Jump to content
Форум на ТочкУ

слава 1987

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

390

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Харківська область

General Information

 • Пасека в
  Балаклійський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак, 12 рам дадан
 • Порода пчел
  звичайні смугасті, карпатка, карніка, бакфаст

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. В пятницю бачив маток із шлейфом. Сьогодні вже сіють, тобто на другі сутки. І одна залетіла у виховалку. Як результат мінус 2 заклади. Як так тут ізолюєш щоб не дай Бїоже не було маточника, тримаєш в кліточці щоб обвиклись І то козні строять, а тут маточники, відкритий розплід і прийняли. От і вгадай що у них в голові Тепер виховалка тільки з решіткою на льотку. Дуже шкода закладку їздив із стартером прививася до людини.
 2. Минулого року на карпатці не прокотило. Ловив рої на свіщових.
 3. Готував сім'ї до акації. Станом на 24.05 займали +- 20 рам. Завдяки такій погоді буде не акція а рої. Доведеться мабуть на вихідних ослабляли сім'ї та передати розплід відводкам. На пасіці буваю раз на тиждень відчуваю, що полетять. Ну щож з акацією пролітаю може хоч бджіл від роїння вбережу
 4. Якщо матка була неплідна значить ще не облетілись(деколи губляться при обльоті в такому разі доведеться підсадити або об'єднати. ). В мене в відводках вже 14 днів і досі не облетілись погода не сприяє то холод то дощ.
 5. Матка сидить 18 днів в нуклеусі, засів відсутній, розмір матки збільшився не значно, її сестри сіють а ця ні. По спливу якого часу її викидати якщо не засіє?
 6. Харківська область Балаклійбський район. Сьогодні провів огляд сімей. Маю маток бакфаст від 4-х матководів. Поміж інших приємно виділяються сім'ї із матками від : Котелеського А. і Ізмайлова Г.Б. сім'ї рівні, при цій погоді умудрились дещо піднести і наростити силу. Сім'ї в робочому стані
 7. Харківська область, ріпаку поруч нема, сади відцвіли по заморозкам, від обльоту(01.03) до сьогодні підставив уже 4-ту повномедну, не рахуючи маломедок(щоправда меду там було як кіт наплакав), окація ще стоїть чорна. Догодую рамки, а там мабуть і до цукру не далеко(минулого року обліт був пізніше, але по меду весною було веселіше). Мабуть треба купувати мед по 25 згодувати бджолам і продати як свіжий (жарт)
 8. порівняння весняного розвитку станом на 11.05.2020 маю бджіл: (карпатка, карніка, бакфаст) і місцева - визначаюсь із породою для своєї пасіки опишу тільки сімї (матки 2019р.): Карпатка в зиму і з зими на 5-6 рамках, весна розвиток бомба станом на сьогодні 18-20 рам бджоли і по дві рамки печатки забрано, відбудовано по 5 вощин на 300(із 6 - 2 заходили в ройовий - зруйнував маточники, натовкав відкритого розплоду що забрав із відводків і ще по 3 вощини поки мисочки пусті, рамки намітив заберу якщо не почне виділяти акація) немає ранніх медозборів від безділля мабуть і ройовий ( булиб ранні медозбори було б куди діти робочу силу) Місцеві (дід розмножує ройовими маточниками)Дві місцевих купував весною для виховалок - розвиток супер, але обидві зайшли в глуху ройку (навіть формування відводка з старою маткою не позбавило ройового настрою, у відводку продовжують тягнути ройові маточники спробував використовувати, як стартер, але з маткою, двічі давав рамку- причому з 14 приймають 10-12, після чого струсив всю бджолу на вощину, і хай роблять що хотять) для цілей одноразового виведення маток підходить, але працювати дуже складно. Карніка (ф1 від шо) в зиму і з зими 6-7 рам, розвиток добрий, але не настільки як у карпатки. на сьогодні стоїть 18 рам, але реально бджоли десь на 14-16 , 1 рамку печатки забрав у відводки всі 6 в робочому стані і на відміну від карпатки на кожній рамці з розплодом є мед, сухих рамок немає. Баки від 4 матководів ф.1 по 2 шт, від 3 старт повільніший від