мому сусіду на виїзді підпалили два павільйони. Один згорів повністю, другий дощ затушив. Я свій касетник будував три роки. Вклав багато праці у будівництво та розмноження сімей. Колись починав з 1 відводка. А тварюка підпалила за декілька хвилин. При тому, що павільйон був розташований в садку біля хати. Такого варіанту я навіть не передбачав. Хоч бери колючий дріт пускай по паркані. Думаю відносно камер спостереження. Якщо тварюка полізе то компенсує всі збитки і сяде на нормальний строк. Але однозначно потрібно страхувати павільйони. Вулики відновити можна легше і скоріше.
 8. Вандали

  За сто метрів висотка з якої все подвіря прекрасно проглядається. Високий пліт не допоможе. Як у нас кажуть, краще німця з автоматом. Але це питання іншої теми.
 9. Пасека под крышей дома твоего

  Так на фото видно, как пчела жалит прямо в зрачок! ... Кошмар и, одновременно, ужас! Не лякайтеся. Стара фотка з фотошопу
 10. Вандали

  Якби ж то. Міліція наробила шуму і все. Перед начальством прозвітували і відклали в довгий ящик. У мене є версії, але не зловлений - не палій. Зробив відповідні висновки. Навчився піднімати пасіку за короткий час і невелику суму практично з нуля. Буду мати час поділюся досвідом як почати "після". Обідно за бджіл та павільйон. Вже другий місяць будую новий касетник, але скоро відпустка закінчується і процес вповільниться. Усім хороших сусідів та декілька порад: 1. Пасіку тре зареєструвати. 2. Павільйони з бджолами застрахувати. 3. Бджоли тримати по можливості на декількох точках. 4. Починаючим пасічникам по можливості допомагати. Можливо саме вони допоможуть і вам відновитися. 5. Де ваші точки і скільки там сімей мають знати тільки рідні. Хай добрих людей менше жаба давить!
 11. Доволі зручно. Все залежить від технологій, які ви застосовуєте та самого павільйону. Якщо павільйон побудовано не правильно, у ньому жарко і працювати тяжче. Павільйони мають одну серйозну ваду - тяжче боротися з хворобами. А так для невеликої кількості сімей - це ідеальний варіант, навіть якщо використовувати його на стаціонарі.
 12. Я ЖЕНЮСЬ!

  Мої вітання! Щастя та терпіння!
 13. Отак виглядав мій павільйончик.
 14. Ловушки для ловли роёв

  Чекати три тижні це задовго. У мене десь 20 бджілок ще на 4 день крутилися на згарищі павільйону. А далі й вони розлетілися.
 15. Вандали

  Або справа резонансна: http://gazeta1.com/index.php/uk-UA/126-nov...zhanakh-bdzholi http://infoprostir.te.ua/?p=8543 http://20minut.ua/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8...8-10232802.html http://www.ukr.net/news/u_ternopol_gor_v_m...13089711-1.html http://biznesoblast.com/article/news/ternopilla/4353/ http://zz.te.ua/u-berezhanah-zhoriv-vahon-...yvymy-istotamy/ Правда адресу перепутали та фото не ті поставили. Але міліція працює.
×