Перейти к содержанию

Arius

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 730
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент Arius

 1. Весна/Літо 2018

  А вони вже вас знають. "Ось в цих дверях живе один тип, який нас кошмарить щодня..." А сусідка хоч молода? шо ж то у Вас за село таке? село без діскотєки але як казала моя покійна бабця: де воняє навозом, там пахне свіжиною... А ще скоро Василика почне качати мед і відразу стане веселіше всім, і сусідці, і собачці
 2. Весна/Літо 2018

  Ну і не дивно. Ви туди кожний день заглядаєте. Постійні огляди з розбиранням гнізда не потрібні. Це не добре для бджіл. І спробуйте переставити вулик спиною до дверей, до двору, де знаходяться люди і тому подібне, щоб їм ніхто перед вуликом не миготів. У мене в невеликому дворі стоять 20 шт. біля будинку, відгороджені сіткою, мордами в середину свого периметра, фактично в двох метрах від них постійно ходять люди, бігає собака, коти. І вони, чистокровні дикунки, цілий день літають по своїм маршрутам, ні на кого не звертають уваги. До дверей від останнього вулика тут 4 м. Звісно, якщо почати копатись перед вуликами, в їхньому периметрі, то проженуть відразу. і якщо копатись кожний день у вуликах... Але я спокійно і без різких рухів заходжу туди без маски і підливаю воду. По деревах, у нас нічого не підмерзло. Не було зимової активізації, а максимальний мороз -23, одна ніч, і пару ночей до -20 може й доходило. Вдома зацвіла вишня, в полі ще ні.
 3. Часто буває, що на означення якогось поняття у нас потрібно три слова, які в англійській позначаються одним. Англійська мова любить скорочення і абревіатури. Але в даному випадку все навпаки. Розшифруйте абревіатуру DLQ.
 4. Весна/Літо 2018

  Цієї весни для абрикос хороша погода, тепло, без нічних заморозків. У нас вже перецвітає, сподіваюсь на гарний врожай. чому можуть засохнути?
 5. Весна/Літо 2018

  А яка ячейка, трутова чи робоча? Цікаво, що вони в цю пору тягнуть, особливо якщо я без вощини.
 6. це з Хорватії допис на одному з європейських форумів. Чоловік не хоче продавати мед оптом по 2,5 євро/кг. Не може продати також зайві сім'ї, тому що висока конкуренція, ціни на бджіл знизили на 30-40%, а для нього це мало. Поважає себе і свою працю, краще подарувати чи пожертвувати тим, хто потребує.
 7. Goran Drone Join Date: Oct 2012 Location: Croatia Posts: 1,325 Hive Type: Langstroth Number Of Hives: 55 Still no one called for colonies to buy.. So, have to buy additional hardware cause I didn't plan to have so many colonies in this season ( the money isn't the problem, cause there is no..).. The barrels I won't buy to don't jinx it. So far seems will enjoy in awesome fruit scented spring honey - which I won't sell at large, believe it or not they " pay it" 2,5 euros per kg. I am too small to think about export outside of Croatia where is extra class honey appreciated.. .............. Colonies still can't sell, competition is a waay too strong, they decrease the price for 30-40% according to me. I can't go so low - if I don't respect myself, no one will.. I said if I sell I will sell, if I donate I will donate and I have plenty of acquaintances to who I can donate.. I gave one colony today, hopefully new owner will have luck with black locust, 8 frames of brood+2 frames of food..
 8. Минулого сезону вже наприкінці прилетів ройок рамок на 4. в пастку я ставивив рамки 145, дві суші та порожні, а знизу вони добудовували за потребою. Цей рій не зміг чи не встиг добудувати рамки повністю і вийшло ніби так: рисунок1.bmp Думав, чи замінити це нормальними рамками в два яруса, чи залишити. І залишив - зимуйте, як знаєте на тому, що збудували. Підгодував трохи і все. І вони дуже спокійно і добре перезимували без додаткового меду в пакетах над головою, канді, підставляння рамок, паніки, розплоду, поносу. Корму вистачило цілком. Клуб рухався знизу по діагоналі. Зараз інтенсивно розвиваються і схоже, що наздоженуть нормальні сім'ї, якщо судити по інтенсивності льоту і приносу пилку. Розширяти буду рамками 300. Самобуд поки що залишу, нехай будують далі.
 9. Вже не вперше зустрічаю цю фразу "безплатний товар". Подумавши трохи прийшов до висновку, що багато товарів насправді безкоштовні. Корова жує безкоштовну траву (дощ і сонце безкоштовні) і безкоштовно дає молоко. Кури несуть дармові яйця (їдять дармове зерно). Все що на полях - росте задаром. Нафта взагалі на дурняк тече, і бензин повинний коштувати копійки лише за переробку. Газ - аналогічно. Але чомусь за всі ці товари треба платити, і лише повітря, сонце і дощ поки що реально безкоштовні. Тому треба логічно визначитись, або ми платимо за повітря, сонце і дощ, або все повинно бути безкоштовним. І ще третій варіант: припиняємо займатися демагогією з "бесплатным товаром".
 10. Філософія життя

