Jump to content

слава 1987

Пользователи
 • Content count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

187

1 Follower

Profile Information

 • Location
  харківська область

General Information

 • Пасека в
  Балаклійський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак, 12 рам дадан
 • Порода пчел
  звичайні смугасті, карпатка, карніка, бакфаст
 1. Особисто я за відкриття ринку землі. Оскільки деюре право власності є, що передбачає право користуватись розпоряджатись майном в тому числі відчужувати його, а дефакто право на розпорядження обмежено. Що з юридичною точки зору є нонсенс. Але, зважаючи на реалії: Відсутність фінансів у населення в селі і не тільки в селі - люди які все життя працювали на землі чи бажають працювати на землі після продажу залишаться фактично ізольовані на своїх 25 сотках. все навколо після продажу чуже ні пройти ні проїхати - зясь Наявність необмежених фінансів у транснаціональних корпорацій Наявність значних фінансів у місцевих латифундистів, і царьків які обманним шляхом заволодіти тисячами га після розвалу колхозів Вбачаю найраціональнішим надати право громадянам відчужувати землі СГ призначення. Набувачем має бути держава,як приклад Земельний банк, яка на конкурсній основі надає в оренду землі із суворим контролем додотримання прав громад, що проживають біля цих земель з правом розірвання договору за порушення вимог екологічного законодавства... Земля на території Держави має належати державі- держава( народ через органи держ влади), що не є власником свої землі приречена. Моя думка без претензій на істину.
 2. Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

  що зміниться - довееться змінити умои поставки, товар купується для внутрішнього споживання в ЄС, тобто при замовленні товару вказуватимете місце знаходження в середині ЄС. Хто хоче отримати товар той завжди його отримає(міняється тільки затратна частина в залежності від цього і визначаємо подальшу доцільність)
 3. Поки не маю тривалого досвіду роботи із бакфастом тільки 2 сезони. Але той результат, що я отримав порівняно із дворнягами мене більше ніж влаштовує( питання не тільки в кількості меду, а і кількість затраченого часу на одиницю отриманого товару, передбачуваність виходу із зими...). Тому не можу Вам ані заперечити, а ні підтвердити це твердження. Розуміючи той факт, що неконтрольовані помісі дають нестабільний результат( в сусідів різна бджола) для себе прийняв рішення пасіку тримати виключно на ф1 від маток контрольованого спарювання від перевірених матководів (за виключенням тихої зміни де пропустив у сезоні)заміна 1 раз в 2 сезони. При даному підході результат більш передбачуваний. Вартість декількох маток контрольованого спарювання розчиняється в загальній собівартості Товару. До речі сусід який живе із пасіки дійшов до того ж висновку. Його слова " Я працюю на мед, а селекцією мають займатись спеціально навчені люди. " прицьому 1/3 пасіки тримає на своєму матеріалі, який віддає на іо чи відправляє на облітник.
 4. Прочитав ваші хвалебні відгуки про СГК. Так як я не досвідчений бджоляр- вирішив порадитися із сусідом пасічником 200+. Після моїх слів отримав наступну реакцію: "Дізнаюсь що привіз цю ... спалю разом із вуличками і компенсує вартість, мені буде так дешевше ніж наступною весною втратити більшу половину пасіки."
 5. Улей для отводков

  Коли робив для себе із розділенням на два відділення по 3 рамки виходив із наступного 6(кількість рамок)×37(ширина рамок)+15(для роздільної і запас)=237 для зручності робив на 240.
 6. Как стать хорошим матководом

