Jump to content

Макс_Скрипник

Пользователи
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76

1 Follower

Profile Information

 • Location
  Запоріжжя

General Information

 • Пасека в
  Запорізька обл
 • Стаж
  меньше года
 • Kоличество семей
  2-5
 • Ульи
  Лежак
 • Порода пчел
  Степова(умовно).
 1. тоже просчитывал данный вариант, но тогда я меда с них не возьму . А если делать на рамку печатного и маточник, то основная семья поздний взяток может взять неплохо. Я за день делал 30 отводков с перевозкой на другой точек...тяжело одному. Правда рамка расплода маловато, как по мне, нужно 1,5.
 2. Вітер зніг збиває, продуває наскрізь, дуже холодний. Всі у шапках, теплі кожухи. А вчора весь день у футболці. Зараз +8, бджоли по вуликах.
 3. Мне не нужно нечего "переводить" как и всем здесь находившемся. Красиво подаете вы хотелку вашего хозяина-экспортера под видом "перепроизводство" низкую цену. В мире тенденция к сокращению производства меда ввиду климат.условий, а в Украине переизбыток. Это называется додавим и так нищий народ, выхода у них нет....сдадут. Пару лет, а там и трава не расти. Рынки то новые не особо спешат осваивать экспортеры...можно ведь сначала выжать макс.с производителя, только вот потом и производителя может не остаться. Вообще вы все(перекупщики) являетесь промежуточной цепочкой и эта ветка форума не для вас. Цену то в в ветке уже не пишут практически некогда, сделали себе флудилку. Вы то нечего не решаете, в отличии от пчеловодов-производителей. Есть 20 тонн, пришли деньги, свиснули машине....и вперед за медом...где на весе, где на цене сыграли(взяли грех на душу) так и барыжите.
 4. Сейчас во всех сферах с/г идет закупка продукции у производителя на граня рентабильности. Выжимают последние соки. Нас спасет только кооператив и экспорт от экспортера в лице государства, а не рвачей экспортеров. Иван Иваныч бесится, что ему отказались сдавать крупные партии меда за дешево. В каждой области есть такой себе Иван Иваныч, а в моей...по слухам это реальный человек. Иван Иваныч, как ваша пасека(не маленькая) перезимовала, что по расплода? А то вы то в одну сторону одеяло тянете, то в другую..не знаю как и подобраться)
 5. Пообіді бджола десь 1,5 година попрацювала, несли пилок білого і жовтого кольору, потім почала застигати недолітаючи до льотка. Встиг підставити кільком сімям по кормовій рамці. З третьрї година почався дощ, перейшов у рясний сніг, мокрий сніг і знову дощ. Зараз +2 за бортом( А пилок то дуже потрібен...
 6. Весна-Літо 2019

  Своїм сімьям я роздав мед з пилком навпіл індивідуально у кожний вулик, після обльоту. А замінник стояв на пасіці у коритах для тих сімей кому мало і для сусідських)) Однак вже пішов пилок, носили потроху, а останні три дні працювали на бересті(здається) дуже добре, також чистяк з горецвітом і пролісками квітне...тому той замінник тягали максимум 3 дні до появи пилку в природі. А тепер дубак, сімї другий день сидять...ввечері сьогодні шквальний вітер, гроза з дощем і крупою. Гроза на голе дерево - врожаю не чекай. Та будемо сподіватися, що то застарілі прикмети.
 7. Весна-Літо 2019

  Ви не уважно прочитали є повідомлення, а саме: Пише що мертвих бджіл відправив на аналіз у Харьків(на акарапідоз і віруси), Запорізьку вет.лабораторію, але там зразу відповіли, що потрави це не їх профіль...і дорога тільки в якусь Київську лабораторію. Я так зрозумів що туди також відправленні зразки. Хто уважно читав коментарі під відео, то там зрозуміло, що пилкового токсикозу бути не може, у них прохолодніше і нат.обніжки практично не має. Соєву муку автор дав вже після потрави. У моєму районі та й по сусудству йде повним ходом посівна, також кроплять озиму. Можливо бджола літала по воду(росу) яка містить пестециди. Тому я наголошую, що в кожного на пасіці повинна стояти напувалки з солоною і прісною водою, замінник пилку, щоб бджола менше літала на різні "помийки". Виклав дане посилання на відео, бо аж серце заболіло....Як бджолярі починають сезон...протрави, протрави. Боже дай тим аграріям розуму, атр останнім часом вони взагалі подуріли.
 8. Весна-Літо 2019

