Jump to content

Крук

Активные Пoльзователи
 • Content count

  2,050
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10,572

3 Followers

About Крук

 • Birthday 06/06/1969

Profile Information

 • Location
  Чернігівська область

General Information

 • Пасека в
  Чернігівська область
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  Лежаки на даданівську та українську рамку
 • Порода пчел
  Українська степова

Recent Profile Visitors

1,474 profile views
 1. Сьогодні північно-західний вітер, температура майже плюс 2. Щільна висока хмарність. По прогнозу із завтрашнього дня над Україною утвориться антициклон який заблокує будь - які опади у нас. Після 24 січня буде вітряна погода.
 2. Та воно до того і йде. І тут нічіє "каркання" на те вже не вплине... Ще і як вплине. Покрова була надзвичайно теплою і після свята теж довго було тепло. Саме тому зима вся буде теплою і на початку і в кінці і початок весни буде теплішим чим завжди. Покрова точно вказала що зима буде надзвичайно теплою. Так воно і є. Зимі прийшла отака фігня як на фото.
 3. Осінь-Зима 2019/20

  Молода матка - розплід не переставали гнати Розумієте шановні пасічники що є породи бджіл які взимку сидять спокійно і економлять корми а є породи які взимку не заспокоюються і знаходяться в активному стані. В мене теж наприклад сім'я із племінною маткою від Єгошина взимку не така спокійна як мої домашні бджоли моєї селекції. Мої сидять спокійно а єгошинські роблять активні обльоти при кожному гарному потеплінні і шукають якийсь взяток. Розплоду в їх нема. Матка молода червнева. Нормально пересувається по стільниках і не хвора. Тому я вважаю що різні породи по різному зимують. В мене теж були такі сім'ї які гнали в холодну пору розплід але тепер матки замінені. Бджоли перестають вирощувати розплід після 10 вересня самі по собі без втручання пасічника. Чистопородну паровку маток роблю в кінці серпня на початку вересня в лісі за 7 - 8 кілометрів від населених пунктів. На галявинах там тепло і обльоти успішні. Чужих трутнів в цей час нема. Цінність серпневих маток в тому що бджоли після медозбору із акації не рояться.
 4. Вірніше кажучи зиму бере чи боре хрін його знає шо. Не погода а шо попало.
 5. Ранком трохи підморозило. На 8 годину ранку було мінус 2. Вітер північно-західний. Прогноз показує що на протязі двох тижнів опадів майже не буде. Наступний тиждень буде із невеликою плюсовою температурою.
 6. Осінь-Зима 2019/20

  Якби можна було б зробити суд пасічників і за кожне таке відео давати по десять батогів як за підрив пасічної справи тоді було б краще. А так кожен заводить бджіл на пенсії а вже і око не те і розум слабшає і городять казна що. А ще чогось хочуть навчити. Ціна такої науки - гнута копійка в базарний день. Зимова підгодівля примушує бджіл кидати насиджені рамки і лізти вгору. В покинутому гнізді мед охолоджується і кристалізується. Підгодівля створює ілюзію взятку і бджоли починають вирощувати розплід. Тому бігати буде такий пасічник навколо вуликів цілу зиму як грішник навкруги раю. Щоб дати бджолам корми взимку треба тримати десь в хаті десяток повномедних рамок і наглядати щоб їх не з'їла міль. Не вистачає кормів - розсовуємо рамки в гнізді і ставимо одну або дві теплих повномедних рамки і не треба бігати і заглядати. Як кажуть люди - із за дурної голови і рукам спокою нема.
 7. Осінь-Зима 2019/20