карніки, але наростаючий(за рахунок того, що в зиму йшли сильніші 8-10) займають 18 рам, 1 рамку печатки забрав у відводки. Всі в робочому стані (вощини покищо відбудували меньше ніж карніка та карпатка, я так розумію - було менше молодої бджоли нікому було будувати). - Ще 2 сімї - матки баки від одного із матководів (з його слів: "матеріал з германії і він себе проявить пізніше, в ройовий не входить ні прияких умовах і мед споживає економно, а носить добре" - побачим) в зиму на 6-7 рамках з зими на 6-5 на сьогодні бджоли на 8 рамках +( магазин на піврамку -магазин без бджоли) розпід пішов пізно і по малу нарощувала оберти, перший розплід був з пропусками зараз вроді рівніший пішов доки добре не прогріється повітря навіть на льоток не вилазять. В березні всі носили пилок, а ці навіть носа не показували, зараз аналогічно мокро чи прохолодно сидять дома (телефонував матководу - сказав не переживй свет так і має бути) поки не чіпаю ці дві сімї хочу глянути, що буде з ними далі (але на перший погляд відвертий брак, хоча слова, що економна підтверджуються - розширював 1 маломедною і 1 медовою і мед в сімї ще є(інші сімї отримали по більше але ж і бджоли там в двічі більше), що в ройовий не входить це точно - з таким розвитком хоч бине скопитились, навіть цікаво що дадуть по меду.)
 9. У відводок переніс матку. У відводку в мисочках яйця і маточники з молочком . Пробував вивести сімю з ройового. Порвав гніздо вощиною, розширив сушю - не допомогло, довелось забрати матку у відводок.
 10. Виручайте, Панове, із сім'ї умовна карпатка зробив відводок в ройовому, 3 рамки печатки і рамку зтрусив. Пройшло 5 дні сьогодні глянув у відводку знову ройові маточники. Обірвав дав 2 вощини. Чому відводок продовжує перебувати в ройовому? Що з ним робити якщо знову потягне маточники?
 11. Для чистоти експерименту сьогодні 02.05. в 14:00 посадив матку на рамці в ізолятор. 05.05 буду робити прививку заодно точно перевірю строки.
 12. Точно сказати якого віку були лічинки не можу, до прививки не готувався тому матку на сотові не ізолював. Візуально лічинок вибирав одинакових і у баків і у карніки (форма лічинки щось середнє між півмісяцем та квасолиною - з минулорічного досвіду ізоляції матки ця форма лічинок +- відповіла суточній). Дякую за підказки. Сьогодні, знайшов втікачку. Через ганеманку довелось перетрусити весь корпус.
 13. 18.04 змушений був зробити прививку( бо сімя, яку брав на виховалку - місцева ройова, брав у діда у сусідньому селі )звалилась вройку, вивести не зумів. зробив прививку не шукаючи матку прийняли на ура.(на льотки кинув ганіманку) 23.04 зробив повторну -прийом знову на ура 28 мав ізолювати першу закладку, через роботу не зміг приїхати на пасіку. приїхав сьогодні 29.04 18:00 Перша прививка була: і баки, і карніка 8+8 (баки від Ізмайлова 7на20)сьогодні приїхав думаю небіда, що вчора не ізолював ізолюю сьогодні, а не тут то було - баки з 6 маточників вискочили (кришечки відкриті знизу) 2 маточника баків і 4 маточника карніки розгризені з боку. Все що залишилось ізолював із 6 що вискочили знайшов тільки 4 їх посадив у бігуді.(були на сусіднійх рамках із прививочною ) Старушці мабуть гаплик (за нею то й не великого жалю),а от думку думаю, як відловити втікачок\ку . Генадій Броніславович мав рацію, що деякі вискакують раніше Буде мені наука. благо що хоч другу закладку не встигли коцнуть
 14. Брав у сусідньому селі у діда сімю для виховалки (коли продавав нахвалював, що це минулорічний первак, вийшов 09.05 ще і окації добре приніс ) тобто матці як мінімум 3 рік, дівчата добре наростились, зайняли 12 рам і 18.04 вже мали ройові маточники, Щоб потягти час - рано для прививки,спробував вивести з ройового. Відбір розплоду, замість них вощина не допомогли в ройовому тягнуть маточники. Довелось робити ранню закладку.
×
×
 • Create New...