Jump to content

Ivan Ivanovich

Активные Пoльзователи
 • Content count

  650
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

395

1 Follower

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Черкаси

General Information

 • Пасека в
  Черкаський район
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  101-150
 • Ульи
  українські лежаки, корпусні на рамку 230мм
 • Порода пчел
  українські степові

Recent Profile Visitors

1,185 profile views
 1. Дивлячись скільки бджолосімей буде на 1га. В нас при запиленні соняшника(батько-мати) ставлять по 2,5 сімї на гектар і платять по 500грн за сімю і бажаючих досить багато.
 2. Что цветёт сейчас

  Так я й писав, що в затишку проти сонця. А в пана добровола мабуть абрикоси зацвіли там де пролягає теплотраса, або каналізація. В таких місцях у нас всю зиму трава зелена.
 3. Что цветёт сейчас

  Дуже дивно, Київ на 200км північніше Черкас і вже цвітуть абрикоси. А в Черкасах лише в одному місці бачив як частково зацвіли(проти сонця в затишку). В селі навіть не думають зацвітать.
 4. Игорь Вадимович, сколько будет стоить универсальный блок плюс такой двигатель(без шкивов, креплений и т.д.)
 5. Парафин

  На замітку тим хто варить вулики в парафіні - перевіряйте термометри. Мною був придбаний термометр на ринку(0-1500С) і за допомогою нього контролював температуру(120-1300С). З часом на "блошиному ринку" придбав радянський лабораторний термометр і порівняв із тим який використовував раніше. Виявляється мій старий термометр брехав на +100С. Отже температура могла бути більше 1400С, що не є припустимим.
 6. Что цветёт сейчас

  В нас теж ряст ще цвіте, але бджоли вже переключаються на клен.
 7. Весна-Літо 2019

  Переводить краще зараз по теплій погоді, поки у вуликах мало бджіл, розплоду. Струшуємо бджіл з рамки у новий вулик, відрізаємо плечики української рамки, перевертаємо на бік і прибиваємо нову планку(470*25*10), ставимо у новий вулик. І так всі рамки. таким чином перевів не один десяток сімей.
 8. Кормушки

  Яка ціна буде? Якщо ціна нормальна то теж взяв би до 100штук.
 9. Для таких цілей згодится будь яка вощина. Можу не дорого продать дві пачки вощини(хочу перейти на вощину власного виробництва), якщо цікавить можу відправити.
 10. Холодная зимовка

  Таких експериментів спеціально над бджолами не проводив, але був один випадок коли перед зимівлею виявив сімю трутівку. ЇЇ не трогав, бо думав, шо вона все одно загине. Так ця сімя і пішла в зиму без утеплення, але з повним комплектом рамок(український лежак). Здивуванню не було меж, коли ця сімя весною дружно облетілася. Сила сімї восени була 4-5 вуличок.
 11. Изготовление ульев

  Теж стараюся купляти лише зимовий ліс, але тут ще відіграє велику роль сушка.
 12. Изготовление ульев

  Ще з радянських часів було дуже просте правило ширина дощечки не повинна перевищувати 4 її товщини. Тому якщо товщина дошки 35мм ширина для склейки може бути 140мм. Хоча в мене всі корпуси зроблені з цільної дошки(рутовські) і якщо у вулику по стінках не тече вода, а на дні не намерзає купа льоду то нічого не крутить. P.S. У мене є українські лежаки яким вже більше 60 років, дно і стінка зроблені із суцільної дошки(більше 50см) і нічого все нормально.
 13. Парафин

  Я не говорив, що повторно шашель заселитися не може, просто констатував факт, що за 6 років фактів пошкодження проварених корпусів не спостерігав.
 14. Парафин

  6 років використовую вулики проварені в парафіні. В жодному виробі слідів шашеля я на даний момент не помічав(близько 400 корпусів). Якраз від шашеля я й надумав проварювати корпуси в парафіні, бо мав у наявності 10 кубів дошки значно враженої цим шкідником. Завтра можу зробити фото корпусів до проварювання пошкоджених шашелем.
×