Перейти к содержанию

Володимир 74

Пользователи
 • Публикаций

  72
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент Володимир 74

 1. - 10гр. на корпусі порівнюючі з 10 рамочним так як витрати часу ( його невистачає найбільше ), амортизація інструмента та обладнання, електроенергія будуть однакові - маємо лише незначну економію деревини. Вага корпуса на 145 рамку товщина 22-25мм близько 3кг, на піддон 100 х 120 можна розмістити 200-230шт.
 2. Виготовляємо на замовлення заготовки для корпусів (зроблені з використанням з'єднання в шип, скопійованого з промислових американських та канадських пасік) на рамку 230мм та 145мм. Корпуса безфальцеві товщиною 22мм (від 19мм до 25мм ). Використання шипа значно підвищує міцність корпуса,його довговічність, а також зменшує вагу. Висока якість виготовлення шипованих корпусів як правило не потребує після збивання додаткового притирання. Ціна корпуса на 230 рамку - 130гр., магазина на 145 рамку - 100гр. Контактний тел. 097 766 08 52.
 3. корпус на 145рамку (в розібраному вигляді) 22мм - 115гр. 25мм - 120гр.
 4. Толщина стенки деревянного улья

  Весною тонка стінка краще прогрівається, а двохстінні чи полістирольні не дають можливості використовувати додаткове тепло, тому розвиток практично однаковий ( з власного досвіду ). Правильно було б фарбувати тонкостінні вулики в білий колір ( щоб не перегрівалися в літку ), а на весну темні чохли .
 5. Стандартний вулик повинен задовільняти як пасічника так і виробника вуликів та найголовніше відповідати біологічним потребам бджолосім'ї. 1. Біологічні потреби бджолосім'ї : бджолині відстані у вулику ( "Словарь - справочник по пчеловодству" под редакцией А.И. Черкасовой 1991год, сторінка 281 ) відстань між средостіннями двох сусідніх стільників 37,5мм, між боковою планкою рамки та стінкою вулика 7,5мм, надрамочний простір 10мм, підрамковий 20мм до дна. Відштовхуючись від стандартної рамки 435 х 300, 435 х 230 внутрішні розміри корпуса повинні бути 375 х 450 - саме такий стандарт був прийнятий ще в Радянському союзі, в США також використовують відстань 375 мм, як стандартну для 10 рамкового корпуса. 2.Щоб пасічнику було зручно працювати з такими корпусами ширина роздільника гофмана повинна бути 35-36мм ( тобто також повинна бути стандартною, а не сунути в вулик, що в кого є ). 3. Товщина корпуса 22мм. Є зручною для виробника вуликів + товщина четверті під рамки буде більша на 2мм порівнюючи з товщиною дошки в 20мм. Використовуючи для виробництва вуликів дошку товщиною 30мм не завжди вдається отримати чистий розмір в 25мм, особливо якщо потрібно склеювати щити. Основна причина низька культура деревообробки, часто власники пилорам з метою економії пиляють сиру дошку в розмір 30мм, після сушки виходить 27-28мм, також самі наймані працівники пиляють аби як - для них якість не важлива головне кількість напиляних кубів. Та і якість сушки деревини залишає бажати кращого. Стосовно запровадження єдиного стандарту - це має відбуватись поступово і головною умовою повинно бути наявність якісних вуликів стандартних розмірів за розумну ціну, щоб пасічнику було вигідніше купити ніж робити самому.
 6. Кочові або "каліфорнійські" кришки для вуликів

  на зиму коли спостерігається найбільше підтікання води - заносити в зимівник
 7. Кочові або "каліфорнійські" кришки для вуликів

  Подивившись відео - стільки роботи щоб зробити одну кришу починаєш розуміти чому промислові пасічники США використовують саме каліфорнійську кришу не дивлячись на її недоліки у вигляді підтікання води у вулик. Підтримую Андрія Сумчанина, мені особисто подобається варіант №3 планую використовувати такий тип криші для 6-ти рамочних вуликів, на зиму коли спостерігається найбільше підтікання води - заносити в зимівник.
 8. Так, звичайно входить в комплект, незалежно чи дно під сітку чи з суцільним дерев'яним щитком.
 9. Володимир мої щирі співчуття. В самого двічі руки попадали в станок. Потрібно весь час пам'ятати про небезпеку. В початківців, що тільки починають працювати з станками з одного боку є страх, а з іншого немає навиків. З часом з'являються навики, а почуття небезпеки притуплюється за що і розплачуємся.
 10. Парафин

  Кришам 12років(на першому фото зліва на червоному корпусі та на останньому фото справа) - вони без обв'язки просто кусок фанери і з часом їх починає підкручувати тому зараз повністю перейшов на обв'язка + осб вкрита оцинковкою.
 11. Парафин

  Так.
 12. Парафин

  Залежить від якості самої фанери яким клеєм вона склеєна, тому треба пробувати самостійно саме ту фанеру яка є внаявності. З власного досвіду пробував фанеру товщиною 20мм на кришки все було добре та на годівниці 4мм також без проблем, а з вологостійкою не вийшло - розслоїлася.
 13. Парафин

  Є певний досвід, що саме цікавить.
 14. Парафин

  Проварюю корпуса в парафіні по Канадській технології - температура 130-140, перший раз опускаю на 1,5 - 2 хв, після охолодження другий раз 8-10 секунд. Бак нержавійка 4мм замурований в пічку гріється дровами. Перевага даної технології - корпуса не крутить, можна досить швидко проварити велику кількість. До недоліків великий бак потребує багато парафіну.
 15. Ціни на продукцію: матеріал сосна камерної сушки корпус Рута (в розібраному вигляді) товщина 22мм - 150гр. 25мм - 155гр. корпус на 145рамку (в розібраному вигляді) 22мм - 115гр. 25мм - 120гр. корпус Дадан (в розібраному вигляді) 22мм - 240гр. 25мм - 250гр. дно під сітку 100гр., з суцільним дерев'яним щитком 150гр. криша обв'язка 60 - 80гр. + осб 40гр. з дерев'яним щитком 160 - 180гр. підкришник 70мм - 60гр. P.S. Корпуса Дадан планую почати виготовляти з нового року, найближчим часом зроблю декілька та викладу фото.
 16. 5 комплектів - дно під сітку, обв'язка для дашка та 5 корпусів на 145рамку, загальна маса 96кг перед відправкою в Одеську обл.
 17. Рутовський корпус з сосни камерної сушки 22мм товщина - 150гр.
 18. Цена на лес

  Використовую як фарбовані так і проварені, різниця суттєва, я віддаю перевагу провареним (строк служби мінімум в два рази довший).
 19. Цена на лес

  В корпусних менше розміри гуляють при набряканні - висиханні та й строк служби вулика довший.
 20. Цена на лес

  Осика проварена в парафіні нічим не поступається сосні, а корпус легший майже на кілограм. Використовую як клеєну так і суцільну дошку - після парафіну різниці не бачу.
 21. Рейсмус

  Підтримую стосовно підготовки рамок в міжсезоння. Для рамок рейсмус використовую лише при підготовці дошки в розмір, далі розпил якісною пилою CMT - якість не набагато гірша від фуганка.
 22. Многокорпусный стандартный бесфальцевый улей

  Всі промислові пасіки США та Канади використовують безфальцеві корпуса. Переваги безфальцевого корпуса : корпуса можна виготовляти з тоншої дошки, а це менша вага, менша ціна, кріпший корпус нема фальців нема чому відламуватись, менше давиться бджіл, ну й корпус дещо простіший у виготовленні.
×