  а что, настоящий друг не может быть четвероногим?
 11. Программы для Иннета

  Налаштувався на свята переставити вінду. Думаю, час є, займусь. Спробував наостанок ще раз відкрити той сайт...і, о, диво, все працює! Віруса немає, "димабилан" зник, возможно, "умер" . Все відміняється! Що це було, для мене загадка?
 12. Взрывоопасно: мёд :)

  В різний час лідерство переходить від одних цивілізацій до інших. На даний час європейська культура вважається найрозвинутішою і найпередовішою, всі інші - відсталі. На цьому відкрито не акцентується, але це факт. маю на увазі того, який цих самих шевців травив в газових камерах. Деякі лідери ісламського світу, які не дружать з євреями і з США, кажуть, що це брехня. Нмд, все значно складніше і заплутаніше, ніж написав Володимир Джос.
 13. Предстаник ГО виступає чи то в ролі модератора, чи то посередника і отримує певні не властиві представникам ГО повноваження. На мою думку, держава робить вигляд, що всі ці ініціативи йдуть від громадськості, з низів. І тут вони явно перемудрили. Можливо це не так і погано - впорядкувати діяльність, якби існувала довіра до влади. А при таких розкладах, коли якийсь представник ГО почнє "рулити", цієї довіри буде ще менше. У нас є закон, але чомусь намагаються лобіювати одну явно корупційну організацію, за допомогою якої контролювати всю галузь. а всім людям, які не увійдуть в організацію, створять купу проблем. Все це робиться під маркою європеїзації, хоча насправді дана організація не має нічого спільного з європейськими місцевими асоціаціями. Я впевнений, що через певний час бджолярі самі еволюційно об'єдналися б у неформальні асоціації, як у Європі. Тільки не треба заважати людям своїми покращеннями. Будь-ласка, контролюйте пестициди, антибіотики, ветеринарію - це національна безпека і здоров'я нації. Все інше - від лукавого.
 14. Взрывоопасно: мёд :)

  Не варто списувати стареньку Європу, яка має в послужному списку хрестові походи та художника-невдаху Адіка
 15. "другое значение" - то загальний індоєвропейський корінь, який є навіть в англійській мові. Саме слово "матка" чи то в болгарській, чи в польській означає "мама", "мати", (а як воно затесалось в медицину?). Ось цікава різниця: у нас це сім'я на чолі з "мамою", у них - колонія (місто-держава) на чолі з правителем. Можливо це пов'язано з якимись історичними особливостями світосприйняття чи ментальності. Можливо це йде від римлян.
 16. і не тільки мілітарі, але й янголи бувають "фаллен" А ваша американка "шарить" у бджолах? Як вона пояснить, що монархічний титул стосується не тільки коронованих осіб, але й запліднених бджолиних самиць, га? (PS. Не зважайте, fallen bees я придумав для прикола )
 17. Важке питання... Я думаю, через те, що у них немає зими. ну, ми можемо вигадувати, що завгодно, наприклад, fallen bees. Треба питати когось у більш високих широтах. А допоки я не переставлю "вікна", на англійській форум не можу зайти - якась СБУ, чи СПУ чи ФСБ наслала на мене вірус, щоб не патякав там зайве
 18. Весна/Літо 2018

