Перейти к содержанию

слава 1987

Пользователи
 • Публикаций

  17
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

10

Profile Information

 • Место расположения
  харкывська обл

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Балаклыйський район
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  1-2
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  звичайні смугасті
 1. Помогите советом.

  власного досвіду не маю, але натикався на виступ екпортера, який розповідав про якість меду, з його слів пасічник не використовував антибіотики, а аналіз показує його наявність, імовірне джерело антибіотику: ферма тварини, кури, водойма де лікували рибу (виступ був в Харкові, точно стверджувати не берусь але здається на каналі Булатов 100)
 2. Нужна срочная помощь

  Панове, потрібна підказка, зателефонував сусід, що привозить свою пасіку, щоб я вжив заходів для зменшення нападу на свої сімї. (у сусіда пасіка 100+) Як правило сусід після привозу починає загодовувати, бджоли лізуть скрізь де тільки можливо. маю велику занепокоєність по відводку, я на вихідних підкину йому 4 повномедних рамки готую до зимівлі, чи не зробив я ведмежу послугу цими діями. сімї планую пускати в зиму на меду, весною мрію роширитись тому медові рами залишені з надлишком - для зменшення нападу оглянув вулики на предмет "шелей", - скоротив льотки до 4 -5 см., верхні льотки зарешотив. - розклав ганчірки змочені в солярку - огляди проводитиму тільки в вечірній час. (сусідсідські бджоли дуже придприїмчеві мають жовтеизну, сусід перед виїздом на сонях відкачав мед, як результат у мене висушений нуклеус, добряче потрьопані відводочки, сімї вроді відбивались, але під прильткою було багато битої бджоли ) які заходи слід вжити додатково, напаред вдячний за пораду.
 3. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  можливо, отримаю на горіхи, але запитаю, які мали бути мої дії щоб не допустити заміни матки. Я розумію, якби я помітив маточник та не прибрав його (коли я відкрив вулик була тільки одна мисочка із стоячим яйцем, тобто суточний засів, а матка вже лежала під прильоткою), своєї провини не відкидаю хочиться зрозуміти де дав маху. Баки сподобались- іздив до товариша на пасіку був вражений працелюбністю та віддачею(хоча яб не сказав що в них немає жала за власну легковажність скуштував медку. ).
 4. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Маю і я гіркий досвід із підсадкою матки бакфаст на карпатку, матка класна закохався з першого погляду, підсади в безсотовий пакет, бджоли прийняли матка добре сіяла на 21 день після пісадки знайшов мертву матку під льотком . Відкрив вулик 3 рамки печатного от бруска до бруска 1 рамка свіжого засіву і по центру рамки мисочка з єйцем. Тобто матку прибрали одразу після відкладення яйця в мисочку шкода - фактично втрачено відводочок - доведеться розформувати.
 5. Нужна срочная помощь

  Так взяток є - цвіте сонях, далеченько але несуть, 2 вощини відтягують за 5-6 днів. спробую за вашою порадою струсити бджолу на прильотку і підкинути рамку розплоду на вході, а сімї в якої заберу закритий поставлю рамку із відкитим розплодом із відводочка. Дасть Бог до осені неберуть силу, буди підкидати розплід із інших сімей. Чи варто в день коли зтрушуватиму бджолу матку посадити під ковпак?.
 6. Нужна срочная помощь

  так матка, є вона такого розміру, що не помітити її вкра складно, порівняно із матками карпаточки ця набагато крупніша тому і запереживав.
 7. Нужна срочная помощь

  панове, виручайте порадою , одна із маток у відводку (матка підсажувалась куплена) в одну ячейку відкладає по 5-6 яєць при цьому розмір засіву на пів рамки, далі не на рамі не засіває- (оговорка відводок слабенький- буде підсилений розплодом на виході на цих вихідних) З чим це може бути повязано слабкістю відводка чи дефектом матки? (інша матка в таких же умовах сіє по всій рамці по 1 яйцю в сот) - чи варто боротись за відводок з маткою що сіє декілька яєць в одному соті чи плюнути на нього і потужніше розвивати відводок в якому нормально сіє матка?
 8. Нужна срочная помощь

  панове, яка мінімальна сила відводочка, на сьогодні, щоб сімя могла набрати силу в зиму. Відводки сильно потріпало підчас нападу. маток прийняли сіють.
 9. Нужна срочная помощь

  Зроблено відводки на плідні матки з 6-7 рамок з розплодом на шмат плівки зтрушено бджолу, пересипано в вулик на 4 сушини і 2 кормових, в рамки налито 200-300 мл. води через 3 години підставлено матку в кліточці через 3 суток відкрито один прохід через канді, прогризли за 12 годин , бджола зайшла в кліточку - прохід закрито відкрито інший вроді все добре, АЛЕ маю по сусідству пасіку на 100+ сімей(з якої відкачано мед перед виїздом на сонях) - мої відводочки нещадно атаковані так, що довелось закрити льотки(маю карпатку бджола сіра - напад бджоли що має частину тіла руду) - зформований нуклеус на струшену з 2 рамок бджолу і рамка кормова - були спустошені (незважаючі на те, що бджоли двоє суток були із закаритим льотком- після проходу залишино було на 1 дбжолу) залишилась тільки матка(неплідна) вкоробочці, вичіщені соти і мертва бджола. Побачивши таку картину третій відводок робити не ризикнув (матку подарував гарній людині) Для себе дійшов висновку, що наступного разу(за необхідності) за ті гроші, що я витратив - придбаю весною пакет . не можу розібратись де я допустився помилки, що отримав такий напад.
 10. Нужна срочная помощь

