Jump to content
Форум на ТочкУ

mikvm

Пользователи
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About mikvm

 • Birthday 01/12/1980

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Interests
  Виноградарство, рибалка.

General Information

 • Пасека в
  Україна, Вінницька область, Тульчинський район
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Дадани на 12-16 рамок з магазинами
 • Порода пчел
  Місцева популяція

Recent Profile Visitors

497 profile views
 1. Так. При такій ціні на мед він дійсно цього року кращий для бджіл.
 2. Я думав,що можна в розетку (як паяльник). Тоді потрібно або від акумулятора, або через трансформатор?
 3. Доброго дня. Хто підскаже як користуватися цим девайсом?
 4. це не "свіжа" думка, яка має право на життя. але на багатьох пасіках де є пізньолітній медозбір нереальна. Чому ж нереальна? Поясніть молодому пасічникові, будь ласка. І що вважається пізньолітній медозбір? Соняшник? Я качав мед 27 липня.
 5. І як продовження попереднього матеріалу, статті: "Про шкідливість нарощування бджіл на зиму" Varoa12.pdf "Ще раз про шкідливість осіннього нарощування бджіл на зиму" Varoa13.pdf
 6. Читав статтю Веригіна І.П. "Пасіка без кліща Вароа". Викладаю її на розгляд форумчан. Varoa11.pdf
 7. Дякую за цікавий екскурс в історію. Є таке поняття як природний відбір, коли "виживають найсильніші і дають потім сильне потомство". Так я притримуюся думки, що людина повинна контролювати цей процес, звичайно в межах своєї пасіки, але ні в якому разі не заважати та надмірно втручатись в життя бджіл. Тобто, якщо на пасіці періодично проводити методичний відбір сильних сімей: малорійливих, стійких до хвороб та шкідників, морозостійких і т.д., то в результаті можна буде відмовитись від використання хімзасобів (про біологічні мова не йде). ПРИРОДА ДАЛА НАМ ВСЕ, ПОТРІБНО ТІЛЬКИ ВМІЛО ТА РОЗУМНО ВСЕ ЦЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ. Саме над цим я зараз і працюю.
 8. Я сумніваюсь, що за мільйони років свого існування у бджіл не було таких ворогів як кліщ чи спалахів радіоактивності (радіація) і вони вижили, розмножились і т.д.
 9. Мені цікаво одне. Як бджоли жили сотні тисяч років і без людської допомоги?
 10. Експеримент провести можна з однією сім'єю. Я не кажу, що кліщ пропаде, але його кількість зменшиться в рази... Чесно кажучи, я сумніваюсь, що для бджіл цукор кращий ніж мед. І навіщо відбирати в них ввесь мед, а потім загодовувати цукром, якщо можна залишити їм з надлишком (біля 30 кг), а зайве відібрати. Стосовно будівельних рамок, я погоджуюсь. Але можна біологічний метод використовувати комплексно.
 11. Цей факт доведено багатьма пасічниками. Звичайно порода грає неабияку роль, але якщо до тої ж самої карпатки лізти "кожного дня" і проводити маніпуляції з гніздом, то я думаю навряд чи їй це сподобається. Я і моя родина це вже перевірили на власному досвіді. Коли я тільки починав пасічникувати, то нестримне бажання було перевіряти, - а чи все там у моїх бджілок гаразд? В результаті у садочку ходити було ой як несолодко. Найкраще, спробувати провести власний експеримент і потім побачити, який буде результат.
 12. Скажу так, використання хімії ніколи до добра не призводило (це стосується як усього сільського господарства так конкретно кожного пасічника). Рано чи пізно воно може вилізти нам боком. Виграш від неї будуть мати тільки виробники і посередники. Як сказала одна відома людина: "Якщо щось робиться, значить це комусь вигідно". А хто ж подумає про бджіл? Популяція бджіл у всьому світі з кожним роком все меншає і меншає. Ніхто не бачив як в Китаї проводять запилення плодових? Поки ми цього не зрозуміємо діла не буде. Як кажуть в медицині треба шукати причини хвороби та усувати їх, а не долати наслідки. Рекомендую переглянути праці Лазутіна, Онєгова, Палагіна, Лупанова. Це люди-практики, які на власному досвідові пересвідчилися, що найкраще до пасічницької справи підходити з розуміння природи та потреб бджіл. І таких є багато. Є з цих праць почерпнув багато, як на мене, цінної інформації. Якщо буде добре цим "Божим створінням", то буде добре і нам пасічникам.
 13. Цікаво було б почути про результати вашого експерименту через років через 2-3 Пасіка мене завжди приваблювала, але я раніше не мав змоги присвятити цій справі багато часу на це були свої причини. В мене батько двічі пробував пасічникувати і двічі в нього це не вийшло. Перший раз через неправильну підготовку і організацію зимівлі, а другий - через кліща. В результаті помилок батька я отримав хоч і гіркий але досвід. Після того я два роки готовився до початку свого власного пасічницького проекту, при цьому перечитав безліч літератури, переглянув фільми і т.д. Ну а далі розпочав свою пасічницьку справу. Сам виготовляю вулики, рамки, роями розмножую пасіку. Ну а стаж 3 роки в мене був на момент реєстрації на форумі.
×
×
 • Create New...