  Біда завітала на пасіку до бджоляра із сусіднього району...
 9. Весна-Літо 2019

  При вживанні бджолами корму, вологість якого 16-18%, а не запечатаного і більше, відбувається вивільнення тілами бджіл води у вигляді насиченої пари(повітря), яка при недостатній вентиляції конденсується на холодних поверхнях вулика, рамок(необсиджених). При морозі конденсат перетворюється у тверду фазу, минаючи рідку, а при +температурі конденсується у вигляді рідини, яку поглинає вулик, рамки і сам незапечатанний мед. Так на вологість у вулику впливає вологість повітря за бортом і вітер. Поглиблюватися у фізичні процеси не бачу сенсу, тому що багато змінних є, які не враховував при розповіді на пальцях.
 10. Весна-Літо 2019

  У мене таких проблем не має. Другу зиму заношу, як почались перший стабільний холод з морозами вночі і обльоту вже не буде, перед тим приміщення стоїть з відкритими дверима пару ночей, на день закриваю. В перший рік експерименту заніс 4 січня, в минулому році здається на початку листопада перед дощами. Перевага мого "зимівника" в тому, що воно глинобитне і тому акомулює холод, ззовні обкладене цеглою і не прогрівається. Підлога бетон по ґрунту. Сухо, сирості не має. Вентиляція нівелює температуру. Не помітив щоб від бджолородин особливо зростала температура у зимівнику. Хоча зимував не один десяток сімей. Сімї виніс 6 березня. В приміщенні ще такий дубак, що треба куртку с капелюхом вдягати. Тепер там зберігається сушнина, перший рік...побачимо, коли зросте температура і почне бити міль. Минулі роки сушнина зберігаль у сухому підвалі. Без обробітку темну суш почала бити міль десь в середені липня і то не значно, температура у погрібі була +12 вдень.
 11. Весна-Літо 2019

  Вентиляція, матеріали, вид утеплення, конструкція вулика. Не бачу сенсу розписувати, на форумі є відповідні теми. Якщо вам цікаво, як зимують мої сім'ї, то в приват...а так це не потрібна писанина в темі.
 12. Весна-Літо 2019

  В цьому році частина сімей(слабі, середні) зимувала у зимівнику, то у них енергії більше, бодьорість дуже висока в порівнянні з сильними сім'ями зимувавшим на вулиці. І матки почали сіяти після обльоту. Мені сподобалось зимувати в приміщенні.
 13. Весна-Літо 2019

  Мій вчитель(не ютуб, пасічник з освітою бджоляра), на початку мого пасічникування теж розповідав, що треба дуже добре утеплювати, бо вулики зимою зсередини покрываються льодом і при потеплінні лід розтає, бджола вентилює зимою, зношується, тому ставити вулик треба під нахилом, щоб вона витікала через льоток. Однак його поради мене оминули:) Голова на місці. То і у вашого сусіда такий вчитель, тільки ютубо-пасічник. А сам учень головою не думає і фізику мабуть у школі не вчив, раз не знає чому "обмірзаніє" відбувається.
 14. Весна-Літо 2019

  Пергою не займаюсь, але для бізнесменів-фальсифікаторів ідея варта уваги.
 15. Весна-Літо 2019

  Я ведь написал "в полетах, к такому соседу-пчеловоду как я" т.е. к тому кто кормит мукой, сухим молоком, а таких в округе большинство. И ввиду условий места размещения пасеки подкармливать соевой мукой считаю целесообразно. От меня не убудет если я потрачу немного времени на покупку и раздачу по корытам той муки. На счет использования соевой муки для кормления червы есть сомнения, но ячейки обножкой(мукой) заполняют.
×