Jump to content
Форум на ТочкУ

Bee_Keeper

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

712

3 Followers

About Bee_Keeper

 • Birthday 12/15/1975

General Information

 • Пасека в
  Николаевская обл.
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  Рут
 • Порода пчел
  УС, карніка

Recent Profile Visitors

1,140 profile views
 1. Нуклеусний парк з кормушками з ДВП, проварені в парафіні. Нормально себе ведуть, не розбухають і не коробляться. Витрати парафіну в гр. на кормушку не рахував, мені це не цікаво було, т.як. парафін маю в достатній кількості.
 2. Так я і написав, що невід'ємне дно, це не критично. Раковин для пальців в корпусі немає, змога взяти в руки є тільки з передньої-задньої стінки під дно. Як би і було від'ємне дно, то не відпало. За пересадку питань немає, в цьому році так і сталося. Виросло, отримай нову квартиру;). В зиму пішли сімейки по 3р через перегородку з запасними матками. Закінчу рік тестування, потім, весною, зможу поділитися враженнями від цих 6рамочників.
 3. Якщо бризкаєте з росинки, то волога, яка остається на краю листа, може спричиняти таке пожовтіння
 4. Скажіть будь ласка, скільки дріждів Ви добавляли на об'єм сусла?
 5. Якщо у бакфаста підлите гніздо, то Ви недобрали меду. Бакфаст, при гарній загрузці сушшю виносе мед догори, практично нічого не залишаючи в гнізді. З карнікою такий номер не пройде. Все рівно певні запаси складає в гінзді, особливо задній частині рамки.
 6. Фішка решітки нікот в тому, що у неї ячейки розміщені по довжині, а не впоперек решітки. Навіть якщо РР лежить на верхніх брусках рамок, то проблем з переходом бджіл не бачив. А частіше решітка лежить на воскових наростах і бджолам є змога пересуватися впоперек гнізда. Нікот використовую на всій пасіці. Один гніздовий рут, решітка, а далі корпуси під мед. Чорні лисонєвські решітки програють нікоту, моя думка, підтверджена практикою одного сезону.
 7. У мене є раушівський Пешец. Острівна матка і дочок на пасіці штук 40. Гніздо не заливає, щоб критично було. Є сім"ї, що мали на 20.08. по 7-9 рам розплоду. При тому, що розплідний один рутівський корпус, який відокремлюю решіткою перед соняшником. На соняшнику сім"ї мали 4-5 рутів, деяким добавляв 1-2магазини. У нас головний взяток соняшник. З кінця травня по кінець червня бджолам матку немає чим обмежувати, т.як. немає взятку. Хряцають мед з вулика, в цьому році не кормив. В Вашому випадку лінії навряд чи спасуть. Треба щось міняти в технології, щоб мати мед при підтримуючих взятках.
 8. Максим, использую желтые Никот для 10р. ульев. Было пару десятков черных, Лысоневских. От них отказался. Как по мне, пчела хуже идет через них.
 9. Миколаївська обл. В Ютубі є мій канал. Знімав трохи по карніці і УС. Не рекламую. Зсилку можу кинуть в лічку.
 10. Треба було б мені написати, що УС була від Єгошина. І купував маток з його господарства починаючи з 2002 року. І не по штучно, а десятками. Відбирав найкращих, виводив дочок, далі знову тестував по дочках...Добився гарних результатів, як на мене. 100кг на круг. Але одне не тішило. Злоба, хоч і помірна, але все ж злоба. З збільшенням пасіки постало питання мирного існування з сусідами. Потім була і є УС від Стрельчука, карніка німецької та австрійської селекції. Нащадків єгошинських маток осталось небагато. Кілька сімей, але то все більш-менш спокійні бджоли.
 11. Романович, чи було таке в практиці, що після обробки сіркою кілька разів, матка не заходила червити у коричневий сушник? Тобто, ігнорила оброблені рамки.
 12. Пасіка ще в степу. Досить тепло і бджола активна. Тому, з переїздом додому не спішу. Що зараз в степу? Сухий соняшник, суха трава. Зато гарна амброзія, лобода та гренделія. І бджоли несуть з цих рослин пилок. Без винятку, чи то карніка, чи УС. Соняшник квітував 47днів (тобто від початку перших привісів до нульових показників на КВ), бджоли гарно взяли мед з нього. Під час останньої викачки меду зробив аналіз гнізд УС та карніки. Всі сім'ї з одним гніздовим, накритим РР. Так по розплоду: карніка від 5 до 7повних розплідних рамок, УС -6-8. Тобто, перевага в 1 (приблизно) рамку. По меду різниці не бачу. Ну, буде УС трохи сильніша в зиму, і то питання спірне. Нормальна карніка, не поступається ні в чому. Якоїсь суттєвої переваги УС не бачу. Хоч і працював з нею близько 20років.
 13. По моєму регіону на зараз 31-32грн за кіло, незалежно від об'єму. Тиждень тому ціна була по 34.
 14. Все же зависит больше от потребности иметь деньги сейчас, а не потом. Т.к. бочками сдают теми же темпами, что и мелкотарой. Жизнь заставляет, ибо существенно подорожала.
×
×
 • Create New...