Jump to content

qpEcTuBaJlb

Пользователи
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by qpEcTuBaJlb

 1. Побризкав з росинки м'ятно-мелісним відваром рамки, вулики, бджіл, також бризнув у вулик з відводком і у ящик з ройом горілки, поставив наверх вулика корпус з вощиною і витрусив на нього всіх бджіл, бджіл що не зміг зтрусити з ящика поставив перед льотком і димом загнав у вулик, діло було пізно ввечері тому матку шукати не став, якби раніше то була ідея пропустити їх через решітку ганеманівську і так віднайти матку, але в мене всеодно немає кліточки для неї. Сьогодні бджіл не чіпав, завтра зранку буду дивитися як там вони.
 2. Так воно і було, сьогодні в 11:30 вийшов рій, я його зняв десь в 13:00 і поставив в погріб. При огляді сім' ї з якої вийшов рій виявив засів (яйця), а також внизу рамки дві мисочки з яйцями. При огляді протиройового відводку виявив розгризяний маточник, який я один там і залишив, засіву одноденного немає, бджоли висять внизу рамок і літають слабо. Хочу той рій об' єднати з цим відводком, це хороша ідея? Скільки рій тримати в погрібі? Як краще об' єднати?
 3. Мені вже був час їхати, тому я зробив відводок: відібрав 4 рамки з печатним (з них декілька вже на виході) і на одній з них залишив один маточник, струсив ще 2 рамки бджоли туди і поставив ще 2 майже відтягнутих вощини. Матку я доречі таки знайшов і лишив в старому вулику, я правильно зробив? П. С. Якщо маточника 1-2 на сім'ю то це тиха заміна?
 4. Доброго дня шановні пани, прошу термінової допомоги тому що я пасічник вихідного дня і буду робити огляд вже наступної неділі коли рій вже може вийти. Передісторія. Вулики про які піде мова рутовські. Минулої неділі в одному з пакетів я виявив доволі сильний розвиток - вони обсиджували вже майже 9 рамок + наносили і запечатали вже 3 рамки по пів рамки меду. Я доставив ще одну вощину + поставив зверху ще корпус весь з вощиною. За тиждень вони відтягнули вже майже повністю 6 рамок і 4 трохи почали. Але! При огляді я виявив 2 запечатаних маточника по краям рамки і ще штук 7-10 мисочок вже з яйцем
 5. https://ibb.co/kGrsJc https://ibb.co/k8aV4H Ось ще пару фото
 6. Так то медово-пергова рамка, ні там немає личинки, це поки лише мисочка, так матка точно є, засів також. Але у тій сім'ї всього лиш 4 з половиною рамки бджіл, але вона доволі активна, тягнуть вощину 2 рамки одразу. якщо буде тиха зміна то точно робити відводок? Стара матка там норм себе буде почувати з півтора рамками бджіл? Завтра можу ще раз полізти до вулика і зфотографувати.
 7. https://ibb.co/ezzvoc Шановні форумчани, це бджоли почали тягнути маточник? Матка в вулику є і сіє, в кого купляв пакет сказав що всі матки - того року, на рамці цій є ще посередині трохи трутньового розплоду. Сім'я не зажата. Чому вони його тягнуть і що мені з цим робити?
 8. Тут на форумі задавав питання як позбутися молі, сказали що потрібно щоб вона вночі не відкладала яйця в вулику, для цього потрібно поставити на пасіці квас - він її привабить і вона в ньому втопиться, але квас має бути натуральним кислим щоб бджоли його не їли, або навіть не квас а якийсь сильнопрокисший компот. Ще всі рамки мають обсиджуватись бджолами - в мене міль перейшла на вощину яку я поставив а бджоли там не сиділи, це при тому що міль не любить світлий віск. Ще її личинки вилазять з нір коли ви зачіпаєте рамки - відчувають вібрацію.
 9. Зробив так, як багато хто рекомендував, замінив пакет. Те сміття що на фото зібрав в пакетик та показав тому діду, він каже що це його внук напевно поставив стару пергову рамку і бджоли просто викидають стару закам'янілу пергу і це не аскосфероз, може таке бути? Каже: "прийдеш через місяць глянеш на цю сім' ю і побачиш що все норм" Ще є проблема з личинками молі, але думаю якщо я її буду при огляді чистити і ще потім поставлю квас прокисший як мені рекомендували то зможу її побороти
