• Объявления

  • Sanich

   Відеозвіт про зустріч "На Точку - 2017" в Бухті Вікінгів   12.09.2017

   Підготовлений Іваном Фабро та доступний за посиланням в темі зустрічі:  http://tochok.info/topic/11754-зустріч-форумчан-форум-на-точку-в-місті-львів-на-базі-активного-відпочинку-бухта-вікінгів-0909-1009-2017року/?page=10#comment-460347  

Ivan Ivanovich

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  557
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

209

О Ivan Ivanovich

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Ваш пол
  Not Telling
 • Место расположения
  Черкаси

Previous Fields

 • Пасека в
  Черкаський район
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  71-100
 • Ульи
  українські лежаки, корпусні на рамку 230мм
 • Порода пчел
  українські степові

Посетители профиля

633 просмотра профиля
 1. Есть там у них ссылка на прайс. На медогонки выложу, так как скачал ПРАЙС УКРАЇНА грн. на 17.07.2017 Медогонки (1).doc
 2. В цьому році перший раз мені довелося купувати цукор під час годівлі(раніше був запас). То на початку вересня ціна на цукор в Черкасах на опті була 760грн і в одні руки давали не більше 10мішків. Але саме цікаве, що той цукор був 2011 року. Але нічого бджоли вже запечатали.
 3. Мені жалілися, що не можуть завантажити свої лінії і дуже важко конкурувати з бартніком. Запилення їх не цікавить.
 4. В цьому році стояв на запиленні соняшника. Пасіка була розбита на 2 точки. Частина стояла на Ніагарі, інші бджолосімї на Беллі. Так от мед по вологості однаковий, викачаний практично одночасно з обох точків(качав дома після перевезення), але... мед з "ніагари" вже 3 тижні прозорий, а от з "белли" вже помутнів "конкрєтно". З чим це повязано не знаю і порівняння таке в мене перший раз, бо раніше всі бджоли були на одному соняшнику. Вологість всього меду 17%. От така петрушка.
 5. В минулому році така картина була в мене, але... в сімях найменш закліщених. Про те, що робилося в сильно закліщених сімях навіть згадувать не хочеться. А все по тій причині, що в 2015 році обробляв варотомом, а контроль не провів. До цього 3 роки обробляв варостопом і хотів змінити діючу речовину, але роблю висновок, що на моїй пасіці кліщ вже резистентний до флувалінату(до варостопу(флуметрин)обробляв препаратами на основі флувалінату більше 10 років). P.S. Сімї в минулому році були дійсно дуже ослаблені, але жодна не злетіла. А перезимувати мені допоміг підземний зимівник - постійна стабільна плюсова температура(+1 - +4).
 6. Володимир дякую за оперативну поставку. Сьогодні зранку отримав замовлення і вже поставив у 40 сімей, завтра надіюся поставити у інші. Я ставлю ближче до середини. А от з тим, що отвір трохи занизько пробитий, повністю згідний. Пробував робить карлючку із скрепки, як малювали вище, то мені не сподобалося. Я роблю по іншому - ножницями відрізаю 5 мм полоски і тоді вона не заважає ні потолочинам, ні плівці і кришці(у моєму випадку).
 7. Висновок із цього матеріалу, що основна маса меду в Україні це "фальсифікат", бо соняшниковий мед, дуже рідко продається дорожче ніж 100грн/л.
 8. Через такі розмови декому життя немає. Пояснюю. В нас в селі працює фірма по вирощуванню посівного матеріалу(кукурудза, соняшник, соя). Так от, для запилення соняшника їм потрібно близько тисячі бджолосімей. Щоб менше залежати від простих пасічників, вони вирішили в себе створити пасіку. Пасіка потрібна для запилення, але один "розумний" пасічник сказав керівництву, що кожна бджолосімя повинна дати ще й мінімум по 50кг меду. Одне тільки не розказав з чого його в наших умовах можна взять - липа і акація в нас лотерея, а соняшник дає дуже мало, та ще й ставлять по 2 сімї на гектар.
 9. Абсолютно не згідний. В 2009 році лише за рахунок того що летіли по вечорах на гречку принесли гречаного меду. Ні зранку ні вдень бджоли на гречці не було, а починали летіти в 18:00.
 10. Люди, а вообще как в этом году с клещами? На большое удивление(тьфу-тьфу) в этом году меня не укусил еще ни один клещ, хотя в прошлые годы было минимум 5-10 за сезон. А вот на счет статистики, это действительно кому как повезет. Дедов кусали 40 лет подряд, они их просто вытягивали и все(даже и не знаю как крутили - по часовой стрелке или против часовой). А может они просто не знали, что можно заболеть, а ведь как известно все болезни от нервов.
 11. Не знаю чого у вас не вистачає, а от в наших краях не вистачає вологи - один дощ був весною і невеликий у червні.
 12. Так я про ліс і говорю. А на рахунок суцвіть, то якщо їх зараз немає, то вже і не буде.
 13. Черкаський район, липа широколиста вже доцвітає, а серцелиста рання("червивка") вже зацвіла. На підході пізня липа. Але дивлячись на прогноз погоди по нашому регіоні взяток якщо й буде, то всього 4-5 днів.
 14. У вас есть хоть 5 дней, а у нас взяток с лоха и аморфы, начинается сразу после акации. Поэтому мед всегда желтоватый, но прозрачный и не кристализуется.
 15. От мені цікаво, чому в Дніпропетровській області, яка південніше Черкаської, акація ще цвіте, а в нас вже лише по переярках залишилась. Офіційно сьогодні можна вважать останній день взятку з акації. Але бджоли почали переключаться на лох і аморфу.