Jump to content
Форум на ТочкУ

sitava

Пользователи
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

105

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ясногородка, Макарівський р-н, Київщина

General Information

 • Пасека в
  Ясногородка, Макаровський р-н, Київщина
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  японский вулик, лежак
 • Порода пчел
  українська степова, кавказянка (окремо)

Recent Profile Visitors

447 profile views
 1. Ні ні, що ви. Просто інший запах, бджоли здорові. Знаєте, коли бджоли сушать мед на пасіці вечером по сутінкам розповсюджується такий приємний запах. А у кавказянок він інший зовсім.
 2. При слабих взятках с засівом все добре, але в цьому році коровяк, ваточник добре виділяють і бджола переключилась повністю на медозбір, заливає гніздо і черви мало дуже. А за ваточником може ще буде поле еспарцета і далі сонях(зазвичай нема нічого, дрібне різнотрав`я), відробляться комашки на липкому ваточнику і туди везти не буде кого. Якось її заставити треба класти яйце. Зазвичай медоносів не сіють, а тут цілі поля..
 3. Не знаю, перший рік тримаю цю бджолу, не знаю наскільки там чиста кров, але вона точно відрізняється від УС та карпатки. Поперше мультифлорність відразу помітна, бджолу тепер бачу на усіх квітучих ароматних рослинах. Одна сімя була слабовата, підсилив її бджолами УС(висять бородою вечером, на відміну від кавказянки), так і вони теж літати стали по усіх квітах. Мультифлорність виходить проявляється у сімї, не залежно від породи. Слабо тягнуть вощину і ллють нектар у гніздо. Доводиться брати в УС віддягнуту/напіввіддягнуту вощину і розбивати гніздо. Так матка встигає трохи більше посіяти. Якщо ставлю вощину на край, або накидую її між розплодними, бджоли потроху тягнуть і відразу заливають, червити мало місця, по краях тільки. Частіше треба заглядати тому. А в УС закинув з 10-12 рам з вощиную та і забув. При огляді (особливо без димаря) бджоли злітають і повзають по пасічнику! Але не кусають, навіть якщо прижмеш. А ще у вуликах сміття!! Не окуратно! Кругом перемички :). І пахне вулик неприємно я для мене. Короче - були б нормальні взятки я б їх не брав :). А так по різноманітним квіточкам медок таки збирають добре, але треба свій підхід. п.с. Вибачаюсь, якщо написав щось усім очевидне, якось не очікував таку різницю.
 4. Це опунція, кактус цвіте :). Теж таку грядочку збираюсь зробити, та все не придумав як. Аж ось хороший приклад, дякую :).
 5. Зі здивуванням побачив сьогоні на квітучому чоловічому дереву Хурми віргінської просто массу бджіл. За кількістю бджіл можна порівняти з липою на пасіці. І це при тому що навколо дуже багато ваточніка і волошки(цього року бджоли облюбували ще і волошку). Не знав що хурма добре виділяє. Взагалі, після купівлі кавказянки пастійно бачу бджіл на рослинах, котрих посіяно трошки: на 5 кущах лаванди (хоч і великих), та півсотці квасолі, коли цвіла цибула на кожній головці сиділо 2-3 бджоли, в гарбузятнику. Українська степова на дрібниці такі не розмінювалась, шукала більш масове цвітіння.
 6. Трошки відео про Птелею як медоноса. Дякую, що такі відео знімають. https://www.youtube.com/watch?v=noRXp5bFO_c
 7. За тиждень гірчав ще у горщику виріс на 60 см. Дуже сильноросла рослина. А що буде коли висаджу в землю та набере сили? Чи росте він у когось ще? Хотілось би знати яку товщину опор може обвивати.
 8. 23:00. Вечірня прохолода прийшла із лісу, +20. Акація в підліску сосняка не цвіте ще, по краю ліса в повну силу. Проте бджоли багато ще і на малині і шипшині. Перестали літати лише в повних сутінках. Працюють так завзято що здається були б них фари...
 9. Швидко притінити за сезон можна Горцем бальджуїнським чи Ауберта. Стовпи позакопувати правда доведеться. Десь бачив відео - за сезон посаджений Горець під опорою електропередачі повністю її заплітає і ще й цвіте серпень-вересень. Придбав цього року, поки в горшочку сидить, бо не вирішив де посадити, але щодня по см 5-6 накручується в 4 стебла..
 10. А у нас дощу не видно, але сильні роси зранку. О 4:10 світає, +18, а бджілки летять на роботу! Акація зацвіла навколо, дух забиває...
 11. Може вибирають трутня зате що товстіший? Трутневий розплід краще не давати птиці, на нього такий попит, у людей, останнім часом.. То ж гроші І птиця не попривчаються їсти бджіл.
 12. Можна під няти вулики, щоб качка до льотка не діставала, вона присадкувата, не висока, на відміну від курки. А якщо гуси їдять бджіл то відпадають... Хоча, мені здається, якщо получить раз під око, то тікатиме від тої бджоли далеко. Гуси не дурні птахи. Місце то має бути, але де ж його взять. Бджілки на земельку меду ще стільки не наносили...
 13. Усім доброго часу. Чи випускає хто на територію пасіки домашню птицю для підїдання нею трави, мурахів, мишей? Маю бажання запускати не невеличкий точок в 5 соток трохи птиці, до 10 голів. Та не знаю чи не спровокує це агресію бджіл і яку саме птицю можна запустити. Кури, індики та цесарки мишей ловлять. Але кури гребтимуть ями. Гуси сильно галасливі, може качки? Індики та цесарки мабуть їстимуть бджіл. У когось є подібний досвід? Чи переносить домашня птиця якісь хвороби бджіл?
 14. В останньому японському вулику зіткувся з неясністю: щодня велика кількість трутня зранку на прильоці та на дні знаходжу мертвими або додихающими, робочі бджіли трапляються лише поодинокі і поодинокі личинки. У усіх трутнів і бджіл закупорені попи. Яскравно оранжевим. Розплід де можу заглянути в нормальному стані. Дня 4 вже так. Сімя сильна, щодня після потепління добру жменю тої падалиці виволікає, чистить вулик. Ще два тижні назад вийшов рій з тої сім'ї. Такого у мене не було ніколи.. Що це може бути?
×
×
 • Create New...