Перейти к содержанию

bosik2017

Пользователи
 • Публикаций

  130
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент bosik2017

 1. в профілі написано Луганська обл. У нас на заході теж усе дуже попересихало. Дощик не помішав би
 2. Большое спасибо. На счет фото вы правы. Жена говорила повешу тебе на дверях и возле фуганка.
 3. Техніка безпеки на першому рівні. Цієї зими спробував це на собі. Пару палькиків теж у фуганку порівняв. Результат лікування шви внутрішні наружні, металічні штирі, одним словом дуже неприємно. Один не прижився 2 інші ніби більш менш. І до одного місця те що є певний опит роботи з деревом та паркетом. Все стається завжди у перше. Хлопці техніка безпеки на першому місці. Кому цікаво є фотки можу кинуть у приват. На загал ставить фото не буду може є кому на це дивитись неприємно.
 4. Весна/Літо 2018

  Теж пригріло. Дружно вилетіли. Сунуть водичку і в квітнику шукають пилок.
 5. це типу 70 роки??. Представте що з неї стало до цього часу.
 6. Багато теплових попереводили на газ. це менший викид у повітря ніж від мазути чи вугілля. Давайте будем економить газ... за годину зєкономим а в наступну спалим в 2 рази більше де тут хто бачить екологію. В результаті ні економії ні екології. Може я помиляюсь але може ми тут ще на форумі бджолявів почнем лупить теми типу, про верховну раду, законодавство, поліцію, суди, і тд... Бумаю ця тема тут недоречна. ...
 7. Збагачений уран яким загружены єнергоблоки атомної електростанції постійно знаходиться в реанції, полюбому накопичену електроенергію треба десь дівати, а ми ще зекономимо вот і іде за кордон нормальній ток. до чого тут вклад в екологію. Чим допоможе це виключення електроенергії на годину, що він скоріш розкладеться. Чи ви може хочете вернутися в ті часи коли масово в певні години відключали електроенергію.??
 8. Весна/Літо 2018

  Може чистилі ячейки, витягували застиглу бжолу Тай повикидали їх з вуликів
 9. Особисто для українських жителів нічого. 1 Все остигне і щоб йього знову підігріть затратиться більше електроенергії. 2 Усі зекономлені кіловати пихнуть закордон.
 10. Осінь 2017\ Зима 2018

  З власного досвідую 2 рік поспіль сію табак прямо в 2 метрах від вуликів. Пару рядів в 2017 році було десь біля 300 рослин, Як заборчик . Так він росте вище 2 метра є з того плюс бджоли летять вище нього і нікого і нікого не чіпають на городі, ну маю на увазі як хтось щось прополює і т д. Це для них також непоганий орієнтир. Бджіл на цвіті бачив дуже мало, одиниці. Так що вони просто його ігнорують . Знову посіяв на розсаду . Так як сам палю, Та я його теж постійно у димар добавляю Бжділки теж покурують.
 11. Весна/Літо 2018

  Як не помиляюсь кас готують теж на основі травок (почки сосни, 2 сорта полину, в період розвитку і в період цвітіння) а ви говорите травки не предлагать. 2 рік практикую подібні шаманські штучки : заварюю полин, бруньки сосни, добавляю туди ж червоний та гіркий перець. потім на цій настоянці готую сироп. За 2 сезона з міїх спостережень гірше пчолам від цих шаманських травок не було.
 12. Изолятор Хмары

