Перейти к содержанию

Palmir

Пользователи
 • Публикаций

  77
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

0

Contact Methods

 • Website URL
  http://skrynyabook.com
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Львів, Судова Вишня, Самбір
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  Лежак, багатокорпусний 300+145
 1. Осень-Зима 2012

  Ні, краще зверніть увагу на поради, що надають Арій, Jivec. Кузмич. Збереження тепла призведе до розширення зони розплоду, матка може перейти на сусідні вулички, що вже буде занадто... А поки розплод на одній вуличці, та й розмір його з долоню (визначив за методом "стеля" ), слідкуйте за кормом та конденсатом. Кілька слів про хвою. Тут не порада, а скоріш припущення. В нас хвоя не росте (до найближчого дерева 20 км.), тому не застосовував і факти з літератури слабо пам"ятаю. Можливо якраз через запах хвої сім"ї втратили спокій? Для нас це запах Нового року, а для них? Мишей відлякує - а бджіл? Погодьтесь, за логікою подій, сім"ї в БК на великому підрамковому просторі повинні були зимувати краще, ніж в лежаках, а вийшло навпаки. Також думав про запах хвої, але до того часу ніби були спокійні (окрім самого початку). На вихідних її заберу, а зверху рамок дам плівку. Дякую за те, що звернули увагу на те, щоб не закривати дна. Поки не почнеться обліт, підвищення активності матки буде негативним процесом для сімї. Немного добавлю ,на хвою осыпается восковая крошка,подмор,и всё это покрывается влагой и в мороз превращается в ледышку.Ну если есть сквозняки и ветер ,под гнездо ставится полукорпус с сушью . Цих вихідних було холодніше ніж минулих, і бджоли в багатокорпусних вже так, як минулого тижня, не шуміли. Але плівку підготовив, і вирішив її вже дати. Коли відкрив перший вулик, то між боковим пінопластом і верхом була щілина в 1см. І з того боку заставної де немає бджіл, було достатньо волого, краплі води. Тобто через ту щілину повітря з вологою переходило в другу частину вулика і там вже конденсувалось. Вирішив щілину так і залишити, і аналогічно таку ж щілину зробити у другому вулику. Так як, ставлячи плівку, трохи розворушив бджіл, то хвою забирати вже не вийшло. Заберу на наступний тиждень. Виходячи з ваших порад, і з того що бачив в себе, якщо вулики закриті від вітру, то хвої краще не давати. Врахую на наступний рік. Щодо прогнозу погоди на тиждень на львівщині - 2 +2. Обльотом і не пахне. Треба набратись терпіння і чекати.
 2. Осень-Зима 2012

  Ні, краще зверніть увагу на поради, що надають Арій, Jivec. Кузмич. Збереження тепла призведе до розширення зони розплоду, матка може перейти на сусідні вулички, що вже буде занадто... А поки розплод на одній вуличці, та й розмір його з долоню (визначив за методом "стеля" ), слідкуйте за кормом та конденсатом. Кілька слів про хвою. Тут не порада, а скоріш припущення. В нас хвоя не росте (до найближчого дерева 20 км.), тому не застосовував і факти з літератури слабо пам"ятаю. Можливо якраз через запах хвої сім"ї втратили спокій? Для нас це запах Нового року, а для них? Мишей відлякує - а бджіл? Погодьтесь, за логікою подій, сім"ї в БК на великому підрамковому просторі повинні були зимувати краще, ніж в лежаках, а вийшло навпаки. Також думав про запах хвої, але до того часу ніби були спокійні (окрім самого початку). На вихідних її заберу, а зверху рамок дам плівку. Дякую за те, що звернули увагу на те, щоб не закривати дна. Поки не почнеться обліт, підвищення активності матки буде негативним процесом для сімї.
 3. Осень-Зима 2012

  Хвоя ,да еще в помещении -лишнее ,если обнаружите расплод ,накройте клеёнкой обеспечив влагой(конденсат) пчел Доречі коли давав хвою - вони дуже агресивно до неї віднеслись (запах, ігольчатість). Подумав, що звикнуть до неї. Але ви відносно хвої, напевне говорили в контексті слабої вентиляції. Хвоя насипана не надто товстим шаром. Якщо посвітити знизу ліхтарем, то світло пробивається. Та й не надто щільно насипана (не втрамбована, як у лісі). Тобто повітря проходить спокійно. Хоча якщо появився розплід, то можливо сітку з хвоєю замінити на суцільне дно? Хоч вентиляція буде гіршою, але раз пішов розплід, то потрібно більше утеплитись (ущільнитись).
 4. Осень-Зима 2012

  Молитись треба завжди,не лише у потребі наглої помочі) Думав зробити вентиляцію зверху і на час відлиги забрати утеплення. Якщо розплід пішов, то його, ясна річ будуть гріти, але можливо матка не буде дальше сіяти.
 5. Осень-Зима 2012

