Перейти к содержанию

pchel

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  345
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент pchel

 1. Замовлення отримав. Дякую. Ось тільки термін придатності чомусь стоїть 03.2019
 2. Горбатий розплід

  Я в таких випадках даю в льоток димку, трішки почекаю поки бджоли наберуть меду в зобики і струшую бджіл з рамок. Всі рамки з вулика забираю. Кладу заставну дошку як потолочину. Підвішую матку в кліточці. І залишаю на 2-3 дні. Через 2-3 дні, десь до обіду, піднімаю заставну якщо там бджоли потягли "язики", а вони їх завжди тягнуть сміло випускаю матку. Ввечері повертаю рамки. Поки, що "проколів" небуло ні разу. Обіцяють ще з недільку тепла, можна встигнути. тут матку давав в шприцу.
 3. Переглядаю свої записи в журналі і зупинився на такому записі: Додано 10 рамок: тип Вощина розмір Магазинна рамка, тут все зрозуміло, а ось: Додано 1 рамок: тип Суш розмір Магазин щось тут не так.
 4. Не знаю чи то такий не уважний, чи раніше не було такої фунції, але сидів копіював кожен QR код і переносив їх у Word. А тут виявляється одна кнопка і всі коди сгенеровані. Треба частіше заглядувати до "шапки". Дякую.
 5. Теж десь так. Доведеться чекати. Дякую.
 6. Може хто підкаже як ліпше і коли перевезти пасіку на новий точок. Для бджіл нічого нового, а ось для пасічника умови кращі. Електрика. свердловина, погріб, зимівник сімей на 50 і т. д. Але відстань на яку потрібно переїхати всього 700 м. Боюсь щоб не повернулись мої бджоли назад на старе місце. У вересні синоптики показують вдень пару днів +10 +7, але думаю, що це буде за мало. Мабуть доведеться чекати ще.
 7. Обживаюсь потихеньку на новому точку. Ходжу, голову вгору не піднімаю. А даремно. Виявляється зі мною поряд живуть ось такі сусіди.
 8. Пчёлы и их соседи

