Jump to content

Ivan S

Активные Пoльзователи
 • Content count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

546

1 Follower

General Information

 • Пасека в
  Украина, Юго-Вост. Сумской обл.
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  Л20х300. МК10х145.

Recent Profile Visitors

1,381 profile views
 1. Весна-Літо 2019

  Щось воно в природі не правильне коїться. Тільки-що рій вийшов, матка ф1, привився на височенній вербі, десь метрів під 20. Дістатись туди хіба що тільки як у тому фільмі "...если только подлетишь". Два дні тому оглядав їх, жодного маточника не було. Близько 80% пасіки в ройовому, не допомогло ні розширення, ні вощина, ні зрив маточників. Є такі, що і без маток самі вирулюють на аеродром, лиш би політати. Вощину, як не дивно, будують, на 50%. Частково у деяких відкачав по пару рамок травневого. Зробив закладку з однієї з кращих неройливих сімей, прийняли десь 16-18, буду міняти в тих, що вже відроїлися. В такі роки як раз і можна перевірити генетику на нерійливість. І ще, купа привойок на пасіці, зі старих рамок, пусті вулики і т.д. бджолами активно ігнорується, летять на першу ліпшу гілку чи стовпа. Єдине, апірой допомагає, але їм треба його прямо під ніс "тицьнути", щоб сіли куди треба.
 2. Весна-Літо 2019

  Вчора переглянув половину своїх, 20% в ройовому, інші на грані. Ці погодні гойдалки, то дощ холод, то жара і взяток... Переніс частину розплоду наверх, внизу розірвав гніздо сущщю, плюс дав вощину. Льоткові вкладки вийняв. Думаю, такий "бардак у хаті" їх хоч трохи напоумить.
 3. В умовах насичення ринку товаром сучасний маркетинг базується не на існуючих запитах покупців, а на створенні нового запиту на продукцію. Якщо дійсно всі в одному човні, то врятує тільки агрессивний маркетинг та грамотний ребрендинг України як загального постачальника меду для навколишнього світу. Об"єктивні критерії якості важливі, та для данної справи далеко не головні. І результат, так чи інакше, в більшій мірі залежить від експортерів, а не від пасічників.
 4. +10,5 пасмурно, волого після дощів. Бджіл на напувалці багато. На землі деякі нажаль холонуть, найгірша погода +8 +12 коли мокра земля вітряно і без сонця.
 5. Ви праві, в Україні росте як мінімум до десяти видів полину. Австрійський, звичайний, трав"янистий, гіркий, польовий, однорічний, приморський.
 6. Для благої справи працювати не грішно, гріх лінитися
 7. На ранок -2, ясно і вітряно. Вчора-позавчора вдень бджола працювала на проліску, вербі, напувалка майже повна. Минулий рік в ці дні виставляв з зимівника, перша обніжка була 6.04 з ліщини в день виставки, цього року - 18.03. З верби відповідно 10.04.18 - 25.03.19. В 2018 клен зацвів 22.04, абрикос 25.04, садки 30.04.
 8. Свого часу шукав інфо про дезинфекцію ультрафіолетовими опромінювачами. Там обов"язково після має бути період "повної темноти" годин на 5-10, щоб ДНК не відновилось. Це стосується саме "бактерицидної" частоти близько 250нм. Все що інше - дія озону. Щодо знищення грибків (їх спор) досить суперечливий факт, основна дія якраз направлена на бактеріальних та вірусних збудників.
 9. -3,5. сонячно, вночі пару сантиметрів снігу насипало.
 10. Весна-Літо 2019

  між Охтирка-В.Писарівка
 11. Весна-Літо 2019

  Виніс своїх на волю, в приміщенні нижче +8 не опускається, почали активно ворушитись, шуміти. Тривалий теплий кінець зими активізував бджолу. Як раз перед дощем встиг, з після обід час від часу пускається, вітер свище. Поодинокі пробують літати. Надворі +8,5.
 12. нема на них "срёдне-русскої"... бажання зразу б пропало
 13. Покраска ульев

  у бджілок пам"ять "фотографічна", доки при підльоті до льотка бачить якісь унікальні орієнтири, доти і не блукає. коліір вулика тут грає вирішальну роль тоді, коли таких орієнтирів вже не залишається (тісна постановка в ряд, платформи..)
×