Jump to content
Форум на ТочкУ

Kumpel (Ігор Довгуник)

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  907
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,544

About Kumpel (Ігор Довгуник)

 • Birthday 03/15/1962

Profile Information

 • Location
  Львів
 • Interests
  програмування, гірський туризм
 • Honey Extractor type
  Чотирирамочна, старша від мене (батьківський спадок)

General Information

 • Пасека в
  35 км на південь від Львова, 0974506697
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  корпусні (рамка "півукраїнка" 335х240)
 • Порода пчел
  карпатка + такі собі сіренькі (переважно)

Recent Profile Visitors

2,624 profile views
 1. Це ще не докази, а лише початковий етап дослідження. Попереду у нього ще дуже багато роботи. У липні Тофільський планував експедицію по Україні, але мені не відомо, чи у нього все вийшло через карантинні обмеження. Сам маршрут він вибрав не дуже вдало, бо це переважно по перехідній зоні карпатки і степової. Степова його цікавить не менше, ніж карпатка, бо для них це також біла пляма.
 2. Львівщина ніколи не входила до природного ареалу карпатки. Ну можливо десь у Бескидах, але це лише невеличкий фрагмент. А загалом, територія була поділена між степовою і темною лісовою. Очевидно, що значна частина області була покрита перехідними формами, так що бджола мабуть була дуже з характером .Принаймі на батьківській пасіці водилися справжні чортенята . Ну а далі наслідки породного районування, тому ситуація не сильно відрізняється від вашої. Нині є і баки, і карніка, і залишки місцевих форм, і все це густо замішується на карпатці. Дуже не просто проводити справжню селекційну роботу в таких умовах, але для цього існують облітники, інструментальне і насичений трутневий фон для ефок . Ну а бажаючих втулити не бракує ну і вас, ні у нас .
 3. Та не спішіть! Почекайте, нехай Вам тут трохи наваляють
 4. Ну що, продовжуємо гріти тему ? Та ні, не остання. І саме тому я спереду поставив слово "навіть". Але цей селекційний інструмент розробляли авторитетні науковці. Тому ім важлива не лише комерційна складова, але і репутація у відповідних колах. Звідти і їхні пояснення до ситуації. Щодо бренду. По перше, це чисто комерційна категорія і до пошуку істини (науки) не має жодного відношення . Ну а по друге, крім України, на цей бренд цілком законно претендують ще й Румунія і Молдова. Там ніби і бджола трішечки інша (поки що ), але не шкодить.Головне, щоб називалась A.m.carpatica. Ще на початку червня спілкувався з Адамом Тофільським на предмет карпатських бджіл. Він розповів про минулорічну експедицію по північній Румунії, результати котрої опублікував у програмі IdentiFly1_4. Ось так воно виглядає у програмі а це маршрут експедиції На графіку чітко видно, що румунська карпатка стоїть особнячком від еволюційної лінії "С", тобто відмінність від карніки очевидна. Але зауважте, що все це досліджувалося під нашим кордоном. У нас мусить бути те саме . Ось як сам Тофільський коментує отримані результати: Sam byłem zaskoczony ale nie pokrywają się zupełnie z pszczołami z Chorwacji i Słowenii. Dlatego carpatica jest tak wyraźnie oddzielona od linii ewolucyjnych. Oddzielna grupa dla carpatica nie znaczy że to oddzielna linia ewolucyjna. Z pozostałych podgatunków w linii C nie miałem dostatecznie dużo danych. Linia C oznacza wszystkie inne podgatunki z tej linii poza carpatica. W takim układzie łatwiej też interpretować dane bo jest mniej grup. W przyszłości dodam dane z innych krajów kiedy będzie ich dostatecznie dużo. Тобто інтрига триває . Я надіслав йому трохи нашого матеріалу, але результатів ще немає. Саме тому я поки буду більше довіряти Фрідріху Рутнеру і брату Адаму, хоча другий Адам також класний мужик Ну а щодо "карпатка - лінія карніки" то це вже повний перебор. Це ж який "діяч" таке зморозив ? Окрема популяція карніки - чув, а щоб лінія...
 5. Вірити не можу, лише довіряти . А у даному випадку питання єдине - хто, коли і де це довів? Там ніби немає відповідних посилань на авторитетні джерела . Так, румуни активно наполягають на цій назві. Усі чемно поважають їхню позицію, але хто це визнав офіційно? Навіть beebreed, використовуючи цю назву, змушений давати пояснення в стилі "ми так не вважаємо, але точку зору шануємо, тому ось вам окремий майданчик"
