Jump to content

слава 1987

Пользователи
 • Content count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

143

Profile Information

 • Location
  харківська область

General Information

 • Пасека в
  Балаклійський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак, 12 рам дадан
 • Порода пчел
  звичайні смугасті, карпатка, карніка, бакфаст
 1. Осінь-Зима 2019/20

  Складав сьогодні гнізда, розплід, як недивно є лише у карніки і у іошок. Хоча був впевнений, що карніка має раніше збиратись в зиму. Сім'ї в зиму йдуть сильніші ніж торік. По силі сім'ї без записів можна визначити породу. Карпатка 5- 6 рам Карніка 6-7, Баки 10. Неприємно здивували іо карніка і бакфаст. В обох наявний розплід і вони ослабли до 3-4 вуличок. Доведеться жертвувати відводками і об'єднати з іошками . Самі іошки не змогли наростити достатньої сили для зимівлі. Щось мене не радує собівартість майбутніх маток ф1 власного виробництва. Бджоли на повну катушку тягнуть пилок. Боюсь щоб розплід не зявився у всіх сімях.
 2. Что надо иметь на пасеке?

  на 4 одиниці в 2018р вклався в десятку при умові, що частину із списку брав б/у чи робив сам. і не забувайте що у 2018 році ціна на пакети була вище ніж цього року
 3. маю цьогорічний досвід , з вашого дозволу поділюсь ним, в 6 ромочник 19.05 зформовано нуклеус для обльоту матки в комплектації : (1 розплоду з бджолою +1 медова + 1 струс) ( 2 рамки 3 улочки бджоли) 01.06 матки сіяли . 02.06 відібрано рамку із засівом і лечинкою замість них дано по рамці печатки +1 маломедка (стало3 рамки 4 улочки бдж) 09.06 + 1 маломедка (стало 4 рамк 5 улочок бдж) 16.06+ 1 маломедка (стало 5 рамок 5 улочок ) 28.06 + 1 вощина (стало 6 рам ) 30.06 (2 шт таких відводка висадив у лежак через перегородку докинув 2 сушини і дві вощини більше з ними нічого не робив) 3 шт залишив у шестирамочниках Станом на 29.09 ті що в лежаку по 6 рам бджоли, ті що залишились в 6 рамочниках 4-5 рамок бджоли - (в результаті обмеженості бджоли не реалізували повністю свій потенціал по розвитку, а я не допрацював треба було видьоргувати медову і давати сушину для роботи) Слід зазначити, що взяток був підтримуючий луки, ліс - сонях знаходився за + 3 км від точка (бджоли на соняху не зносились)
 4. саме в такій комплектації замовляв
 5. я навпаки замовив для зимівлі ІОшок, чому не радите, в чому причина? (цікавлюсь щоб не наступити на граблі на які вже хтось наступав)
 6. Колись давно від діда чув вислів, що крадене - щастя нікому не принесло, а тимбільше кредені бджоли щастя не пренесуть(діло було коли я ще хлопцем наткнувся в лісі на пастку із бджолами, заставив віднести назад, благо було недалеко, а соромно було словами не передати). Так само, як і не буде толку від бджіл, що куплені після померлого господаря. (наскільки це правда не знаю). Дідові слова я запамятав на все життя - не клав не бери. А з приводу воровок - коли вперше робив відводки і потрапив у безвзяточний період, а сусід викачав мед - недобрі думки відвідували (сьогодні розумію, що напад то була моя вина, відводки потрібно формувати в період коли є взяток, і не давати привід бджолам до нападу) .
 7. Осінь-Зима 2019/20

  В серпневих відводках, на молоді матки, що сидять в лежаках ізза заставних несуть аж бігом, як буле в 12 рамочному буде видно на наступних вихідних
 8. Осінь-Зима 2019/20

  Вчора проводив ревізію сімей, був неприємно здивований. Меду, візуально, в гніздах стало менше(догодовувати пізно - кинув за заставну по парі маломедок хай переносять). Причину не можу зрозуміти - розплоду на ладошку. Довелось обєднати два пізніх відводка (планував зимувати запасних маток) зимувати маток не довелось - в одній сімї пропала матка - забрав із відводка віддав у сімю. По зовнішніх признаках не зміг встановити, що нема матки, вели себе спокійно, коли оглядав матку не знайшов, але були розгризені маточники (в сімю не дивився 3 тижня). Декілька раз перелистав рамки, але матку не знайшов, перетрусив через роздільну решітку - матки не знайшов, підсадив побачимо, якщо матка є то підсаджену думаю грохнуть. В цій сімї на початку вересня був маточник тихої зміни, який я знищив - тепер на власному досвіді переконався, що бджолам краще знати коли пора міняти матку(треба було ще тоді дати молоду плідну тим більше, що в той час їх було вдосталь, а мені захотілось зберегти маточку для труньового фону).
 9. Осінь-Зима 2019/20

  Згоден. Взяв собі за традицію з кожної викачки по літрів меду. Жодних нарікань від сусідів за 2 сезони не чув. Навіть в свої ємності з водою пінопласт поклали.
 10. Нужна срочная помощь

  Доброго здоров'я панове. В неділю проводив огляд сімей - в одній єдиній сімї до тепер є трутень (матка цьогорічна , сімя сильна насилу зігнав на 12 рам дадан, кормів більш чим достатньо, ще є печатний розплід). Підкажіть в чомо може бути причина що досі не вигнали трута? Наскільки це нормально? (матку бачив )
 11. Весна-Літо 2019

  Бачив і я вчора на пасіці малений ройок, але після минулого роя(чийогось зльоту) я його навіть знімати не став. Видать десь поруч є пасічник, що практикує ведення пасіки без обробітку. В таку пору здорові сім'ї не літають. Вчора об'єднав нуки два в один бо почали їх добряче бомбити. Заодно дав маток товаришу на тестування. Спробую пустити зимувати запасних маток, заодно оцінити новий придбаний іо матеріал по дочках.
 12. Весна-Літо 2019

  Чудеса з залетівшим роєм продовжуються. Сьогодні приїхав відібрати матку, щоб в п'ятницю підсадити запасну із нука і очам не повірив в рої ходить моя молода мічена матка, старої матки не знайшов. Пішов перевіряти нуки звідки теоретично могла злетіли матка. Дійсно в одному нуку, що був перенаселений матки не знайшов - почали тягти маточники. Як так- інколи мучаєшся із підсадкою прибравши завчасно матку, весь відкритий розплід і не приймають, а тут була їх матка був засів і прийняли залетівшу матку а свою прибрати. Добре хоч не злетіла до вулика із іошкою.
 13. Нужна срочная помощь

  доброго дня, потрібна порада, якої мінімальної сили пускати відводок з ІОшкою в зиму. я так розумію, що має бути не менше 5 рамок клуб. чи можна і менше?
 14. Прошу совета для старта

  я використовував, але не для меду, а для виведення маток , малими партіями по 8-10 шт. , в сії без осиротіння - результатом задоволений.
 15. Весна-Літо 2019

  Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька. Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне. І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.
×