Jump to content
Форум на ТочкУ

Kumpel (Ігор Довгуник)

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  898
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kumpel (Ігор Довгуник)

 1. Дайте посилання на першоджерело, бо щось воно виглядає трохи курйозно .
 2. Смієтесь, а Тофільський має намір приїхати і наловити у нас степову по квітках. Ну принаймі набрати у дядьків, котрі у себе не займаються виведенням маток. Ніяк не можу відмовити чоловіка від тої ідеї . Доречі, догори ногами нема потреби, бо Тофільський і так обертає їх зліва направо
 3. То будьте такі ласкаві і поділіться промірами . Це для Тофільського. Йому це спростить життя, бо тема України залишається для нього актуальною. Лише карантин трохи підкорегував його плани. Крилець йому я вже трохи накидав, але це ж об'єми роботи. Тому Вашим готовеньким він дуже зрадіє . У мене він навіть наші 12-точкові проміри попросив, щоб якось спростити собі життя.
 4. До уваги сектантів ! Вийшла нова весрсія програми IdentiFly. У новій версії Тофільський додав класифікатор для A. m. carpatica, але румунського розливу. Тобто тамтешню македоніку, як я розумію . Доведеться влаштувати чоловікові невеличку лаходерку з цього приводу. Але це ще не весь прикол. Минулого тижня прислали мені з Туреччини поганенький зразок анатоліки (підіпсований карнікою). Ну я його у новий класифікатор і ось що вийшло: Доречі, степова у цьому класифікаторі також розпізнається як carpatica, котра, судячи з ілюстрації, претендує на окрему еволюційну лінію
 5. Туреччина активно опановує MorphoXL Як завжди, останню версію програми можна взяти на сайті ОМУ. Тепер вже з підтримкою турецької . Архів програми WingsDig там поповнився детальною інструкцією з використання.
 6. Все залежить від того, де Ви знаходитесь. Якщо справді цікавить СР, то мабуть зможу надати контакти із РФ у приваті, попередньо спитавши у них дозволу. Ну а якщо наша полісянка, то шукайте у відповідній вітці форуму.
 7. Ви цілий диверсант . Не пригадую, щоб у батька меліфера коли-небуть хворіла. Зате на ін'єкції була дуже щедра. По 5-7 на раз і це крізь амуніцію, котра швидше нагадувала скафандр. Але нічого, це ж дуже добре для тонусу, та й мед виглядає солодшим .
 8. Дочка вільного парування, чи контрольованого? Цікавить, бо такий матеріал не можна втрачати.
 9. А там картина майже однакова і по бджолах, і по трутнях - без інтриги .
 10. Минулого року про нього тут йшлося, від Столяра.
 11. Та мабуть так і є, що у різних регіонах свої особливості. Але у мене на даний час ті відмінності з однієї пасіки . Навіть там, де MorphoXL більш оптимістичний, DAWINO крутить дулю . У ньому немає УС, проте македоніка представлена досить не погано. Але ж ні, він норовить побачити там домінантною карніку, а іноді і понад 90%. Складається враження, що на сьогодні найближчі родичі трохи не ті, що колись.
 12. Михайле, немає трьох інших класифікаторів. За словами автора, на сьогодні можна довіряти лише класифікатору еволюційних ліній. Ніхто не заборонить Вам мати власну точку зору, але не варта давати на загал рекомендації, котрі суперечать позиції розробника програми. Тофільського дуже цікавлять наші аборигенні бджоли, тому і збирається він до нас. Давайте всі разом допоможемо йому у пошуку еталонних зразків, бо це дуже не проста справа. Сам я уже два тижні по вечорах розбираю нові проби степової, але все воно трохи не те (не еталон). По поліській з пробами взагалі не густо, зате є один бездоганний екземпляр . Жодних проблем немає лише по карпатці.
