Jump to content
Форум на ТочкУ

Володимир Джос

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  876
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,646

1 Follower

About Володимир Джос

 • Birthday 08/05/1968

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Херсонська обл... На самому півдні.
 • Interests
  Пасіка, акваріумістика...

General Information

 • Пасека в
  Херсонська область
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Дадан 8-10-12 рамок
 • Порода пчел
  Помісі бакфаст, УС, карпатки...

Recent Profile Visitors

1,616 profile views
 1. Як колись, на зорі інтернету , казали - "бОян". А взагалі, попи, разом з усіма разом взятими релігіями, ображають мої почуття Гомо сапієнса не віруючого.
 2. В нас котики відцвітають. А північніше , до Дніпра на заплави, люди ще 2 березня на кочівку поїхали. Ліщина відпилила ще в лютому.
 3. +8. Сонячно. Бджоли потроху літають. Більше на воду. Цвіте абрикос, алича та міндаль.
 4. Цікаво, бізнеспіп за кожну бджолу кремо бере, чи за сім"ю в цілому? Як не крути, релігія саме геніальне винайдення людства. Вірніше правителів того людства... Тут тобі і управління масами, і бізнес на довірі, і шарлатанство. І сама головна теза - працюй, терпи, не заздри багатим, які тебе обібрали як липку, і відразу в рай полетиш... Тільки попи з багатими в той рай ну ніяк не спішать. А кажуть там так гарно
 5. В нас тоді вже осінь. Зграї лебедів, яких ще не зжерли окупанти(ми ж знаємо, що аборигени всі білі, пухнасті, не знищують лісополоси та дику природу), всю осінь, зиму та весну літають на озимину. +12. Сильний вітрюган з моря. Бджоли літають.. Але вітрюган не такий сильний як позавчора - тоді літали дахи і дерева.
 6. Вони будуть коштувати рівно стільки, за скільки його куплять. Пакет не засолиш. Його треба або продати, або викоритстати бджіл для медозбору. А ось мед можна "солити". Коли є інші види діяльності, що приносять прибуток. Тоді можна і сто тон наскладувати вдома, було б куди. Або викинути, щоб не було перенасичення ринку, і ціна трималась стабільно висока. Хто готовий виливати мед? Ага, ще можна переплавити на самогон....
 7. Спостерігаю за колегами з бригади. Двоє купють пакети. Один бджіл тримає для здоро"я. Йому більше 70 років. Пакетами відновлює, що пропало, тримає завжди однакову кількість середненьких сімей. Інший також купує пакети. Для підсилення своїх на акацію, можливо, для компенсації якихось втрат. Правди ніхто не скаже, зимівля "100% завжди у всіх". Сімей не добавляється, а перекуп привозить в містечко щороку кілька сотень пакетів. Але це я відволікся. В один рік куплені пакети принесли колезі по кілька кілограмів акацієвого меду, і на соняшнику ще десь кілограмів по 30. З його слів. Наскільки я можу бачити, десь так і було. Ще один рік... Акацієвого 0. На соняшнику також мізер. Це було позаминулого року. Багато залежить, що там за бджола в пакетах, час їх купівлі, погодні умови... Потруїти можуть. Також місце, де працює пасіка. За декілька років, що я займаюсь цією справою. ніколи ні в кого не бачив і не чув міфічних "центнер-півтора на зимувалу". Хоча пасічники не рибаки, а скоріше навпаки, прибіднятись будуть. Для величезних взятків не всі умови співпадають. На цвітіння садів завжди дощ, або приморозок, з коротесенькими просвітленнями. Потім ріпак, якщо є поблизу. Ріпак труять так, що все живе навколо дохне. Треба від нього тікати. Одночасно з ріпаком може бути акація, або трішки пізніше. Все разом - максимум два тижні. Потім вигоряння степу, і місяць безвзятку до соняшника. Пилок також в дефіциті. Соняшник починається приблизно в двадцятих числах червня. Взяток, в перемінним успіхом може протягтися до двадцятих чисел липня, плюс-мінус. З перервами на похолодання, як минулого року. Потім різкий спад. На цьому активний сезон закінчується. раніше одне господарство сіяло пожнивну гречку, взяток був в вересні, плюс багато пилку. Гречку більше не сіють, кажуть не вигідно. Що тут скажеш:- "Такі да, пакети приносять по півтораста кілограмів"