 6. Для чого? Та банально заради істини, бо так воно і є. @Sanich, а Ви мене ще й добряче розвеселили . Прикол у тім, що Ваш перелік "діячів" доведеться трохи розширити. Мабуть знаєте, що Карл Керлє порівнював свою бджолу з іншими расами, в тім числі і з карнікою карпатськоі популяції. Саме так, він вважав карпатських бджіл популяцією карніки. Він тоді ще зазначав, що не помітив особливої різниці між карпаткою і іншими популяціями карніки . Але то мабуть Рутнер його спантеличив, бо він теж так вважав. Його теж запишемо до "діячів" . Ну і на останок, додам сюди ще й Квєтослава Чермака. Цей не просто "діяч", а "агресивний діяч" - замісив карніку на вучківській карпатці і видав на-гора лінію карніки під назвою Vigor. І замісився цей заміс без розчеплення, як і годиться для внутрішньопородного кросу... Зауважте, що все це відбувалося ще кілька десятиліть тому, задовго до генетики. Так що нинішні "діячі" аж ніяк не є піонерами у цій справі .
 7. Ну як мінімум, не сформуєте пакет, чи відводок (протиройовий і тд). А загалом - https://www.google.com/search?hl=uk-UA&ie=UTF-8&q=методика+тестування+бджолиних+сімей
 8. У мене скромненько - облітав на облітнику дві тестові групи, обмінявся з колегами матеріалом. Далі наробив трохи інструменталок і , включно з минулорічними тестовими, кільксть селекційного матеріалу наблизилась до п'ятидесяти сімей. Ну тобто свідомо створив гарненьку збиткову пасіку. Бо з тестовими багато речей робити нізя, а додаткових клопотів...
 9. Право на сумніви Ви маєте, але це питання вже підіймалося на сторінках даної вітки форуму. І навіть ще до початку роботи цього облітника . Щодо самого облітника, то на сьогодні він офіційно зареєстрований у beebreed. Минулого року там облітував, у першому заїзді, то результатом цілком задоволений. Чув, що дехто отримав більш вдалі комбінації у наступних заїздах, з іншими батьківськими. А поштучношго продажу маток з такого облітника я також не дуже розумію, за будь-якою ціною . Це ж не племінний, а фактично сирий селекційний матеріал. От коли б якусь тестову групу... , хоча це вже питання до кінцевої мети самого покупця .
 10. Дайте посилання на першоджерело, бо щось воно виглядає трохи курйозно .
 11. Смієтесь, а Тофільський має намір приїхати і наловити у нас степову по квітках. Ну принаймі набрати у дядьків, котрі у себе не займаються виведенням маток. Ніяк не можу відмовити чоловіка від тої ідеї . Доречі, догори ногами нема потреби, бо Тофільський і так обертає їх зліва направо
 12. То будьте такі ласкаві і поділіться промірами . Це для Тофільського. Йому це спростить життя, бо тема України залишається для нього актуальною. Лише карантин трохи підкорегував його плани. Крилець йому я вже трохи накидав, але це ж об'єми роботи. Тому Вашим готовеньким він дуже зрадіє . У мене він навіть наші 12-точкові проміри попросив, щоб якось спростити собі життя.
 13. До уваги сектантів ! Вийшла нова весрсія програми IdentiFly. У новій версії Тофільський додав класифікатор для A. m. carpatica, але румунського розливу. Тобто тамтешню македоніку, як я розумію . Доведеться влаштувати чоловікові невеличку лаходерку з цього приводу. Але це ще не весь прикол. Минулого тижня прислали мені з Туреччини поганенький зразок анатоліки (підіпсований карнікою). Ну я його у новий класифікатор і ось що вийшло: Доречі, степова у цьому класифікаторі також розпізнається як carpatica, котра, судячи з ілюстрації, претендує на окрему еволюційну лінію
 14. Туреччина активно опановує MorphoXL Як завжди, останню версію програми можна взяти на сайті ОМУ. Тепер вже з підтримкою турецької . Архів програми WingsDig там поповнився детальною інструкцією з використання.
 15. Все залежить від того, де Ви знаходитесь. Якщо справді цікавить СР, то мабуть зможу надати контакти із РФ у приваті, попередньо спитавши у них дозволу. Ну а якщо наша полісянка, то шукайте у відповідній вітці форуму.
×
×
 • Create New...