  І у мене шумлять, шелестять крилами і видно, що зовсім не працюють. На центральних рамках, де має бути розплід - рідкий мед. Мабуть перетягують його з місця на місце, це і вся робота. Пилку зараз дуже мало. Щоб побачити засів, спробуйте лупу.
 19. Весна/Літо 2018

  З трутовкою ніби розібрався. Підставив рамку з розплодом, з бджолами і з маткою під ковпачком. Рамку з трутом видалив. Стару знайшов, вона там на трутах і сиділа. Більше ніякого розплоду чи посіву в тій сім'ї немає, а враховуючи їхню силу це не нормально. Далі буду спостерігати. І ось додивляюсь, дочищаю останні кілька вуликів, і під занавіс - дві безматочні сім'ї... Вже думав, ця чаша обминула мене, а ні! І порядні такі сім'ї, бджоли висять гронами, нудьгують, крильцями тріпочуть, ні розплоду, ні посіву. І вже об'єднувати реально немає з ким, вижили такі, що можуть самі розвиватись. І втрачати дві одиниці дуже не хочеться. Цю тему читають багато людей, якщо в когось є зайві королеви - пишіть, викуплю.
 20. 1) розділювач рамок, "гофман" 2) падь 3) буквально осінній мед, можливо мед на зиму () Ногаец, а як англійською "підмор"? У вас на Ямайці взагалі буває підмор?
 21. Весна/Літо 2018

  На жаль при ревізії виявив, що одна з кращих сімей з маткою-трутовкою. Бджоли спокійні, сидять на 8 рамках. Горбатий розплід на одній рамці небагато. Якщо до них приєднати малу сім'ю з нормальною маткою, як це правильно зробити в цей час? Чи можливі конфлікти? Чи треба шукати трутовку? Якби вони були безматочні, то без питань, а тут вони ніби думають, що у них все нормально, матка ходить і сіє, а насправді там проблема.
 22. Весна/Літо 2018

  Вчора не було, а сьогодні повноцінно політали. Годину до полудня - східний і південний ряд,після обіду, пішов західний ряд, а ті перші повторили більш інтенсивно. Але все тривало недовго. Почався дощ. Погода вітряна, зараз +15.
 23. Программы для Иннета

  Час від часу виникають параноїдальні думки... Пробую різні варіанти. Opera з додатком VPN аналогічно . Навіть головну сторінку не завантажує, відразу перекидає на "билана". А вконтакте, однокласники без проблем. Просканував антивірусом Avast до запуску віндовс (корисна функція), знайшов ще пару хробачків. Чекаю нормальний обліт.
 24. Ось бачте, як медицина подбала про вас. Вони ж знають, що сміх додає здоров'я і продовжує життя, от і прописали вам лікування. Головне, щоб сміх не був істеричним і ось таким В тому то й річ, що Вербна неділя співпадає з семиденним святом Опрісноків (маца) саме в кінці березня-квітні на єврейське свято Песах. А у народі все назвали одним словом - кучки, хоча це різні речі. Кучки - це врожай і намет (шатро), Опрісноки - це їжа без закваски. У нас в народі як не знають, то добрешуть. Ще один приклад - наше свято Маковія (Медово-маковий Спас). Згадуються юдейські мученики Маккавеї, їм'я яких походить від слова "маккабі" - молоток, а не мак... Вам на сьомому десятку може й до лампочки, це нормально для такого віку. На восьмому десятку, кажуть, взагалі життя безтурботне, як в дитинстві.
 25. Це ще було коротко, пане ДобровоЛ. І це, до речі, був вияв Безмежної Вдячності, до якої приєднались інші форумчани. А щодо того, щО я тут цікавого започав, то я простий смертний, нічого не започатковую, лише читаю і пишу іноді щось "патетичне". А раніше у вас з гумором краще було. Мабуть погода впливає.
×