Перейти к содержанию

pchel

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  339
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

678

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
  Male
 • Место расположения
  Україна Полтавська область

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Полтавська область
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  71-100
 • Ульи
  Лежаки, бк 10х(300+145) рамок
 • Порода пчел
  Укр. степова, Карпатка, Карніка

Посетители профиля

1 653 просмотра профиля
 1. Обживаюсь потихеньку на новому точку. Ходжу, голову вгору не піднімаю. А даремно. Виявляється зі мною поряд живуть ось такі сусіди.
 2. Пчёлы и их соседи

  Вирішив прибрати колеса після перевезення вуликів на інший точок. Взяв два колеса у руки і поніс під грушу. Кинув, а звідти рій шершнів. Не думав я, що в свої 55 зможу стометрівку за 1,2 секунди пробігти. Коли все заспокоїлось взяв дихлофос і пішов. Шершнів там залишилось з десяток. Від дихлофоса попадали і я побачив там їхнє гніздо. Ось таких сусідів нажив собі на пасіці. Як я їх не побачив раніше не розумію.
 3. Поліції нашій воно не потрібне. Сам коли знайдеш то хіба, що морду наб’єш. Між ноги стріляти не будеш, бо посадять самого. Та й характер у кожної людини різний. Колись пасіка стояла на дачі і була обгороджена шиферним забором. Шифер був малого розміру, тому забор був з двох шиферин. Зняли верхній шифер, перелізли і покрали бджіл з вуликів, по 6 рамок з кожного. Я потім не став косити попід забором, а в бур’янах поставив гострі куски стекла. Стекло було великих розмірів. Одним словом я потім ночами не міг спати, все переживав за того ворюгу. А якщо він стрибнув на стекло і лежить під забором кров'ю стікає. Закінчилось все тим, що поїхав зібрав ті стекла, переночував пару днів на дачі і заспокоївся. Зараз в планах змінити місце точка, щоб була електрика. Місце уже підібране, але рядом. Треба чекати осені, щоб перекочувати туди. Сарафанне радіо працює, так як хто не побачить і зразу ж питає як, коли, скільки? А коли їду на день додому на пасіці залишаю ось такого сторожа.
 4. Вулик складається з п’яти корпусів на 145. Забрали комплекти з 2-х і 3-х корпусів. Тому так і подумав, що той хто щось десь замітив і повідомив просто так, як кажуть на рівному місті, заробляє від 2 до 6 тис. грн. Якщо я скажу 20 тис, то у тих хто краде, апетит буде ще більший, будуть красти, а через два дні повертати. А може я щось не так розумію.
 5. Слідчому нічого не говорив, подумав, що хабарі зараз уже не в моді. А ось сусідам казав, що коли б хто мої вулики знайшов отримав би по 300 грн за вулик, а якщо ще й з бджолами то по тисячі. Поки що тиша, хоча по селу слух про покражу пройшов в то й же день. Може мало сказав? А взагалі я не думаю, що бджоли мої десь рядом. Думаю вони поїхали кудись по далі.
 6. И не одна собака не залаяла. Знакомая ситуация.
 7. На точку стояло 22 вулика, 20 з яких нові. Так що перебирати дуже й не потрібно було. А ось чому брали різної з різних рядів і різної сили сім’ї теж не зрозуміло. Забрали 2 по 10 рамок, 3 уже стояли з магазинами, а один (експериментальний) зимував знизу рамка 300 і зверху магазин. На 18.04 в сім’ї було знизу 5 рамок розплоду і зверху в магазині 5 рамок печатного розплоду. А в загалі думаю, що ворюгам добре ще помагають записи крейдою на вуликах, по типу 10-8-4 та 18.04.18+145. Зітру тепер, тим паче, що всі ці записи є в Електронному журналі. А на рахунок трекерів, так їх скільки, що голова обертом іде і особисто я в цьому дуже не розуміюсь. От якби хтось чітко сказав, що потрібно брати такий чи такий було б легше на чомусь зупинитись. Дякую.
 8. Доведеться щось робити. Але нові вулики на зиму буду забирати додому, це точно. А поки, що зверху мабуть хтось таки дивиться і прислав мені на поміч сторожа. Цього разу прибилась до мене на пасіку собачка. Тепер живе на пасіці. Я його годую, а він відлякує всіх і вдень і вночі. Будильника вночі уже не заводжу через кожну годину.
 9. У коментарях на фейсбуці прочитав:- Ivan Velykodnyi В мене в минулому році 10 увели. Причому за два рази по 5 штук. Так, що наглості ворюг межі немає.
 10. Мабуть це так і є. Слідчий, який приїжджав на виклик не хоче і слухати про даний варіант. Говорить - ми працюємо, шукаємо. Решта, до кого не зверталися, всі теж відмовили. Через два дні після покражі, в 2.30 ночі почув торохтіння причіпа. Вийшов. Проїхала машина, розвернулась на вигоні, так як біля пасіки з причіпом не розвернешся, але мабуть побачивши світло ліхтаря дуже швиденько поїхала геть. Думаю це була спроба зробити ще одну ходку по вулики. Зараз пасіку залишаю тільки на день. А як буде далі поки, що не придумаю. Почистив свої старенькі лежаки. Да, без ружжа зараз мабуть не можна ніяк. Дрючком, з яким я ходжу вночі по пасіці, можна хіба, що по спині самому отримати.
 11. Я теж так думаю. Хтось таки тримає мене там на контролі. А ось чому собаки навіть не гавками це вже питання. Їх на ніч відвязують. Я прокидаюся в 5 ранку то вони завжди бігають за мною хвостиком.
 12. У мій також 8 влазить. Ви ж знаєте які в наших селах магазини? Виключення звісно є, але не в нашому районі, це точно. (
×