Перейти к содержанию

Ліпатов Віталій

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  356
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1 239

Profile Information

 • Место расположения
  Київ

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Юшки
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Нуклеусний )
 • Порода пчел
  Карніка

Посетители профиля

2 554 просмотра профиля
 1. Старт в мене всі дають гарний. На сонях мабуть ренсон буде краща, пешетц, варроа. Або італійка чи бакфаст. Багато залежить від різних умов. Однозначних відповідей нема.
 2. на соняху пернер не є рекордистом це точно. Тут та ж сама укрстепова спрацює краще.
 3. Діло в тому що батьківський матеріал від матки тіслєра використовував цьогоріч вперше і результат по суті можна буде оцінювати в наступному сезоні.
 4. Щойно відзвонився замовник, брав пернера на варроа і варроа шутте на варроа тіслера (рудя). По іошкам сказав шо працює краше варроа на варроа, коли я запитав що показали дочки то сказав шо теж саме ( хоча як можна було встигнуть оцінить в цьому році і дочок я чесно кажучи не знаю). По пернеру що я для себе зрозумів - пернер на пернера дуууже спокійні, по ф1 спокійність трохи гуляє, але більшість все ж таки наслідують мабуть залежить з ким облітається. Бджола крупна, на мій погляд більша ніж та ж варроа, сидить на рамці добре. В цьому році ф1 від пернера була лідером по весняному старту. По меду не гірша за решту. Деякі кажуть що не хоче йти в верхній корпус, можливо це залежить від методів, бо від Мельника я таких проблем не чув. Може від регіону залежить ще. Наразі я залишив собі 2 племінні іошки пернер на пернера (одну з них мені повернув по моєму проханню минулорічний клієнт) на наступний рік. Працюють добре, в зиму йдуть на 5 дадан рамках. Рекордсменкою по кількості бджоли стала ф1 ренсон (відбирав, відбирав в неї розплід і бджолу, а вона наразі на 9 даданах йде в зиму )) але бува шо як дасть прикурить... по меду нормално теж. Варроа тіслєра ф1 - трохи шибуршні, але не ренсон, як на мене краще за всіх спрацювали цього року. Мені більше сподобалися ніж варроа шутте. Найрівніші результати по сім'ях. В зиму пустив: 1. варроа тіслєра на варроа шутте 2. Пернер на пернера 3. Тройзек 1075 на пешец (нова) 4. Варроа тіслєра на варроа Грінькова 5. Свою ренсон на ренсона задавив випадково, тому надія на хлопців з Херсонщини, якщо покаже добре то попрошу вислать. 6. Якщо все буде ок планую у Грінькова взять одну з іошок що я осемінював склєнару (яка в нього показує 'м'ясні' результати. Ну от наразі так )
 5. Ціни будуть сформовані після нового року. Та гадаю шо кардинально не відрізнятимуться від цьогорічних.
 6. Я вважаю що найкращі матки виходять в червні ( июнь), там вже нема холодів, повно трутня, тому гнатись за травневими матками особого сенсу не бачу ). Всеодно повноцінну роботу її дочок побачите лише наступного року, а виростить замінить маток можно спокійно і в липні і навіть серпні.
 7. Запис почну після нового року. Десь в 10-х числах.
 8. Карника из Германии 2018

