Перейти к содержанию

Ліпатов Віталій

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  371
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент Ліпатов Віталій

 1. Враховуючи перший відпрацьований мною сезон, це десь два роки тому, я відмовився від будь-яких запчастин у шприці з пластику. Шприц потрібно дезинфікувати, для мене це легше робить термічно оброблюючи їх парою перед кожним інсемінуванням. А інсулінові пластикові шприці не витримують температури і починають деформацію. Тому зупинився на склі. Було бажання зібрати самому шприц з скляною трубкою, але нема можливості виготовить маленькі деталі для нього. Плюс шприц в його класичному вигляді не забезпечує швидку зміну капіляра. А це вже нікуди не голиться при великих об'ємах.
 2. Зі святом всіх причетних до захисту України!
 3. Бджоломатка ШО (ИОМ) з перевіркою на червлення в мікронуклеусі - 1000 ₴ Дозування сперми: 6 мкл. Матки з дозуванням 8 та 3+3 мкл. коштують 1200 та 1300 грн. Бджоломатка ШО (ИОМ) без перевірки на червлення - 400 ₴ Дозування сперми: 4 мкл. Матки витримуються в кліточках 3-5 днів з бджолами-супровідницями Осемінення матки клієнта без перевірки на червлення - 350 ₴* Дозування сперми: 4 мкл. Батьківський матеріал ваш або мій - обговорюється. Матки з дозуванням 8 та 3+3 мкл. коштуватимуть 400 та 450 грн * мінімальне замовлення 5 шт. Лінії та родоводи маток які використовуватимуться як материнські та батьківські, можна глянути тут - http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders/LVO Батьківська лінія буде переважно варроа С12, та пернера С3 - залежить від весняних відгуків клієнтів 2017 року. Матки надсилатимуться замовнику Новою поштою за ціною перевізника. Гарантійні випадки та умови обміну маток ШО, або повернення коштів: Матка не засіяла протягом 2-х тижнів після підсадки. Матка виявилася трутовкою. Матка дефектна або загинула при пересилці - при отриманні матки, перевіряйте щоб всі ніжки були цілі, матка була жива, в іншому випадку одразу повідомте про це за телефоном 068 777-51-54. Гарантія на яйцекладку - 1 сезон в який куплена матка. Решта претензій, що до якості чи проблем з матками ШО вирішуються на розсуд матковода. УВАГА! При випадках 1 і 2 пункту треба відіслати матку Ліпатову Віталію. Після отримання матки, будуть повернуті кошти, або надіслана заміна (за домовленістю) протягом 3-х днів. 068 777-5154 (Віталій)
 4. Сьогодні займався работами по станку, завтра відполірую основу на якій буде все кріпитись.
 5. В минулому році, як я й відписував по стастистиці була одна жалоба на аскоферозну матку, але перевірка нуклеуса де вона була вирощена болячку не підтвердила, тому не знаю чи то винен я, і десь, щось не дослідив, чи ще якась проблема. Я взагалі на пасіці не стикався з аскоферозом скільки займаюсь - в жодній сім'ї не бачив і в нуклеусах не було. Стосовно генетичної предрасположеності - можливо ви праві, але мені здається тут більше залежить від умов утримання сім'ї. Дякую за інформацію, якщо будуть проблеми з цими матками в подальшому пишіть у приватні - будемо вирішувать.
 6. Так, ви праві, але є певні нюанси, щоб працювало як годинник )
 7. Нічого нового, скляний шприц, а решта вже кріплення. Відпрацював цього року на відмінно. Вдобно і легко мінять капіляри. Точність для комфортного збору сперми достатня. Нічого не пригає і не утворює невдобств. Тому вирішив йти цим шляхом.
 8. Ще раз інформую читачів і клієнтів. Замовлення на маток ШО, будуть прийматися після нового року. Приблизно в 10 числах. Об'яву про більш точну дату з цінами і умовами планую розмістити на цьому ж ресурсі. Вірогідніше за все в продажу будуть і ф1 від того ж племінного матеріалу з яким я працюю. Роботу з ф1 буде робити людина з якою я працював в минулому році і якій я в цьому плані довіряю.
 9. Не кращий варіант робить те, з чим не працював, але дорогу пройде той що йде. Вдачі вам.
 10. Ні, точити не будемо. Намагаюся зробити якумога дешевше
 11. Більшість матеріалів вже куплені, деякі вузли вже зроблені. Переважна більшість деталей буде з нержавіючої сталі. Це набагато практичніше, дозволить термічно обробить окремі вузли. На сталі меньше нерівностей що будуть накопичувать бруд. Це тягне за собою здорожчення виробу, але з мого досвіду є більш практичнішим. Скажімо так - ця річ буде більше не для тих хто хоче спробувать, а для тих, хто цим планує зароблять.
