Jump to content

слава 1987

Пользователи
 • Content count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

126

Profile Information

 • Location
  харківська область

General Information

 • Пасека в
  Балаклійський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  2-5
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  звичайні смугасті
 1. Весна-Літо 2019

  Чудеса з залетівшим роєм продовжуються. Сьогодні приїхав відібрати матку, щоб в п'ятницю підсадити запасну із нука і очам не повірив в рої ходить моя молода мічена матка, старої матки не знайшов. Пішов перевіряти нуки звідки теоретично могла злетіли матка. Дійсно в одному нуку, що був перенаселений матки не знайшов - почали тягти маточники. Як так- інколи мучаєшся із підсадкою прибравши завчасно матку, весь відкритий розплід і не приймають, а тут була їх матка був засів і прийняли залетівшу матку а свою прибрати. Добре хоч не злетіла до вулика із іошкою.
 2. Нужна срочная помощь

  доброго дня, потрібна порада, якої мінімальної сили пускати відводок з ІОшкою в зиму. я так розумію, що має бути не менше 5 рамок клуб. чи можна і менше?
 3. Прошу совета для старта

  я використовував, але не для меду, а для виведення маток , малими партіями по 8-10 шт. , в сії без осиротіння - результатом задоволений.
 4. Весна-Літо 2019

  Із лежаків переселяв до корпусиних - лежаки стояли в кутку без діла в одному із лежаків стояли вибракувані рамки, чекали черги на претопку, на вихідних приїхав на пасіку, а в цей лежак сів рій(вірогідніше за все зліт у когось) оглядаючи цей рій я вперше побачів кліща на бджолі, а на трутнях навіть по декілька. Розвів Біпін та пролив - через годину салафан що поклав під рамки для контролю був червоний від кліща. Такщо щастя від таких роїв сумнівне. І що цікаво, виявляється бжола на якій сидить кліщ виконує танок наче їй щось заважає.
 5. Прошу совета для старта

  Запитання не домене, але спробую відповісти бо: також новачок та обрав для себе саме таку систему, як основну. Весною розширення до 12 рам майже лежак(для мене зручно), коли в моїх умовах підходе час по силі сімї розширяти далі - магазин на 12 полурамок не дуже охолоджує гніздо та й вага для мене впринципі прийнятна(якщо сімя не сильна піджав і можна отримати травневого медку). Мої сімї в зиму йдуть на 5-7рамках із 12 рамок для зими підберу. Розмір вулика не обмежений, що особливо кретично відчув цього року в лежаках коли вулик від бджоли тріщить, а до окації ще тиждень і розширити нікуди. Хоча признаюсь чесно для душі більше подобається лежак.
 6. Маю сім'ї в яких маток за весь сезон жодного разу не бачив. Але від того і не парюсь поведінка, продуктивність, розплід влаштовує хай працює. В одній сім'ї де матку міняв не міг її знайти, тричи лопатив кулик, псіхонув взяв поставив на дно новий корпус переструсив через ганеманку - матки нема. Залишив на наступний день. Взяв нове дно поставив корпус перетрусив нема, матку знайшов у щилині льотка, що вона там забуду досі не розумію.
 7. Нужна срочная помощь

  Маю намір спробувати перезимувати частину маток зсипавши декілька нуків. Хотів щоб бджола була не ослабдена кліщем. А воно он як вийшло
 8. Нужна срочная помощь

  Дякую за відповідь я цей же Варостоп на минулому тижні поставив сім'ям. Щось тепер боязно. Мабуть ще потрачусь та замовлю препарат на форумі.
 9. Нужна срочная помощь

  В нуклеусах через кожні 3 тижня ставлю Варостоп. Невже бракований. Але я виковирював цих бджіл і крила були цілі єдине що кокон прилипший до бжіл. Я тепер незню чи можна цих маток використовувати чи від гріха подалі - задавити
 10. Нужна срочная помощь

  Виручайте, у двоих нуклеусах где сиять запаснi матки бджоли (розплод на виході) не можуть вийти кришечеи прогризли голови повисували. бджоли вигризають їх із суші при цьому на бджолах залишається частина кокона і при цьому їм пошкоджується крила. Що це може бути? Нуклеуси слабенькі.
 11. Нужна срочная помощь

  Доброго дня, пані і панове, потрібна підказочка, на пасіці цього року кількість ос та шершнів зашкалює. яким чином зменшити популяцію цих шкідників. Порадьте будьласка
 12. Карпатська бджола

  Я так розумію, що якщо тільки цього року зроблено- то результатами бджіл які отримані на цих облітниках поділитися нікому. Значить зачекаємо наступного року. Хто володіє інформацією де люди діляться результатами цих маточник.
 13. Карпатська бджола

  Панове, після сьогоднішньої відкачки піймав себе на думці що я взяв маток іо і Карніки, і Баків. Але карпатка ф2 виходить по меду не гірше від розрекламованого бренду. Звідси питання до кого звернутись для купівлі маточки гарної Карпатки( малорійливість, миролюбність, не хворобливість, медистість)для виводу для себе, чи є у нас ті хто робить іо чи ізольованого обльоту?
 14. Карпатська бджола

  Останній тиждень у нас потеплішало і бджоли запрацювали з новою силою. Вчора і сьогодні качав мед від маточки про яку писав вище та її доньок. Картина практично однакова що у мами, що у доць більшість бджіл в магазинах заливають магазини, а в гнізді бджіл малувато. Навіть якось страшнувато чи встигнуть нароститись до осені. У людей проблема, що не йдуть в магазин, а я переживаю, що навпаки більшість бджіл в магазинах, а в гнізді мало. Навіть виникло бажання один магазин прибрати щоб бджола опустилася в гніздо. Доньки маму обганяють по меду на 3-4 піврамки. Записую це на вік матки. Карпатка з цьогорічними матками ф2 по меду іде на рівні із баками(що не попали під потраву) хоча зараз бджіл і відкитого розплоду у карпаток візуально менше. У Ф-2 бджоли є і сірі, і з рижинкою, здогадуюсь який трутень пропрацював- дай бог щоб це не позначилось на зимівлі. Коли закладав маток боявся, що вилізе злоба через трутневий фон - слава Богу минулося, злоба не проявилася у жодної.
 15. Рамку засіяла, яйця кладе без пропусків. Чекаю печатку. Шкода але маток в цьому році вивести не вийде. Трута по сім'ям дуже мало. Ще раз дякую.
×