  Може в мене і не має пасічницького стажу але що у нас в Тернопільській обл ще навіть і в вересень і кусок жовтня може бути досить теплим. Якщо на початку серпня ізолювати матку і влупить їм сироп то вібачте Хто має іти в зиму.?? якраз буде сама молода і витривала серпнева бджола яка встигає окріпнуть і облетітися ну і впринципі повинна добре зимувать. Хіба недавати сироп а пускати на запечатаному меді, а так та зноситься на переробці сиропу а молодої буде 1 рамка.
 13. Переглядав оголошення Продам маток карніки і карпатки Свобідного обльоту. Така-то ціна.... Я питаю У вас на пасіці карпатка і карніка ?? Карніка облітувалась з трутнем карпатки, і навпаки ???? У відповідь получив:: то одне і те ж саме. Вот вам и сравнение пород.
 14. Пасіка на стаціонарі полюбому стоїть на території чи земельній ділянці пасічника. Які він (місцевий ) може ставити притензіі до мене якщо я вивезу і поставлю у лісосмузі що тісно прилягає до посівів агрофірми "Мрія" свої 30 чи 50 вуликів. Яж не поставив їх у нього в саду чи на йього сінокосі. Сама ж ""Мрія"" точно нічого не буде мати проти зайвих пару десятків вуликів це їм навпаки плюс. В них досить великі посіви так що я не думаю що наші точківці з сімями 50-100-200-300 сімей не помістяться на їх тисячах га посівів. Я про те що поля хватить усім, Від моїй місцевості наприклад до їх найбліжчих посівів від прилеглих хуторів і сіл десь в межах 10-15 км. Ніхто з місцевих стаціонарників воювать не буде. Вип"ють за знайомство, початок і кінець сезону і все буде гут.
 15. Подогрев в ульях

  Бачив на одному сайті маю збережене. продають в межах 15 долорів за 1м2 МОНТАЖ Снизу гнезда под рамками по всей площади улья от передней до задней стенки размещаем теплоизолятор, предназначен для теплых полов, лучше всего – пенополистирол толщиной 5мм. Сверху укладываем пленочный обогреватель ( размер ― 30 х 25см ). От летка до обогревателя должно быть не менее 7-10см, а от нижней рамки 0.3-0.5мм, такое расположение приводит к равномерному обогреву гнезда зимой и быстрому развитию пчел весной. К медным токонесущим шинам инфракрасного пленочного нагревателя , с помощью специальных коннекторов (можно паять) подсоединяем кабеля и выводим их наружу, через проделанные отверствия, к следующему улью. Подсоединение выполняем паралельно и подключаем к терморегулятору, затем к электросети через трансформатор. При использовании регулятора нужно установить температуру на уровне летка: весной – не выше +25С, а зимой +5+6С. Все контакты изолируем специальной винил – мастичной лентой. Каждый нагреватель сверху «укутываем» ПВХ пленкой, делаем «конверт». Верхний леток закрываем, а нижний оставляем открытым и следим чтобы не забивался неживыми пчелами. При таком обогреве нужно будет с февраля обеспечить пчел : водой медовым сиропом пыльцой с перговых рамок Искусственное солнечное тепло позволяет пчелам перезимовать практически без потерь, они успевают дать хороший жизнеспособный приплод, пчелиные семьи хорошо размножаются, старые пчелы сохраняют силы и весной готовы полностью к основному взятку. При таком бережном отношении к пчелам, можно с одной семьи весной, получить от двух до пяти молодых , крепких пчелосемей. СХЕМА УТЕПЛЕНИЯ УЛЬЕВ Обязательно использование понижающего трансформатора с 220В на 12В. Не рекомендуется использовать зарядное устройство для автомобилей, лучше брать электронный трансформатор для питания галогенных ламп. Устанавливаем его приблизительно на расстоянии 2 м.п. от улей в сухом месте. Регулятор ставим на контрольный улей и следим за температурой по показателям дисплея регулятора . Температура на регуляторе, легко меняется одним прикосновением руки. С использованием трансформатора и регулятора температуры можно легко подключить до 50шт обогревателей улей. Для обогрева одного улья, достаточно пленочного нагревателя размером 30х25см. При подключении такого нагревателя к сети через 12V трансформатор ― расход енергиии ― 16-18Вт и максимальная температура на поверхности пленочного нагревателя = 35-40С.
 16. Ціна пакетів в наступному сезоні (2018)

