Jump to content

Кірей Юрій

Пользователи
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Запорізька область

General Information

 • Пасека в
  Поблизу Запоріжжя
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  1-2
 • Ульи
  Десятирамкові багатокорпусні (рогаті) рамка 145.
 • Порода пчел
  Карпатка
 1. Тема для мене актуальна, але все ще не прочитав. Дуже багато дописів щодо жадібності автора, який відбирає у бджіл забагато меду. У мене зараз така ситуація, що маю думати про зимову підгодівлю. Свою провину визнаю, але у мене перший сезон і починав з нуля - свої граблі, як кажуть, найдорожчі. Зібрав сім`ї так: знизу напівкорпус порожній, далі два напівкорпуси по п`ять рамок 145 між теплими діафрагмами, на рамках пакети з рідким кормом, далі плівка, притиснута порожнім напівкорпусом, зверху дах. Верхнє утеплення ще не клав. Дно сітка на 2/3 площі. Збирав рамками, які печатані наполовину. Всі рамки цьогорічні, намагався вибирати ті, з яких вже виходив розплід. Корм поклав в останні теплі дні, але бджоли його ще не брали. Не прибираю, бо синоптики обіцяють ще тепло. Два питання: 1. чи можна залишити під час підготовки сімей до зими пакети з рідким кормом (ГФС-42) на рамках під плівкою? 2. якщо теплі діафрагми не притиснуті плівкою (пакети на рамках створюють горб), чи не буде створено потік повітря крізь гніздо, адже в гнізді між теплими діафрагмами тепло і тепле повітря підніматиметься догори, а відтак після зіткнення зі стелею вихолонятиме і виходитиме вниз з боків, між діафрагмами і стінками вуликів? Прошу поради від тих, хто має досвід зимівлі в подібній ситуації.
 2. Нужна срочная помощь

  Та які образи? Але ж назва теми "Нужна скорая помощь", а не "Робота над помилками"))). А щодо підготовки бджіл до зими інформації в мережі досить.
 3. Нужна срочная помощь

  У моєму повідомленні зазначено, скільки міг відібрати повномедних рамок на зберігання і в які рамки загодовувати.
 4. Нужна срочная помощь

  Прошу поради. Готую сім'ї до зими. Дно сітка, знизу порожній напівкорпус, потім два напівкорпуси з рамками. Зверху плівка. Прибрав зайві рамки з вуликів, залишивши найважчі. З розплоду крайні, щоб потім прибрати. Теплі діафрагми планую поставити в неділю (якщо прогноз погоди не зміниться). У вуликах рамки запечатані наполовину. Рідкий корм гфс-42 з верхньої годівниці беруть дуже повільно. Годівниці найближчим часом прибирати не буду, бо ще досить тепло і бджоли доволі активні. Коли зовнішня температура стабільно знизиться, думаю покласти пакети з гфс-42 зверху рамок, накрити плівкою і зверху утеплити. Думка така: бджоли зберуться в клуб в середньому напівкорпусі навпроти льотка. Оскільки печатного меду небагато, досить швидко піднімуться у верхній напівкорпус і знайдуть пакети з кормом. Коли виберуть все з пакетів, додам ще (контролювати можна не знімаючи плівку). Загодовувати в серпні не став, бо бджіл було дуже мало після соняшника і треба було дати маткам місце під засів. Довелося частину меду відкачати. Сушини обмаль, бо я початківець. Чи має хто досвід вдалої зимівлі з такою ситуацією восени? В Мережі відповіді не знайшов.
 5. Инвертированный сироп

  Підкажіть, шановні, де можна придбати ГФС-42 у невеликій кількості? Барабан 50 л. для мене забагато.
 6. Нужна срочная помощь

