Перейти к содержанию

Arius

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 830
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

3 190

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Медогонка
  нерж. 3-рамкова хордіальна

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Greenland
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  лежак (один), рогалики
 • Порода пчел
  няша

Посетители профиля

2 379 просмотров профиля
 1. Осінь2018\ Зима2019

  Не тільки у мене нормально, світовий досвід. Закліщені - це закліщені. Обробляв тимолом. Тимол не завжди гарантує 100% (а що гарантує?). Можливо ті сім'ї були більш закліщені раніше і бджола постраждала ще до закладки тимола в серпні. Можливо вони змогли викинути тимол з вулика. Щодо підмору - це природний процес, пожалійте вашу душу Моя філософія така: бджоли не одомашнені тварини, не приручені, вони живуть в природі за законами природи та природного відбору. Ми можемо дещо змінити, втрутитись, але не повністю відмінити закони природи. І бджіл ми ніколи не приручимо, навіть відселекціонованих в Німеччині. Люди не є такою ж частиною природи, як бджоли чи інші тварини. Людська популяція все далі відходить від еволюційного процесу та існує за іншими правилами. Переносити свої людські уявлення на закони природи - невдала ідея. я не вважаю, що втрат можна уникнути завжди, а все лише в досвіді, вмінні, майстерності. В наш час, при цій екології, ні в чому не можна бути впевненим.
 2. Осінь2018\ Зима2019

  Хороший обліт відбувся сьогодні. Майже всі політали, окрім повернутих на схід, які після полудня пішли в тінь і не встигли, але і там пару вуликів показали активність. Деякі сім'ї облітались дуже добре. Нічого не дивився, ніяких робіт не проводив, за ці пару годин багато не зробиш, і все ж не дуже ще й тепло. Корма перевіряв тижня два тому, деяким поклав рамки зверху. Втрати поки що в межах 10%, що вважаю нормальним результатом. Вимерли закліщені та неблагонадійні. Цікаво, що відводок, якому я давав мало шансів, спокійно собі перезимував на трьох рамках в окремому вулику. А сильний рій, який все літо стояв вдома і я за нього не хвилювався, обсипався з невідомих причин. Припускаю, наносили фруктів - їх тут було багато. Мед рідкий, кліща не було, бджоли багато і вся на дні. А що, Добровол Весну ще не відкрив?
 3. Оскільки у нас зараз на повну потужність запущено виробництво локшини для лохторату, подам деяку інформацію для порівняння. Це не стосується напряму до бджільництва, але все ж цікаво знати де ми знаходимось, враховуючи також, що українським рехворматорам зараз дуже свербить реформувати запустити брудні лапи в наше бджільництво. Transparency International вже визначено Індекс сприйняття корупції за 2018 рік. Україна на 120 місці з 176 країн з індексом 32 (чим ближче до 100, тим краще). Починаючи з 2014 р. завдяки неймовірним зусиллям євроінтеграторів, єврореформаторів, Томоса та новостворених антикорупційних інституцій Індекс покращився аж на 6 пунктів. Хоча ми так і не наздогнали Молдову (33), Ефіопію, Нігер та Берег Слонової Кістки. Поряд з нами Малаві, Малі та Габон. Позаду така ж компанія країн розвинутого неофеодалізму, а з більш економічно розвинутих - Казахстан і Росія (Росія - 138 місце, індекс 28). Білорусь - 70 місце, індекс 44. Аргентина на 85 місці з індексом 40 (також зростання на 6 пунктів з 2014 р.). Індекс напряму пов'язаний із зростанням ВВП та іноземними інвестиціями. Корупція визначається як зловживання державною владою для власної вигоди ( the misuse of public power for private benefit).
 4. Дуже дякую, Олександре. Дівна Любоєвич справді божественна. Колись слухав "Славословіє" (Doxology), цей альбом і зараз у мене є. І мені ця греко-балканська традиція навіть в чомусь більше подобається, аніж наша україно-руська, не кажучи вже про московську. У нас якось більше меланхолії, відчуття кінцевості всього земного і менше радості буття. В будь-якому разі протестанти на фоні цієї розкоші мають просто жалюгідний і смішний вигляд зі своєю рафінованою духовністю. Хоча щодо самого православ'я можу сказати: воно дурне до неможливості. Музична традиція - мабуть єдине, що можна взяти корисного від православ'я. Ну ще можливо архітектура і живопис, тобто іконопис, але не в плані створення з ікон окремого культу, як воно є. Все інше: обрядовість, таїнства, атрибути тощо - дикість, забобони, шлак і морок.
 5. Поэтическая

