Jump to content

Arius

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,881
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,727

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Honey Extractor type
  нерж. 3-рамкова хордіальна

General Information

 • Пасека в
  Greenland
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  2-5
 • Ульи
  лежак (один), рогалики
 • Порода пчел
  няша

Recent Profile Visitors

2,537 profile views
 1. Ось кілька дивних прикладів, як працює світова економічна система. Найрозвинутіші країни світу мають найбільші борги. Поцікавтеся при бажанні у вікіпедії List of countries by external debt. Там взагалі дуже хитра система. Якщо боржнику винні більше, ніж його борги, то такий боржник "стабільний". Тобто можна накупити різних (фінансових) активів, їх ціна виросла і... гоп - ти вже не боржник. Можна навіть нічого не виробляти, як князівство Люксембург, і купатися як сир в маслі. І чомусь ці країни не є клієнтами МВФ. Ще приклад сучасної економіки. На крихітних островах, на яких нічого немає, зареєстровані сотні компаній з багатомільйонним обігом. "Легалізоване" відмивання грошей. Всі про все знають. Замішані політики, президенти різних країн. Глобальна економіка працює. Але найбільше мене дивує так званий ПДВ. Ми всі переплачуємо за все. Податок на додану вартість перекладений на кінцевого споживача (я ж казав, доять стадо), споживач не створює цю вартість, а просто купує товар, щоб користуватись. Дуже хитра система. Коли хтось каже: платіть податки, виходьте з тіні - треба посилати у відомому напрямі, тому що ми всі вже платимо цей хитрозроблений податок. Бізнес не платить, вони або мінімізують чи виходять на нуль, використовуючи прокладки, або при наявності корупційної "лапи" у владі, отримують відшкодування. А споживач платить. Хіба це не 1000 і 1 спосіб науково обґрунтовано постригти баранів?
 2. Весна-Літо 2019

  Це не економіка, це гроші. Просто так зручніше обмінюватись. о, я вас благаю... Ручна праця використовується навіть у розвинутих країнах, навіть в сільському господарстві США. Саме в цей час подібним займаються наші співвітчизники в Польщі. Заплатіть людям нормальні гроші, і вони будуть це робити по 12 годин на добу. Стосовно науки. Ця наука виходить з того, що у нас є ріг достатку чи невичерпна бездонна бочка. Ні того, ні іншого у людей немає .Тому ця наука помилкова в основі. Цим грішить як капіталізм, так і соціалізм. Критика капіталізму тут цілком справедлива. Був такий українець Микола Руденко, то він насмілився покритикувати радянських плановиків. В результаті отримав скількись там років таборів. займіться якимсь хобі
 3. Весна-Літо 2019

  Це все правда. А ось уявімо не 1500 га соняшника, а синяка, як за часів Петра Івановича, який його всіляко нахвалював. Хто тепер знає смак меду з синяка? Або ще до синяка різні польові рослини, нерозорані схили, яри і балки (зараз для техніки це не проблема), липові ліси та гаї. Ось таке було українське бджільництво - за природними умовами найкраще не тільки в Європі, а може й у світі. А зараз головний український мед з американської рослини. І це ще питання економіки: що краще або вигідніше - вирощувати всю ту моно-гібридну гидоту, плодити шкідників, травити природу і себе, чи може отримувати екологічно чистий брендовий мед типу мануки. На жаль, економіка як наука, не дружить зі здоровим глуздом. Економіка - це така ж наука, як астрологія. Економіка - це образно кажучи 1000 і 1 спосіб невеликій групі людей контролювати владу і ресурси, тобто доїти природу і населення (стадо). ВВП - єдина міра цінності, ВВП - істина і життя. Спочатку був ВВП... Івіруємо у ВВП! ___________________________________ ВВП - валовий внутрішній продукт Сьогодні зробив пару відводків, з рамок крапав нектар і ніби почали щось будувати. З ранку працювали як дурні. Пилок жовтий, мабуть суріпка (горубка). Вже стало веселіше.
 4. Весна-Літо 2019

