Jump to content

Arius

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,912
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,999

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Honey Extractor type
  нерж. 3-рамкова хордіальна

General Information

 • Пасека в
  Greenland
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  2-5
 • Ульи
  лежак (один), рогалики
 • Порода пчел
  няша

Recent Profile Visitors

2,747 profile views
 1. Осінь-Зима 2019/20

  Нема нічого. Лише на одному вулику трохи. Там розплід гонять з осені і зараз є з долоню печатки. Мед жеруть відповідно. Відчуваю, без зимових подарунків не обійтись. У мене в усіх відкриті
 2. Осінь-Зима 2019/20

  У мене літали в понеділок і сьогодні дуже добре. Але недовго, яких півгодини, зробили свою справу хто хотів і все затихло. Вважаю таку погоду сприятливою для бджіл і для зимівлі. Вся Європа так зимує і нормально. У мене літали в понеділок і сьогодні дуже добре. Але недовго, яких півгодини, зробили свою справу хто хотів і все затихло. Вважаю таку погоду сприятливою для бджіл і для зимівлі. Вся Європа так зимує і нормально. У мене літали в понеділок і сьогодні дуже добре. Але недовго, яких півгодини, зробили свою справу хто хотів і все затихло. Вважаю таку погоду сприятливою для бджіл і для зимівлі. Вся Європа так зимує і нормально.
 3. Поэтическая

  Симоненко звісно сильний поет але мені не подобається. Взагалі совдеповські поети не подобаються. Навіть такі хто постраждав від режиму. Хіба що Стус і Костенко справжні, на мою думку. Інші просто тошнотні своїми росяними світанками, серпанками, обріями, колоссям - колгоспна романтика.
 4. Осінь-Зима 2019/20

