Перейти к содержанию

слава 1987

Пользователи
 • Публикаций

  6
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

4

Profile Information

 • Место расположения
  харкывська обл

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Балаклыйський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  1-2
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  звичайні смугасті
 1. Нужна срочная помощь

  Нажаль вже не навчить, це був мій дідусь, Який пішов від нас. Щодо ста кілограмів мезу з соняха - пасіка у дідуся, як правило, стояла на стаціонарі, (з лежаками дуже не покочюєш, я так думаю) (умови описував, луки, бугор різнотравя, окація, дубочки, чорноклен, маслина, липа, по сагам річки верба, поля за бугром на відстані 4км +) тому на сонях надії малувато. А за цінну інформацію вдячний
 2. Нужна срочная помощь

  в зимку у дідуся вулики стояли завжди на всонні на схилі з заду, з боку та погорі обставлені очеретовими чи рогозовими матами, заставні були з рогозу. в зиму дідусь збирав сімї на 7 рамках, дуже рідко окремі сімї на 8-9, якщо були рамки (сімї), що не влаштовували по кількості меду то додатково за заставну ставив маломедну щоб бджоли самі сформували собі гніздо і занесли куди треба (дідусь каззав, що бджоли розумніші за пасічника і якщо Їм вчасно дати можливість вони самі собі сформують гніздо) Бувало що з 30 + сімей з зими не виходило 2-3, було що всі виходили в залежності від сезону, але ніколи не було опоношених рамок, і сімї на акації завжди давали гарний мед. Зновуж таки із слів Дідуся в наших умовах - Холодна, сніжна зима - краща для зимівлі ніж із частими відлигами. А з приводу цукру казав - що то в крайьому разі, або для непередбачуваного випадку. - були роки коли холодний квітень позбавляв взятку з верби, травневі морози залишали без акації , маломедних залишалось мало обо не вистачало на всі сії тоді давав Ситу з сиропом.
 3. Нужна срочная помощь

  Малось на увазі, що для зменшення кількості меду в вуликах відбрати печатні рамки і сховати в запасаний вулк, що стоїть в приміщенні (вивільнився після пересадки сімї з дадана в лежак - не сподобалось працювати з даданом, спина виявилась протии підіймання корпусу з рамками). Як мені казав дідусь, якщо викачати мед з усієї пасіки, а в одній\декількох сімях пропустити(залишити мед) то дуже велика вірогідність, що сімю розграблять і втратиш сімю, тому хотів скоротити кількість меду в сімях. Зновуж таки оперую виключно досвідом отриманим від дідуся, якому допомагав більше 15 років тому, в рік сворення відводку - меду від сімї не візьмеш, головне щоб забезпечила себе на зиму та заготувала собі на наступний рік суш, а от на наступний рік візьмеш з повна. поженешся за медом в перше літо можеш загубити сімю зимою. Щодо" хорошо живете" це буде мій перший самостійний сезон тимбільше на стаціонарі, не знаю, що буде із взятком надалі. Дякую за відповідь
 4. Нужна срочная помощь

  Доброго здоровя, Панове. В сімях Пакети від 08.05.18 року в лежаках на 16, 18, і 20 рам, мається по 2-3 рамки печатного травневого меду - зрозуміло, що качати його не можна то їх мед на зимівлю, крім печатного є 3-4 повномедних не печатаних та пояски на рамках з розплодом, після відставлення сімї без меду не залишаться(по словам сусіда акація в цьому році дала як ніколи). Чи можна дані рамки печатного меду вийняти з вулику та виставити в в вулик, що в кімнаті для зберігання, щоб не заважили розширювати сімї(та недай Боже не спровокувати напад на сімї, поруч велика сусідська пасіка сімей до 100)?(сусід попередив, що наступного тижня буде відкачувати, щоб скоротив льотки) Чи може погіршитись якість меду при виставленні його з вулика для зберігання, та негативно відбитись на зимівлі сімей. Свого часу дідусь виставляв рамки, але вони пізніше відкачувались, а от чи можна виставити щоб дати їх в осени для зимівлі не знаю. Чи Залишити рамки в вулику і не чипати?
 5. Нужна срочная помощь

