Перейти к содержанию

qpEcTuBaJlb

Пользователи
 • Публикаций

  18
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

2

Profile Information

 • Место расположения
  с. Мизяков

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  с. Мізяків
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  2-5
 • Ульи
  Лежаки на 24 узко-высоких рамки
 • Порода пчел
  Неизвесно
 1. Видно сплять, бо сусід каже що в травні в нього в садку прививаються постійно) та і в мене в садку раз застав на маленькій яблуні. Отримати багато меду я поки не планую, головне щоб бджоли від мене не втікли і гарно потім перезимували. Тож напевно так і зроблю.
 2. Планував взяти два бджолопакети, пастки планував само собою, тільки от незнаю як часто бджоли в них залітають. Мені не доведеться чекати до середини літа поки якийсь ройок в одну з моїх пасток залетить? А якщо навіть і не залетить то думаю можливо вийде зробити ще в цей рік по одному відводку в будь якому разі х тих двох сімей що я куплю.
 3. Доречі порекомендуйте будь-ласка породу бджіл. Карпатка була в діда моєї жінки, вона вилетіла облітатися в темперетуру меньше 10 градусів, потім температура видно опустилась і коротше ці бджоли валялись кругом по пасіці позамерзали видно. Казав їх не брати, хоча причина могла бути в другому звичайно, але знаю що карпатка літає при таких низьких температурах.
 4. Бачу багато хто так скептично реагує на такі вулики, але я вже мушу пройти цей шлях. Тут головне щоб сподобалось цим займатися, далі вже якщо погризуть то візьму дерев' яні тай усе,головне щоб пару сімей хоч вижило)))
 5. Можна ззовні дерево потім пінопласт, потім фольгу товстеньку наклеїти зсередини, і гризти не будуть і вологи не набере і екран від різного роду випромінювань, але це так, чиста теорія, я таких не зустрічав і сам неможу стверджувати що це гарна ідея. А взагалі зустрічав утеплення мохом в дерев'яних лежаках, кажуть класне воно.
 6. Так, знаю, кури, дятли, миші, синиці, міль - все це вороги ппс вуликів, але все ж спробую, не помиляється лише той хто нічого не робить, можливо і мене спіткає невдача, але то буде вже мій власний неоціненний досвід, є ж люди в кого вже багато років ППС вулики і вони в них вдало водять бджіл.
 7. Такий варіант буде доволі таки дорогий в порівнянні з повністю ППСним, я для початку вирішив зрозуміти чи мені сподобається займатись бджільництвом і обрати систему в якій більше сподобається, а потім вже прийти до ідеального для мене вулика. До того ж читав що дерево пінопластом не утеплюють через те що він не пропускає вологу і деревина яка всередині вулика буде постійно вологою і заведуться грибки і цвіль, хоча бачу по вашому вулику що то не зовсім правда була. Та і ще в мене ж будуть рути, можливо там я оціню легкість ППС.
 8. Переконали, думаю один сезон вони мені точно не знадобляться, якщо таки побачу що вони набрали велику силу то буду використовувати другі прийоми, наприклад відводка зроблю лишнього
 9. Поправка щодо медоносів, гугл мапс говорить що до кромки лісу 1200м (ліс великий) липи там не зустрічав але є трохи акації, також весною цвітуть лісові квіти, там ними встеляно. До поля десь буде 1500м, але там воно тільки 2 роки використовується і медоносних культур поки не садили.
 10. Планую поварити підставки з металічного кута 40х40 і прикрутити до них вулик саморізами щоб було важче зтирити) на рахунок жорсткості - то саме через це всі стінки 50мм товщиною і направляючі для вентиляційної засувки також будуть служити опорами - навмисно їх довгими зробив і по висоті підгадував. Думаю деформуватись він повинен не дуже сильно. Вони ще не повністю завершені, можливо доски і підіб'ю, а ще пофарбую, водоемульсійна фарба вже є і колори - жовтий, блакитний і фіолетовий. Думаю ще чи покривати потім цю фарбу акриловим лаком, він дорогий 170грн літра, варте воно того чи ні?
 11. На моїй вулиці є ще 3 пасіки, одна десь на 20 вуликів і ще дві по 6, всі на стаціонарі. На рахунок медоносів мені нічого внятного не відповіли - казали що з медоносами нормально, мед є))) знаю що поля і ліс там десь за 3 кілометри, та думаю люди б не тримали бджіл якби небуло нормальних медоносів. Кочувати поки не планую, але все можливо, буду бачити як діло піде. Сам боюся що незнадобляться, і потім небуде куди ті піврамки українські використати адже я вже вирішив проексперементувати ще з рутами. Діло ще й в тому що якщо бджоли наберуть велику силу і треба буде щось робити то нашвидкоруч я надставки потім незможу зробити, точніше зможу, але клей поки сохне - смердить десь тиждень, я таке нехотів би бджолам ставити. Важко коротше новачку вибрати)
 12. Вибачайте, поки так, наступного разу буду уважніший. Що саме вам незрозуміло? Я поясню що мав на увазі
 13. Головне питання так лишилось відкритим, робити магазинні надставки чи ні?
 14. Також більше схиляюсь до рутів, а про дадани подумав через те що їхні рамки краще ж будуть підходити до медогонки. Також про медогонку... Купувати в перший рік, чи знайти в когось позичити? Як краще?
×