Jump to content
Форум на ТочкУ

слава 1987

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

495

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Харківська область

General Information

 • Пасека в
  Балаклійський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак, 12 рам дадан
 • Порода пчел
  звичайні смугасті, карпатка, карніка, бакфаст

Recent Profile Visitors

968 profile views
 1. У нас так один горе пасічник (БОЖИЙ одивунчик)рамки сушив із аско... сімей. Він навіть незнав, що то за болячка, це ж добре, що то був аско... а не щось гірше. Йому то пояснили, що такого робити не варто та от привіт по сусідам передав. Довго гадали звідки ноги ростуть
 2. Меду винисли багатенько але не все. На пасіці досі кіпіш. Поскорочував льотки до 1 бджоли. Тепер прийдеться готувати канді та сироп на венсу. Якщо повториться цьогорічна весна
 3. 3.14здець мабуть я залишився без маломедок на весну. Якась б-ть залізла в сарай де стояли маломедки. Невідомо, що забрали, але двері залишились відкриті результат за день думаю відомий( в радіусі кілометра близько 700 сімей. ) дзвонили сусіди що у дворі був ... Завтра попаду на пасіку побачу результат. Чомусь думаю, що меду в рамках точно вже нема В серйоз задумався про відеофіксацію.
 4. Дякую Товар отримав оперативно, на прохання розфасували на декілька посилок(обмеження відділення по вазі). Якістю візуально задоволений, сучків не видно, збиратиму буде точно видно. Здалось ніби деревина не досушена. Пане,Миколо, оновіть фото рамок. Фото в темі не відповіда товару. Для чого на бокових планках знімати фаску? Як на мене Без знятої фаски було зручніше збирати.
 5. Ага і стаж менше року, і 7 сімей по паспорту :). Самостійного стажу третій рік з 2018року. І дитячий стаж старшого подавана на дідовій пасіці .
 6. Цього року Після отримання нового матеріалу, для випробування, вивів маточок із запасом. 3 шт від кожної - залишив собі. По 2 кожної лінії дав двом знайомим. На кліточках написав лінію - хотілось почути відгуки із сторони. (Результат - Жоден не пам'ятає де- яка сидить). Вчора телефонував один із "товаришів" із словами, що матки і бджоли х..(негарні) тільки даремно перевів корма і час убив. Коротко зміст - бджоли є, а кормів нема, самі не принесли і із крайніх повномедних зробили маломедки, збирати в зиму нема з чого "от мої середина пуста- викинув докучі крайні зсунув і готово." . Після цієї розмови набрав іншого товариша почув: "Бджола, як бджола. Бджоли в зиму нормально, проблем з кормами нема. На зиму обробка закорм, як для всіх - весна покаже.." В суботу поїду заберати у незадоволеного "товариша"за ₴ відводки з моїми матками. Ось і гляну, що там із бджолою і кормами , от тільки доведеться вирішувати питання з кормами. Дорого ж мені стане моя доброта: дав безкоштовно маток, сам же їх і викупив, щоб не було розмов, що непотрібом нагородив. Висновок, якщо одному добре ,а у іншого ... то у когось або руки не звідти/чи просто не підійшла бджола до його методів ведення бджіл.
 7. Я звісно зелений бжоляр, але я не зовсім зрозумів на яких кормах і якою бджолою мала матка підти в зиму. З того, що я побачив коли б не розбили то їй прийшов ....зимою від голоду.
 8. Сьогодні спробував складати гнізда відводків. Відводки не годував, за серпень-вересень корма добряче підїли, довелось майже в кожен добавити по повномедній із запасу. Доживу до наступного року то в комплект до 8 рамочника з ппс добавлю кормушку- так буде надійніше.
 9. На вихідних обробляв, то трохи заглянув у гніза. Розплоду вже нема, з крайніх з наружної сторони вибрали мед та підлили центр, де був розпіл - бджола готова до зими. ( залишив в зиму матеріал від Котелевського, Ізмайлова: 7*20, 19*10, 10*10 і Вальчука 194*319 ). Подивимось, як поведуть себе зимою-весною і будем приймати рішення від кого виводитиму для себе в 2021 Суб'єктивно, те що залишив, можна спокійно пускати в роботу, але ж хочеться краще з кращого і хочеться перевірити на результат зимовки. (в моїх умовах пізній та ранній розплід то даремний перевод кормів)
 10. 2 контрольні сімї, де не було розплоду, одна 12 друга 26 , впринципі Варостоп основна функцію виконав. Думаю в інших сім'я приблизно теж саме.
 11. Піврамки (розплоду не бачили) та свіжовідбудовані 300-ті ще в серпні поставлено на зберігання в сховище - поки все добре. Гніздові маломедки без перги виставлено в склад(рамки проморожуються в морозильній камері). Частина що підлягає вибраковці розпечатано поставлено за заставні. Там же стоять і рамки де є перга. Сподіваюсь на похолодання бо буде тяжко вберегти від молі.
 12. Крім карніки тримаю ще інші породи в них розплоду вже нема. Ставив Варостоп, але по сусідству маю горе пасічника , тому маю повторно обробляти.
 13. Сьогодні проливав біпіном сім'ї, тільки карніка досі з розплодом по 1-2 рамки. У Іо шки - 3 рамки різновікового розполоду . Навіть не знаю радіти чи засмучуватись від такої картини. Але частина зимових кормів у відводках які не планував загодовувати переведена на розплід, що не є добре.
 14. Також маю матеріал від Анатолія. Результатом більш ніж задоволений. Тиждень назад переглядав сімї на 12 рам 3 розплоду повністю готові до зими. Забрати центральні і в зиму
×
×
 • Create New...