  Весь мед на зиму затвердiв.
 5. Синоптики не знають нічого. Цей заголовок - звичайна чіплялка, щоб користувач клацнув. Вважаю, осінь буде тепла і плавно перйеде в теплу зиму. Так вже було кілька років тому, тоді теж було сухо літом і потім довго осінню. Вода впала сильно. Зараз теж впала, але менше. Прополісу у вуликах мало. Колективною думкою концентруємося на теплій зимі, і все піде як по маслу.
 6. Не думаю, що це холод впливає. Моя колекція ще на вулиці, деякі навіть у відкритому грунті. Вже пішли дощі, і я помічаю, що цитрусам це подобається. Хочу ще жовтень потримати на вулиці. В теплій кімнаті наскільки я розумію, треба доосвітлення. Зимував один лимончик в теплі, то пожовтів за зиму весь, ще й цвісти пробував. За літо відійшов, зараз зелений. Ще помітив, вода має значення. Поливаю дощовою або зі ставка, або з акваріума. Якось вода скінчилась, то почав поливати з крана, одне дерево почало скидати зелене листя. Припинив поливати крановою, листя не падає.
 7. Коли говорять про інвесторів, і тут в темі і в так званих новинах по дуроящику - просто смішно. Інвестор, я так розумію, це хто вкладає у якесь виробництво, проект. З чого б це раптом бабло потікло рікою в Україну? Є на те причини глобального характеру. Хто ці загадкові нерезиденти з купою валюти, які своїми "інвестиціями" призвели до такого "оздоровлення", "зміцнення", "укріплення" і що там ще кажуть про гривню? А це банальні західні інвест-банкіри, простіше кажучи спекулянти, які накупили державних боргів під шалені відсотки, яких більше ніхто в світі не дає. Ні, вони не побудували підприємства, не створили робочі місця, вони просто позичили папірці чи цифирки на моніторі (вони їх можуть намалювати чи точніше "згенерувати" скільки завгодно, наприклад позичити у себе під 3% чи навіть під 1%, а нам дати під 30%), які будуть видоювати з реальної напівживої економіки. Розплачуватись буде в тому числі український експорт. У нас експортно орієнтована економіка, вивозимо в основному сировину (кукурудза, соя, пшениця, метал). Таку підніжку в такий непростий час підставити можуть тільки вийняткові падлюки. Не хочу здаватись антисемітом, методи дідуся Адіка були надто радикальні, але ця влада найбільш неукраїнська з усіх неукраїнських влад за всю новітню історію. В результаті отримаємо виліт всього українського, що хоч якось було конкурентноздатне на світових ринках, з цих самих ринків. Це ще більше перетворить Україну на бананову республіку. Після імовірного вмирання сільського господарства (всі ці фірмочки і фермери середньої руки), ці ж таки "інвестори"-спекулянти можуть загребти землю. Тому що нинішній курс не виправданий ніяким ні зростанням, ні оздоровленням економіки. Немає на те ніяких ознак.
 8. Гм... Зараз мабуть нікого не здивувати новими модними іменами, насправді старими, але витягнутими на світло молодими маміками і папашами, яким набридли Саші й Серьожи і хочеться відмітити свою Унікальну у Всесвіті Дитину якимсь унікальним незатасканим іменем. Ось гуляють Матвії, Даніїли (саме Даніїл, а не Данило), Варфоломії, Вероніки, Анжеліки... Вигулюють тут одного Макара. Кажу мамці (досить скажений бабець, до речі): ім'я гарне, але можна і краще. Можна два в одному - два модних імені вмістити в одне, буде ще крутіше. Як? - заінтриговано питає. А отак, додаємо лише одну літеру "л" в кінці - буде Макарл - два супер імені - Макар і Карл в одному. Карл, наприклад, на честь Карла Маркса... Надулась. Мабуть не знає, хто такий Карл Маркс. Ну і біс з тобою, курка тупа. А це якось каже: - Макар вже вчить англійську. Я відобразив здивування. (Макарлу, між іншим два з чимось роки, недавно почав говорити). - І що ж він вивчив? - питаю. - Кольори! Макар, як англійською жовтий? - Єлоу. - Красний (що за "красний", хз, мамаші не завадило б ще своєю мовою кольори вивчити) - Ред. Аплодую, нахвалюю геніальність маленького Макарла. - А він знає, що це таке англійська взагалі, для чого? - Нууу... пока він ще не знає, але ми розкажемо. Нам головне зараз вчити слова. - Угу, - зі згодою киваю, а потім кажу: - Англійська зараз насправді вже не в моді, втрачає позиції. Китай виходить в лідери. Китайською мовою вже говорять 2 млрд людей, а буде ще більше. Англійською