  Котелевський Анатолій
 7. Как стать хорошим матководом

  Брав у пана Анатолія маток, як пілідних вільного обльоту так і Штучного запліднення - результатом більше ніж задоволений
 8. Завдяки даному форму будь-хто має можливість придбати товар (пакет, мед, матки, пилок ...) у перевіреного постачальника. (чесно кажучи при правельній рекламі серед споживачів на базі форуму непогано працювалаб біржа з продажу від чого виграв би і бджоляр і власник форуму.)
 9. "кидок" як правило відбувається, якщо "потерпілий" сам сприяв цьому: погоня за вигіднішою ціною, укладення угоди з високим ступенем ризику (неперевірений контрагент, відсутність забезпечення виконная зобовязання з обох сторін (якщо контрагенти не перевірені), відсутність фіксації домовленостей, (договір не обовязково має бути укладений у одному документі це може бути обмін листами в тому числі електронними, СМ повідомленнями), при укладенні угоди на значну суму не варто забувати про ці ризики) для тих хто вже опікся це буде наукою на все життя, "найкращий вчитель то - життя, але бере дорого". при наявності фіксації, можна доводити факт шахрайства - хоча від того мало втіхи. Люди, що цінують свій авторитет в жодному разі не підуть на непристойні дії, тому варто працювати з перевіреними часом (хоча так кортить зекономити, та зявляються нові гравці на ринку ). Т Товар від продавця що має авторитет був завжди дорощим (бренд - актив що коштує зусиль та винагороди )
 10. Хоча питання і не домене, але висловлю свою думку. Сторони при укладенні угоди (а продаж-купівля пакетів якраз і є цивільноправовою угодою, за якою одна сторона зобовязується в обумовлені строки та за обумовлену ціну передати Товар, що відповідає встановленим вимогам якості(пакет), а інша прийняти та сплатити обумовлену суму в обумовлені строки ), згідно чинного законодавства сторони вільні у визначенні змісту договірних зобовязань. Зміна договору в одностронньому порядку не дозволяється, якщо про інше не домовились сторони. Зміна вартості Товару після укладення угоди допускається, якщо це прямо передбачено угодою сторін. В договорах як правило передбачають, що після оплати -зміна ціни не допускається (хоча якщо сторони бажають роблять привязку до валюти або вартості якогось іншого товару, інфляції.) На сукільки я зрозумів із попередніх постівпана Сергія він бере часткову оплату за товар на перед. Ці кошти можуть бути або авнсом або завдатком. Якщо в призначенні платежу(в нашому випадку при домовленості) чітко не зазначено що це завдаток то це є авнсом. В залежності від умов домовленості та призначення платежу залежатимуть наслідки для сторін. відмовився виконувати умови договору(наслідки для покупця, продавця зеркальні(право одного тягне за собою обоязок іншого) - Якщо аванс: -можливе повернення коштів, має сплатити штрафні санкції обумовлені угодою на користь іншої сторони, має право стягнути упущену вигоду та збитки. якщо завдаток: відмова продавця - повернення коштів в подвійному розмірі + наслідки обумовлені вище відмова покупця - кошти не повертаються + наслідки обумовлені вище
 11. Осінь-Зима 2019/20

  Сьогодні дивився сім'ї, розплоду вже нема і слава Богу, але і корма в центральних рамках підїли добряче в деяких сім'ях в цих рамках залишилось менше як по пів рамки. Замінив на повномедні. Не радує що мед у відводках які не годував- сівший, сподіваюсь бджоли впораються. Виявив ще одну сімю із розгризеними маточниками, матку мічену не знайшов мабуть її і нема - обєднав із відводком, що планувався як запасна матка на весну, залишився тільки один( не дурні люди придумали, що запас ззаду не трога). Не розумію причину такої пізньрї заміни матки. Уже у двох сім'ях з вересня поміняли маток.
 12. для СЕБЕ щоб визначитись варто купувати чи ні - варто розуміти скільки це коштує, і у разі витрати коштів необхідно розуміти чи буде с того якийсь зиск. Розрахунок робив саме для себе (поділився власним розрахунком без навязування будь кому своєї точки зору)для визначення граничної ціни, за яку я готовий придбати товар. При сьогоднішніх реаліях для того щоб заробити в бджідьництві необхідно : або збільшення ціни на товар (пакет чи інший бджолопродукт, для мене це -мед) або зменшення собівартості товару. Якщо своїм постом я комусь наніс образу перепрошую.
 13. собівартість варіанту це 4 рамки з вощиною та 5кіло цукру
 14. дякую за інформацію, спробую наступного року, якщо вдасця результат задовільний з мене пляшка
 15. (пакети не продаю, не купую збільшуюсь своїми силами) наведу власний розрахунок собівариості нище якої я готовий купити(на умовах породної матки, свіжої суші +100 грн на доставку): саморобний 6 рамомочник ЕППС 90 грн (максимальний строк експлуатації 2 роки тому беру 45 грн) 1 рамка розплоду з бджолою - 200 грн(ціну взяв середню з інтернету почом продає народ) маточник із породною маткою 80- грн (так як облетиться не кожна за вартість беремо 100 грн) мінімум 2 рамки суші 2*40(ціна з інтернету) = 80 грн 3 рамки з вощиною (10+14)*3= 72 грн в зиму має підтти силою мінімум на 4х рамках - для зими залишаємо 4 повномедних в кожній рамці 3-3,5 кг вартість меду 30 грн (беру середню оптову) 4*3,2*30= 384 грн собівартість трудозатрат, за основу візьму 7000 грн\місяць які фігурували в темі ціни на мед, в місяці в середньому норма годин 168 не хитрим розрахунком 7000/168= 42 грн/годи трудозатрати на формування та розвиток такого пакету 1 підхід постановка рамки з бджолою та 1 кормової (10 хв) 2 постановка придбаного маточника (дешевше купити чим уграти сімю на виховалку, купити породну материнку і перезимувати її при умові невиликої кількості до 20 шт)5хв 3 перевірка виходу матки, мічення матки 5 хв 4 перевірка початку яйцекладки (при втраті матки розформування або ремонт) 5хв 5 розширення по одній рамці 4 рази - 4 хв 6 збір на зиму скорочення 5 хв трудозатрати: 10+5+5+5+4+5=34 хв 0,5*42=21 грн (категорично не згоден, але цифри вперта штука) собівартість пакета 45+200+100+80+72+ 384 + 21= 902 грн
×