 13. І на підставі Ви чого це радите? Вам відомо, що в останній версії IdentiFly автор прибрав класифікатор європейських порід бджіл, бо він давав не достовірні результати. Ось пояснення самого автора програми: "Zdecydowałem się usunąć apis-mellifera-subspecies-Europe-classification bo nie mam do tych danych pełnego zaufania." Влітку Тофільський збирається до України. Збирайте крильця... і буде новий класифікатор . В тім числі і з нашими місцевими расами.
 14. Бреше якраз європейський класифікатор і з цієї причини Тофільський його видалив.
 15. Михайле, у Вас MorphoXL чудово читає dw.png-файли з вимірами IdentiFly. Але файли cva.png він також читає і там є хибна інформація, тому їх потрібно прибирати. Інакше буде не коректний результат. Довелося спочатку конвертувати у нормальну тпс в інший спосіб, а тоді вже аналізувати. У класифікаторі DAWINO присутня італійка початку двотисячних і там кордован не дуже сподобався
 16. Без проблем. Все це гарненько конвертується хоч під DAWINO, хоч під MorphoXL.
 17. Михайле, гарної карпатки аж ніяк не бракує. Навіть у Рудакова на ресурсі Ви її побачите в достатній кількості. А якщо і того буде замало, то підкину . Кажете, що є гарні крильця степової, чи італійки? То давайте. Але тільки гарні, бо ніколи... Я ще дійсно гідної італійки не зустрічав. Для кавказянки пальців однієї руки буде забагато . Ну а витягувати окремі крильця з не чистої проби не є ділом. Власне через це і у мене робота застопорилася. На породу потрібно хоча б 10-15 якісних проб. Крильця Рутнера також особливо не допомогли, як і Тофільському .
 18. Ваш шлях надто авантюрний, хоч мабуть і він має право на життя . Але він не може бути рекомендованим для загалу. Тофільський у першу чергу науковець, а вже потім розробник програми. Йому важлива достовірність результату, а не результат будь-якою ціною. Можливості програми він розуміє краще від будь-кого, тому щиро і відверто розповідає про недоліки. Вашим методом ці недоліки не виправиш, але ми всі разом зможемо допомогти у цьому автору програми. Якщо він захоче .
 19. Трохи не вірне трактування. Ось пояснення Адама Тофільського з цього приводу (у перекладі ): На цьому етапі мають добре розрізнитися еволюційні лінії (класифікатор apis-mellifera-lineages-classification). Щодо підвидів, то власне додав A.m.ruttneri з Мальти, бо маю ці дані. У мене недостатньо даних для інших підвидів. Класифікатор apis-mellifera-subspecies-classification дасть певні результати, але їх слід тлумачити обережно. Я вирішив видалити класифікатор apis-mellifera-subspecies-Europe-classification, оскільки не маю повної довіри до цих даних.
 20. Цілком погоджуюся. Якщо не помиляюсь, то apiclass використовує один глобальний класифікатор, де присутні усі відомі йому породи. А це дуже кепсько впливає на якість ідентифвкаціі. Про це можна почитати у Тофільського.
 21. За порівнянням результатів аналізу МтДНК маємо різницю лише в одну мутацію, а для визнання різнопородності мало б бути у чотири рази більше. Подібна мутація є лише у "скленара", але і він має своі додаткові особливості. Інформація від Череватова, тому маю надію, що це дещо розвіє Ваші сумніви .
 22. Не хочу переходити на особистості, але тому ніхто не вірить, яка робота, звідки та бджола, її родовідна де? Пане Михайле, а де там у мене заклик до віри? Чоловік просив поправити його щодо походження назви, то я і поправив: П.С. Про всі деталі походження не скажу, бо не знаю, але якась частина інформації стосовно родоводів є у бібрід.
 23. Поправляю . Все банально просто. Подолянка тому, що робота з цією бджолою ведеться на пасіці, котра знаходиться на хуторі Подоляни, на Львівщині.
 24. Як на мене, то шириною чистопородного діапазону
×
×
 • Create New...