Перейти к содержанию

Володимир 74

Пользователи
 • Публикаций

  83
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

349

6 Подписчиков

Profile Information

 • Место расположения
  Черкаська обл

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Драбівський р-н
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  101-150
 • Ульи
  рут з магазинами на145 рамку
 • Порода пчел
  місцева, пробую карніку та бакфаст

Посетители профиля

891 просмотр профиля
 1. Техніка безпеки в майстерні

  Елементарні правила безпеки яких бажано дотримуватись при роботі в майстерні: 1. Здоровий глузд та тверезий розум - сюди крім алкоголю слід віднести всі фактори які впливають на швидкість реакції та моторику рухів людини, це можуть бути ліки, втома, а також холодна майстерня і тд.. 2. Робочий одяг. Повинен бути зручним і безпечним щоб уникнути потрапляння в станки. Як приклад можу навести пригоду яка трапилась з моїм товаришем столяром з багаторічним досвідом - звисаючий рукав світера попав у фуганок і за долю секунди весь світер був намотаний на вал - товаришу повезло відбувся легким переляком, але могло бути й інакше. Інша пригода односельця закінчилась більш трагічно - фугували брус він працював в рукавицях + на руці була обручка, результат залишився повністю без чотирьох пальців. 3. Використання різноманітних штовхачів, як для фуганка так і циркулярки значно зменшує ризики потрапляння в станок особливо при роботі з тонкими та вузькими заготовками. 4. Організація робочого місця - потрібно щоб було максимально зручно + елементарний порядок. 5. По можливості уникати багатоопераційних станків - особливо небезпечне поєднання фуганка та циркулярки. 6. Майстерня не гоночний трек із збільшенням швидкості ймовірність помилки зростає та і якість як правило страждає. Список безумовно можна продовжити.
 2. Техніка безпеки в майстерні

  Бажано щоб тема "Техніка безпеки в майстерні" була закріплена адміністраторами форума в списку тем розділу "Майстерня бджоляра" і ознайомлення починалося саме з неї. Шановних колег пасічників - столярів прошу ділитися своїми напрацюваннями, а пану Борода-1 велике дякую за відкриття даної теми.
 3. Дашок "економ" - це найдешевший варіант і найбільш практичний для пасічників які використовують дашок в нахлобучку. Зазвичай з метою економії коштів пасічники замовляють лише обв'язку, а осб купують та пиляють самостійно - при цьому економлять: 1. на транспортних послугах перевізників ( нова пошта, делівері ), 2. також деякі пасічники можуть купити осб дешевше в будівельних супермаркетах Епіцентр, Нова лінія і тд., 3. на роботі столяра - так як нескладно розпиляти осб самостійно. Ціна дашка "економ" складається з ціни обв'язки (80-100гр. в залежності від товщини дошки 22- 28мм) + ціни осб (яка може змінюватись в залежності від ціни в місцевому будівельному магазині, так як відстань до найближчого супермаркета в мене складає 100км.). Обв'язка товщиною: 22мм - 80гр. товщина четверті, що перекриває корпус 11мм., 25мм -90гр. товщина четверті, що перекриває корпус 14мм (на мою думку оптимальна), 28мм -100гр. товщина четверті, що перекриває корпус 17мм. P.S. надіюсь, що пояснення будуть корисні не тільки для початківців.
 4. 2000 за три станки фуганок, рейсмус та циркулярка ціна адекватна, за майже 2,5 тони заліза. Та й відразу трьох найманих працівників можна поставити до роботи.
 5. Гострі ножі + мінімальна подача для даного рейсмуса 8м/хв і ніяких хвиль не має - поверхня як полірована.
 6. Ця бомба в мене дає точність 0,2мм
 7. Підтримую. І не потрібен ніякий Хольцман ..
 8. З людьми складніше.
 9. Працюю на бу промислових станках в тому числі й фуганок сф -4, рейсмус "Красный металист" ср 3 - 6. Весь ріжучий інструмент (ножі, пили) імпортний - далеко не дешеве задоволення. Ножів дійсно потрібно три комплекти і заточити їх якісно на вітчизняному обладнанні не вдається, для того щоб самому не возить на заточку існують перевізники нова пошта і тд. Наймані працівники - не все так просто, потрібні кваліфіковані, а де їх найти, та й зарплату їм потрібно платити відповідну. Можливо простіше ( правильніше ) зконцетруватись на виробництві меду, пакетів, маток і тд. ?
 10. Замовлення 150 корпусів рут + 55 дадан товщина стінки 25мм, спаковане на два піддони загальна вага 1242кг, їде в м. Херсон.
 11. Ціни на продукцію актуальні з 1 березня 2018р.: матеріал сосна камерної сушки корпус Рута (в розібраному вигляді) товщина 22мм - 180гр. 25мм - 200гр. корпус на 145рамку (в розібраному вигляді) 22мм - 135гр. 25мм - 150гр. корпус Дадан (в розібраному вигляді) 22мм - 290гр. 25мм - 320гр. дно під сітку 120гр., з суцільним дерев'яним щитком 180гр. криша обв'язка 80 - 100гр. + осб 40гр. з дерев'яним щитком 180 - 200гр. підкришник 70мм - 80гр.
 12. - 10гр. на корпусі порівнюючі з 10 рамочним так як витрати часу ( його невистачає найбільше ), амортизація інструмента та обладнання, електроенергія будуть однакові - маємо лише незначну економію деревини. Вага корпуса на 145 рамку товщина 22-25мм близько 3кг, на піддон 100 х 120 можна розмістити 200-230шт.
 13. корпус на 145рамку (в розібраному вигляді) 22мм - 115гр. 25мм - 120гр.
 14. Толщина стенки деревянного улья

  Весною тонка стінка краще прогрівається, а двохстінні чи полістирольні не дають можливості використовувати додаткове тепло, тому розвиток практично однаковий ( з власного досвіду ). Правильно було б фарбувати тонкостінні вулики в білий колір ( щоб не перегрівалися в літку ), а на весну темні чохли .
×