  Хоч ми і земляки але... ви писали самі І шо виходе навар у 2 рази. текст під низом " 0 годин тому, ЧудоПчела сказав: ******Так як ви розказуєте то взагалі нічого робити непротрібно. І ніякі вкладеня тоже. Це життя і РЕЗИКУВАТИ потрібно. а це що Ви розказуєте для більшості пасічників пусті слова. ще сказу так у 2017 р. пакети були 800-900 грн. коли ціна на мед 27 грн. і забрали всі 150 пакетів і якби були ше то б взяли. ...... А від даного пакету зібрали мед і продали по 40-48 грн. І шо виходе навар у 2 рази. ***** Тому і я не згідний бо навару у 2 рази ніякого не має при купівлі пакету. Краще взяти за 2000 грн 12 рамочний дадан з магазином. Забрать у них пару рам з розплодом і зробить відводок. Чи може купити за 1500,00 4 рамки бжоли у картонному ящику і думать де взять той навар в 2 рази про який ви говорите. Просто подивився які ціни луплять за пакети то по теперішнім міркам по ціні меду дуже дорого. Так як мені наприклад треба 2-4 пакета мені точно їх дешевше ніхто не віддасть от як би 50 -100 тоді інша справа. "
 17. Ціна пакетів в наступному сезоні (2018)

  Який навар в 2 рази. наведу приклад на 1 пакеті. Припустим у вас нічого не має. Купіть пакет, купіть вулик, пару корпусів, рамки з вощиною , Підкормка для стимуляціі і розвитку до взятку, препарати від кліща і т д Додайте усе це в купу. І викичайте з купленого пакета 50 кл меду то продайте. Заробите мільйьони. На слідуючий рік як перезимує у вас сімя з пакета з неї зробите відводок докупите їм все вище написане о тоді вийдеде в 0 ну і можливо будете від них їсти мед з кутею на Різдво і переживать щоб перезимувало 2 сімї. А на третій рік як буде з того толк купите ще пакет і з своїх зробите 2 відводка та знов докупите їм усе що потрібно тоді побачите вигоду в 2 рази. бо зможете вже навіть когось пригостить баночкою меду. Купіть на раз 100 пакетів + 100 вуликів, корпусів, та рамок з вощинкою + на цю араву стимулюючої підкормки, корму в зиму і препаратів від кліщика. Тоді ви будете їсти кутю з медком і молитись щоб зимівля пройшла вдало. А то можна так наварить в мінус 2 рази.
 18. Доповню тему улей из бочки. Переживав чи перезимують у бочці. Після обльоту закортілось передивиться що в них робиться, було +18. Результат відмінний. при умові що треба буде доробить обовязково звурху вентиляцію, зверху прицвіла подушка. Мушу сказати навіть і не сподівався. Навіть у деяких вуликах з хорошою вентиляцією результат гірший. Льоток тільки нижній ширина десь до 4см і все, зверху над рамками над утепленням подушки ніяких вентиляційних отворів не робив, (полюбому в цьому році зроблю зверху вентиляцію). Ішли в зиму на 6 рамках. Матка карніка ф1 Підмору дуже маленька жменька. Корм лишився мають 4 рамки по пів засіву, печатного на має. Внутрішня частина вулика бочки суха, немає ніякої сирості чи цвілі це при тому що пінопластом утеплене дно і стінки, зверху на рамках подушка і повітряній карман см 8-10 потім фанерка, фольгоізол і накрито пластмасовою мискою. Планую зробити ще одну таку бочечку.
 19. Не судите строго так как я начинающий пчеловод Нашел дома дубовую бочку. Ну пришла в голову идея заселить туда пчелок Гугл в помощь и о чудо Люди все придумали еще до меня На ютубе есть видео Выложил Роман Гой. Улей из бочки писал ему в комент не отвечает видео старое. В середину бочки входит 7-8 украинских рамок Из подручных материалов чтобы изготовить внутреннюю часть ульея-бочки есть тонка фанера (0,5) и доска дуб 1-1,5 см, 2 пенопласт. Если я изготовлю внутреннюю часть на 8 рамок типа ящик утеплю его 2 пенопластом вставлю внутрь бочки прорежу леточки, Сможет ли в таком бочко-улее перезимовать отводок на 5 рам расплод пчела + рамка 2 корма ну доп (в конце сентября) там дать сиропчик на зиму и т д .. Или будет им холодно. ??? Или же внутренние стенки сделать из 1 см дубовой доски ?? Доска дуб 1 см толщина (просто нет на хозяйстве хвойных досок) или тонкая фанера что лучше использовать на внутренний ящик Делитесь ссылочками в ответах и коментах о декоративных улеях.
 20. Весна/Літо 2018