всього 500 млн. Ви подивіться, всі товари з Китаю, навіть айфони, смартфони. Все барахло звідти. США скоро збанкрутіють, юань стане світовою валютою. В США вже китайську мову вводять в курс у престижних приватних школах. Так що не витрачайте часу на цей примітивний діалект. Починайте з китайської . - Шо серйозно? - Я тільки вчора дивився фільм ВВС на цю тему. А ще польська теж рулить. Вся Європа вчить польську. Польша вже крутіша Німеччини. Німці їдуть в Польшу на роботу курей різати, яблука збирати. Ви подивіться, кругом по Європі безробіття, страйки, криза, мігранти. А Польша всіх приймає, там таке зростання, що нам років 150 повзти, дивіться в ютубі. Так шо китайську і польську вчіть і буде вам щастя. - А може й дійсно... (Історія вигадана. Всі збіги з реальними людьми випадкові. Не дай бог вони це якимсь неймовірним чином знайдуть і прочитають )
 9. у них хронічна криза з середини 50-х років. Майже при всіх президентах дика інфляція іноді більше 200%. Наслідок безмежного популізму, бажання отримати владу за будь- яку ціну, за будь-які обіцянки для виконання яких запускають друк грошей. Як наслідок - сильна доларизація економіки. Не думаю, що вони не вміють рахувати долари.
 10. Цитати за посиланням: законопроектом пропонується доповнити статтю 247 Кримінального кодексу України частинами другою та третьою, які посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору. за застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору без повідомлення фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом та органу місцевого самоврядування пропонується дозволити використовувати засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору виключно в нічний час з 21:00 години до 05:00 "Прийняття цього законопроекту дасть можливість застосовувати засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин від шкідників без нанесення шкоди галузі бджільництва, Тобто немедоносні рослини, які становлять більшість на полях (монокультури) можна і надалі кропити чим завгодно і коли завгодно. І коли бджоли йдуть на якийсь медонос через оброблюване поле пшениці чи сої, вони всі звичайно там і поляжуть або біля вуликів. У мене так і було. Хтось ще вірить, що ці законотворці дійсно зацікавлені в збереженні бджіл і природи загалом?
 11. Швейцарія планує повернутись до регуляції фінансової системи заради покращення суспільного добробуту. Неолібералізм грає на руку лише крупним інвесторам. Номінальна маса грошей значно перевищує всі товари та послуги, що виробляються в світі. Тобто це банальна спекуляція, повітряна куля, яка колись лусне. В 2008 був лише невеликий переляк. Гроші роблять самі гроші, не забезпечені товарами чи ресурсами. В світі повно грошей, які шукають шляхи примноження. Дешеві кредити дають змогу крупним інвесторам купляти підприємства, компанії, нерухомість, землю - все що завгодно щоб знову перепродати і заробити в кілька разів більше. Для простих смертних це означає просто життя в борг і пожиттєве відрорбляння цих боргів. Наприклад, середній американець до 35-40 років віддає гроші за навчання (за даними Голосу Америки). А ще у нього є іпотека, або оренда житла, і купа споживчих кредитів. В цій системі виграють лише на верхівці піраміди. Всі інші - барани чи вівці, яких стрижуть. Не можу не погодитись з Іваном Івановичем щодо ринку землі. Є багато негативних прикладів лібералізації ринку в Європі та Латинській Америці, про що я написав у відповідній темі. Просто гидко дивитись, як наші шавки-керманичі підтявкують спекулянтам-ліберастам з Європи та зі світових фінансових інституцій. Віддати найкращу у світі землю в лапи хижакам за папірці, яких у світі надруковано "овердохуя" (пардон за мою англійську), яких будь -який комерц-банк може генерувати стільки, скільки потрібно для будь-яких цілей... Нам наводять приклади успішних європейських країн з вільним ринком землі, але там кількість угод купівлі-продажу дорівнює нулю. Ніхто не купляє і не продає землю, хоча ринок відкритий. Лише оренда. Тому що немає дурних. Ближче до теми. Вважаю, краще зберігати гроші в золоті. Колись все повернеться до золотого стандарту. В будь-якиму разі золото ніколи не втратить вартості. Нерухомість теж хороша річ, але в містах вона вартує допоки зберігається спекуляційний тренд. Знову ж таки, насправді коштує не та пінопластова висотка, в якій людині неможливо нормально жити, і яка простоїть років 50 не більше - насправді вартує земля під нею. Прогнозую, буде справжній бум на ці квартири, коли почнуть продавати земельні паї. Народ навмисно поставлений раком і буде шукати вихід.
