Jump to content

Сергій Август

Пользователи
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

Profile Information

 • Location
  Днепр

General Information

 • Пасека в
  Днепр
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  Лежак, багато корусний ДОДАН 10 рам
 • Порода пчел
  Українська степна помісь із місцевою бджолою
 1. Шукаю поради бувалих роєловів

  Бджоловод сам винен в цьому Я за 5 років 1 рій упустив і то коли слухав дідуся, для когось це горе, а для когось це радість. Наприклад мій дідусь радіє коли в нього сім'я роїться, каже це тим що в нього буде молода матка, чесно кажучи потім він дуже сердиться що він майже без меду залишається і пасіка в нього майже в убитку, але він це робить з року в рік, кочую з ним 5 років теж майже в убитку, пасіка ледве себе окупає.
 2. Шукаю поради бувалих роєловів

  Так, ви праві, рої обробляю зразу від кліща, маток стараюсь міняти на своїх, був випадок коли ми стояли з рештою бжоловодів на взятку вилетів рій від кого ніхто зрозуміти не міг, але я думаю що рій був з нашої пасіки тому що тільки ми із пасічників з я кими ми стояли на той час міти маток, матка була помічена синім кольором, решта пасічників відмовилась від нього, рій сидів високо ми взяли здорову палку і до палки привязали рамку, через якийсь час половина роя перейшла на рамку ми вірішили ризкнути потавили вулик поруч під тією деревиною і ту рамку перенесли в вулик, через деякий час там був вже весь рій ( решта сама залетіла в вулик ) стару матку я придушив і на її місце через 4 години випустив молоду не плодну матку, матку прийняли, обробляли апіваролем, рій розвивався добре, молода матка сіяла без ні одного пропуску від нижнього бруска до верхнього, в августі я обробив знову апіваролем, я зрозумів що щось не ладне в вересні сім'я була на 3 улочках, я обробив біпіном Т, якраз погода була не дуже, потім сім'я займала 1,5 улочки, ця сім'я дожила до кінця апреля, коли я їх виніс на вулицю, деякі бджоли ще двигали своїми лапками і матка теж, кормів майже не було ( пів рамки з одної сторони ) я думаю на той час варо привик до Апівароля
 3. Шукаю поради бувалих роєловів

  В дідуся 40 років з року в рік стоїть порожній вулик зі старими сотами, а рій так і не прилетів, він вже і не сподівається, в мене теж стоїть кожен рік порожній вулик, де вже жили бджоли, на дачі теж поставив, але марно. Дякую за пораду!
 4. Вже 3 сезона розтавляю ловушки. Перший рік почав на свої пасіці, На другий рік розставляв лавушки приблизно в радіусі 3 км від другої ловушки вішав на опушкі лісу, вибирав живе здорове дерево, ставив 6 ловушок, в лавушки ставив холстік, в інтернеті бачив як люди робили лавушки із коробок я вирішив попробувати, на наступний рік я повісив 1 лавушку лавушка була зроблена овальною формою рамка туди входила, як українська рамка, туди входило 4 рамки, знаю що мало, але там ще було місце для язиків, лавушка була зроблена із Двп, на передній стінкі була із нутрі прикручена дощечка, товщіною 29 мм, щоб бджола думала що в лавушки стінка товста. Цю лавушку вішав на велику сосну. Робив настойку із мяти, бджолиних маток та прополісу, лавушку теж протерав мелісою, але це не допомогло, вже 4 рік шукаю інформацію про роїв, перевернув багато інформації в інтернеті, подився багато роліків на ютубі на цю тему, але відповіді для себе я не знайшов. Мій дідусь тримає теж пасіку, але в нього бджоли дуже ройові із 12-14 вуликів він качає мед тільки із 6 решта роїться, свої рої він бачив 3-4 раза, приблизно за 40 років пасічкування, пасіка знаходитьсч біля лісу і рої сідають верхушку окації, крім старої окації поруч там майже других дерев не має. Часто чув через людей як в них колись сидів рій на деревині або до людей кожен рік прилітає по 2-4 роя до дому і вони їх продають знакомим, не раз це чув в своїй місцевості, наша місцевість багата на рої так як в цій місцевості багато пожелих бджоловодів. Дякую!
×