 8. Все може бути. Пакет буде коштувати рівно стільки, скільки за нього дасть купець. Мед також буде коштувати рівно стільки, за скільки його будуть готові гуртом купити. Вже зараз продається дуже багато пасік. Три роки тому я ледве знайшов пару сімей купити на відводки.І то прийшлось "побігати". Пакети купляв один раз, коли починав займатись бджолами. Мій старт був з пакетів. Далі самотужки. Дякувати, зараз технологій розведення опрацьовано безліч. Щодо "пчєламорав", то ситуація дуже неоднозначна. Одне діло тримати в садочку пасіку, розкладаючи рамки по ящиках, та підставляючи маточники. Інша справа - кочова пасіка, яка працює на мед. З безліччю ризиків, потрав та інших негараздів. Взяти наш південь. Більша частина літа денні температури вищі за +40 в тіні. В цей самий час, пік медозбору з соняшника, що також сильно виснажує бджолу. Потім сухий і безвзятковий практично ще один літній місяць, і така сама осінь. Без взятку і пилку. Ось вам і все "пчеломареніє". В нас ніхто не зобов"язаний купляти мед. Так само ніхто не зобов"язаний у Вас купляти пакети. Буде потреба - куплять. А ні то.... Хто як вже викрутиться. Таке життя. І власники фабрик-заводів банкрутують, та з вікон літають, не виростивши крила.
 9. Через рік втрачаються напрацьовані ринки збуту. Ніхто не буде підписувати ризиковані контракти. В результаті меду в два рази більше(через різ в три рази), а дівати його нікуди. Є така наука -економіка. Не сАвєцька, а звичайна. По якій працює весь світ. Виробляється те, що вигідно продати, чи купити. Товар, кількість якого перевищує попит, або дешевіє настільки, що його перестають виробляти, із зміною орієтаціїї виробництва. Або зменшують кількість товару, щоб його ціна давала можливість перекрити собівартість, і залишалось на подальший розвиток та прожиття власника виробництва, утримання засобів виробництва, виплати податків і зарплатні праціників, якщо вони є. Грамотні економісти мене поправлять, якщо десь помилка. Але суть така. Ви ж не підете працювати на роботу, де не дадуть вкрасти, і зарплатні не платитимуть? Ні звичайно, якщо ви не раб. Але і того потрібно годувати.
 10. Просить 50 грн. за рамку ніхто не забороняє. Питання, чи хтось її купить. Приятель позаминулого року втратив велику частину пасіки зимою. Залишилась значна кількість "лишньої" суші. Хотів 50 гривень за рамку. Йому запропонували по 30, і заберуть майже всю. "Склоняв" він того потенційного купця гарними нехорошими словами, вважаючи себе ображеним такою низькою ціною. Не віддав. Але весна нікуди не дівається, а там і літо тепленьке, міль розмножується в геометричній прогресії... Результат - "трахнула" міль всю ту суш, і навіть не вдавилась . Рамок суші було кілька сотень штук... Хто знає, десь намічається свіжостворена пасіка на десятки зо два тисяч сімей, з Івановичом в постачальниках пакетів? А то ІІ так активно торгується, як циганка на "погадать". Тут або свій дуже близькошкірний інтерес, або як завжди, вирішив комусь солі на хвоста своїм тролленям насипати. І ціль на цей раз - пакетчики. До минулого миття в бані, Іванович активно доводив , що всі пасічники це велике "Ге". А зараз медовики вже в нього стали білими і пухнастими, а от головний ворог бджіл і їх хазяїв, злісний пакетчик, який щось там собі про себе думає, та ще й хоче на бджолах заробити... Ату їх, Іванович. Так дивись, самі почнуть пакети з доплатою по всій країні розвозити, з премією тим, хто візьме від 100 штук
 11. З погоди перейшли на "раіся 24" Зазвичай звідти таким негарно воняє.
 12. Минулого року в нас перекуп продавав по 1100 гривень за пакет.
 13. Чекати справжньої весни. Та надіятись, що бджоли не вирішать, що зима позаду, і пора розмножуватись.
×
×
 • Create New...