Jump to content
Форум на ТочкУ

evan

Пользователи
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Вінницька область

Recent Profile Visitors

184 profile views
 1. Треба трохи розбавити чудові відгуки про кордован Використовували кордован ІО, комбінація cd10 на cd77 від всім відомого матковода. Позитивні риси: таки да, миролюбність материнки дуже хороша, воскові перемички між рамками мінімальні, схильні до тихої зміни матки. На цьому позитивні характеристики закінчилися. Була помітною низька життєва сила як самої материнки ІО так і більшості її дочок (добре, що багато не виводили ). Відповідно до сили переважно мали і низьку медопродуктивність, погано будували соти. Приблизно те саме було і у знайомого пасічника з кордованом від того ж матковода. На додачу він відмічав ще й поширеність захворювань розплоду у дочок. Цікавий факт: материнка ІО була 2018 року, у кінці травня 2019 бджоли заклали маточник тихої зміни. Материнку було відсаджено у відводку. Її замінили тихою зміною десь в кінці червня. Сама ця тихозмінна матка пропала сама по собі десь у серпні, бджоли вивели свищуху, ну ця свищуха вже була темна як карніка і живуча. Дожила до листопада, але я її задавив, залишки приєднав (там вже була десь одна повна вуличка бджіл до того часу ). Звісно це все стосується конкретного матеріалу, який трапився, вірю, що є і хороший кордован. Була і італійка від Кантоні Оттані, злобливість була присутня у материнки і дочок. Влітку 2018 ця злобливість місцями зашкалювала: при піднятті корпусу бджоли сильно кидалися у ноги. Кілька дочок залишилося у 2019 і що цікаво: злобливість зменшилася; ще злобливість зменшувалася восени, не хотіли вони на холод вилітати чи що З позитивних рис можна було відмітити нероїння.
 2. Карніка 03 - це лінія колишньої словенської карніки у німецькій селекції, так?
 3. Це якщо не можна відслідкувати по beebreed родовід матері дочок від яких брався трутень. Наприклад, коли трутень був від кількох материнок на вароатолерантному облітнику або коли вливається карніка, предки якої не були зареєстровані у beebreed.
 4. @FES Від Хольткампа матеріал по батьківській стороні був у 2019 на Вангерог (Тройзек 07), Лангеог (Карніка 03), Пуан Клент (Пешец) і використовувався Георгом Маха. Облітані на Вангерог, Лангеог, Пуан Клент і від Маха матки є в Україні. Наприклад,
 5. @M_Oleksandr_V мав матку такого ж походження через Івана Михайловича, від травня 2018 регулярно бджоли закладали маточники тихої зміни, у вересні 2018 пропала. Материнська сім'я не набирала сили (дефект самої матки), сама бджола була дуже миролюбна, однорідна світло-сіра із зеленкуватим відливом (відтінок відрізнявся від інших ліній карніки) Дочки від неї переважно хороші. Швидше за все, матки десь підпарилися у дорозі.
×
×
 • Create New...