  У пасічника руки є і розумна голова. Ніяка апаратура розумну голову не замінить. Тепловізор дорогий і не може бути куплений. Витребеньки.
 8. А до чого тут гербіциди? Обробиш гербіцидами - потруїш бджіл, не обробиш - вулики погорять. Підеш наліво коня втратиш, підеш направо - свободу втратиш і так далі. Гербіциди це глухий кут. Взяв в руки косу і скосив траву а потім граблями згріб і поклав сіно козі на зиму. Нас і так травлять тому треба мати розум і думати перед тим як щось зробити.
 9. Там все застраховано тому і не гасять. Наші точно тушили б або вчасно вивезли. Що не зрозуміло було що буде горіти??? Тут висновки були очевидні.
 10. Надворі неймовірні плюс 4 але без дощу. Хмарно і схоже що буде невеликий дощ. Попереду хрещенські морози до мінус 5. А повинно бути мінус 15 - 25 морозу. Звичайно я не проти що так тепло взимку. Мерзнути не любить ніхто. Але що занадто то не здраво.
 11. Схоже що буде лютневе потепління і початок розвитку рослин а потім накриє нас морозом і снігом. Ліщина вже частково або повністю потрапила під погодну гойдалку.
 12. Осінь-Зима 2019/20

  Чесно кажучи Ви занадто механічно підходите до бджіл. Термоізоляція неможлива тому що бджолиний клуб це саморегульований організм. В клуба є мінімальна і максимальна теплова потужність. Невеликий клуб має малу потужність а великий клуб відповідно більшу потужність. Коли складаю гнізда на зиму то слабкі сім'ї утеплюю краще а сильні менше. Порода бджіл теж має велике значення. Наприклад більшість мої бджолосімей зимою спокійні і не реагують на потепління якими вони не були б. А українська степова від Єгошина взимку активна і при потепліннях вилітає хоча і не має розплоду. І що робити? Захолоджувати вулик і тим самим збільшити необхідну потужність клуба для підтримання нормальних для бджіл температурних показників??? Зросте калове навантаження а до такого доводити не можна. А виділення вологи при живленні бджіл? В ізольованій системі волога кудись повинна подітися. І не можна допустити конденсації цієї вологи у вулику. Але і відсутність вологи у вулику це теж проблема для бджіл. Мій метод простий. Бджоли зимують тільки на повномедних рамках. Підгодівлі взимку не роблю. В хаті є невеликий запас повномедних рамок про всяк випадок тому що можуть бути непередбачувані випадки. Клуб бджіл повинен покривати рамки повністю. Рамки без бджіл в кінці жовтня переміщую на зберігання. З боків ставлю заставні а зверху рамки накриваю шматком пінопласту. Утеплення влітку згорнуте по довжині в два шари а на зиму розгортаю і тим самим це утеплення стає довшим у два рази від довжини лежака. Тим самим досягається швидкість роботи по утепленню вуликів на зиму. Поклав пінопласт і обгорнув утепленням так як показано на фото. По такому принципу зимують і відводки по 3 рамки і сім'ї по 7 - 8 рамок.
 13. Розрив між фактичною і нормальною температурою сягає близько 12 градусів як мінімум.
 14. Пишу для тих хто шукає куди поділася вода. В нашій місцевості повинна бути рівновага води між відтоком і притоком. Раніше була кількість опадів на місяць 60 - 100 міліметрів. Це означає що якби вода не йшла в землю і не випаровувалась тоді на кожному метрі квадратному стояв шар води 6 - 10 сантиметрів. Тим самим на одному квадратному метрі було б до 100 літрів води. Зараз прибування води за рахунок опадів мізерне а відтік той самий. Саме тому рівень ґрунтових вод падає і пересихають ставки і річки. Ось прогноз на два тижні і видно що опадів всього одна десята частина від нормального рівня. Якщо так піде і далі тоді південніше лінії Ужгород - Донецьк буде напівпустеля а Полісся перетвориться на посушливий степ. Процес перетворення буде супроводжуватися поступовим вигоранням торфовищ і лісів.
 15. Осінь-Зима 2019/20

  Проти умовно - патогенних мікроорганізмів бджоли захищені. Проносу навесні нема в жодному із вуликів. Тільки пестициди та гербіциди відгризають свій шмат від пасіки.
×