Jump to content
Форум на ТочкУ

Ліпатов Віталій

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  761
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ліпатов Віталій

 1. трутовка міняється - чекати від неї бджолиного засіву резону нема. Є випадки коли маточка не розсіялась і кидає трута 1-20%, але згодом налагоджується іі працює добре. Але якщо кладе одного трута, або більше 30% трута довгий час то її треба мінять.
 2. Залишилося по 2 шт скленар та тройзек. Замовлення по неперевіреним маткам майже воконав, трохи відстав по пешетц, та протягом 3 днів закрию всф замовлення по неперевіреному пешетц. Далі остатки маток без перевірки будуть без черги - по дзвінку, і на заміну тих, що не засіяли протягом 3 тижнів (таких наразі 2, одна трутовка теж є) Маточки з перевіркою наразі йду попереду графіку на 3 дні. Тож турбуватиму замовників раніше.
 3. Є вільні неплідки скленар (7 шт, вилупляться 2.07) - 100 грн, та маточки без перевірки скленар на тройзек (від однієї сім"ї тройзек №52, тобто генетика від племінної матки Тіслера) - 5 шт, та тройзек на скленар - 6 шт. по 500 грн
 4. На днях робитиму тестову групу варроа на трут тройзека (від матки №52 2018 року, тобто трутень від однієї сім"ї ) буде штук 5 понаднормових з перевіркою. Десь на 5-10 липня. Тел.: 068-7775154
 5. Це замовники до яких я не зміг додзвонитись - якщо побачите, то набирайте. Дякую.
 6. Є декілька надлишкових маток з тестової групи скленар на скленар засіявші. 8 мкл. Кому треба - телефонуйте.
 7. Доброго, неплідками не торгую. Це до Олексія. В приват, якщо треба пишіть. Дякую.
 8. А наоборот диктують замовники. Писав вище, що хочуть пернера бо їм подобається. Цей рік дійсно важкий в плані роїння і пернер дійсно той що в мене лишився (ф1) мав намір піти в ройку. єлементарні притиройові методи вивели з цього стану, але факт є.
 9. В нас нарешті почала давать акація. Тепло. В дубарь і безвзяток матки не хотіли починать яйцекладку Одиниці засівали, буду надіятись що ситуація зміниться з теплом яке нарешті прийшло. Трохи відстав по перевіреним маткам, хоча для перестраховкм, враховуючи минулий сезон заселив додаткових 30 маткомісць. Також буде зроблено тестову групу скленар на скленар, мама - сестра скленар 50 за 2017р. трут від 50. Для закріплення якостей і продовження лінії. Частина з них залишиться на тестуванні в мене, частина поїде до інших хлопців. Залишки підуть на продаж. Трут від пешетц вже майже готовий. За планом роблю тестову групу варроа*пешетц. Пізніше варроа*тройзек.
 10. Бджілки від дочок, чи бджілки від іошки мають червоний сегмент? Пешетц на пернера за 18 рік - має чимало гарних відгуків. Але знову ж таки, з пернером в батьках я вирішив не працювать. Є дві маточки з перевіркою, але передня лапка травмована (сіють добре, на рамці тримаються теж) в обох. Скленар на варроа, та пернер на варроа, які віддам за 500 грн. Телефонуйте завтра, кому потрібно. Дякую.
 11. Все ок, це інформація, і я отримую її від замовників. По всім комбінаціям відгуки як позитивні так і негативні, деякі з них впливають і на мої висновки і подальші плани.
 12. спостерігав мисочки з яйцями і в своїх, розширив і гніздо незриваючи мисочки - на наступний день їх згризли самі.
 13. від матки отримані Ф1 в минулому році. Прооміри морфометричні зроблені (дивитись в темі вище) Наразі претензій до них нема, від минулорічної відмовився через нестабільність результату по агресії. Вимушено так зробив бо хочуть пернера і все!
 14. Різниця є між пернер на варроа і варроа на пернера. Передача певних ознак, а особливо миролюбність передаються більше по трутню. Тому місцевий трутовий фон дуже впливає на це. В моїй місцевості пернер ф1 більш злюкуваті ніж варроа, чи скленар. Тому я і вважаю його меньше стабільним в цьому плані. Але це не каже про пернера в цілому, а лише пернера якого маю я. Минулого року придбав ще одну матку від пернера, буду ще по ній дивитись. Прививаюсь наразі від неї.
 15. Погода атас! Ізолюю сьогодні наступну партію трута варроа. Було вирішено наступні тестові групи робить слідуючих комбінацій: 1. варроа на трут пешетц (від матки пешетц напряму) 2. варроа на трут тройзек (від тройзек напряму ) тобто трут буде від матки класа А в обох випадках. Сьогодні ізолюю трут пешетц. Далі, всі варроатолерантні що є наразі на пасіці сидять з медом (це вірогідно через те, що массу вони не гонять і більш заощадливі ніж інші в цьому плані. Решту вже треба підгодовувать, бо взятку нема і коли буде - питання.
 16. Сьогодні стало одним незадоволеним клієнтом більше. Нажаль цього не уникнути. Комбінація пернер на варроа в Ф1 показала агресію. Пернер доволі нестабільний по передачі данної характеристики (тому я його виключив з батьківської лінії). Є звісно і задоволені цією комбінацією клієнти, тому і тримаю пернера як материнську. В мене іошки пернер на варроа показують себе класно (сила нарощується гарна і доброта на гарному рівні) але що вийде при вільному паруванні на невідомому труті - це завжди загадка. І це стосується любого матеріалу який ви берете в мене, або в інших маткарів. Тому тестуйте спочатку на 5-10 сім"ях, і якщо все добре то виводьте і замінюйте маток. Сьогодні зробив партію маточок без перевірки, відстояться 4-5 днів, якраз потеплішає і буду робить перші відправки травневим замовникам. В нуклеуси з перевіреними матками поки боюся заглядати навіть - температура 9 градусів вдень і 2-3 вночі засмучує не лише мене.
 17. Перші 45 штук вже інсеміновані та підсажені в нуки. Завтра буду робить без перевірки першу партію. Погода не радує взагалі. Взятку немає.
×
×
 • Create New...