Jump to content

слава 1987

Пользователи
 • Content count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

225

1 Follower

Profile Information

 • Location
  харківська область

General Information

 • Пасека в
  Балаклійський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак, 12 рам дадан
 • Порода пчел
  звичайні смугасті, карпатка, карніка, бакфаст
 1. Что надо иметь на пасеке?

  Також маю таку звичку. Вчора сів звести витрати та кошти, що були виручені від пасічної справи( оборотні активи, сім'я, суш, вулик, віск, спожитий мед, пилок, молочко трудозатрати на виготовлення вуликів, рамок, обслуговування сімей в розрахунок не брались. Виключно витрачено отримано готівки . ) плюс за 2019 рік склав аж цілих 250 грн. Так що хто мріє озолотитись на бджільництві ... запрошую до клубу мрійників. В невеликих обємах це справа виключно для душі. У великих обємах - потенційний великий ризик
 2. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Вже писав про це, але ще раз можу підтвердити, якістю маток від пана Анатолія більш ніж задоволений, що по ІО, що по ф1(якби не спробував свого часу його матеріал та не порахував собівартість маток від племінного матеріалу з попередньою переіркою також стверджував би, що дорого). Жодним чином не принижуючі інших матководів в яких теж достойний матеріал, якого на щастя сьогодні в Україні достатньо.
 3. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Цього року мав найближче поле соняшника за 3,5км баки і місцеві доставали були в жовтому пилку.
 4. Вам з вашим стажем видніше. Одне діло коли пасіка 30 сімей і це додаток до основної зп і інший - ризик коли 100+, я так розумію що дохід від пасіки становить левову частку доходу.
 5. Ви серйозно, чи це у Вас такі жарти?. Навмисно зайшов глянув Ваш профіль: стаж понад 25 років, більше 100 сімей і ви власними руками в Харківській області хочете кавказянку:(. Мені сусід з таким же як у Вас стажем і більше сотні сімей обіцяв спалити вулики із кавказянками та компенсувати вартість, якщо я її привезу. З його слів "що не розбомблять восени, якби тільки одну почали бомбить, те обсериться зимою, ще і ТРУТЕНЬ нагородить нормальні сім'ї.
 6. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Де результати їх діяльності? Пасічники України мають бути вдячні конкурентам вітчизняних порід - оскільки завдяки цьому з'явились масово Іо, острівні вітчизняних порід, що є шляхом до поліпшення цих порід, чому спали 20 років,( Бо і таке купують, альтернатив то нема), а тепер винен " бджолиний снід" Згадується історія ЗАЗ( вітчизняний виробник легкового ТЗ) - чим вона закінчилась думаю розповідати не потрібно. Щоб знайти і придбати матеріал чистої, відселекціонованої УС треба ще постаратись. Звернувся до шанованого мною матковода УС з проханням продати матку острівну. Як виявилось остріна УС більший дефіцит ніж острівна Бакфаст. Як результат - на моїй пасіці нема матеріалу УС з якої я зміг би для себе вивести. Так як я починаючий я визначаюсь з бджолою шляхом порівняння в своїх умовах. Те чого ти не спробував точно не стане основою твоєї пасіки. Залишиться краща. Планую на одному точку тримати 1 породу. Це виключно моя думка без претензій на істину
 7. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Для пред'явлення позовних вимог, мають бути предмет, підстава, докази, порушення вимог закону. А не безпідставні балачки. За матеріал народ голосує дзвінкою монетою. Якби матеріал не давав можливості відбити вкладені кошти - маток бакфаст не брали в таких кількостях.
 8. Продам рамки

  Брав ще восени, 250 рамок, на минулому тижні нарешті дійшли руки та закінчив збивати, якістю задоволений з 250 вибракував дві верхні та 1 нижню. (жаба даве знав би прикуп замовляв би зараз - зекономив би 405 грн "якби у баби були яйц.. була б дідом )
 9. Осінь-Зима 2019/20

  Дякую за інформацію. Враховуючи відповіді форумчан - мабудь навіть час витрачати не варто на проби ізоляції. Незважаючі на зміну кліматичних умов та давність слів мого діда (понад 15 років), слова не втратили актуальність "нічого неблогополучних плодить". Одна маленька проблемка дід працював із своїми і мав можливість оцінити свої сімї, я купую іо матеріал немаючі звоги впевнитись в його характеристиках на власні очі, залишається тільки довіряти заводчику в якого беру матеріал та не класти всі яйця в одну корзину.
 10. Осінь-Зима 2019/20

  Панове, підкажіть будь ласка, враховуючи пости за пізній та надранній розплід, хтось пробував ізоляцію матки, як приклад в вересні та випускання після першого весняного обльоту? Або де можна більш детально ознайомитись із теоретично частиною? Якщо хто має позитивний чи негативний досвід поділіться інформацією. Наперед вдячний. В теорії це б мало вирішити проблему з розплодом, а от наскільки це впливає на маток та сімю велике питання?
 11. Осінь-Зима 2019/20

  Хіба що кіно. І підмор на продаж. А точно, ще й реклама. Якщо бджоли вижили з такими " передовими" технологіями, то у людини, що читала не правельну літературу, написану несправжніми науковцями " не з кафедри конярства" куплені бджоли точно мають вижити, якщо...весною "передові технології" не нагородять нового власниками букетом щастя.
 12. Осінь-Зима 2019/20

  Панове, дайте підказку заради чого лізти до бджіл, зимою, якщо з осені забезпечити їх кормами, обробити від кліщів, поставити загороджуючі решітки від мишей. Ладно ще розумію в другій половині лютого, коли кладеш утеплення, глянув зверху на клуб де сидить, якщо не вгадав з кількістю рамок кинув на палочки пакет меду. А так хз... як би мій дід побачив що я поліз зимою до бджіл - отримав би по самі не балуся. Кортить полізти до бджіл - іди в майстерню, попрацюй від того більше толку буде. Колись казав дідусь на моє питання: 'чого не слуха бджіл, як пишуть у книжках: " що я їм зимою зможу зробити, полізу - точно преставляться, а якщо якась неблагополучна сама відійде то для пасіки від того тільки плюс. Нічого неблагополучних плодить." Маток виводив від своїх кращих, ( з сімї робив відводок з маткою, сім'ї давав закласти свіщьові і ці маточники давав у сформовані відводки так відновлював зимові втрати )
 13. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Доброго здоров'я, панове, якщо не складно підкажіть повному аматору в наступній ситуації. Якщо мама і матка від якої трут з відмінними ХПП(від німецького заводчика бакфаст) чи можна сподіватись на те, що іо від цієї комбінації дасть ф1 достойної якості, на некотрольовану труті( фон спробую наситити трутом від інших ф1 але ...). Розумію що без перевірки складно щось стверджувати, але з Вашого досвіду чи вийте, що добре ( хоча б не гірше від місцевих). наскільки висока вірогідність, що отриманий в результаті матеріал виявиться повним браком?
 14. Не знаю чи миші здохнуть, від такого, а от жінка господаря носків точно рядишком уложе.
 15. Панове, виручайте, дайте назву, координати де купити якісну отруту для мишей (придбана крисина смерть) начебто не працює - отруту жруть і ходять табунами. Хто чим користується?
×