  Добрый вечер, господа. И вновь минута поэзии. Сегодня с нами Миколай Рей (1505-1569) - поэт эпохи Ренессанс, гуманист, эстет, "отец польской литературы". Вдохновение черпал в основном из глубин народного творчества. Внес значительный вклад в развитие польского языка и культуры. Да, детка, и это тоже Возрождение... Швец, который град из каменьев устроил Швец искал поймать ксендза Мачея с женою, Набрал каменьев в торбу, засел за стеною. Ксендз пришел, а бабенка: «Где были?» - пытает. «Яровое посеял», - Мачей отвечает. Та задрала подол-то: «Чтоб так разрослося?» А ксендз: «Чтоб эдак, как вот здесь, поднялося!» А швец берет каменья: «Таковое жито Лишь таковым и градом должно быть побито!» Мужик, который под дубом срал Ехал пан по дороге и маленько вбок взял, Там дуб стоял тенистый, а под ним холоп срал. Смешался тот, а барин рёк: «Не суетися! Без этого ж никто не может обойтися!» Мужик и отвечает: «Я, чай, обойдуся, Все, пане, тут оставлю и прочь повлекуся. Надо вам - так берите, мне оно не треба. Взамен же соглашуся на ковригу хлеба». Члены тела Сердце царем избрали Члены тела на царство Сердце посадили, Живот в Сенат, Десницу в министры срядили. Жопа метила в Думу. Министр не дал ходу. А она пригрозила: «Учиню-де шкоду!» Тут нужда им приперла. Жопа ни в какую: «Сами и управляйтесь, я чести взыскую». Дали ей место в Думе, а Министр отныне Утирать ее должен, хоть и старше в чине.
 6. Судьба украинского меда