 12. Нікому нічого не треба розпихувати. І не треба було. Тільки державна власність, оренда і досконале законодавство. Але шкоду вже зроблено. Питання навіть не в тому хто і що, а в можливостях. Навіть якщо на тисячу чи деять тисяч сільських рабів знайдеться один хтось з іншою ментальністю, у нього просто не буде можливостей для самореалізації. Всі двері зачиняться, а гасла залишаться порожніми словами. Натрапив на фільм, знятий Дойче Велле, яка так само далека від пропаганди, як наші доморощені пропагандони далекі від правди. "Розграбування землі в Румунії". Перекласти все не можу. Коротко основні тези: 1. Румунія - відстала корумпована країна з відкритим ринком землі, хоча і член ЄС, але входить в десятку найбідніших країн Європи. 2. Після комуністів влада віддала землю, яку комуністи забрали у 50-х, колишнім власникам ( у нас колективізація почалась значно раніше і відбувалась жорстоко, з фізичним знищенням людей, тому наші селяни ментально є рабами). В країні налічувалось 5 млн дрібних фермерів, які оптимістично дивились у майбутнє до кризи 2007 р., коли багато з них збанкрутіли. Треба сказати, що такі кризи найбільше б'ють саме по нестабільних корумпованих країнах. Відкрили ринок землі, і багато цих фермерів, втративши надію, продали землю "інвесторам", а самі розбіглись по містах і на заробітки. 3. У фільмі показаних один дрібний фермер, який розводить овець і не знає, де їх притулити, оскільки кожний метр проданий. Також показаний інвестор (колишній інженер-програміст із Зах. Європи), який скупив все навколо. Він мав багато грошей і не знав на що їх витратити. Так само як і багато інших інвесторів із Західної Європи. Він скупив землю для свого готельно-ресторанного комплексу (це ще не найгірший варіант - нас очікують лише монокультури), а туристи не хочуть, щоб у них бекало і мекало під боком. 4. ЄС платить субсидії фермерам. Парадокс у тому, що завдяки якимсь законодавчим вивертам, гроші отримує власник землі, а не власник овець. Тобто той інвестор ще й гребе допомогу з ЄС, а хлопець-вівчар на голому ентузіазмі ледве зводить кінці з кінцями, і то завдяки допомозі батька-далекобійника. ЄС також платить допомогу молодим підприємцям, але насправді це настільки складна, бюрократична і дороговартісна процедура, що ніхто з фермерів реально її не добився. Тобто це фікція. Але той інвестор також змушений завести трохи овець, тому що земля призначена під пасовища, інакше не отримає субсидії. Овець обслуговує 4 чоловіка. У нас щось подібне. Згадайте-но, хто і скільки допомоги отримує з бюджету - всякі Косюки, Бахматюки, Кернели вигрібають мільярди допомоги, тому що "ефективні, успішні виробники". 5. У фільмі показаний інший дрібний фермер-органік, який втратив доступ до свого поля - все розорав інвестор, який скупив поля довкола. В одні руки продали цілі долини в Трансильванії. Все задіяно під монокультури, які руйнують біорізноманіття і довкілля. Разом з тим зменшується виробництво місцевих продуктів. Румунія вже не виробляє власної молочної продукції, все завозить якась крупна німецька компанія (нас це теж чекає). 6. Інвестор переконує, що він грамотно і продуктивно використовує землю, значно краще, ніж місцеві фермери. Він взагалі приніс порядок на землю. Йому піддакує чи то піп чи ксьондз "на прикормі" - звісно, у них своє бачення картини. Інвестор відремонтував якусь історичну будівлю для громади, яка може там святкувати фестивалі. Громада тим часом розбігається по містах і закордонах на рабські роботи. Вівчар не може продати шерсть по нормальній ціні - перекупи збили до 12 центів за кіло. Місцеві переробні фабрики давно закриті. Інвестор хоче ще землі, але ціна постійно росте і він не встигає. Таким чином, шановні, це називається дикий капіталізм, а науково - глобалізація, в якій немає місця вільним самодостатнім людям. Правлять