  Вітаю, форумчани! Якщо не в тій темі пишу, доправте до правильної. Питання щодо кліща, тімолу, спеки та мурах. Бджоли на горищі, там дуже тепло. Кліщ спеку не любить. Кашковський казав, що за температури +35 не плодиться, а якщо +40 гине. Кліщів я у вуликах бачив на початку червня, коли бджоли закладали маточники і виводили трутнів, але з роїнням впорався. Відтоді щоразу намагався побачити кліщів на бджолах, але не знаходив. Для певності після викачки меду поклав до вуликів тимол, загорнутий в тканину, а під сітчасті дена підсунув папір, змащений вазеліном. Минув тиждень, а на папері серед сміття жодного кліща. До вуликів вже давно знайшли стежку маленькі чорні мурахи (їх привабити краплі солодкого сиропу, яким підгодовував бджіл). Чи могли мурахи позбирати кліщів?
 7. Вітаю, 145-ники! У мене виникло питання, відповіді на яке ще не знайшов. Ситуація така. Два бджолопакети, які придбав 15.05, розширював вощиною, бо починав з нуля. Сім'ї підгодовувати цукровим сиропом до початку медозбору з соняшника, і матки весь час добре працювали, кількість бджіл зростала. Під час медозбору з соняшника бджоли позаливали гнізда і маткам ніде було сіяти (на той час у вуликах було по три корпуси). Засіву було не більше чотирьох 145-тих рамок на вулик. Мед відкачав, але був ще пізній соняшник - знов занесли меду, знов маткам ніде було працювати. В п'ятницю відкачав частину меду. Після видалення 300-тих рамок та погано відбудовних рамок маю сім'ї в двох корпусах по 10 рамочок на корпус. Тепер, коли у вуликах є вільні рамки, підгодовую невеликими порціями медової сити. Планую підгодовувати до початку вересня, а потім вже, як бджілки почнуть лупитися, загодовувати великими порціями сиропу, щоб старі бджоли встигли залити рамки після виходу молоді. Питання таке. Чи потрібно/доцільно міняти місцями верхній і нижній корпуси під час осіннього нарощування розплоду? Ночі стають прохолодним, матки, на мою думку, неохоче діятимуть в нижніх корпусах, бо дно сітчасте.
 8. Сховище для зберігання рамок

  Спалюю сірчані гноти для дезінфекції тари (скло, емальований, полетиленовий, неіржавіючий посуд). Винороби багато століть знайомі з сіркою. Як на мене, сірчані гноти у вино-алко інтернет магазинах зручніші за сірчані шашки, бо легко ріжуться або ламаються. Якщо, звичайно, об'єм сховища невеликий.
 9. Подсолнух

  Підкажіть, коли поле соняху починає давати значну кількість нектару від початку цвітіння (щоб бджоли зацікавились)? Тобто від часу, коли більшість суцвіть вже мають пелюстки (поле змінює колір від зеленого на жовтий). Адже спочатку рослина показує жовті пелюстки, а перші квіточки в суцвіттях розкриваються трохи згодом. Питаю, бо у мене бджоли почали заносити до вуликів десь за тиждень від часу, коли два найближчих поля раннього зацвіли. А тепер цвітуть ще два поля пізнього соняшнику, але щось бджоли ще після першого відпочивають (та й "просіли" сім`ї, бо гнізда позаливали і маткам ніде було червити). Питаю, бо досвіду не маю - перші сім`ї, перший сезон.
 10. А хто має вдалий досвід нарощування сімей після соняху? У мене така ситуація, що ранній сонях зацвів 27.06, а пізній 21.07.. Бджоли обмежили маток, всі рамки з медом і наприском. Після першої відкачки рамки повернув до вуликів, але бджоли несуть нектар і маткам ніде сіяти. Сподіваюсь ще раз відкачати в середині серпня, повернути порожні рамки і давати сироп, щоб стимулювати маток до відкладки яєць (а може, буде якийсь взятов в природі, бо дощило). Гадаю, без цього бджіл після такого тривалого медозбору буде замало для вдалої зимівлі.
 11. Нужна срочная помощь