  Про твердість або кристалізованість меду - маячня. Знову шукають причину і виправдання тупості українських бариг. В багатьох країнах основний мед з ріпаку (oil seed rape, canola). Він швидко кристалізується хоч в Африці, хоч в Європі чи Америці. І ціна його від цього не падає і їдять його залюбки. А ось це взагалі незрозуміло що: Индия будет готова продавать... А Украина не будет готова, а будет (почему-то) должна? 1,55 Є - це майже 50 грн. Давайте вже орієнтуватись на Папуа-Нову Гвінею, там у кого цяцька довша, той крутіший. Це якраз рівень українських бариг.
 7. Єдиний нормальний кандидат, я вважаю, на фоні того всього шлаку і нафталіну. Звісно, не оберуть, але все одно цікаво. Цікава була б така комбінація другого туру: Вакарчук - Зеленський. (Написав не заради розпалити політичні дискусії)
 8. Недавно по радіо якийсь мудень доводив, що Україна і Аргентина дуже схожі, і що в Аргентині якісь мутки із землею, ніби заборонили продаж, чи обмежили, чи націоналізують землю, вже не пам'ятаю, тобто Україні треба швидше продавати землю, бо будемо як Аргентина, а ми ж бо Європа. Я заліз у вікіпедію і поцікавився, перше, що кинулось в очі - Аргентина має три нобеля: хімія, медицина і ще щось подібне. Країна високотехнологічна у всіх галузях, при чому багато розробок власні, а не куплені, наприклад в ядерній енергетиці. Сільське господарство там не лише рослинництво, як у нас. Наприклад, яловичина - це як національний бренд, користується великим попитом і експортується в США. Були і залишаються проблеми з корупцією, але в подоланні корупції вони теж значно успішніші. Взагалі Аргентина нас випередила у розвитку, хоча там зараз серйозна економічна криза. Раніше ми були десь на рівні розвинутих латиноамериканських країн і можна було проводити якесь порівняння, зараз вони нас випереджають, наздоганяє Африка, при чому в Африці це все відбувається зі значним прискоренням, враховуючи їхню стартову відсталість. Совдеповські технології вже застаріли, а нічого нового злодії не створили і не створять, хоча потенціал був. Хто знає, може скоро ми відстанемо й від Африки.
 9. Дуже тут весело, навіть всім лайк не ставлю, молодці. Теж дещо підготував. На честь повернення головного гондол'єра дружній, так би мовити памфлет. Якщо когось не згадав, вибачайте. Превращение (почти по мотивам Кафки) Однажды Бомбус проснулся после беспокойного сна и обнаружил, что превратился в самого настоящего обычного кота. Кот был чем-то похож на панду, преимущественно черный, с белым пятнами, пушистым хвостом и длинной мягкой шерстью. Бомбус потянулся и зевнул. Было хорошо, но когда он осознал, что стал котом, его кинуло в холодный пот. Бомбус любил котов, особенно на картинках в интернете, но самому стать котом - это было уж слишком. Бомбус осмотрел лапы, выпустил и спрятал когти. Хвост сам собою бился из стороны в сторону - признак волнения. Что делать? Бомбус спрятался под одеяло, обдумывая ситуацию. Скоро явится жена, позовет завтракать. Потом ехать на пасеку, там куча работы. "Ну и выбрал себе профессию, - подумал Бомбус. - Как теперь осматривать улья. А как мед качать? Другие люди как люди, ходят в свои офисы-конторы, пьют по пятницам. А я как раб на галере. Щас бы звякнул шефу, мол, заболел, дайте отгул, и все. А мне кому звякать, пчелам?" - Завтрак гото-о-ов! - послышался крик из кухни. Бомбус попытался что-то сказать, но звуки тянулись и получалось неразборчивое мяуканье, хотя Бомбусу казалось, что он говорит внятно. Он вспомнил стихотворение Александра Сергеевича Пушкина и решил поэкспериментировать. Но вместо "У лукоморья дуб зеленый..." снова вылетало кошачье мяуканье. "Как хреново,- подумал Бомбус, - так теперь и Пушкина нормально не подекламирую. А Лермонтова, Крылова, Есенина?..." Тут ему вспомнился кот Бегемот из Булгакова и стало как-то легче на душе и даже веселее. Призыв из кухни повторился. Но Бомбус погрузился в размышления и не обращал внимания. "Кроме харизматичного Бегемота был Кот в сапогах, кот из "Жил был пес" (а пес - типичный неудачник, ха-ха), кот, которого "тут неплохо кормят", кот Матроскин, кот Базилио - да, не самый лучший персонаж, но все же... кот Леопольд... хотя нет, последний черезчур какой-то мягкий, но даже и он всегда выигрывал. В общем, быть котом возможно и не плохо. Но как смотреть улья?" Хлопнула дверь, вошла жена. - Сережа... "Кот Котофеевич стал жить в лесу. Как это вышло, взял в жены лису", - вспомнил Бомбус и залез глубже под одеяло. Но скрыться не удалось, жена отдернула одеяло. - Это ты? - Мяу... - Бедьненький, как же это тебя угораздило? Жена погладила и почесала ему ушко. - Я принесу тебе молочка. За дверями слышась голоса, взволнованный шепот, тихо хлопали двери, кто-то заглядывал в комнату. Плохие мысли снова завертелись в голове. "Пасеку, дом, продадут, бабло поделят. Выпишут из квартиры, и ногой под зад на улицу мышей ловить. Сейчас начнут рыться в вещах, искать наличку и банковские карточки." Вдруг Бомбуса как будто подкинуло. Он вылетел из постели и кинулся к