  сьогодні перевіряв пастки, з семи штук шість з роями, плюс одного вже зняв і ще один сидить тут недалеко. На пасіці з'явився новий запах - ніби розплавлений шоколад. Виявилось, що це бур'ян, я його називаю ромашка, але це не ромашка звісно, дрібні білі квітки, високе стебло, не знаю що це, але бур'ян дуже поширений. Бджоли його, виявляється, відвідують досить активно. По соняшнику багато суріпки, здалеку поля жовті. Цікаво, чи будуть витравлювати, чи соняшник сам заглушить? У вуликах порожньо, хоча літають активно. Другий день на новому місці, може ще не зорієнтувались. Різнотрав'я багато (не всю землю ще загребли під сою та кукурудзу), липа в основному ще не квітує. Спекотно, але небо вже затягує і навіть погримувало.
 5. Весна-Літо 2019

  нагадайте, якої істини? щось має статись?
 6. точно не пам'ятаю. Мабуть з позаминулої весни. Наверх сипав свіжу землю. Низ дерева якось шкода чіпати. Там чудова здорова крона. Суто заради краси тримаю. Можливо помиляюсь. Якби об'єднати верх і низ, взагалі було б супер. Живці воно приймає неохоче. Якось важко вгадати час.
 7. Мені так подобається, коли журналісти пишуть про мільйони бджіл. Ну хто їх рахує взагалі? Хто вимірює бджіл поштучно? Це все одно, що писати, що цього літа в місті очікується 130 млн комарів, що на 10 млн 875 тис. більше минулого літа. Видумують ці мільйони, щоб шокувати публіку.
 8. Весна-Літо 2019

  Тема пішла не в те русло. Погода впливає. Пробував, не сподобалось. Бджоли намокають і падають в траву. Перевезли нормально, якщо не рахувати, що в одного вулика вилетів льотковий вкладиш і вони нас трохи покошмарили. Сіточкою забивав вночі, але не всіх (не було часу). Ті, що з сіточкою, доїхали значно спокійніші. ввечері пройшла чудова гроза, бороди "розсмоктались" і лише потім з'явились знову, вже менші. В повітрі відчувався дивний запашок, і після вуликів я перевірив землю. Трохи бджоли сипалось. Дивно, але під деякими взагалі ні бджоли, під іншими десяток-два, а під кількома пару сотень чи більше. Свіжої бджоли мало, мабуть сипалась раніше. Точно знаю, що одна обробка була пару днів тому пізно ввечері - бачив техніку. Не знаю, що думати. На полях монокультур їм робити абсолютно нічого. Поряд дачі з різнотрав'ям. В цей безвзятковий період могли нести щось з отруйних рослин, або може якийсь пилковий токсикоз. Було таке, що цілими днями запах стояв не з приємних. Тут вже писали про свидину. Продивлявся вулики, в більшості вже з'явився мед в останні кілька днів. Ще знайшов два магазина меду серед суші.
 9. трохи... Я все згадував, згадував, а шукати лінь... Ефект Пандори теж підходить. Сфотографував дерево. В пакетиках чотири прищепи і три здається прижились після кількох невдалих спроб. Хочу озеленити середню частину. Там якраз погналось два пагона. Верхня крона вже трохи окультурена. Нижня вся дика. Зараз воно в 10 л відрі. Як вважаєте, може пересадити в більше?
 10. Весна-Літо 2019

