Jump to content

bosik2017

Активные Пoльзователи
 • Content count

  330
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

564

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  UA

General Information

 • Пасека в
  Kremenec
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак и 12рам укр. рамка, + надставка 230 і пів українки.
 • Порода пчел
  (місцева порода); Хочу попробувать щось нове.

Recent Profile Visitors

1,362 profile views
 1. Вощина

  Подібне э на олх 8000
 2. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Хто Тернопільщині поблизу робить ІО? Спасибі.
 3. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  В мене дома в швагра було пару сімей місцевих . То до них я в футболці міг заглянути тільки під шафе . У 18 році поставив я там десяток сімей теж інфіковані снідом з ф1 і пару ф2(вибраних). То в 19 році лазив до них в любу пору дня в шортах. Деякі могли цапнути після відкачки меду а так на рахунок миролюбності все влаштовує. Тримаю одну сімю місцеву на охороні (як память типу талісман) що жлтять там те і роблять з 15 року по сьогодні як були нарвані так і залишились (приходиться постійно у них різати трутня. Такі гарячі хлопці мені не потрібні )
 4. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Вставлю 5 копійок і я. Кожен рік одно і те саме. Заікнись що в тебе якісь сімї кусючі чи ще щось - зїдять , бо ти їх обгажуєш ну і .... Знову почали мову про районування: забугорних не купуй, в того не бери, на спід не підсідай і т д. (Почиають думати за свої кармани) Є пару сімей які по промірах крил показують 100% УСП но вони ж рижі, (і потомство від них риже), і це точно не УСП . То що я тримаю снід чи УСП ?... Так точно: Тестую та планую розводити те, з чого є толк . І лишати буду те що мені сподобається. Напевно всі переживають за зимівлю. Потім як будуть маток виводити і мед качати трохи заспокояться бо будуть мати роботу.
 5. Осінь-Зима 2019/20

  Спочатку не зрозумів для чого так жостко закутані сімї.Потім в кінці відео почув їхню погоду до -30 то згадав що це Канада. Там у деяких регіонах зараз дотягує більше - 40. О то я розумію зима не те що у нас: передбачають потепління.
 6. То він вже пару років мучиться. Навчили його старі пасічники (деяких уже і не має) давити перед медозбором матки бож меду більше принесуть, то він і лущить їх без перебору добрі вони чи погані. То я ніяк не можу його переконати що носять так поодинокі сімї а інші без матки марудяться ні меду ні бджоли у вулику. Не хоче так як я тримати по 4-5 років маток (і бджоли в тиху не міняють, бо ходять зі старими мітками). Ну як їх душити коли вони сіють як молодухи . У кожного свої мухи в голові.
 7. Підмічено дуже правильно. Навіть матки сіють пропорційно приносу пилку і нектару та темпаратурі навколишнього середовища. Підсилював сімї з трьохрічними матками печатним розплодом щоб узяти липового меду то в ройовий стан з 5 сімей не війшла ні одна сімя (мисочки будують, але матку не заганяють щоб вона туди відкладувала яйця), з такою кількістю бджоли у місцевих уже була б купа ройових і давали б дьору від перенаселення. В мене кум прихильник місцевої бджоли і то взяв пару маток (риженьких) після того як ні одна не війшла в ройьовий стан.
 8. Все правильно робите в межах норм буде запускати і працювати. Пусковий 80-120 мкф, робочий 35-50 на 1 кв потужності.
 9. Сховище для сушки

  Тримаю так рамки з сушниною і пергові 4 рік - сподобалось. Підвішені теж на проволці під кроквами у клуні. Зберігаю так тільки у осінньо-зимовий період, а далі використовую по необхідності у вуликах. Як покаже таке збереження суші влітку не знаю. Чим сподобалось: Рамки мають постійний обмін свіжого повітря, зимою при мінусових температурах вимерзає, а може частково вимерзає личинка молі, пергові рамки в такому положенні краще зберігаються як в порожніх корпусах чи сховищах, навіть не пересипані цукровою пудрою ( звісно як завжди є на деяких рамках прицвівших 10-50 чарунок з пергою але це ж не по пів рамки цвілої перги (один рік пергові тримав у порожніх вуликах дуже поприцвітали) ), так як рамки підвішені миші там не шастають (правда цей рік трохи затупив: після відкачки лишив 5 корпусів з 230 рамками хотів ще за пару день докачати залишки та вже тоді всі рамочки підвісити. Результат плачевний мишки влізли та зробили свою справу.: 35 відтянутих рамок кинув у перетопку.). Рахую що спосіб такого збереження є дієвий, особливо в осіньо-зимовий та ранньо-весняний період. А від синичок можна прикрити сіткою.
 10. Осінь-Зима 2019/20

  Не то що можливо а так і є, ще багато залежить від маток. Вот вам укр рамка. Замітив із того що є : бакфаст та цикропіка не переходить на іншу рамку поки не засіє її повністю . Багато залежить від матки. Тримаю на 12 укр рамок гніздо і підкидав надставки на 230, 145, та укр пів рамку. Відпала потреба як в лежаку відкачувати рамки з медом і печатним розплодом. По розплоду весною як в кого 5-8 розплодних від бруска до бруска. Не треба ніяких решіток матки з гнізда на верх не піднімались. Торік зимували на вулиці на повномедних рамках - ну не виїли вони того меду... Тож тепер ставив через одну одна повномедна одна 2\3 печатногомеду. Всі пергові та медопергові в зиму не лишаю, підставляю їх при початку цвітіня перших пилконосів. Заселяв в 19 році пару сімей на 8 рамочник рут щось не пішло, а може рік такий був. Одні міняли матку весь сезон, в одних матка не облетілась прийшлось назад зсипари в українця, до одних влетів поройок (щось дуже товклися між собою) просіли до осені що просто витрусив і забрав вулик. Тож вирішив після свят знову клепонути ще десяток 12 рамочних на укр рамку.
 11. Цікаві фото

  Прополюс у них тоже нормальный
 12. Трохи є досить хорошої літератури на форумі в електронному вигляді. http://tochok.info/files/categories/
 13. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Ні у мене вже всі F1. У 18 році було 2 сімї Ф2 пішли в брак (одна трохи злі, а одна буже злі, показували не тільки жала але й зуби). А коментував пост бо почали до бджіл у темі добавляти собак то написав ф3 бо сам спробував повадки Ф2.
 14. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Бакфаст починаючи від F3 і вище, обльотаний не зрозуміло з яким трутнем може бути покруче злої собаки.
 15. На бджолах якось стрьомно було пробувати. Опит ставив на осиному гнізді. Вони все ж таки після того як получили дозу з димаря осипалися. І до тями те ж почали приходити десь за хв 7-10. (Експеремент закінцився для них кастрюлькою кипяточку)
×