своему айфону. Перебирать лапами было нелегко, но вскоре он наловчился выпускать один коготь и ним манипулировать. Через несколько минут ему удалось убрать на айфоне заставку с Димой Биланом. "Хух, успел!" Внезапно айфон затрясся, заиграл гимн СССР/соседней страны. Звонил сторож с пасеки. Бомбус мягко стукнул лапкой по экрану. - Альо, Сергей Николаич? - Йа-ау... - тут в одному вулику як то рий хоче летиты. В тому що батка макфаст. - Йа-ау... - Хм, то шо робить? Вы сьодня будете? - Йа-ау... На том конце помолчали секунд пять и положили трубку. "Ну надо же, матководы хреновы! - возмущался Бомбус, - Макфаст, тьху, бакфаст роится перед самым медосбором! А еще говорят матка-материнка - ШиЗа, штучне заплиднення, мля-у. Действительно шиза какая-то. Надо бы этот улей проверить сегодня. Но мля-у, как я его открою?" Окно было приоткрыто и Бомбус решил идти через него. Он оглядел комнату: ладно пускай тут хозяйничают, главное - Диму Билана убрал с айфона. Там еще фотки в ноутбуке, но там не найдут, папка с файлами запрятана далеко. Прыжок был рискованный, но Бомбуса подстегивало любопытство и возмущение поведением бакфаста. К тому же, после прыжка он почувствовал будто прилив сил. "А я еще ничего такой кот в свои пятьдесят +!" - удовлетворенно подумал Бомбус, приземляясь на газон. Во дворе соседская кошка Алиса уплетала просроченную сосиску. Она недоверчиво покосилась на Бомбуса и отвернулась. "А она тоже ничего, - промурлыкал Бомбус. - И как я раньше не замечал это интересное рыженькое созданьице." Когда Бомбус подошел к своему гаражу, его поразила внезапная мысль, что это все - конец! Он не только не сможет открыть улей, он не сможет открыть гараж, управлять машиной, разжигать дымарь, вынимать рамки и делать еще кучу разных дел. Он растерянно сел возле гаража. "Все, приехали, финита!" Невдалеке Алиса сьела сосиску и начала наводить марафет. Бомбус краем глаза наблюдал за ней. "Надо бы и мне причесаться, а то выгляжу как бомж, даже не умывался. Подумать только, я не могу завести машину, но зато могу достать до таких интересных мест," - думал Бомбус, вылизываясь. Процесс его взбодрил. Он решил пока не ехать на пасеку. Нужно вернуть свой прежний человеческий вид пока не поздно. Потеря одного бакфаста несравнима с потерей всей пасеки. Он смутно припоминал, что когда-то где-то читал про подобный случай, книга называлась вроде "Извращение" или "Превращение"... Бомбус вернулся домой через дерево напротив своего окна. В квартире было тихо, все ушли. Они явно что-то задумали. Бомбус послал СМС сторожу пасеки: "Заболел. Пусть роится нах. Скоро буду." Хотя, когда скоро, никто не знал. "Нужно гуглить, - решил Бомбус. - Гугл все знает." Все так же, пользуясь когтем и подушечками лапы, он смог запустить ноутбук. Все запросы типа "превращение в кота", "я превратился в кота, что делать", "лечение от превращения в кота" выдавали невообразимую чушь. "Школота и пропаганда загадили интернет, - злился Бомбус, - а ведь было время, когда в сети сидела одна интеллигенция!" "Может апитерапия, пчелоужаливания?... Нужно искать. Неужели это единичный случай? А та бредовая книжка, к стати классика, там вообще чувак в жука вроде превратился. Лучше уж в кота. О, вспомнил - есть форум, а вдруг что-то подскажут. Давно там не был." Бомбус зашел на форум. "Как же мне действовать и к кому обращаться? Кто тут есть в теме? Как всегда одни бандеровцы, поэты и бабники. Gardener - вроде простак, но хитрый старец; начнет сразу задавать ехидные вопросики и высмеивать. К стати, опытный самогонщик, возможно имеет какую-то лечебную самогонку на травах. Нужно будет уточнить. ромео - знаток пышных бюстов и вообще всяких Джульетт, но меня это сейчас не интересует; К стати, если выгонят, то поможет найти новую хозяйку. А почему бы и нет? Олександр - сразу скажет: командор, есть выход - Камасутра для котов. К стати, если не стану человеком, возьму на заметку, можно будет замутить с Алиской; Сахнюк - запостит серию картинок из жизни котов, лохов, ментов... К стати, Сахнюк наверное не человек, а поисковый бот, неплохо у него это получается; Arius - прожженный руссофоб, скажет, що цє кара божа и предложит билет в Шадринск; Шаруда - будет злорадно сочувствовать, предложит бесплатно кошачий корм (отравленный, конечно); larson - опасный с маниакальными склонностями, наверняка имеет рецепты кошачьего шашлыка; Полтава - посоветует держаться подальше от кошек-самок, а потом сочинит надгробную эпиграмму; ded50 - расскажет анекдот, по-дружески предложит свою аватарку. К стати, может сделать какую-то приспособу для котов для управления автомобилем типа экзоскелет. Возьму на заметку. Алёнка - самая добрая, может ввести запрос на английском и прогуглить англоязычный сегмент. Нужно обязательно обратиться в привате. Авось что-то накопает у буржуев! Даринка - милая, маленькая Даринка; если ничего не получиться, всегда сможет меня пристрелить из жалости. Ну в самом деле, не обращаться же к этим нацикам-живодерам." .......
 10. Деякі деталі страхування бджіл

