Jump to content

Kumpel (Ігор Довгуник)

Активные Пoльзователи
 • Content count

  874
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,469

About Kumpel (Ігор Довгуник)

 • Birthday 03/15/1962

Profile Information

 • Location
  Львів
 • Interests
  програмування, гірський туризм
 • Honey Extractor type
  Чотирирамочна, старша від мене (батьківський спадок)

General Information

 • Пасека в
  35 км на південь від Львова, 0974506697
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  корпусні (рамка "півукраїнка" 335х240)
 • Порода пчел
  карпатка + такі собі сіренькі (переважно)

Recent Profile Visitors

2,229 profile views
 1. Українська степова порода

  Як на мене, то шириною чистопородного діапазону
 2. Карпатська бджола

  Так, саме у перерахунку на стандартні.
 3. Карпатська бджола

  По різному буває, але ніяк не менше 24 стандартних. Інакше полізете на дерева .
 4. Карпатська бджола

  Пошукайте у мережі PDFCreator, або щось аналогічне (віртуальний принтер). Працює через меню "Файл" > "Друкувати". Зберігає не лише у PDF, але і у вигляді більшості форматів зображень.
 5. Карпатська бджола

  Яка версія офісного пакету програм? Якщо 2003, то нажаль, тільки з допомогою стороннього "віртуального принтера". Ну а починаючи з 2007 - меню "Файл" > "Зберегти як" і у діалоговому вікні обираєте розширення "PDF" та вказуєте потрібні сторінки.
 6. Насыщение местности трутнем

  Та я це розумію. Але сказане мною чудово ілюструє схема, котру трохи вище навів Юра. Зверу і справа маємо бабусю трутнів з облітника, а справа внизу їхніх матерів - сестринську групу батьківських сімей. Отже все залежить від того, що було "заляте" у бабусю, ну і від везіння .
 7. Насыщение местности трутнем

  @Брониславович, важкувато якось після свят малювати в уяві подібні схеми. Значно краще працює підсвідомість, а вона рекомендує не погодитися . Ті маточки-сестри з батьківської групи можуть бути як повними сестрами, так і не повними. Батьки у них можуть бути різні (сподіваємось ), а отже і дідусі у синочків-двоюрідних братів також різні . А це трохи покращує ситуацію .
 8. Насыщение местности трутнем

  Тут мабуть Броніславович дещо опустив у своєму поясненні. Мабуть якісь тонкощі контрольованого спаровування, практичні аспекти. Бо якщо за логікою, то мама неплідок "нагородила" своїх доньок по одному із своїх власних двох алелей, котрі отримала від батьків, та по одному із спермотеки. За різними даними, при вільному паруванні матку покривають від 10 до 20 трутнів, хоча у наукових розрахунках за середнє чомусь беруть 8 . Якщо припустити ідеальну ситуацію, коли кожен з 8 трутнів мав унікальний алель, та ще й всі вони відмінні від таких у матки, то у цьому випадку матка може передати донькам комбінацію із 10 алелей (2х8=16 комбінацій). Інший крайній теоретичний випадок, коли всі трутні мали однаковий алель і він співпадає з одним із алелей матки...
 9. Насыщение местности трутнем

  Я такого не казав. Це до Броніславовича .
 10. Насыщение местности трутнем

  Відтворити повний оригінал неможливо, але це мабуть і не потрібно. Зате можна створити щось нове і чудовий приклад такої можливості Ви тримаєте у себе на пасіці . Але тепер воно вже зовсім не "гібрид", а повноцінна порода у класичному розумінні. Інша справа, чи знайдуться охочі до цієї не простої роботи. Воно ж у коротшому часі не дасть жодного прибутку, або буде неякісно зроблене . Здається, Карл Керлє називав мінімальний термін у сім років (якщо пощастить) .
 11. Методи визначення породи бджіл

  Михайле, гарно сказане, але не погоджуся категорично. Андрій не прийшов у гості, а прийшов до дому, привітного Українського дому , та ще й не з пустими руками. Ми завжди раді приймати адекватних гостей, а цей чоловік, на мою думку, претендує на почесне місце в нашій хаті. Але ні, не поміж ікони . Це місце я резервую для @Пахомич. Бо попри все, власне той чоловік тримає нас у межах адеквату .
 12. Карпатська бджола

  Якщо Вас цікавить власне "Синевір", то однозначно у Віктора. Хоча б тому, що "Синевір" є його творіннням. Хочете "географічних", то попроросіть племінних з облітника "Вільшани", або "Ведмежий" (Міжгірський район). Як варіант, якщо мова про колочавську карпатку, то Василь Маркусь.
 13. Методи визначення породи бджіл

  Андрей, без Вашего участия и сама программа MorphoXL не обладала бы той функциональностью. Это в равной степени касается и публичной и экспертной версии. Она прекрасно демонстрирует возможности коллективного разума. А раз такое дело, то ее дальнейшая судьба зависит и от Ваших не совсем научных разработок .
 14. Методи визначення породи бджіл

  Так і планую зробити весною. Воно ж і справді інтрига . Матка 58 ще й по меду була в лідерах, але під осінь бджола у неї стала трохи нервовіша.
 15. Методи визначення породи бджіл

  З цього правила бувають і приємні вийнятки . Раніше теж був у цьому переконаний, але влітку одна така ефка настільки заінтригувала, що не втримався і переміряв . Потрібно було знайти і ізолювати матку, бо сім'ю планував під виховательку. Заскочив на пасіку після роботи, а поки дішов до тієї сім'ї, то на дворі вже майже смеркало. Я їм порамочний огляд, а бджілкам якось не в образу. Бджола вся однорідна, сіренька, та й на розплоді гарненько так, ковриком. Ну я і взяв мінімальну пробу - 32 бджілки : А коли це побачив, то оглянув і її сестер, з тієї ж закладки: Звичайно ж не у всіх все ідеально, але враховуючи, що це вільний обліт у мене на точку, то якось навіть з гріхом нарікати
×