  Вирішив прибрати колеса після перевезення вуликів на інший точок. Взяв два колеса у руки і поніс під грушу. Кинув, а звідти рій шершнів. Не думав я, що в свої 55 зможу стометрівку за 1,2 секунди пробігти. Коли все заспокоїлось взяв дихлофос і пішов. Шершнів там залишилось з десяток. Від дихлофоса попадали і я побачив там їхнє гніздо. Ось таких сусідів нажив собі на пасіці. Як я їх не побачив раніше не розумію.
 9. З 27 на 28 квітня або з 28 на 29 квітня з пасіки було вкрадено 6 корпусних вуликів. Низ рамка на 300 верх магазинна надставка на 145 мм. Були навішені пилковловлювачі. Теж пішли. Почалося. Хоч вертайся назад до своїх стареньких лежачків.
 10. Поліції нашій воно не потрібне. Сам коли знайдеш то хіба, що морду наб’єш. Між ноги стріляти не будеш, бо посадять самого. Та й характер у кожної людини різний. Колись пасіка стояла на дачі і була обгороджена шиферним забором. Шифер був малого розміру, тому забор був з двох шиферин. Зняли верхній шифер, перелізли і покрали бджіл з вуликів, по 6 рамок з кожного. Я потім не став косити попід забором, а в бур’янах поставив гострі куски стекла. Стекло було великих розмірів. Одним словом я потім ночами не міг спати, все переживав за того ворюгу. А якщо він стрибнув на стекло і лежить під забором кров'ю стікає. Закінчилось все тим, що поїхав зібрав ті стекла, переночував пару днів на дачі і заспокоївся. Зараз в планах змінити місце точка, щоб була електрика. Місце уже підібране, але рядом. Треба чекати осені, щоб перекочувати туди. Сарафанне радіо працює, так як хто не побачить і зразу ж питає як, коли, скільки? А коли їду на день додому на пасіці залишаю ось такого сторожа.
 11. Вулик складається з п’яти корпусів на 145. Забрали комплекти з 2-х і 3-х корпусів. Тому так і подумав, що той хто щось десь замітив і повідомив просто так, як кажуть на рівному місті, заробляє від 2 до 6 тис. грн. Якщо я скажу 20 тис, то у тих хто краде, апетит буде ще більший, будуть красти, а через два дні повертати. А може я щось не так розумію.
 12. Слідчому нічого не говорив, подумав, що хабарі зараз уже не в моді. А ось сусідам казав, що коли б хто мої вулики знайшов отримав би по 300 грн за вулик, а якщо ще й з бджолами то по тисячі. Поки що тиша, хоча по селу слух про покражу пройшов в то й же день. Може мало сказав? А взагалі я не думаю, що бджоли мої десь рядом. Думаю вони поїхали кудись по далі.
 13. И не одна собака не залаяла. Знакомая ситуация.
 14. На точку стояло 22 вулика, 20 з яких нові. Так що перебирати дуже й не потрібно було. А ось чому брали різної з різних рядів і різної сили сім’ї теж не зрозуміло. Забрали 2 по 10 рамок, 3 уже стояли з магазинами, а один (експериментальний) зимував знизу рамка 300 і зверху магазин. На 18.04 в сім’ї було знизу 5 рамок розплоду і зверху в магазині 5 рамок печатного розплоду. А в загалі думаю, що ворюгам добре ще помагають записи крейдою на вуликах, по типу 10-8-4 та 18.04.18+145. Зітру тепер, тим паче, що всі ці записи є в Електронному журналі. А на рахунок трекерів, так їх скільки, що голова обертом іде і особисто я в цьому дуже не розуміюсь. От якби хтось чітко сказав, що потрібно брати такий чи такий було б легше на чомусь зупинитись. Дякую.
 15. Доведеться щось робити. Але нові вулики на зиму буду забирати додому, це точно. А поки, що зверху мабуть хтось таки дивиться і прислав мені на поміч сторожа. Цього разу прибилась до мене на пасіку собачка. Тепер живе на пасіці. Я його годую, а він відлякує всіх і вдень і вночі. Будильника вночі уже не заводжу через кожну годину.
 16. У коментарях на фейсбуці прочитав:- Ivan Velykodnyi В мене в минулому році 10 увели. Причому за два рази по 5 штук. Так, що наглості ворюг межі немає.
 17. Мабуть це так і є. Слідчий, який приїжджав на виклик не хоче і слухати про даний варіант. Говорить - ми працюємо, шукаємо. Решта, до кого не зверталися, всі теж відмовили. Через два дні після покражі, в 2.30 ночі почув торохтіння причіпа. Вийшов. Проїхала машина, розвернулась на вигоні, так як біля пасіки з причіпом не розвернешся, але мабуть побачивши світло ліхтаря дуже швиденько поїхала геть. Думаю це була спроба зробити ще одну ходку по вулики. Зараз пасіку залишаю тільки на день. А як буде далі поки, що не придумаю. Почистив свої старенькі лежаки. Да, без ружжа зараз мабуть не можна ніяк. Дрючком, з яким я ходжу вночі по пасіці, можна хіба, що по спині самому отримати.
 18. Я теж так думаю. Хтось таки тримає мене там на контролі. А ось чому собаки навіть не гавками це вже питання. Їх на ніч відвязують. Я прокидаюся в 5 ранку то вони завжди бігають за мною хвостиком.
 19. У мій також 8 влазить. Ви ж знаєте які в наших селах магазини? Виключення звісно є, але не в нашому районі, це точно. (
 20. Дякую, Вам за підказку. Після нашої з Вами розмови по телефону зараз відпрацьовуємо такий варіант. Про результат обов'язково повідомлю. Ще раз велике спасибі.
 21. Люди добрі, вибачаюсь. Написав і поїхав зразу ж на пасіку. Зв'язку там не має. Зараз приїхав на день уладнати деякі справи і знову на ніч на пасіку. Район село Прихідьки Полтавської області. З обоз боків два двори, ну начебто наглядали. Але говорять все було тихо, навіть собаки не гавкали. До кожного вулика сліди колес якогось возика. Поліцію викликав, приїхали зразу. Фотографували, записали і поїхали. Дзвонили, що когось там підозрювали, але перевірили там все чисто. На пасіці сторожа як такого не має, бо більш чим на день два пасіку не залишав. В планах крадіїв було мабуть вантажити 8 вуликів, так як я одного знятий пилковловлювач і сліди коліс біля вулика. Інший був припіднятий і поставлений назад але не попав у фальці, так і стояв перекошений. Може щось налякало, не знаю. Дякую всім за кометарі. І ще раз вибачте за затримку з відповідями.
 22. Я це і хотів сказати. Трішки не так виразився. Я думаю, що тільки щепленням можна було б уберегтися, а так не вбережешся. Всерівно якийсь та й причепиться.
×