Jump to content

Ivan S

Активные Пoльзователи
 • Content count

  291
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ivan S

 1. А Пивовар - то тільки пасічник, чи заготівельник/експортер також?
 2. Осінь-Зима 2019/20

  Карніка взагалі сильно вжимаються. Але по 3вул краще зимувати в приміщенні.
 3. Колись читав інфо, дохід з бджільництва по меду становить максимум 10% доходу, що йде мимо пасічника. Той же приріст врожайності для 1000га соняшника хоча б на 5-10%, це вже +1-2ц/га. А книжки пишуть і про 20-40%.. Без жодної додаткової літри пального чи збільшення площ. А плюс сади, баштанні культури на городах, різнотрав"я на сінокосах... Все зав"язано між собою. Загнеться бджільництво - держава втратить на порядок більше.
 4. Як начитаюсь про експортерів, які будуть мати змогу на гривню-дві підняти ціну (аж до 32!), то виникає нездорове бажання мессіанства. Чи не відправити їм безвоздмездно бочку медку НП, нужденним? На хліб, на макарони... З проплатою доставки звісно ж. Бо в НУЛЬ ну дуже тяжко працюється... Одне тільки, адреси не знаю
 5. 1. Клімат змінюється. 2. Дикоросів меншає. 3. Гербіциди на пару з аграріями допомагають.
 6. Одним словом - дожилися. Бо далі непечатні фрази. З такою динамікою це шлях в один кінець. Фінансове самогубство галузі. Одне тільки, "за державу обідно", як казав Верещагін. Третє місце по єкспорту в світі...
 7. не про мед, але цікава стаття про "схему" з курсом. https://akcenty.life/dollar-padaet-tsen-rastut-pered-rasprodazhey-kto-to-nakaplyvaet-hryvnu-no-ohvz-to-pyramyda-y-ona-rukhnet/?fbclid=IwAR03lF2Yn3YoxmpDOafC8-E2hKPqb-SA-IBned4JeLu6YlpKxMau2t9LUTs
 8. Нагадало.. один знайомий, на гнівне запитання чергової колишньої пассії "та в тебе хоч совість є?" завжди відповідав - "є, в штанях". Прозорість, стосунки - це інша опера. Найперше вигода, прибуток, менше вкласти, та більше отримати. І це зрозуміло, логічно, навіть було б дивно, якби якось інакше. Для протидії такому нічого, крім профсоюзів, ще в світі не вигадали. В 18му не здались по 27 - то й підняли до 40. А в 19му здають по 33 - то нащо піднімати? Навпаки, опустять, що більше паніки - то більший навар. І це логічно. І дієво. Закони маркетингу при дикому капіталізмі брудні та цинічні. А стосунки, прозорість - то все було так, для "поговорити".
 9. Якщо в нуль - значить в нуль! (С) а що там за цифри зліва нуля - то нікому знати не треба
 10. Нужна срочная помощь

  Думаю причина інша. Якщо і була якась активізація, то за 2, максимум днів 5, без наступних провокацій вона зникає.
 11. Нужна срочная помощь

  Якщо сім"ї нормальної сили, з льотками на 1 бджолу, і Ви перед цим нічого провокуючого у вуликах не робили(не відкривали, не давали сироп, і тд) - то злодійкам треба дуже постаратись, щоб їх розбити. Шукайте причину. Чужі не приживуться, якщо хазяї ще живі, то в закритому вулику гостей переб"ють.
 12. Подвійна доза? Чув що якось 0,6-0,7мл/літр проливали, наче без наслідків. Але краще по інструкції
 13. Осінь-Зима 2019/20

  То поряд хтось загодовує в зимуАбо розграбували там якусь сім"ю.
 14. Кожен рік якась нова "лапша" з"являється. Скоро буде "неправильные пчёлы носят неправильный мёд". А, ще про "неправильні вулики" забув... Варіантів багато, років на 50 вистачить.
 15. 100% згоден. І в цьому основна проблема. А друга в тому, що низового виробника в нас нагло дурять. Щось вже мовчать про Аргентину, як вона ніби опускає ціни для України. Два роки страшилка проходила, а тепер чомусь не згадують. Бо там вже закупка вище нашої. Найпростіший критерій для виявлення "лапші", на мою думку - наскільки ми опускаємось в рейтингу вартості серед інших країн. А котимось ми все нижче і нижче. В"єтнам, Індія.. В усякому випадку така інформація розповсюджується для внутрішнього середовища. І це при тому, що якість українського меду навряд стала гірше, а скоріш навпаки.
 16. Як не крути, а меду по Україні цей рік менше зібрали. І складається враження, що світові медозбори 2019 теж не рекордні. Так що по ціні багато цікавого може статись.
 17. Моє відношення до подібного філософське. Типу такого https://www.youtube.com/watch?v=-23n7gSohkM
 18. Після сьогоднішньої бесіди із заготовачем про 31... щось починаю я потроху рахувать калькулятором альтернативні джерела фінансування можливих витрат. Бо "ціна буде падать" на аргумент здати по 1,2уе - особисто для мене - не тягне.
 19. Якось одне з іншим зовсім не в"яжеться Тим більше якщо
 20. Весна-Літо 2019

  Сьогодні бачу "рій" на 1 вуличку притуливсь під дашком вулика, проситься до сім"ї, хазяї їх шматують конкретно, вже купа бджіл під льотком лежить. І матка в ройку бігає, плідна ніби. Бджола сіра, як і моя. Це вже другий випадок, нещодавно знаходив матку під вуликом з клубом бджіл, та при перевірці безматочних сімей не знайшов. Варіантів надумав поки тільки два: або дійсно чужі зальотні, або це тікають старі матки після обльоту молодих при тихій зміні.
 21. Може й справді більше проти минулого року. В кінці серпня 18го зовсім мізер здавали(по 27-30).
×