  Доброго здоровя, панове, і знову потрібна порада. Вчора при огляді сімей(пчолопакети, карпатка,від 08.05.18), в самій потужній сімї виявив маточник - посеред рамки печатного бджолиного розплоду, маточник з молочком ще не запечатаний, на інших рамках мисочки є, але вони пусті, як я розумію, тиха заміна. Згідно інформації продавця матки 17 року. Не мічені От тепер стою на роздоріжі , як вчинити: - Коли запечатають маточник рамку з маточником разом з бджолами і одну кормову, збринуту водою, відставити за глуху перегородку з окремим льотком, збоку, дочекатись доки вийде облетиться, почне сіяти і підсадити в сімю - на печатному маточнику сформувати відводок, а бджоли в сії закладуть собі ще один і по першій схемі. - не чипати самі розберуться. Кожен із цих варіантів використовув мій дідусь, а от як він визначався коли і який , я тоді не цікавився, а зараз уже відповісти нікому. Вощину тягуть, мед носять, не зажаті. Прошу Вашої поради. Наперед вдячний за відповідь.
 6. Нужна срочная помощь

  Доброго здоровя, Панове, потрібна Ваша порада. Вулики були у дідуся (допомогав йому до 14 років доки не виїх в місто на навчання, деяке уявлення маю, штудую літературу, але це мій перший самостійний досвід) виручіть будь-ласка порадою. Живу у місті вулики у батьків в селі, тобто буду пасічникувати по вихідним. Пасіка на схилі виходить на заливні луки Сіверського дніця, по сагам верболоз, Верба, на відстані до 2 км. бугор з окацією, з права до 2 км литвяний ліс з чорнокленом, бояришником, дубочками, липами, вербами. за бугром більше 4 км. поля. 08.05. 18 отримано три пчелопакети карпатки, на 4 рамках печатний розплід, пчоли обсижували всі 4 рамки і були по стінках пакету. (при пересадці 09.05.18 маток не знайшов - бджоли були дуже не спокійні після тривалої дорого та щільно обсідали рамки - було прийнято рішення "покуштувавши меду" дати бджолам спокій, наявність маток визначити по засіву через три дні коли наступного разу буду у батьків) Вулики поставлено на всонні перші промені діставатимуться бджолам, в другі половині дня вулики будуть в затінку від абрикос. Завчасно придбав 17 рамок суші з наприском та минулорічною пергою та 7 рам суші з медом минулого року (загальною вагою 17 кг. - верх мед печатаний, середина відкритий рідкий мед, місцями перга. із суші відібрано 6 кращих рамок по 2 на сімю та 6 медових по 2 на сімю пересадка в 2 лежаки і один 12 рам Дадан Підчас пересадки було поставлено 2 медових (по краям), 2 суші біля медових і 4 рами з печатним розплодом між ними в середину. Суш та медові побризкано теплою кипячою водою, поставлено заставні, гніздо накрито потолочинами, по потолочинам накрив папером та покладено утеплювач. Тобто у вулику зараз 8 рамок 2 суші дві кормових і 4 печатного розплоду. полоски від кліща будуть поставлені 11.05 при наступному огляді і самі питання: - чи не допустив я карденальних помилок - в суші що придбав є мунулорічна перга яка місцями покрита білим налоьтом (мабуть цвіль) чи можна ці рамки ставити в сімї і чи потрібна якась попередня обробка цим рамкам крім збризкування теплою водою? чи не забагато я поставив кормових рамок (почав цвіти бояришник, на всонні зацвітає окація) можливо поставити замість однієї кормової ще одну суш, а кормову розпечатати, збризнути водою та покласти на рамки як кормушку наперед вдячний за добопогу та підказку. як здолати мурах які лізуть у вулик.
×