  Вчора дивився до своїх. В лежаках, що на дворі, сидять ніби спокійно. А в двох багатокорпусних, що в стодолі зі сіном, почали гудіти. Від мишей ще з осені дав металеву сітку, прямого входу немає. Швиденько зазирнув зверху - сидять під верхом, але рамки з одного боку зверху не відкриті, тобто поідеї їсти є що. Думаю, що можливо через потепління погнали розплід. Вулик з глибоким дном, в низу якого є сітка прикрита хвоєю. Верх повністю закритий (без отворів для вентиляції)+пінопласт зверху і з одного боку за застоавною. Плівки в зиму не давав. Що робити? бо гул був чутний, як тільки зайшов у стодолу, тобто досить сильний. Бо переди тим, щоб почути жужання, треба було прислуховуватись біля льотка.
 6. Варіант прийнятний.Але є загроза мишей--де сіно,там і вони.Якщо ж убезпечите бджіл від грзунів,то переміщайте вулики. Про присутність мишей думав. Льоток повністю закрив металевою сіточкою. В дні також сітка, на сітці хвоя. Минулого тижня ніби все було гаразд, за сіточкою було кілька бджіл, решта тихенько жужать.
 7. sij, шаруда - дякую за поради. Зараз на дворі іній, затвра в ночі також передають0 гЦ, А дальше невелике потепління до +5 в ночі. Треба використати цей момент.
 8. Усім вітання! Осінь закрутила, рідко заходив на форум... і крім того прощолкав з обробкою біпіном бджіл. Полоски ставив. Питання чи вартує зараз рухати бджіл і все ж обробити, чи мати надію що полоски подіяли? Порадили лише обкурити. Бджоли вже в клубі,.. ех минулого тижня не попав, а була гарна погода. І ще одне питання. Є три малі сімейки на 3, 4 і 5 вуличок відповідно. Вулики багатокорпусні з гніздовими рамками на 300. З низу глибоке дно 20см + сітка з хвоєю. Страшнувато малі сімейки залишати на вулиці (минулої зими, найменша сімейка мала найбільше підмору). Є варіанти: 1) Пивниця де зберігають картоплю. Температурно ідеально - 2-5 градусів, але час від часу туди заходять ту ж картоплю набирати , тобто чи це не буде тривожити бджіл. 2) Є ще один склад-пивниця, але через перегородку в блок є гараж, в якому кожен день заводиться авто + лязгають ворота 3) Є стріха зі сіном, сіно там береться раз в тиждень для кози))) ну і температура не відрізняється від цієї що надворі, лишень нема протягів. Ще відносно шумів - три лежаки стоять на відстані 2,5-5 метрів від дороги, по якій хоч і не часто але кожен день їздять машини, незважаючи на цей шум, сильно-середні (для мене вони сильні))) перезимували нормально. Чи це різного роду шуми, різний шумовий фон, відповідно і реакція бджіл на шуми будучи на дворі, і на шуми, які можуть виникнути коли заходити в пивницю, буде різною?
 9. Нет, это не причина тихой смены. Не мешайте им сделать тихую замену матки. Сьогодні передзвонили, скзали що над вуликом літала хмара бджіл, вище будинку. Політали і назад до вулика залізли. І місяць тому так само хмаркою політали над вуликом і назад. Рояться? Ознак ніби не видно, літають справно, борід немає (хоча кілька маточників заклали). Не дуж тиха заміна виходить
 10. Нет, это не причина тихой смены. Не мешайте им сделать тихую замену матки. Тиху заміну робили на початку літа. Можливо, що щераз задумали змінити?
 11. В лежаку матка, по відношенню до льотка, сіє в другій половині вулика. Видно частина бджіл до неї все ж не доходить, і ближче до льотка заклали кілька маточників. Засів і розплід переставляв навпроти льотка, але не помогло (тобто матка далі сіє в другій половині) вулика. Ця сімя на початку літа робила тиху заміну. Чи в тому проблема, що матка сіє далеко від льотка і що порадите зробити?
 12. Интересное о пчёлах

  Читав що такі маточники можуть утворитись, коли личинка добре не закріпилась і сповзає вниз. От бджоли і добудовують маточник. Такі маточники для виводу доброї матики не підходять.
 13. Весна-Літо 2012.

  У мене 2 сімї розвиваються добре, а одна ніяк. На початку весни це була найслабша сімейка (можна сказати відводок). Матка минулорічна, якихось признаків хвороби не бачу. Донедавна були через перегородку з іншою сім'єю. Через те що сильнішу сімю з цієї пари треба було розширяти, то слабачка переніс в інший вулик. Бджіл вилітає (і до переселення) дуже мало. Бджоли 2-3 рамки (як було на початку весни на такому рівні і залишилось). Засів і розплід є. Чи то причина в тому, що мало бджіл для обігріву, чи то матка настільки погано сіє. Підсилювати розплодом з інших сімей зараз не хочу (краще нехай тамті сім'ї нормально розвиваються). Думаю, дочекатись роя (постараюсь не свого ) і об'єднаю. Може щось підкажете?
 14. Весна-Літо 2012.

  Сьогодні приїхав і біля вулика сильнішої сім'ї побачив жовті плямки. Придивився - це застивші бджоли з обніжкою. Прикинув - штук 100 було. Біля слабших, набагато менше - але теж до двох десяткі напевне назбирається. Вчора було дуже холодно, але світило сонце, от видно повилітали і позастивали. Ще більше напевне дальше від вулика залишилось.
 15. Ловушки для ловли роёв

  Микола Іванович - цей варіант простіший - все зрозуміло. Думаю в різних ситуаціях може пригодитись. Дякую. капроновий шнурок - надіюсь не білий тонкий))) Думаю, що в кожному конкретному випадку треба вибирати кращий спосіб для спускання. Тому не вартує відмахуватись від запропонованих варіантів, а при потребі брати на озброєння. Щодо рукавець при лазанні по дереві з точки зору техніки безпеки дійсно не правильний варіант. Вихід натягувати лише при спусканні ловушки. Певна річ, що це все додаткові рухи і деталі, на які людина переважно махає рукою. Ну але це вже справа кожного окремо.
×