  Доповню ваш пост. подібна ситуація. найсильніша сімя місцеві 9 рамок в зиму + через переголодку на 3 рамках запасна матка. Усі рамки повномедні загнулись усі. Що сімя що відводок. Вижерли все під ноль. Теж за них навіть не переживав бо кормів і пчоли було досить. Тож на рахунок контролю корму варто перевірять бо так як ви кажете повномедні рамки не гарантують 100% результату.
 21. Интересные сайты

  расширяем семьи 1, 2 улочки, не давайте канди и сиропа пока не будет молодой пчелы- но я все же пару ложек меда дам и немного сиропа- ... а если у кого беда с кормом при осмотре а рамок с медом нет тогда они до расплода и не дотянут, генеколог- пасечник не пойму, медведи выращивают зимой потомство в берлоге (пардон рожают), пробежал по нескольких ульях (бег с препяцтвиями), делетанты правят миром, в конце все ванечки и иваны ивановичи.
 22. Весна/Літо 2018

  +14 також був дружній обліт. Не облетілась одна сімя не літала взагалі. По огляді половина обсипалось половина застигли на рамках (дружно все вигорнув у відро 3 літри пішла у спирт, зосталось ще майже 2 л пластикова бутилка. Матку теж кинув у цю пляшку ). Так вони постояли у теплі і почалі відходить - матка почала ходить (правда якась дуже ходюча) пчола відчуняла теж почала повзать. КОСИТЬ ПІД ЯВИЩЕ АНАБІОЗУ. Що тепер з ними далі робить??? в кого таке було??? Сиділи на 8 рамках 5 виїли начисто а 2 незачіпані взагалі.
 23. Штучна порода бджіл Саскатраз

  Навіть і продають не реклама просто хто хоче може пекласти і ознайомитись 2017 Saskatraz Lines: S14 S88 SG20 S28 S93 SG44 S96 SL25 SG50 S113 SY26 SJH S136 SGT29 SBH-CH http://www.saskatraz.com/pages/availability.htm не реклама просто хто хоче може пекласти і ознайомитись
 24. Спасибі я це уже знаю. Ну і розумію що ніяких практичних у лютому не може бути. Відносно тексту ще раз цитую--- виведення маток з використанням інструментального осіменіння..... і т д. ((заняття плануються з 4 лютого 2018 р)) То і написав тоді що теорії купа.... Потрібно було написать симінар такий -то такий- то. Теоретичн заняття зима, практичні заняття літо, місяці такі. Кожен на щось розраховує і планує свій час.
 25. Ульи из доски для пола

  Теж згідний. Торік загорівся зробить декор поселить у дубову бочку. ну середину влупив пінопласт і фанеру. Помістилось ніби 8 укр рамок. так і лишив їх там зимувати. А дуб теж на вулик не канає так і як береза на вулик не підходить, а у нас 80 відсотків фанери все береза, і живуть, зимують і нічого за мінусом що не довговіччні. а так з готової каліброваної дошки будуть нормальні тоді да
×