  Тобто контролювати хімію держава не збирається, хоча повинна була б. Держоргани повністю відсторонились (навіщо тоді вони потрібні?). Натомість пропонують ще одну статтю витрат: наприклад, на 100 сімей 18000 грн., плюс також небезкоштовна "легалізація". А чому б фермерам не розкошелитись на безпечні, якісні препарати, або хоча б доплатити людям за нічні обробки, як це повинно робитись при здоровому глузді? Взагалі за таких умов фермер має всі підстави не підпустити пасіку до свого поля на гарматний постріл. Він як священна корова, - його ніхто не чіпає, не штрафує, він ні до чого не зобов'язаний, і йому ті бджоли сто років треба. Страховики не будуть працювати на стороні бджолярів, як це оптимістично сказано в статті. Вони завжди працюють лише на своїй стороні, особливо в Україні. Замість того, щоб вирішити проблему радикально, прийняти європейські правила застосування хімії - а ми ж ніби євроінтегруємось - всі ці окозамилювачі займаються ось такою імітацією захисту бджіл.
 11. Осінь2018\ Зима2019

  а я не можу себе примусити. Розум каже треба, а руки не слухаються. Як подумаю, що треба підривати приморожені кришки зі снігом і льодом, то мандраж охоплює і руки трясуться...
 12. Осінь2018\ Зима2019

  10 років було все добре, на 11-й вирішили додати перцю. Навіщо? Щоб було ще краще? Суто моя думка, нічого додавати не потрібно. Бджолам потрібні калорії, джоулі тепла, які вони отримують з цукрів. Все інше для цього періоду є в їхніх організмах. Перець, полин, всілякі трави містять речовини в тому числі з інсектицидними, бактерицидними властивостями. Ніхто не знає, що відбувається на мікрорівні, які бактерії чи мікроорганізми при цьому знищуються. Хоча я не думаю, що перець - причина неприємностей. Я думаю, оскільки осінь була тепла до середини листопада, у бджіл довго був літній настрій, а потім різко пішло похолодання і практично до сьогодні зима тримає стабільний помірний холод. Можливо деякі сім'ї, які вирощували багато розплоду, зараз тому і страждають - молодняку і годувальницям треба облетітись, а можливості немає. Якщо сім'я невелика, то так і буде. Ця система лише для великих сильних сімей. У мене було, що і сильна сім'я загинула. Якось так склались умови, що вони з'їли все зверху і там залишились, а внизу був мед. Велика рамка для зими краща, ризиків менше.
 13. Сумніваюсь, що хтось пожертвує 3 години життя на ту маячню. І все ж, якщо такі ентузіасти є, викладіть по пунктах, що там. Вам зарахується. Взагалі навіщо робити такі довгі відео? Якщо вже хочеться донести інформацію до людей, зробіть якісь короткі тези, де все чітко і ясно (це претензія не до автора теми). А ці партійні засідання нікому не цікаві, краще вже фільм подивитись.
 14. Осінь2018\ Зима2019

  не заздріть! це некрасиво
 15. Хто захистить бджіл?

  Ну просто передовиця газети "Правда"! Уряд, спілки, юристи, страховики - всі напружились у нездоланному прагненні захистити нещасну бджолу і довкілля. Агротерорист, у якого в кишені бабло, місцеві дупутати, менти та інші кенти, просто не має шансів. Навіть не буду розписувати, яке це все фейк та імітація. Стосовно того, що за кордоном дізнаються і це вдарить по іміджу. Я, наприклад, всіляко докладаю зусиль, щоб дізнались, пишу, щоб не купували український мед і розповідаю, яке неподобство тут відбувається, як жадібні й тупі запестицидили землю. Нехай люди знають. Немає чого ховатись, адже це грає на руку всяким окозамилювачам типу тих, що вище розповідають байки. Може великі дяді, які сидять на експорті (а вони експортують не тільки мед), почнуть чухати сраку. Коли це б'є по простих пасічниках, всім байдуже. Коли це вдарить по кишенях великих дядь, багато з яких сидять в тому числі у владі, можливо щось зміниться. Всі повинні знати, що жадібність і тупість знищує бджільництво України.
×