  Морально підтримали, і на тому дякую Цікавий варіант. Хоча думаю, помічник буде не в захваті. А як почне світлішати, вони полетять. Транспорт, тентований фургон, не мій, інакше я віз би вночі. Шофер буде на 4.30, може вмовлю на 4.00. Спробував тільки що загнати димом, ніби нормально. Вийду ще вранці гляну, чи ці загнані знову повикучуються. Є ідея заганяти димом і забивати степлером льотки сіточкою для штукатурки (тут можна посміятись). Льоток на все дно і у корпусі круглий. Добре тим, кому не треба возити.
 11. Також маю крихітний лимон, який всю зиму викидав бутони, в результаті пожовтів і взагалі мав поганий вигляд. Висадив його у відкритий ґрунт, він позеленішав, але продовжує гнати квіти, не росте. Прочитав, що це "ефект Пандори". і ще один подібний, мандарин, прищеплений до сіянця з кісточки якогось цитруса. Цей також позеленішав і трохи пішов в ріст. Квіти я вже зірвав. Ось ще ті цитрусові, що два роки тому gardener вислав маленькими гілочками. Всі гарно цвіли недавно. Одним ароматом вони вже виправдали своє існування. Цей останній, лимон Меєра, зимував погано, скинув багато листя, зараз трохи відновився, але все одно з ним якісь проблеми. Можна побачити два жовтих листка з плямами. Взагалі цей лимон примхливіший за інші, щеплені на дикі саджанці. Хоча отой попередній, кантонський лимон, теж самовкорінений, я вже з нього багато нарізав. Також продовжую знущатись над великим деревом. Воно ще розрослось, деякі щеплення вдалі, деякі ні. Фото зроблю пізніше.
 12. Весна-Літо 2019

  Ну кудись же вони летять, щось несуть. Бачив на різнотрав'ї багато бджіл. В повітрі ніби легкий аромат меду. Щодо сиропу можливо і правильно, але мене не правильно зрозуміють. Зараз інша задача. Треба перевезти вулики, на яких всю ніч сидять великі бороди бджіл. Ніколи такого не доводилось робити. Раніше возив весною, коли сім'ї невеликі та прохолодно. У кого які ідеї, як це зробити. Кочових сіток нема. Везти не далеко, весь процес займе години три. Один вулик розширив корпусом з сушиною, а вони все одно викучуються, не хочуть сидіти в середині.
 13. Весна-Літо 2019

  Я так розумію, зараз безвзятковий період. В багатьох вуликах корму немає. Перга є, а меду взагалі нема, хоча не в усіх. Але трута не гонять. До обіду десь літають, потім сильний обліт на місці і сієста на стінках вуликів до смеркання. Зранку о 5-й дивився, також сидять на вуликах. А мені ще їх якось везти. Відводки цього сезону з різних причин запізнюються. Зараз просто немає нормальних кормових рамок. Ні вощини, нічого не будують. Роїння теж не спостерігаю, як це не дивно. Помітив також під кількома вуликами пару десятків мертвих чи конаючих бджіл. Чи це від безвзятка якась холєра, чи хімія, не знаю. Назвати це масовим отруєнням, не назву, скоріше щось подібне до весняних болячок. В полях ніби вже протравили все. Є сліди тракторів на пшениці, бочки також катались повсюди. Сподіваюсь, основна небезпека минула.
 14. ну як можна слухати Глас 4-й і не вірити в ангелів? Я чудово сплю по 8 годин, безсонням ніколи не страждаю. Ось що значить чиста совість... а ви помітили, всім було наплювати на Гуннлед, дочь Гуттунга... "Гуттунг, узнав о пропаже..." - тобто для Гуттунга "поетичний мед" був важливіший за честь дочки. Варяги - вони такі, специфічні прагматичні суб'єкти без зайвої романтики в голові - бомбанути італійське місто, напитись, проблюватись і вперед, під вітрилами до нових геройських звершень. Та й імена якісь підозрілі: Квасир, Браги... А ось південні народи, всякі Іспанії, Італії почали б кровну ворожнечу (вендетту), романтичну різанину на кілька поколінь типу Троянської війни або Монтеккі проти Капулетті, - звідси розвиток поезії, драми, трагедії, всякі Петрарки, Бокаччо. Але не виключено, що Гуннленд була не проти, це не має значення. В будь-якому разі норманська теорія походження поезії як завжди ставить норманів (або їхніх богів) на перше місце. Нам це знайомо.
 15. та я купаюсь в борщі!!! у мене навіть бджоли борщ їдять ха-ха... пузатих сільських дядьків, які приїхали продати пару мішків зерна. Кажу вам, то були ангели. Треба вірити в дива. Які люди пішли прагматичні. А ще про поезію балакають...
×