лише великі гроші, а народ насправді безправний. На Заході це все завуальовано високими стандартами життя - "піплу" дали вдосталь хавати. До того ж у Франції, наприклад, ситуація зовсім інша, там підтримка місцевих фермерів справжня, а не фіктивна. В Східній Європі все відкрито і жорстко, особливо де процвітає корупція, де чиновники продажні, а закони нічого не варті. Членство в ЄС та відкритий ринок землі не принесли Румунії ні процвітання, ні добробуту. Можливо в цьому винні самі румуни, їхні уряди. Мені здається, що в самому ЄС є градація на першосортних і другосортних. Румуни - другосортні. Нам теж нічого доброго чекати не варто. Глобалісти з олігархами все проковтнуть під гучні проєвропейські гасла і оплески дурного народу. Врятувати нас міг би лише здоровий український націоналізм, якого я не бачу на обрії, на жаль, як і сформованого грамотного класу місцевих фермерів. Ми йдемо шляхом Румунії і навіть гірше. А з іншого боку маємо імперсько-шовіністично сусіда зі ще глибшим безправ'ям. Проплачені пропагандони не розкажуть вам такого, як показано тут.
 13. я так розумію, вже час. Дякую, що дозволили як би це пом'якше сказати... в даному разі сприйняття музики відбувається в особливому стані, не такому, як при прослуховуванні Шопена навіщо так скромно? Шедеврально! Лютий гарно пройшовся і по глянцю, і по радіо з телебаченням - по всій сміттєвій маскультурі, яка буквально засирає мізки людям. "Москворотая пиZда" - вперше чую таку образну метафору З ними інакше не можна. Слухав у навушниках про всяк випадок.
 14. Продавав минулого року мед, цьогорічний і минулорічний, я навіть не казав якого він року. Взяли аалізи, приїхали і забрали. Візуально і на смак однаковий. Навіщо зайвий раз нервувати заготівельника і змушувати його збивати ціну?
 15. А хто х нас знає, чого чекає МВФ? Ось ще не так давно пропаганда трубила, що МВФ вимагає підняття цін на газ для населення, розробили навіть план... до 12 грн, до 14 грн... І де тепер ці плани? І виявляється, МВФ нічого подібного не вимагав. А щодо розвинутих країн, в яких є ринок землі, і не розвинутих, в яких немає - теж всі бачили пропаганду: Венесуєла, Північна Корея і хто там ще і Україна. Ну це взагалі локшина на вуха. Немає такої кореляції "успішна країна" - "ринок землі". Це фактор другорядний якщо не третьорядний. Успіх країни створюють інші фактори. Ось вам приклад дуже схожої на Україну Аргентини з вільним ринком землі та розквітом корупції на всіх рівнях. Вони знаходяться в постійній економічній кризі. Я трохи відслідковую цю країну з цікавості. Там регулярно серйозно лихоманить раз на 5-8 років. З 2008 вони ніяк не оговтаються. Буквально на днях валюта знову впала, зміна уряду і т. д. І ринок землі працює, і з МВФ тісно "співпрацюють". Аргентина, Бразилія в попі. Венесуєла також, але без ринку землі. То де ця кореляція? Я вважаю, ї\х просто доять як міжнародні "донори" так і домашні небожителі. Не дай Бог зайдуть корпорації. В Європі їх не люблять, там підтримують малого фермера. Про запилення - смішно. Якщо за нього можна не платити, то не варто очікувати, що чесні європейці прийдуть і скажуть: "о, давайте ми вам за запилення заплатим". Був випадок в одному селі прийшли якісь німці і загітували людей віддати їм землі. Наобіцяли золоті гори, робочі місця. В результаті більше п'яти років фігачили кукурудзу без змін. Жодного робочого місця. Поки один місцевий не розкрутився (з нуля) на овочах, дав людям роботу і поступово забирає землю під овочівництво. Таких фермерів треба підтримувати, чого наша держава насправді не робить. Буде рости те, що росте і що можна продати, соя, пшениця, кукурудза. Молимось, щоб залишився соняшник. Про ріпак і породи бджіл, вважаю, що немає такої породи, яка використовує ранній взяток з ріпаку. Є зима, яка значно тепліша за українську, і весна, яка починається на місяць раніше. Продаж землі вважаю недоцільним. Земля не товар, земля не виробляється. Ми бачили, що сталось з промисловістю. Найжирніші шматки вкрали. У когось є акції обленерго, чи облгазів? А повинно було б бути (по справедливості). Так само і це вкрадуть. Саме по собі розпаювання було антиконституційним, зараз хочуть провести завершальний етап розкрадання.
×