Перейти к содержанию

Пчелолюбитель

Пользователи
 • Публикаций

  65
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

43

Profile Information

 • Место расположения
  Днепр

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Под боком
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  1-2
 • Ульи
  Лежак, 20 рамок
 • Порода пчел
  Аборигены

Посетители профиля

210 просмотров профиля
 1. Весна/Літо 2018

  прямо на рамки, зверху холстик і утеплення - так?
 2. Весна/Літо 2018

  В мене подібне питання вже тиждень назрівало. Прогноз погоди невтішний . Обльоту НЕ БУЛО. Був поодинокий виліт бджол (штук по 5 кружляло) у відносно сонячний день при температурі в тіні +4 +5 і досить холодному вітрові (Вулик стоїть у затишку). Вже давав зверху мед в пакеті + клуб розривав повномедною рамкою (вже обговорювали, що це не є гуд ). Після цього "шелестіти" при прослуховуванні перестали. Зараз слухав - добре гудуть. Але йде невеликий дощ. Торохкоче по вулику. Можуть голодні, але збуджені із-за дощу бджоли гудіти гучніше? І взагалі, мабуть для перестраховки, всеж-таки зробити так: Тільки рамка є не повномедна і недозапечатана :(.
 3. Весна/Літо 2018

  Така пропорція нормальна для весняного розвитку? Цікавить оптимальний склад підкормки. Що своїм давати.
 4. Заменители пыльцы весной

  Якщо пилок (обножку в пакетиках) купити на базарі - підійде для цього рецепту?
 5. Весна/Літо 2018

  Можна детальніше? Що за паста? Кому і як підкладати? Ну і т.д.
 6. Осінь 2017\ Зима 2018

  Значить, треба так утеплити (або не утеплити, по факту наявного утеплення), щоб допомогти гріти, але не спровокувати на подальший ранній розвиток.
 7. Осінь 2017\ Зима 2018

  Зрозуміло. Просто я думаю, чи є в такому випадку сенс додатково (незважаючи на те, що дали канді чи мед) утеплити сім'ю, яка вже має розплод, і коли до обльоту лишилось пара тижнів.
 8. Осінь 2017\ Зима 2018

  Виходить, якщо трохи допомогти їм зараз підтримати температуру (краще утеплити), можна зменшити наслідки низьких температур в кінці зими-на початку весни?
 9. Осінь 2017\ Зима 2018

  Знайомий порадив зробити по-іншому. Вирішив так і зробити. Крайню вільну від бджіл рамку забрав, прогрів дома, трохи вскрив печатку, зробив декілька сквозних отворів, поставив її другою з краю - між обсидженими рамками клубу. Чи була потреба в цьому - вже невпевнений, так як до задньої стінки клуб торкнувся при температурі -3 - -5 градусів. Сьогодні, коли було від -11 до -8, бджоли сжались, і вийшло, що всі знаходяться по середені рамок . Начебто корму достатньо. Але вирішив таки додати корму з тих міркувань, що, якщо є розплод (а тепло є, і на кришці проталина добра), то, може, коли потепліло, тоді клуб мій і витягнувся до задньої стінки - саме витягнувся - від центру до краю вулика. Бо частина бджоди пішла до меду, інша - залишилась гріти розплод. А при значному зниженні температури всі повернулись до центру рамок. Звісно, це моє припущення. Хотілося почути інші думки, чи таке можливо. ПС. І ще. Шумлять, як листя. Більшість каже, що це вірний показник голодухи.
 10. Осінь 2017\ Зима 2018

  В мене краєм клуба торкнулись. Клуб витянутий одним краєм від середини рамок до задньої стінки. Хочеться перестрахуватись - теж дати. Разом питання виникло - до канді може зразу додати якусь профілактику? Чи не морочить бджолам голову?
 11. Осінь 2017\ Зима 2018

  Які тут варіанти допомоги бджолам можуть бути? Чи це вже суто їх справа?
 12. Осінь 2017\ Зима 2018

  Мечта. Нужно через пару лет осуществить
 13. Осінь 2017\ Зима 2018

  На тому тижні дивився. Ще на початку лютого були біля передньої стінки. Зараз вже пройшли середину рамок в сторону задньої стінки. Положок, два шари верблюжої ковдри, теплі заставні, 3-5 см рамок біля задньої стінки без утеплення, з одного угла положок піднятий. Частково відкритий нижній і трохи верхній льоток. Спадуть морози, мабуть, ще раз гляну краєм ока.
 14. Осінь 2017\ Зима 2018

  А шо вже казати при першій самостійній зимівлі? Поки шелестять. Тук-тук, загудуть і затихають
 15. Осінь 2017\ Зима 2018

  Які бічите в цьому плюси в порівнянні з ситуацією, коли об'єднувати весною?
×