Jump to content
Форум на ТочкУ

Ivan S

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

973

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Сумська обл
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  МК10х145.
 • Порода пчел
  Карніка, Місцева

Recent Profile Visitors

1,839 profile views
 1. Тільки тапки можуть виявиться "білими"образно кажучи
 2. Зацвітає широколиста липа, може хоч шось на корм собі принесуть. В магазинах порожньо, бджола по кількості дещо просіла, в маток був перерив червління в травні. Акації теж взагалі не помітив взятку, навіть не пахло з вуликів. Вчора ввечері крайній на точку сім"ї додавав пустий магазин, рамки після качки 2019 не обсушені, так вони через 5 хвилин роєм за мною літали по двору, шукали де цвіте "той соняшник"))
 3. Три дні на точку пахне мишами, сьогодні запах вже слабший. Товарного взятку нуль, та хоч собі щось на прокорм збирають. Працюють вранці до 10, потім весь день на воді. Бджола під вечір агресивна. Акація вже сохне, жара свою справу робить, хоча з тої акації толку ніякого.
 4. Якщо сім"я в ройовому, матку краще забрати у відводок. В сім"ї залишити один хороший зрілий маточник, потім обов"язково проконтролювати наявність молодої матки і засіву. В корпусних можна відводок поставити над основною сім"єю, потім на медозбір об"єднати. Також можна провести штучне роїння по Таранову, стару матку в кліточку, перед вуликом дошка над землею, одну рамку з одним маточником не трусимо, ставимо назад у вулик, всі інші рамки витрусити бджолу на дошку, і теж ставимо назад. Ройова бджола залишиться разом з маткою, молода і льотна вернуться у вулик. Далі все як з відводком чи роєм.
 5. 100% Теж так виправляв, буває більше тижня без рамок сидять. Днів 10 після підсадки сіють. Фізіологічна бджола трутовка свої 5-7 яєць все рівно відкладає, навіть при наявності матки. Тому рамки бажано ставити пізніше, і не всі одразу. А з трутовим засівом язики виламати 2-3 рази. В минулому році випадок був, в одній сім"ї посадив матку в кліточку, щоб розплід тільки печатний, матку забрав, дав маточник, нова облетілась, почала сіять, все нормально, засів гарний. Через два тижні бачу горбатий розплід місцями, думав матка, а насправді почали підсівать трутовки. Ще з тиждень так сіяли. Далі сім"я стала одна з кращих.
 6. Про пневматику рср я форум читав, тепер читаю форум про лазери...
 7. Роздав ще по пів-кіла меду, щурки шапку збивають. На відстані двох метрів сідають на яблуні. Ну нічого, я ще потерплю, прикормлю... Сітка вже їде. Тоді я їм влаштую "кузькину мать".
 8. +7, мінімальна за ніч +3,5. А вчора картопля стала сорту арктичний нігер... змерзла і почорніла.
 9. 7 ранку вже +6. А за ніч термометр записав мінімальну +0,1...
 10. Американських сіро-зелених портретів))
 11. "Заправив" трохи своїх на ніч, на наступні дні обіцяють ще похолодання, аж до заморозків, з цією весною, м"яко кажучи, сезон екстремальний. Хоч би до соняшника дотягнути, на акацію вже надії мало, по різнотрав"ю і липі теж велике питання через посуху. Пам"ятаю, десь 5-7 років тому також рамки торохтіли в червні, що доводилось підгодовувати. І тоді холодрига здається була майже до липня.
 12. https://kurkul.com/news/20924-v-ukrayini-zafiksuvali-tsini-na-hlib-grechku-i-moloko "18 травня, набула чинності постанова Кабінету міністрів про державне регулювання цін на товари... ...До переліку соціально значущих товарів уряд вніс гречку, цукор..."
 13. Тепла зима + з південної сторони прокинулись швидше, тому ще в бруньках генеративні клітини від морозів відмерли
 14. На східній ситуація подібна, з садів найсильніші взяли максимум пів-магазину, решта в нуль, акацію дивився то бачу, з неї теж не світить, чи посохла чи померзла, листок осипається, верхівки чорні.
×
×
 • Create New...