 12. Деякі мої клієнти кажуть що в ніх все є для ШО, але чи здоров'я не дозволяє, чи час тим займатись. На мою пропозицію продати то все - кажуть шо нє, хай лежить на пам'ять )) Ще, я хочу зробить робочий і конкурентно-спроможний станок. Щоб там все було без глюків і без танців з бубнами. Купив, поставив і працюй. Легкий в дезинфекції, та точний у вузлі подачі капеляру. Шприц буде окремим пристроєм з чутєвим механізмом що створює тиск для сбору та подачі сперми. Що легко дезинфікується і термічно оброблюється.
 13. Звісно, в межах розумного всіх проконсультую.
 14. Ні, принципово нового я робить нічого не планую, а випробувать можна і на звичайній бджолі роботу механіки. Головне - зробить зручний і не за всі кошти світу агрегат. Якщо все вийде то перші станочки будуть вже до весни запропоновані і прорекламовані.
 15. А хіба я можу якось вплинуть на кількість інсемінаторів? Вони куплять станки де схочуть - їх навалом ) купівля станка це 1% з тої роботи що потрібно зробить ) )) я ще нічого не показав і не назвав ціну, та й обкатать треба.
 16. Раз в день хтось та й дзвонить по матках )) цікаво чи хтось їх ще реально продає? Взявся за розробку свого станка для інсемінування. Бо опит є, розуміння що і як краще зробить є, а зимою часу багато. Тож буду намагатися зробить добротну річ, якщо все вийде, запропоную ринку свій варіант.
 17. Старт в мене всі дають гарний. На сонях мабуть ренсон буде краща, пешетц, варроа. Або італійка чи бакфаст. Багато залежить від різних умов. Однозначних відповідей нема.
 18. на соняху пернер не є рекордистом це точно. Тут та ж сама укрстепова спрацює краще.
 19. Діло в тому що батьківський матеріал від матки тіслєра використовував цьогоріч вперше і результат по суті можна буде оцінювати в наступному сезоні.
 20. Щойно відзвонився замовник, брав пернера на варроа і варроа шутте на варроа тіслера (рудя). По іошкам сказав шо працює краше варроа на варроа, коли я запитав що показали дочки то сказав шо теж саме ( хоча як можна було встигнуть оцінить в цьому році і дочок я чесно кажучи не знаю). По пернеру що я для себе зрозумів - пернер на пернера дуууже спокійні, по ф1 спокійність трохи гуляє, але більшість все ж таки наслідують мабуть залежить з ким облітається. Бджола крупна, на мій погляд більша ніж та ж варроа, сидить на рамці добре. В цьому році ф1 від пернера була лідером по весняному старту. По меду не гірша за решту. Деякі кажуть що не хоче йти в верхній корпус, можливо це залежить від методів, бо від Мельника я таких проблем не чув. Може від регіону залежить ще. Наразі я залишив собі 2 племінні іошки пернер на пернера (одну з них мені повернув по моєму проханню минулорічний клієнт) на наступний рік. Працюють добре, в зиму йдуть на 5 дадан рамках. Рекордсменкою по кількості бджоли стала ф1 ренсон (відбирав, відбирав в неї розплід і бджолу, а вона наразі на 9 даданах йде в зиму )) але бува шо як дасть прикурить... по меду нормално теж. Варроа тіслєра ф1 - трохи шибуршні, але не ренсон, як на мене краще за всіх спрацювали цього року. Мені більше сподобалися ніж варроа шутте. Найрівніші результати по сім'ях. В зиму пустив: 1. варроа тіслєра на варроа шутте 2. Пернер на пернера 3. Тройзек 1075 на пешец (нова) 4. Варроа тіслєра на варроа Грінькова 5. Свою ренсон на ренсона задавив випадково, тому надія на хлопців з Херсонщини, якщо покаже добре то попрошу вислать. 6. Якщо все буде ок планую у Грінькова взять одну з іошок що я осемінював склєнару (яка в нього показує 'м'ясні' результати. Ну от наразі так )
 21. Ціни будуть сформовані після нового року. Та гадаю шо кардинально не відрізнятимуться від цьогорічних.
 22. Я вважаю що найкращі матки виходять в червні ( июнь), там вже нема холодів, повно трутня, тому гнатись за травневими матками особого сенсу не бачу ). Всеодно повноцінну роботу її дочок побачите лише наступного року, а виростить замінить маток можно спокійно і в липні і навіть серпні.
 23. Запис почну після нового року. Десь в 10-х числах.
 24. Карника из Германии 2018

  Взяв матку тройзек, острівну, підсадив, сіє. Наразі готуємо до зимівлі. Дякую.
 25. Якшо не зняти решітку то трут не зможе покинуть вулик і буде дохнуть всередині, ще частково обножки з пергою губляться. Тут є свої плюси і мінуси і кожен вирішує сам що робить. Я на вулики не ставлю решітку якщо сім'я вже набрала силу. Але це не значить що все що я рекомендую є вірним в вашому випадку. В бджолярстві нема однозначно вірних рішень. Завжди є місце випадку що не піддається розумінню )
×