Перейти к содержанию

Mаксим

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  834
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

2 234

Profile Information

 • Место расположения
  Кривой Рог

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Кривой Рог
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  Рут
 • Порода пчел
  Карпатка

Посетители профиля

842 просмотра профиля
 1. Леток для нуклеуса

  https://www.youtube.com/watch?v=wOJ-klj6JT8
 2. Кожної зими мене відвідують подібні думки щодо акації - залишати її на поживу бджолам у "сухий" червень, роздати рамками відводкам й не бігати з сиропом до соняшника, не рвати спину й руки, не ламати голову і авто як ту акацію взяти чистою розділяючи у вулику незрілий ріпак й нектар акації, і взагалі не рахувати акацію в фінансовий план. Проте щоразу як скінчується взяток з акації, думки змінюються в напрямку того, що то є свіжа копійчина на товар, що розлітається миттю без потреби рекламувати і вичікувати слушної нагоди.
 3. Перехід на стандартну тару - питання часу та бажання, навіть не грошей.
 4. Нуклеус на гнездовой рамке

  Олег Анатольевич, не вижу вентиляции по фото (наверное угол съемки не тот). Вы несколько страниц выше писали о сетке 15Х5 см, если не ошибаюсь, вентиляция нижняя. Если что не понял, поправьте, пожалуйста.
 5. Улей КУКА (корпуса на 8 рамок Рута (435*230мм)

  Мар"ян, зимуєте у одному корпусі, а коли ставите другий? (що по розплоду в першому і які погоди). Дякую.
 6. Улей КУКА (корпуса на 8 рамок Рута (435*230мм)

  Так и делаю. Зимуют с заставными (пенопласт). Весной когда разовьются до 8 рамок (6 расплода), на Куке надо ставить 2 корпус, на Руте вытянуть две заставные. Почему-то мне кажется, что весной при возвратных холодах (а 6 рамок расплода это апрель) безопаснее вытянуть заставные из 10-рамочника, чем удваивать объем Кука корпусом суши на 8 рамок. Все тепло поднимется в пустой корпус, нет?
 7. Улей КУКА (корпуса на 8 рамок Рута (435*230мм)

  Ну так, згоден, 8 рамок рута вистачає на зимівлю, це таки плюс-не треба заставні ставити і весною видаляти, що я роблю щоосені та щовесни.
 8. Улей КУКА (корпуса на 8 рамок Рута (435*230мм)

  Я правильно понимаю, преимущества 8-рамочного Рута в том, что весной семья развивается на 1-2 недели раньше обычных 10-рамочных и корпус с медом весит на 4-5 кг меньше, - всё, дальше начинаются недостатки - больше корпусов, больше манипуляций при осмотрах, зимовка в двух корпусах вместо одного и необходимости закармливать 12 рамок вместо 6-9 рамок в обычном Руте (в Куках обязательно зимовка на 2 корпусах, в 10р Рутах одного корпуса для карпатки и карники хватает с головой). Выходит, улей Кука подходит только тем, для кого критичен обгон в развитии на 1-2 недели (для ранних взятков, пакетов), а кому не важны эти 1-2 недели (липа, гречка, подсолнух) - преимущество нивелируется - к липе уже пройдена фаза развития и все семьи одинаковой силы независимости от типа улья, остаются одни недостатки?
 9. Улей КУКА (корпуса на 8 рамок Рута (435*230мм)

  Повідомте, будь ласка, звідки ця картинка.
 10. Осінь 2017\ Зима 2018

  Якісний зимовий корм і вентиляція - і ніякого підігріву не потрібно. Якщо хочете погратися, грійте після першого обльоту, а зимою ні в якому разі.
 11. Карта пасек Apiary Map

  Якщо "Мрія" дійсно планує вкладати гроші у розробку та підтримку такого сайту, то вона очевидно має власні фінансові очікування від такої карти, ніхто не буде витрачатися без результату. Головне питання, чи розраховує "Мрія" платити за запилення або ж просто заманює пасіки ближче до полів. Якщо просто заманює - то толку від карти самій "Мрії" не буде, бо ніколи медова пасіка за безоплатно не стане на поле з метою не отримати мед, а запилити поле (для якісного запиленні потрібна велика скупченість бджолосімей, меду на всіх не хватить). А підтримувати сайт лише задля того, щоб ми приїхали по мед довго не будуть. Якщо ж аграрії доросли до розуміння взаємовигідної співпраці з нами і будуть стимулювати гривнею створення промислових пасік запилювального напрямку, то я тільки можу привітати таку ідею.
 12. Закормка пчёл на зиму

  Нажаль Таранов не повідомив, просто констатував факт.
 13. Закормка пчёл на зиму

  Я вже не питав у автора, мені зрозуміла причина - скоріш за все сироп не був до кінця розмішаний (70 градусів як на мене малувато, я кип"ячу воду і засипаю цукор в окріп і то мішати приходиться довгенько навіть міксером, бо на дні похрустує). В книзі Таранова "Корма и кормление пчел" 1986 р. є інформація, що бджоли переносять мікрокристали в соти. Ну а від того кристалізація неминуча. Тож спочатку сироп береться коркою у чарунках, потім кам"яніє цілком. І від кислоти толку ніякого, для інвертації потрібен час і температура.
×