  Взяв матку тройзек, острівну, підсадив, сіє. Наразі готуємо до зимівлі. Дякую.
 9. Якшо не зняти решітку то трут не зможе покинуть вулик і буде дохнуть всередині, ще частково обножки з пергою губляться. Тут є свої плюси і мінуси і кожен вирішує сам що робить. Я на вулики не ставлю решітку якщо сім'я вже набрала силу. Але це не значить що все що я рекомендую є вірним в вашому випадку. В бджолярстві нема однозначно вірних рішень. Завжди є місце випадку що не піддається розумінню )
 10. Спробую відповісти по пунктам: 1. В мене такі матки сидять максимум на 10 рамках дадану, частіше на 8-10 рутівських рамках. Розсіваться їм смислу великого нема, ви ж не на мед її тримаєте. 2. Підставлять тільки свіжу вощину, з других вуликів нічого не підставлять щоб не занести якусь бяку. 3. Я на вулик не ставлю решітку якщо матка вже сіє. Не було випадку щоб матку грохнула зальотна. 4. Перед тим як лізти до племінної ретельно обробіть інструмент і рукавиці (я використовую резинові - їх легше вимить і дезинфікувати. 5. Якщо ставите зверху надставку то через решітку, щоб матка працювала в нижньому корпусі. 6. З приводу маточників заміни - тут лише слідкувать. В нас матку шо відпрацювавшу 5 років намагалися замінить два роки. На третій рік плюнули і перестали закладать маточники )) 7. Працювать з цією сім'єю тільки під шатром (накидкою) щоб виключити попадання 'лівої' бджоли чи матки. 8. Якщо матка імбридна і розплод дуже дірявий то бажано підсилювать рамкою на виході з іншої перевіреної на болячки сім'ї. Решта - все як зі звичайними сім'ями.
 11. Гадать можна довго, можливо погано годують, може ще якась э причина. Я б таку замінив, але нажаль вже нема чим. Слідкуйте за нею, може ще розсіється, як ні то нагадаєте в наступному сезоні. Заміню.
 12. Трохи статистики: 1. Трутовок наразі нема 2. З неперевірених не засіяли десь штук 5-6 які обміняв 3. З перевірених одна не засіяла в двухтижневий строк, людина не схотіла більше чекати, тому поверну кошти, матку поверне. 4. Пару перевірених погано червили - поміняв. 5. Одна з перевірених сіяла але всі яйця бджоли викидали. Я з таким ще не зтикався. Поміняв. 6. Матки без перевірки 3 штуки загинули в дорозі. Поміняв. 7. У двох людей при підсадці рекомендованим мною методом бджоли запарились і матки з ними теж. 8. Деякі підсаджуючи на розплод ще садили маток під ковпачок - нафіга я не розумію, але були загиблі при цьому матки. 9. півтора десятка маток ренсон відправлені як тестовання для розуміння того чи коштує ця лінія подальшого існування і роботи з нею. 10. В цьому сезоні десь 30% сперми використано тої шо зберігалась на протязі 5-10 днів. Результати наразі наче без проблем. Тому в наступному сезоні продовжую таку методику. Це зберігає час і зменшує потребу в живому труті. Набрав сперми і працюй тиждень або два. 11. 3 штуки з перевірених задавив - на протязі 3 тижнів так і не засіяли. 12. десь біля 10 маток з перевіркою загинули після інсімінації - мабуть шось я не так зробив. 13. Десь 5% маток без первірки дали дуба на протязі тижня після інсемінації 14. Всі матки що я підсажував для себе використовуючи описаний мною спосіб прийняті і сіють дуже гарно. Наразі претензій до себе не маю ))) 15. Одна посилка запарилася в дорозі. Обміняв.
 13. Сезон закінчив, важкий був сезон бо працював сам, але то на краще. Запліднив близько 800 маток, це так само як і в минулому році, але була ціль закрить сезон до народження дочки. Що я й зробив. Дякую всім покупцям, вибачаюсь якщо шось не так комусь було, та намагався всі проблеми закрить надіславши заміну чи повернувши кошти. Сподіваюсь нікого не скривдив ). Тепер що до наступного сезону. Як і писав вище купив тройзек 1075 від рауша, облетівшогося на пешеці. Як парезимує то буде материнська лінія. Ще буде пернер материнська, ренсон якщо покаже добрий весняний старт та результат, та варроа. Можливо буде ще шось та то згодом. Батьківська лінія буде пернер та варроа тіслєра. Якщо все вийде як заплановано то вирощуванням трута буде займатись окрема людина, яка якщо схоче то буде представлена тут згодом. Це трохи звільнить мене від шаленого сезонного навантаження та покращить якість батьківського матеріалу. Попереду багато роботи до наступного сезону - нові нуки, станок, приміщення та інше. Можливо буде послуга виїзду до клієнта, але умови ще треба обдумати. Всім гарного відпочинку після сезону та вдалої зимівлі.
 14. Всі залишки по маткам забрали. Дякую.
 15. Купив тройзек 1075, підсадив, якщо перезимує буде шось свіженьке. Ще є наміри купить шось цікаве, але то вже по факту напишу. Батьківський матеріал в наступному сезоні планується брать від пернера та варроа 66 що є по суті маткою від Тіслєра, в якого прививався Рудь.
×