  Все вірно, дві сім`ї. Річ у тім, що зараз льотної бджоли досить, як на мене. Годував сиропом в червні і на початку липня аж поки перестали брати (перше поле соняшнику зацвіло 27 червня). В неділю, як качав, ще не вийшов останній печатний розплід. Мене дуже непокоїть те, що десь з першого тижня липня, як почався медозбір, бджоли почали заливати гніздо. Десь в Мережі чув/бачив/читав, що зимувати мають 2 кг бджіл. Коли переглядав гнізда, бачив зовсім мало розплоду, майже все медом забите. Якщо орієнуватися на ті поля соняшнику, що вже перецвіли, то надходження нектару приблизно три тижні (коли мед відбирав, то було до десяти ужалень, тобто льотна бджола ще на полі була). Гнізда обмежені, тому не знаю, чи зможуть матки відкласти яєць для потрібної кількості бджіл. Вивчаючи інформацію з Мережі я зрозумів, що бджоли, які працювали на останноьому медозборі, відійдуть. А у мене зараз маткам працювати ніде. Молоді ждоли ще облітуються, а потім підуть на сонях. Як правильно вчинити? Якщо зараз поставлю сушину в гніздо, то матки, імовірно, засіють. І тоді бджоли, що вийдуть з цих рамок, вже мадозбору не побачать і підуть в зиму сильними. Якщо я правильно зрозумів, то зимувати бджоли на соняшнику можуть, тобто відбирати весь мед не треба. Тобто якщо зараз поставити в гніздо сушину і дати місце для меду зверху, вони ще дадуть місце для засіву маткам занесуть меду у вехні корпуси? А потім, як мадозбір припинется, скоротити гнізда, і, коли розплід вийде, замінити рамки в гнізді повномедними?
 12. Нужна срочная помощь

  Вітаю, бджолярі! Прошу поради. Придбані в травні бджолопакети розвинулись, незважаючи на мої помилки. Дякую всім, хто вчасно допоміг! В неділю відкачав трохи соняшникового меду, бо відомі мені поля соняшнику поблизу вже перецвітали. То були два поля на відстані приблизно 2-3 км. Відібрав рамки з медом з верхніх корпусів і бокові з гнізд. Частину відкачаних рамок повернув в гнізда, бо позаливали медом і маткам ніде було відкладати яйця. Я не знав, що карпатка так сильно обмежує простір для роботи маток під час медозбору. Решту відкачаних рамок поставив у верхні корпуси на осушку та вже готувався давати сироп, бо літо було посушливе і, крім соняху, медозбору більше не передбачалося. Але несподівано виявив поблизу (2,5-3 км) ще два поля пізнього соняшнику, який щойно зацвів (в неділю поля ще були зелені, зараз жовті). До того ж у нас несподівано пройшли сильні зливи, сьогодні на заборонованих після зернових полях стояла вода. Чи правильно буде знову поставити зверху корпуси для меду, обмеживши маток ганеманівською решіткою в гніздових корпусах? Чи варто перед цим частину рамок в гніздах замінити сушиною, щоб маткам було де червити?
 13. Нужна срочная помощь

  В другому вулику почала червить на 145 одразу після розширення, а в цьому вона не схотіла переходити, і решта рамок 300 залишились без засіву. Сподіваюсь, що тепер їй доведеться піти з крайньої рамки. За три дні огляну, чи є засів. До соняха час ще є (місяць), може, хоч собі меду занесуть. Годуватиму сиропом аж до липня, а далі час покаже.
 14. Нужна срочная помощь

  Дякую за поради! Маточник прибрав. Рамку 300 з маткою поставив крайньою до стінки, біля неї 145. Далі чергуються рамки 300 і 145. Рамки 145, які були відбудовані найменше, прибрав з вулика (4 шт.), обмежив гніздо заставною. Сироп беруть, але повільно.
 15. Нужна срочная помощь

  Вітаю, шановні! Прошу допомоги. Матка не переходить з 300 рамки на 145. Під час розширення 23.05. матка опинилась на рамці 300, яка з обох боків відділена від решти гнізда рамками 145. На цій рамці є розплід відкритий і печатний. Тепер з решти рамок 300 розплід виходить, а матка в них не червить. Тобто матка працює тільки на одній рамці. Але на одній з рамок 300, на які матка тепер не йде, я вчора бачив маточник. В нижній частині сота, коричневий. Якщо яйце було засіяне 23.05., то завтра молода матка має вийти. Завтра вранці думаю зробити: 1. Маточник зламати (якщо встигну); 2. Поставити всі рамки 300 поруч у центрі, щоб матка могла сіяти. Рамки 145 поставити порівну, симетрично, до стінок вулика. Чи можна такий план вважати правильним? Що робити, якщо я не встигну зламати маточник і молода матка вийде? Дякую всім за поради. Вчора дав бджолам сиропу. В сотах є трохи нектару, сироп беруть повільно.
×