Jump to content

Ліпатов Віталій

Активные Пoльзователи
 • Content count

  668
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,229

Profile Information

 • Location
  Київ

General Information

 • Пасека в
  Юшки
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Нуклеусний )
 • Порода пчел
  Карніка

Recent Profile Visitors

5,182 profile views
 1. Стосовно мікроскопа - любий стереоскопічний мікроскоп з кратністю 8 і вище, бажано динамічна зміна кратності. Об"ектив бажано не меньше 100мм фокусна відстань. біля 200 долларів можна спробувать знайти щось. Кожен по-різному оцінює свої трудозатрати, а ринок диктує свої умови, працюю так, щоб в тому був резон економічний. Помічники наразі не потрібні. Дякую.
 2. Шановний Укроп вже відповів, і це є правда. Але з ліній що маю, саму ранню можу виділити - варроа. Вона в лідерах по самим раннім взяткам (сади, клен). На акації вже всі готові до роботи.
 3. Не бачу нічого складного в тому, щоб промити і дезинфікувати капіляр. Це займе набагато меньше часу ніж його виготовлення і очистка.
 4. Якщо не займатись зберіганням сперми, мені в цьому році вистачило 2 капіллярів. Але бажано мати пару в запасі на випадок якщо розіб"ється якийсь (цього року жодного не розбив ).
 5. Навряд, бо на склозаводах не знають специфіку і розміри, ну і на заводах роблять великі партії під що налаштовується устаткування. Там не цікаві закази по 5 - 20 шт. Тому вважаю що це залишиться в руках або самого інсемінатора, або пари-тройки майстрів що їх виготовляють.
 6. Форум і тема ШО в якій ви маєте честь писати )) це не світовий рівень. Тут початківці і практики дяляться своїми проблемами і надбаннями. Підказки для когось будуть цікаві, алу звісно не для Вас, - вам нема чому вчиця, бо ви досягли неймовірних висот у ШО, що довели хлопці в цій темі )))
 7. Зробіть "народного" станка, та поділіться тонкощами його виготовлення з іншими, із задоволенням послухаю та подивлюсь. Чи вийде як з матками? )))
 8. Зняв відео як зафіксувать гачки в маніпуляторах.
 9. нема нічого простішого. Робиться фторопластова вставка, щоб туго входила в трубку маніпулятора. Свердлиця в ній отвір по диаметру проволоки з якої зроблений гачок. Вставляється у отвір гачок, розплескується на кінці і витягується щоб розплесканий кінець гачка погрузився і зафіксувався у фторопласті. Робиться за пару хвилин.
 10. Переглянгув сьогодні всі сім"ї поверхнево - сидять клубками всі (на вулиці було 9 градусів). Пешетц трошки активніше себе поводила, тож обережно глянув пару рамок всередині - засіву чи розплоду не побачив, і поставив назад. Злетіло при огляді може з десяток бджіл, які майже одразу чкурнули в льоток. Зимуємо далі. Хай у всіх матки чекають весни, і не реагують ото на такі температутрні стрибки посеред зими )). Запис на маток йде на кінець червня.
 11. Мені зручніше користуватись 1,5 мм. внутрішнім. Вирішив від 1мм відмовитись.
 12. Та я теж вислуховував від нього 'розумностей' тому давно напрошувався на 'цікавості'. Просто є люді які щось роблять, а є ті що пиз...ть. До перших деякі не відносяться.
 13. Тема перетворилась на полювання на 'дужебалакливих' ))) ну теж цікаво ))
 14. Дякую Володі Дацко за гарну роботу. Співпрацюємо далі.
 15. Запис на перевірених маток йде на другу половину червня, маточки без перевірки записуються на середину червня. Глянув сім"ї по-швидкому, то все ок. Сподіватимемось на гарну зимівлю, бо є замовлення на зимувалих маточок. Поки міжсезоння то займаюсь станочками для інструменталки і дрібницями до них. Хто все ж вирішив освоїть ШО звертайтеся.
×