  На вихідних робитиму відводок на плідну матку (придбано у матковода) планую поділ на пів льота. Враховуючі, що це буде мій перший самостійний досвід в такій роботі прошу Вашої поради 1 - відставити вулик із сімєю на 1м. В бік 2- встановити новий вулик на відстані 1м. Від колишнього місця, (одинакових вуликів немаю будуть різні) 3- поділити розплід, корм по рівну, підкинути 1-2 сушии 4-Залишити в спокої на 3-4 години. 5- через 4 години, в сімї без матки дати матку , під ковпак чи в кліточці 6- через 3-4 дні зруйнувати закладені маточники. Якщо під ковпачком є засів випустмти із під ковпача/, якщо в кліточці і немає явної агресії заліпити отвір вощиною і залишити 7- через тиждень, повторно ще через два тижні ,20 днів, з моменту підсадки перевірити на предмет маточників тихої зміни 7. Провсяк випадок- на дві рамки 1 кормова 1 розплодна в запасному вулику/ за перегородкою, закласти нук для обльоту неплідноі матки з дотриманням п.4-6.. Чи правельно розплановано роботу. Чи допущено помилок. Чи не занадто пізно для поділу? Як не допустити розграбування сімей Самостійного такого досвіду не цмаю. Наперед вдячний за пораду
 11. Нужна срочная помощь

  Нажаль вже не навчить, це був мій дідусь, Який пішов від нас. Щодо ста кілограмів мезу з соняха - пасіка у дідуся, як правило, стояла на стаціонарі, (з лежаками дуже не покочюєш, я так думаю) (умови описував, луки, бугор різнотравя, окація, дубочки, чорноклен, маслина, липа, по сагам річки верба, поля за бугром на відстані 4км +) тому на сонях надії малувато. А за цінну інформацію вдячний
 12. Нужна срочная помощь

  в зимку у дідуся вулики стояли завжди на всонні на схилі з заду, з боку та погорі обставлені очеретовими чи рогозовими матами, заставні були з рогозу. в зиму дідусь збирав сімї на 7 рамках, дуже рідко окремі сімї на 8-9, якщо були рамки (сімї), що не влаштовували по кількості меду то додатково за заставну ставив маломедну щоб бджоли самі сформували собі гніздо і занесли куди треба (дідусь каззав, що бджоли розумніші за пасічника і якщо Їм вчасно дати можливість вони самі собі сформують гніздо) Бувало що з 30 + сімей з зими не виходило 2-3, було що всі виходили в залежності від сезону, але ніколи не було опоношених рамок, і сімї на акації завжди давали гарний мед. Зновуж таки із слів Дідуся в наших умовах - Холодна, сніжна зима - краща для зимівлі ніж із частими відлигами. А з приводу цукру казав - що то в крайьому разі, або для непередбачуваного випадку. - були роки коли холодний квітень позбавляв взятку з верби, травневі морози залишали без акації , маломедних залишалось мало обо не вистачало на всі сії тоді давав Ситу з сиропом.
 13. Нужна срочная помощь

  Малось на увазі, що для зменшення кількості меду в вуликах відбрати печатні рамки і сховати в запасаний вулк, що стоїть в приміщенні (вивільнився після пересадки сімї з дадана в лежак - не сподобалось працювати з даданом, спина виявилась протии підіймання корпусу з рамками). Як мені казав дідусь, якщо викачати мед з усієї пасіки, а в одній\декількох сімях пропустити(залишити мед) то дуже велика вірогідність, що сімю розграблять і втратиш сімю, тому хотів скоротити кількість меду в сімях. Зновуж таки оперую виключно досвідом отриманим від дідуся, якому допомагав більше 15 років тому, в рік сворення відводку - меду від сімї не візьмеш, головне щоб забезпечила себе на зиму та заготувала собі на наступний рік суш, а от на наступний рік візьмеш з повна. поженешся за медом в перше літо можеш загубити сімю зимою. Щодо" хорошо живете" це буде мій перший самостійний сезон тимбільше на стаціонарі, не знаю, що буде із взятком надалі. Дякую за відповідь
 14. Нужна срочная помощь

  Доброго здоровя, Панове. В сімях Пакети від 08.05.18 року в лежаках на 16, 18, і 20 рам, мається по 2-3 рамки печатного травневого меду - зрозуміло, що качати його не можна то їх мед на зимівлю, крім печатного є 3-4 повномедних не печатаних та пояски на рамках з розплодом, після відставлення сімї без меду не залишаться(по словам сусіда акація в цьому році дала як ніколи). Чи можна дані рамки печатного меду вийняти з вулику та виставити в в вулик, що в кімнаті для зберігання, щоб не заважили розширювати сімї(та недай Боже не спровокувати напад на сімї, поруч велика сусідська пасіка сімей до 100)?(сусід попередив, що наступного тижня буде відкачувати, щоб скоротив льотки) Чи може погіршитись якість меду при виставленні його з вулика для зберігання, та негативно відбитись на зимівлі сімей. Свого часу дідусь виставляв рамки, але вони пізніше відкачувались, а от чи можна виставити щоб дати їх в осени для зимівлі не знаю. Чи Залишити рамки в вулику і не чипати?
×