Перейти к содержанию

parshuk

Пользователи
 • Публикаций

  11
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

2

Информация о parshuk

 • День рождения 19.04.1971

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  черкасская обл, в поле
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  лежак, многокорпусный
 • Порода пчел
  бродячие

Посетители профиля

276 просмотров профиля
 1. Возле пасеки

  всего в 100 метрах от пасеки
 2. Перший вулик робився повністю вручну. Другий уже напівмеханізовано(набридло руками махати). Інструмент: ел.двигун 0,75кВт, на вал насажена фреза із захватом 20 мм(я не фрезерувальник так що більш конкретної інформації по фрезі дати не можу(яку дали)).
 3. З"єднання фальцеве ( як кажуть столярі "у четверть").
 4. Під плечики наклеєний пластиковий кутник. Так, тільки спробую зробити дерев"яну вставку з льотком. Загальна висота 325 мм. Підрамочний 20 мм.
 5. Якщо у когось є знайомий електромонтер і у нього є власний мультиметр(тестер) з функцією виміру температури(є такі з виносними датчиками), то можна спробувати заміряти. Тому що купувати тільки як термометр накладно.
 6. По тому яка температура у вулику(звичайно відносно), я думаю можна судити із цих фотографій. 6.30 год ранку температура на вулиці 24 градуси: Бджіл у обох вуликах приблизно однаково, рамок теж. Тільки у пінополістирольному уже працюють а у дерев"яному просто висять.
 7. Набір інструментів самий примітивний: полотно для ножівки по металу, металева лінійка 1м.,металевий кутник, лист скла(можна просто рівну поверхню 60Х60 см.),наждачний папір(ширина 1м., який був удома). Вирізав заготовки з допуском 2-3мм., складав коробку і з"єднував саморізами. На скло наклеював наждачний папір щоб виходила рівна площина. Потім притирав коробку, до тих пір поки не вийшов на необхідний розмір, без допусків. А далі було найбільш цікаво-зробити виборку під рамки, підкришник та дно. Вийшов з положення слідуючим чином, підбирав рейки необхідної товщини клеїв наждачку, потім закріплював ці рейки і по них притирав заготовки до потрібної глибини виборки. Процес дуже довгий і марудний, але якщо нічого іншого немає під руками то можна і так. Потім усе склеював. Підкришник та верх робив з обрізків, накладаючи на готовий корпус та склеюючи на місці. Дно робив слідуючим чином: брав рейку 40Х60мм. вибирав паз ручним фрезером(уже згорів, із-за чого довелося усе інше пиляти руками), і скручував каркас, з низу вставляв пінополістирол та приклеював. Корпус від"ємний від дна. Робота зайняла один день, потім через два дні покрасив і одразу зфотографував(фото вище). На жаль не додумався усе поетапно фотографувати, було б простіше описувати. Зараз роблю простенький верстатик , з яким надіюсь буде і легше, і простіше.
 8. А що в ньому дерев‘яного залишилося, чи все пінополістиролу? Ні не на рамки, а на аналогічний вулик.
 9. Ось що у мене поки що вийшло. По затратах: пінополістирол-32,5 грн., клей 17грн., Момент-19грн. Всьго68,5грн. За три дошки з тополі хочуть 120грн. Плюс затрати праці, та необхідний набір інструментів. Так що плюс поки що на користь пінополістиролу.
 10. Вирішив і я спробувати вулик з пінополістиролу. Поки що потрібної товщини не знайшов, напевно буду клеїти листи один до одного. Свій вибір зупинив на 12-ти рамочному з рамкою на 300, 2 корпуси + магазини. Що з цього вийде побачу. Одночасно буду робити такий самий з дерева а потім порівняю і у ціні, і в експлуатації.
 11. Пчелопитомники в Украине

  Підкажіть будь-лака де в Черкаській обл. можна купити маток
×