Перейти к содержанию

Seos

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 237
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

5 553

2 Подписчика

Информация о Seos

 • День рождения 03.04.1971

Contact Methods

 • AIM
  0500616690 0984951188

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Черкаська обл. Канів
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  БК 10Х300+145 Українські
 • Порода пчел
  Сподіваюсь Карніка, Бакфаст

Посетители профиля

1 349 просмотров профиля
 1. Весна/Літо 2018

  Це Ваша думка, а чи погодяться з нею бджілки - хто зна. Сьогодні в тіні +6, на сонці перевалило за 30! Деякі гарно облетілись, а деякі як я їх не будив (кришок правда не знімав) ні в яку. Повилазило по кілька на прильотки, посиділи і назад у вулик. Сам дивуюсь - можливо спрацювала перцева настоянка по рецепту @ДобровоЛ, яку я тричі поспіль давав минулого року на початку загодівлі, але щоб аж дуже перепевнені кишківники були у бджілок, то ні, все як після звичайної зимівлі. А останній обліт був минулого року в середині жовтня. І за зиму жодного разу не літали, тільки 10 березня окремі трішки облетілись.
 2. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Такий варіант теж працює, але на мій погляд стара матка в сім'ї за цей час насіє більше розплоду чим у відводку. Але коли сім'я працює на головному взятку, ваш метод буде навіть кращий, бо сім'я зможе спрацювати краще. Єдине, щоб це була не УС.
 3. Заміна матки в сім"ї на маточник

  А навіщо тоді залишати з дефектом?
 4. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Стара залишиться тільки в тому випадку, коли молода гірша з а неї.
 5. Дивлюсь на цей прогноз і приспівую - "Свято наближається" А поки що -6, сонячно.
 6. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Цей мертвий сезон настає вже після запечатування маточника, наскільки я пам'ятаю, а от якщо Ви перед запечатуванням його перенесете, то й вади йому не буде, головне не деформувати його в процесі.
 7. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Надо для надежности .старой крылышко оттяпать или ножку . Десь на форумі це вже обговорювалось і з свого досвіду скажу, що хоч обидва крила під корінь збрийте і половину лапок оттяпайте, це не привід для бджіл змінювать матку.
 8. Підтверджую, сам так робив. Але на цей рік замовив про всяк випадок. А ще можна розчинять стрептоцид у фізросчині.
 9. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Колись пробував - давно, коли ще не займався матководством. Переносив не запечатані маточники від одної сім'ї до іншої, прийом до 100%. Ми ж із стартера переносим не запечатані маточники до виховательки з маткою і їх успішно приймають, а от як що спробувать у виховательку підставить запечатаний маточник, то думаю скоріш за все його розгризуть, як що не забуду, то експремента ради можна буде спробувать влітку.
 10. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Так їх же не об'єднують дві сім'ї, а зимує сім'я з двома матками, кожну вони сприймають як рідну, а при об'єднанні там інша ситуація. Та й вище вже писав, що працювало дві матки тривалий час у вулику, ще таке буває при тихій зміні. Бачив навіть на одній рамці стару й молоду матку тихої зміни.
 11. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Саме завершив перегляд відео, як по мені то, то краще зимують сім'я і відводок в одному вулику через глуху заставну з ДВП чи 5мм фанери. В мене перезимували запасні матки таким чином - бджоли було, що обсиджували одну рамку. А в українських постійно практикую зимівлю двух сімей через заставну. В українських вуликах є недолік - по холоду не охоче матка засіва нижні комірки, що сповільнює розвиток, а от коли дві сім'ї підогрівають одна одну, то розвиток прискорюється. Стосовно, що в Старателя, то на мою думку спрацьовує той же принцип, що й при підсадці ранньої весни матки, бджоли її примають без проблем.
 12. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Там свої нюанси. Матки мають бути рівноцінні одного віку, це з того що я знаю, всих відео Малихіна не дивився про його систему.
 13. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Колись, коли мав у господарстві українські вулики і там зимували по дві сім'ї, то так трапилось, що після зимівлі в процесі усихання дощок між дном і глухою заставною утворилась щілина - бджола мала змогу переходить з одної сім'ї до іншої, то вбили одну матку, інша алишилась у своєму відділенні, тобто саме бджола вибрала матку, яка працювала у об'єднані сім'ї.
 14. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Аж поки я не почав страмбовувать їх в один корпус - більше місяця. Ще є пару експрементальних сімей, які об'єднував уже по відсутності розплоду, бджола була в клубі - яка матка залишилась ще незнаю, бо повноцінної ревізії не було, але ці сім'ї йшли в зиму найпотужнішими. Єдине, що вважаю потрібно було ще зробить у цьому експременті, то після того, як молода почала сіять - підсилить відводок за рахунок сім'ї.
 15. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Бджоли залишають кращу матку. По цій причині даю молодій розсіятись, щоб вона виділяла більше феромонів. В одній сім'ї взагалі тривалий час працювало дві матки.
×