 10. Тепло там єсть, я когда сократил летки и гнезда то они повылазили и начали вентилировать, пришлось там где повылазили обратно расширять. Теперь осталось их аккуратно перевезти
 11. Буду дивитися звичайно, він казав що ось люди ще купували то не жаліються. Доволі тяжко без досвіду виявити болячки без явних ознак, коли ще які вони здорові бачив лише на відео.
 12. Дідок в якого я брав згодився поміняти цей пакет, через 2 години поїду за бджолами, в мене є один запасний вулик, я думаю посадити новий пакет туди а старий згодом продизінфікую, правильно? Чи це не обов' язково? І головне питання, де тоді ставити новий вулик? На місце старого чи подалі? Якщо поставлю на місце старого то тоді льотні бджоли будуть повертатись в новий вулик уже з грибком чи це не страшно, так як говорили що цей грибок є у кожному вулику!? а якщо поставлю подалі то я так розумію льотні бджоли з старого вулика розбредуться по решті сімей. Як правильно зробити?
 13. Такой мусор я обнаружил только в 1 улье, но думаю тот дедушка там особо не парился и перекидывал вощину из одного улья в другой у себя еще на пасеке так что возможно они все заражены в разной степени но другие просто успевают выкидывать этот мусор из улья. Мне продезинфицировать чем-то улей тот в котором сидят эти больные пчелы если мне их заменят? Что делать с вощиной которая там стояла? Какой препарат посоветуете для профилактики в остальных семьях?
 14. Якщо буде можливо то просто замінити цю сім'ю чи краще вже говорити про те щоб замінити всі пакети? Воно ж заразне
 15. Набирав то він, але я був там, вже вечоріло і ми поспішали( отакий гіркий досвід коротше кажучи.
 16. Кажете треба дзвонити сваритись? Що хоч казати? щоб зараз знову лапші не навішали.
 17. Маєте на увазі придушити стару і хай виводять? Чи зробити для старої резервний відводок, хоча я незнаю де бджіл візьму на той відводок.
 18. Дал 200 грамм сахарного сиропа 1 к 1 гнездо сократил до 6 рамок, 2 из них вощина (пока не тянут) 2 с расплодом 2 медоперговые, леток также сократил, есть проблемма что улей рутовский а пакет на украинскую рамку так что пришлось ставить 2 корпуса, но у меня они полистирольные, думаю им будет тепло. Думаю мы расплод застудили пока долго искали матку когда покупали пакет - дело было вечером. Ведь это точно каменный расплод? Успокойте меня, ато я уже нафантазировал и переживаю.
 19. https://ibb.co/giocwx https://ibb.co/mk2sUH https://ibb.co/m6sLGx Купив 5 днів назад пакети, сьогодні виявив на дні одного з вуликів ось таке сміття, серед нього було 4 личинки воскової молі. Що з бджолами? Також на рамці я виявив у чарунках якісь чорні цяточки (на фото видно) це нормально?
 20. Один шар плівки прогризла, другий невстигла
 21. Я думаю це коли їжі стає меньше для них, з першими холодами так? Чи раніше?
 22. А що на рахунок сітки від птахів? Хтось практикував? Спробувати чи не заморачуватись і поставити лише на зиму? Для інформації дятли до мене навідуються.
 23. Квас з магазину підійде? Бджоли його не будуть пити?
 24. Доброго всім ранку, ось мої ппс вулики саморобні. https://ibb.co/n96x6x https://ibb.co/cmUTDc Вони без обвязки і фальців а також без серпянки на драконі, тільки пофарбував декілька раз фасадною водоемульсіонкою з колором, використовував техноплекс, бджіл взяв українських, читав в даній темі що вони найменше гризуть пінополістирол. Для захисту від птахів купив 40х4 метрів сітки з вічком 15х15мм і от тепер думаю чи вона не завадить бджолам в літній період, коротше кажучи, накривати мені їх зараз сіткою тою чи ні? Є ще одне питання не по темі, я починаючий бджоляр, бджоли взяв лиш
×
×
 • Create New...